Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? fórum

Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? (tudásbázis kérdés)


158. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 156. - 53cc09e608)
2008. júl. 15. 15:39

én is ezt hangoztatom hogy kellene de kevés vagyok hozzá.Sokkal kisebb és hátrányosabb helyzetü városban éltem,és ott adott napokon a logopédus kimetn az ovikba ahol összegyüjtötték a lúrkókat és kész....meglepődtem hogy itt nincs,vagyis nem így működik sajnos:((

aki dolgozik csak nagyszülővel tudja ezt megoldani.ha idegent azaz bébiszittert fizetek ilyen alkalmakra külön,és levonom persze a fizumbol az utiktgemet ami távolsági +helyi közlekedés azaz 30ezer ft összesen,akkor nagggggyon sokat kellene keresnem hogy ne én fizessek rá....sajna ez nem áll fent....ez van....

157. 53cc09e608 (válaszként erre: 155. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 15. 15:39
Szerintem ezt a segélyezési formát és a jogtalan kifizetéseket sürgösen rendeznie kell a kormánynak ,mert nagyon rossz vége lesz ,nembeszélve nem a Ti generációtok fogja szívni ,hanem a gyerekeitek ! Van olyan ország ahol azonnali hatállyal szüntették be !!Mert a gazdaság osszeomlott volna ! Ide persze egy igazi független pénzügyi kormány kellene . Akit nem a haszonszerzés motíválna ,hanem az ország érdeke !
156. 53cc09e608 (válaszként erre: 149. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 15. 15:36
Mi egyébként kisvárosban élünk és az oviban is van logopédus és az ikolákban is . Szomorú ,ha ezt nem tudja egy önkormányzat megoldani!!! Ezen ,hogy más a véleményünk azért nem fogunk összeveszni .Hiszen mikor a szavazás volt 4 ember szavazott a családomban és mindenki másra ! :))) de ebből nem volt gond itthon sem . :)) Az unióba való belépést egyedül én nem támogattam a szavazatommal ,de ezt most is úgy szavaznám meg !:)) Mégsem haragudtak rám ,mert nekem más a véleményem! :)))
2008. júl. 15. 15:34
én sem a segélyek mellett vagyok,mert látom merre folyik el a nagyja...csak ez így ahogy leirtátok sanja csak több emberöltő múlva valósítható meg akkor is csak talán,ahogy látom:((
2008. júl. 15. 15:24
Most azért leírom ,hogy a nagyobbik unokám sokat volt nálam csecsemőkora óta . Tisztán érthetően beszél a kissebbik 3 évesen nem beszélt elhoztuk egész nyárra és mit ád Isten megtanult beszélni !! Napi szinten foglalkoztam vele ,sőt mindidáig magatartás zavara volt ,ezt az óviban is rábélyegezték az anyja is ! Ma nem ismernél rá ,egy szótfogadó jó gyerek ! Ha megkérem összepakol és olyan jól viselkedik ,mint egy angyalka . Már csak egy betüt nem tud kimondani ,verseket mond és parodizál . Ha egy szakembernek gondot okoz egy gyerek aki nemtudbeszélni ,az adja vissza a diplomáját! Mivel az is már a pénzről szól ,minnél tovább viszi a szülő annál többet kaszál !
153. 53cc09e608 (válaszként erre: 149. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 15. 15:15
Én nem a különleges esetekről irtam ,hanem általánosságban ! Vannak tudom olyan gyerekek is ,csakhogy sokan azt teszik amit írtam ! Persze mindig is voltak kivételek ,ezt én is áláíróm ! :)) Tudom miről van szó , a fiamat is kellett vinni ,de Ő csak egy hangot nemtudott képezni ! Na persze akkor nem vol segély meg ilyesmi , Nekem magamnak kellett megtalálni a logopédust és fizenem is . Na az is benne volt a pakliban ha valaki visszament dolgozni ,azonnal megvonták a gyest ! De ha belegondolsz mennyi logopédust lehetne fizetni ,ha nem a segélyek vinnék el a pénzt! Minden iskolára és ovira bőven lenne szakember.
152. 2c6aca7116 (válaszként erre: 150. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 15. 15:14
Ezt nem azért irtam , hogy megbántsalak .Én ezt tapasztaltam a gyerekeim felől .Semmi olyat ,nem mondtam hogy feltétlen a szülő tehet róla . Akad rá példa .Ha ez sértő volt , ne haragudj .
151. 2c6aca7116 (válaszként erre: 147. - Icus)
2008. júl. 15. 15:09
Bocs , ebben igazad van . Azt meg sajnálom ,hogy beteg a gyereked . De ha abból kifolyolag kell , logópédushoz hordani , mégegyszer bocs .
150. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 148. - 2c6aca7116)
2008. júl. 15. 15:08
a nagyfiamnak tökéletes a kiejtése profi versmondó,a kicsivel hiába foglalkoztam még többet...ne általánmosítsatok légyszives,nem a szülő tehet feltétlenül róla ha nem vagy nem jól beszél a gyerek:::
149. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 138. - 53cc09e608)
2008. júl. 15. 15:07

maya én kedvellek téged és légyszi ne irj ilyeneket a beszédröl,beszédtanulásrol.....hidd el hogy vannak gyerekek akiket nagyon nehéz megtanitani és szakember és hosszú évek kellenek....nem azokrol beszélek akik bevágják a gyerkőt a tv elé,én mindennap tanulok,játszok mindkét gyerekkel,tanulunk beszélnbi tudatosan,nem csak most,az elejétöl kezdve.....

nekem kell,igenis KELL a logopédus és nem helyben van hanem városszinten egy épületben az összes....ennnyi....

2008. júl. 15. 15:06
Ha egy gyerek elkezd beszélni , van foglalkozva vele , akkor később se lesz vele gond .Mi mindig kijavittotuk őket , a helyes kiejtésre . Büszkék is vagyunk , mert a tanácsadóba is nagyon dicsérték őket . Szóval ezt maguknak is köszönhető, mert van akarat erejük . Egy ismerősnél , mindegyik dadog , hordta logopédiára . De otthon szerintem nem eleget foglalkoztak vele.
147. Icus (válaszként erre: 133. - 2c6aca7116)
2008. júl. 15. 14:56
De a gyereked, akkor is csak 4 órát tölthet el a közösségben és táppénzre nem mehetsz vele. Én ezt írtam:( Egy beteg gyerek mellett nem tusz 8 órát dolgozni:( Váltásban kell lenni. nekem a mama volt gyese a férjem váltóba én 8 órában dolgoztam Állandóan válltottuk egymást. És a "nagyfiam " is kivette a részét a munkába:(
146. 53cc09e608 (válaszként erre: 143. - 53cc09e608)
2008. júl. 15. 14:36
Ez nem egyedi estet a segélyek 50 % érvényes ! Ezekbők a kiadott segélyekből iskolánként 5 gyógypedagosust is kilehetne fizetni !MiNden gyerek jól lakna ,mehetnének nyaralni a gyerekek és tellene a könyvekre is amit ingyen kapnának a gyerekek , ezek milliárdok nem húsz forint!!!
2008. júl. 15. 14:31
Mert valahogy mindenki elsiklik a kérdésem felett !!! Ha megkapja a fizetés mellett a gyest , miért tudja megoldani a gyerekével felmerült dolgokat ? És ha nem kapja meg a gyest csak a fizetését ,akkor miért nem ???
144. 53cc09e608 (válaszként erre: 142. - Raistlin Majere)
2008. júl. 15. 14:29
Tudod az empátia nem jelenti azt ,hogy egy kérdésben amivel nem értek egyet , más kérésére empatikus legyek!:)) Te inkább a toleranciára gondolhattál ! Amit persze gyakorlok ! :))Mivel az empátia az ,hogy egy másik ember szempontját felfogni és megérteni képes legyek . De ha nincs igaza miért akarjam azt felfogni ??
143. 53cc09e608 (válaszként erre: 141. - 2c6aca7116)
2008. júl. 15. 14:21
Szia Hugi!! Arról volt szó jöttök ma!!:)) Persze ,hogy tudom kire gondoltál ,de nem egyedi eset !!! Vannak itt jó példék amikor a kiadott segélyeket apuka engedi le ! Ezért lenne az ferr ha a gyerekek kapnák meg az ikolában ,mint étkezést és ingyenes tanszer minden gyereknek ! Mert ha a gyerekek megkapják az ingyen kajátott akkor tuti mindennap étkeznek !!! De ,hogy itt is képbnben legyenek a két szülő hazaviszi a családival a 300 ezret , ugyanakkor ingyen kapják az étkezést és a beiskolázást a gyerekek , + adókedvezmény és apuka ugy él mint arci a hevesen ,könnyen megy a kocsmába ,ahülye adófizetők adnak annyit ,hogy Ő dorbézoljon! :)) De ebből sem tellet kifizetni a gázszámlát ,kikötötték neki !! És még elveszi az anyja kisnyugdíját is ! Mivel az rokkant és mellettte dolgozik :)) na erről ennyit !
142. Raistlin Majere (válaszként erre: 138. - 53cc09e608)
2008. júl. 15. 14:16
Hátha az emberekből az empátia is kiveszik, nem tudom mi marad még. Ember embernek farkasa... Kicsit szomorú, nem?
141. 2c6aca7116 (válaszként erre: 137. - 53cc09e608)
2008. júl. 15. 14:13
Szia,látom képbe vagy . Mert jók a válaszaid . Tudod kire gondoltam kocsma terén.
140. 2c6aca7116 (válaszként erre: 130. - MelisUK)
2008. júl. 15. 14:11
Én nem sirok ,mert engem nem támogat se szülő, se nagyszülő. Talán ami nálad lehetséges . Akkor könnyen sporol az ember . A gyerekek egészsége nálam az első .Amit tudok megteszek .Műtötték cystával , egy hétig B.pestre jártam látógatni . Több ezerbe került . Saját anyagiagból .Mióta astmás, antiallergén ágygarniturát vettünk , zsákba a prüss, és azért jöttünk albérletbe mert a gázfűtésnél nincs annyi por . Vizes porszivot vettünk , hogy a poratka ne kerüljön vissza a légtérbe .Mivel ,poratka allergia okozta nála az astmát . Heti egy nagytakaritás.Ja és bocsi ,de mondtam az orvosnak ,hogy elviszem allergia vizs. mert sokat beteg .Tudod ha van olyan jó az orvos , hogy előbbelküldi ,nem lesz astmás . Mivel időben lehettet volna kezelni . 4 éve hordom B.P-re 3 éve kezeljük az astmát . Nem most jöttem le a falvédőröl . Lehet ,nem vagyok orvos de agyerekek betegségével kapcsolatban , talán többet tudok mint te.Egykérdésem még lenne, ha a levegőt is pénzért adják , lemondunk arról is ha túl drága lesz?
139. 53cc09e608 (válaszként erre: 130. - MelisUK)
2008. júl. 15. 14:08
eggyetértek veled !!!!
138. 53cc09e608 (válaszként erre: 134. - Raistlin Majere)
2008. júl. 15. 14:05
Nem vagyok empátia hive én a tényekre alapozok mindent! Más dolog ha tanulsz és más dolog ha elmész dolgozni !! Mert ha a munkahelyen keresel ugyan annyit ,mint egy másik melos ,már nem is vagy hátrányos helyzetben! :) De ha Te még kapsz egy plusszt akkor már igen ! az EU előírja minden ovodának és iskolának kell ,hogy legyen logopédusa .De van példám is a kissebbik unoka még beszélni sem tudott 3 évesen amikor elhoztamegész nyárra ,és megtanítottam ,hiszen a gyest is azért találták ki ,hogy az anyuka tudjon foglalkozni a gyerekkel ,csakhogy nagy divattá vált beültetni a tévé elé ! Ott a gyerek nézi a mesét nem beszél!! Természetes ,hjhogy sok gyerek nem tanul meg beszélni ,hiszen nincsenek rákényszeritve . De amint nézem senki nem válaszolta meg amit feltettem kérdést . Most hogyan tudja megoldani ??? Most is megkell oldania ha agyes mellett dolgozik ????? És ha elvennék a gyest miért nem ????
137. 53cc09e608 (válaszként erre: 135. - 2c6aca7116)
2008. júl. 15. 13:57
szia hugi ! :))
136. 53cc09e608 (válaszként erre: 128. - Icus)
2008. júl. 15. 13:56

A szomszéd asszonyom 42 évi munka után kap 37 ezer forintot és ne fekete munkás volt! A feketemunka nem fog beleszámitani az évekbe ,de azt is szigorítanám ,de nem is akárhogyan :) Én a tényleges éveket számolom amikor valaki keményen dolgozik munkahelyen és fizeti a járulékokat! Na Ő közöttük vannak azok akikre gondoltam .

Amiért kiakadok rajta ,az az ,hogy Ők fizettek becsülettel eddig.. és nem érdemlik meg az emberhez méltó öregkort ! nem arra a20 % csalóra gondolok!

135. 2c6aca7116 (válaszként erre: 129. - MelisUK)
2008. júl. 15. 13:55
Volt rá példa , hogy magas volt a vérnyomásom ,és az orvos ajánlotta , hogy igyak minden reggel egy kávét .Menj el B.P.-re nézd meg ott milyen gondot okoz a szmog . Tehát ,te élhetsz egészségesen , de a környezet nem az . Amúgy bocsi , de ennek már semmi köze a feltett kérdésemnek .
134. Raistlin Majere (válaszként erre: 132. - 53cc09e608)
2008. júl. 15. 13:54

Maya, egy kicsivel több empátiával is viseltethetnél a GYES-es anyukák iránt!

Én három évig otthon voltam a kislányommal, hála az égnek keres annyit a férjem, hogy a GYES évét, ha nem is könnyen, de átvészeltük. De én megértem azokat, akiknek minimálbért keres a férje, annak nehéz simán a GYES-ből kijönnie. Viszont ő is vágyhat arra, hogy a gyermekével foglalkozzon többet, tehát beadja 4 órára az oviba, ő meg keres valami kis elfoglaltságot, amivel kiegészítheti a jövedelmüket. Ha a törvény erre lehetőséget ad, nem hibáztatható az, aki él vele. Én is simán kihasználtam, hogy GYED-GYES alatt ingyen lehetett a felsőoktatásban tanulni.

És igenis elképzelhető, hogy nincs minden kisvárosi, falusi oviban/isiben logopédus. Számtalan ismerősömnek kell logopédiára hordani a gyerekét. És a logopédus is 8-16-ig dolgozik, vagyis munkaidőben. Ha nem lennének otthon GYES-en nem tudnák ezt megoldani.

133. 2c6aca7116 (válaszként erre: 117. - Icus)
2008. júl. 15. 13:50
Bocsánat , de ha van állásod , főállásba visszamehetsz dolgozni . A gyest akkor is kapod .
132. 53cc09e608 (válaszként erre: 126. - Icus)
2008. júl. 15. 13:45
csakhogy akkoriban ha viszamentél dolgozni ,nem kaptad tovább a gyest!!
131. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 127. - Icus)
2008. júl. 15. 11:19
ez az,nekünk is nappal van,de én nem tudom olyan hatékonyan fejleszteni mint kell...kell járnunk majd logopédushoz és fejlesztő pedagógushoz is....ez egyik sincs ott helyben nekem kell elvinem...
130. MelisUK
2008. júl. 15. 10:46

Nem csak az alább leírtak végett kell lemondani a dohányzásról és a kávé fogyasztásáról, hanem azért is, mert ha utána számolunk, havi és éves szinten hatalmas pénzösszegbe kerül, melyet fordíthatnánk a gyermekeinkre. Így már nem is kell az a segély vagy családi pótlék annyira, nem?

Ilyen dolgokon kéne elgondolkozni, nem azon sírni, hogy miért nem jár 13. havi családi pótlék beiskolázáskor!!! Tanuljunk már meg spórolni!!! És figyeljünk oda saját és gyermekeink egészségére!

129. MelisUK (válaszként erre: 105. - 2c6aca7116)
2008. júl. 15. 10:37

Valóban az is meghalhat olyan betegségekben, melyeket a kávé és a cigaretta okoz, akik nem fogyasztják ezeket, azoknál más ok váltja ki. Én a magam részéről inkább nem kísértem a betegségeket, így lemondtam erről a két élvezeti cikkről, melyek valójában szenvedélybetegségek, ugyanúgy, mint a kábítószer, csak enyhébb változatban. A drogok legális változatai... Ezt biológia órán is tanítják.


A KÁVÉRÓL:


Közismert dolog, hogy a túlzásba vitt kávéfogyasztás ártalmas lehet a szívre és az érrendszerre. Emeli a pulzusszámot, a vérnyomást, fokozza a szív munkáját. Sokan nem tudnak lemondani a kávézásról, szinte szertartásként beleépül a napi rutinba.

A koffeines, vagy a koffeinmentes?

A koffeinmentes kávé káros hatásait is több orvoscsoport vizsgálta. Bebizonyították például, hogy a koffeinmentes kávét olyan kávébabból állítják elő, melynek sokkal magasabb a zsírtartalma, ezáltal a vér koleszterinszintjét jelentősen emeli. Ez fokozza az érelmeszesedés és a későbbi szövődmények kialakulásának kockázatát. Egy 2005-ben elvégzett vizsgálat szerint azoknál, akik hozzászoktak a rendszeres koffeinfogyasztáshoz, a koffein szív- és érrendszerre gyakorolt káros hatásai mérsékelt kávéfogyasztás esetében csak minimális mértékben voltak kimutathatóak, ugyanis a szervezetükben tolerancia alakul ki.


Azoknál az alanyoknál, akik nem voltak hozzászokva a koffeinfogyasztáshoz, már mérsékelt adag után is egyértelműen kimutathatóak voltak a koffein káros hatásai. Ezzel szemben a túlzásba vitt kávéfogyasztás rendkívül káros a szervezetre, de a szívinfarktus és a koffeinfogyasztás közötti összefüggést egyértelműen nem sikerült igazolni. Nagy esetszámú tanulmányok alapján azt bizonyították, hogy napi 4 csésze kávé fogyasztása mellett mutatható ki egyértelműen, hogy ez az infarktus és egyéb szív- és érrendszeri betegségek rizikófaktora lenne, kb. 2,5-szeres rizikót jelent a kávét nem fogyasztó populációhoz képest.

Összességében elmondható, hogy azoknál, akik hozzászoktak a koffeinfogyasztáshoz, az egészségük megóvása szempontjából inkább javasolt továbbra is mérsékelt kávéfogyasztás a koffeinmentes kávéra történő áttérés helyett.


forrás: www.webbeteg.hu


A DOHÁNYZÁSRÓL:


A dohányzás betegség?


Igen. A betegség hivatalos megnevezése drog okozta dependencia. A Betegségek Nemzetközi Osztályozásában (BNO) F1720 kóddal található meg. Ez is olyan szenvedélybetegség, mint a kábítószer-használat vagy az alkoholizmus.


Milyen betegségekre hajlamosít a dohányzás?


A legrettegettebb szövődmény a tüdőrák. A tüdőrákos esetek 90-95%-a dohányosok körében fejlődik ki. Ezen kívül kialakulhat COPD (krónikus, hörgőszűkülettel járó tüdőbetegség), szájüregi daganat, garatrák, gégerák, légcsőrák, szürke hályog, tüdőtágulás, csontritkulás, különböző szív- és érrendszeri betegségek, gyomorfekély, méhnyakrák, Buerger-kór, halláskárosodás, fogszuvasodás, pikkelysömör. A dohányzás akadályozza nőkben a petesejt érését, férfiakban az ondósejtek termelődését, tehát meddőséget okoz. Növeli a vetélés kockázatát is.


Ha felélénkít, akkor mégis miért tartják károsnak?


A cigarettában található anyagok szinte minden szervet megbetegítenek. A dohányzás függőséget, szenvedélybetegséget okoz: a nikotinbevitel utáni felélénkülés csak átmeneti, amit szükségszerűen egy nyomottabb, tompább állapot követ. Ekkor kézenfekvőnek tűnik a megoldás: újabb nikotinadagot kell bejuttatni, és már be is indul a rászokási folyamat, kialakul a függőség. A függőség miatt a dohányos állandóan cigarettázik, terheli a szervezetét a méreganyagokkal. Emiatt szinte minden szerv károsodik.


A dohányzás olyan, mint a kábítószer?


Igen. Ebben az esetben a nikotin a drog. A nikotin hiánya miatt gyújt rá a dohányos az újabb cigarettára. A nikotinfüggőség - dependencia - lényegében hasonlít a kokain és heroin által kialakítotthoz, testi és lelki okai is vannak. A lelki adottságok hajlamosíthatnak a szenvedélybetegségre, ez aztán testi függőséget alakíthat ki. Az így kialakult függőség az egyik legerősebb valamennyi eddig ismert szer körül. Az egyszerre többféle drogot is használó dohányosok az elvonási tüneteket az alkoholénál erősebbnek, nagyjából a kokainéval egyenértékűnek érzékelték.


Mi a passzív dohányzás?


Passzív dohányzás alatt a dohányfüstnek (a mellékfüstnek, illetve a dohányos által kilélegzett, kifújt füstnek) az egyébként nemdohányzó emberek által történő belélegzését értjük.


Mit lélegez be a passzív dohányos?


A mellékfüst a főfüsthöz képest nagyobb mennyiségben tartalmaz inger- és mérgező anyagokat, valamint rákkeltőket. A környezeti dohányfüst a mellékfüstből és a dohányzó által kilégzett, kifújt füstből tevődik össze. A passzív dohányos által beszívott füst is több ezer káros anyagot tartalmaz.


Milyen betegségeket okoz a passzív dohányzás?


A dohányfüst a zárt helyiségek levegőszennyezettségének fő forrása. Következmények szemészeti és orrpanaszok: tüsszentés, orrfolyás, máskor orrdugulás, orrviszketés, fejfájás, torokfájás, rekedtség, szédülés, hányinger, köhögés, légzési nehézségek.

A szívbetegségek, valamint a tüdő és orrüregi rákok okozta halálozás mértéke növekszik a passzív dohányzás következményeként.

A környezeti dohányfüst fokozza a szívbetegek panaszait és növeli a szívinfarktus halálozás veszélyét.


Milyen hatással van a csecsemőre, kisgyerekre a passzív dohányzás?


A dohányfüsttel szennyezett levegő belégzésének számos kedvezőtlen következménye van csecsemő- és gyermekkorban. Gyakoribb a gégegyulladás, légcső- és hörghurut, tüdőgyulladás, asztmás panaszok rosszabbodása, különböző gyulladásos fülészeti elváltozások. Nő a tüdő- és szívbetegségek veszélye. A dohányos szülők gyerekei nagy valószínűséggel maguk is dohányosok lesznek.


forrás: www.hazipatika.com

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook