Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Változókorban jelentkezhet tünetként bőrviszketés? fórum

Változókorban jelentkezhet tünetként bőrviszketés? (tudásbázis kérdés)


2022. júl. 29. 05:25
Igen egyeseknel.
2021. dec. 31. 10:56
Nem iszol véletlenül csalánteát? Nekem attól volt ilyen. Nem egyszeri alkalomtól, hanem napokig ittam és úgy.
2021. dec. 29. 19:15
A korral jár ,hogy szárazabb lesz a bőrünk.
14. Nem Szendi (válaszként erre: 13. - Liza8)
2021. dec. 29. 18:30
Sajna változókorban benne van a pakliban a sűrűbb orvoslátogatás. :(
13. Liza8 (válaszként erre: 12. - Nem Szendi)
2021. dec. 29. 17:36
Köszönöm. Majd januárban kérek időpontot teljes vérképre. De annyi orvoshoz kellene menni.
12. Nem Szendi (válaszként erre: 1. - Liza8)
2021. dec. 29. 17:33

Lehet, hogy nem ártana egy endokrinológust felkeresni. Akár pajzsmirigy probléma is okozhatja.

Bár sok dolog összefügg, mert a változókor a pajzsmirigy működését is megbolygatja.

11. Channa* (válaszként erre: 4. - Liza8)
2021. dec. 29. 17:31
Igen, próbálom nem vakarni, illetve hajat mosok, ruhát cserélek, stb.
10. Liza8 (válaszként erre: 9. - Editke065)
2021. dec. 29. 17:25
Tényleg szerencsés vagy.
2021. dec. 29. 17:10
Én szinte észre sem vettem a változás korát, szerencsés vagyok! 🙂
8. Liza8 (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2021. dec. 29. 17:07
Erre már én is gondoltam.
7. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Liza8)
2021. dec. 29. 17:05

Ha alapjában száraz a bőröd, a változókorban még szárazabb lesz, az okozhat bőrviszketést.

Valamint érdemes lenne egy cukor/inzulin terheléses vizsgálatot csináltatnod, mert a változókorban előfordulhat, hogy felborul a cukorháztartás és az okozhat viszketést.

6. libikóka (válaszként erre: 5. - Liza8)
2021. dec. 29. 16:41
Nem kutattam,,nem volt annyira kellemetlen a sok többi v.kori tünet közt.El is múlt.
5. Liza8 (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2021. dec. 29. 16:38
Nálad kiderült mitől volt?
4. Liza8 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. dec. 29. 16:37
Borzasztó lehet. Bár mostanában én is így vagyok. Ha valami olyan ér hozzam amit a bőröm nem bír elviselni, akkor viszketés, kiütés, de ha nem nyúlok hozzá, akkor elmúlik kb.20-30 perc múlva. A mostani viszketés annyiban más, hogy ha semmi nem ér hozzá, akkor is kijönnek a foltok, viszket. Aztán megnyugszik, ha nem vakarom. Akkor te nem is kezeled? Elmúlik neked is egy idő után?
3. libikóka (válaszként erre: 1. - Liza8)
2021. dec. 29. 16:36

Talán megpróbálhatnád az iszap szappant.

Nekem is volt ,nem durván de egyszer csak viszketett és jött a folt,arc,nyak dekoltázs.

2021. dec. 29. 16:29

Nem tudom, hogy neked mitől van, de én már el sem tudom képzelni, hogy milyen úgy élni, hogy nincs rajtam valahol kiütés...


Tini koromba kezdődött, majd szülés után másmilyen lett és az évek múlásával mindig újabb allergiám lesz úgy, hogy pl. enyhül (vagy jobban figyelek), a már tudott...


Kitartást!


Nekem pl. elég, ha a kezemre kézkrémet kenek és attól az egész arcomról képes lejönni a bőr, vagy bizonyos öblítőktől bedagad a szemem, vagy ha a hajamra mást teszek, mint amit szoktam, akkor az arcom, a hátam, a vállaim és a dekoltázsom is kiütéses.

Tavasszal a naptól és még sorolhatnám az esőt, ha a bőrömhöz ér, vagy véletlenül fémszálas címke van a ruhámba, fémszínű műanyag csat hozzám ér, stb...

2021. dec. 29. 16:19

Sziasztok!

Változókorban tapasztalt valaki börviszketést. Jó ideje viszket már a bőröm az egész testemen. Három napja viszont a mellkasom és a nyakam viszket főleg. Ilyenkor piros foltok jönnek elő rajta. Ha nem nyúlok hozzá, akkor elmúlik vagy enyhül, de aztán megint előjönnek. Nem tudom semmilyen ételhez vagy kozmetikumhoz kötni a viszketést. Lehet hormonális változástól. Korábban hőhullámaim voltak, de az most egy ideje nincs. Hát ha lehet választani inkább a hőhullám, mert ez a viszketés, piros foltosodás még annál is rosszabb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook