Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás után névváltoztatás. Hogyan? fórum

Válás után névváltoztatás. Hogyan? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
45. 8559ed0e1b (válaszként erre: 44. - Xti_)
2009. szept. 16. 19:11

tudom:)

azért írtam le hogyan volt mert én is "tuti infókat" kaptam itt a hoxán hogy mire jó a jogerős végzés.

Éppen ezért pofára estem amikor kiderült hogy semmihez sem elég.

44. xti_ (válaszként erre: 41. - 8559ed0e1b)
2009. szept. 16. 13:32
én is ugyanezt írtam, csak az árra emlékeztem rosszul.
43. 8559ed0e1b (válaszként erre: 42. - 8559ed0e1b)
2009. szept. 16. 13:12
ja ez csak az illeték,személyit lakcímkarit külön kell fizetni még.TAJ kártya ingyen volt,Apeh még hátravan...
42. 8559ed0e1b (válaszként erre: 39. - 31bc25d879)
2009. szept. 16. 13:11
Nem ingyenes,5000Ft kell fizetni!Márciusban volt jogerős a végzésem,és utána mindjárt intézkedtem.
41. 8559ed0e1b (válaszként erre: 40. - Xti_)
2009. szept. 16. 13:10

Én most csináltam a név változást,5000Ft volt,és nem volt egyszerű.Kapásból nem volt elég a jogerős bírósági végzés,ezért ahol házasságot kötöttem ott kellett kérni egy záradékolt házassági anyakönyvi kivonatot.Aztán jött az okmányiroda ahogy írtad.


Csak azért írtam le hogy más ne mérgelődjön ennyit,mert azt hiszi elég a jogerős végzés.Én is azt hittem és az ideg majd szét vágott hogy nem volt elég semmire sem.

40. xti_
2009. szept. 15. 17:52

joga van a volt férj nevét viselni, kivéve, ha újra férjhez megy.

az okmányirodában kell intézni a névváltoztatást, vinni kell a bíróság határozatát a válásról, mert az anyakönyvvezető be fogja írni az új (vagyis ez esetben a régi) nevét a házassági anyakönyvbe és kiállít erről egy kivonatot, ezzel kell visszamenni az okmányirodába,ahol ez alapján új személyit állítanak ki. ha jól emlékszem, 3500 Ft volt, és kb. másfél óra.

39. 31bc25d879 (válaszként erre: 38. - Kunigunda88)
2009. szept. 15. 17:44
Én úgy tudom, hogy válás után egy évig ingyenes a név változtatás, utána fizetni kell érte.
2009. szept. 15. 17:07

Sziasztok!

A párom már jó pár évvel ezelőtt elvált a feleségétől,de a válásnál nem került szó arról,hogy a volt feleség ne használja tovább az ő nevét.Nálunk szóba került a házasság,de nem szeretnénk ha 2 Xné lenne(ráadásul egy kisebb faluban élünk,ahol a volt feleség is).Már kértük,hogy lépjen valamit az ügyben,de ő csak akkor hajlandó,ha a párom fizet mindent.

Mit tehetünk?Ha nem hajalndó,nem kötelezhetjük valamilyen jogi uton erre a dologra?Ha más választásunk nincs és nekünk kellene fizetni,kb. mennyi ennek az egésznek a költsége?

Nagyon örülnék,ha valaki válaszolna,sokat segitene!

2009. máj. 31. 15:45

Ezt most nem értem... csak az illeték 5000Ft azért hogy ismét a lánykori nevem használjam? Gondoltam hogy az okmányokért fizetni kell de ez így durván hangzik.

Látom jó programom lesz a jövő héten..

Azt sem tudom hol kezdjem...

2009. márc. 12. 11:02

sziasztok!

nekem az alábbi problémám van, ha valaki járt már hasonló cipőben, kérem segítsen nekem:)

Február 13.-án adtam be kérelmemet vezeték név változtatás iránt, édesanyám leánykori nevét szeretném felvenni.

Elég nehezen indult a dolog, mivel a helyo anyakönyvezető nagyon ellenezte a dolgot- de ezen szerencsére igaz nagy harcok árán de túl vagyunk.

Nos, a kérdések:)

1. Mennyi idő az elbírálás? február óta nem kaptam választ?

2. Tényleg ingyen kicserélik az okmányaimat?

3. Jelenleg férjes nevemet viselem még- így nem tudom, hogy amit megkapok határozatot azzal kell újra indítanom valamit, hogy a választott nevet viselhessem, vagy szerinted ezzel automatikusan eltűnik a "férjezett" név?

4. Küldenek új születési anyakönyvi kivonatot vagy a születési helyemre be kell mennem és újabb illeték megfizetése után adják a kezembe?

5. Az okmányokkal cseréltetésével tisztában vagyok- ami kérdés a bizonyítványok és egyebek?

6. Mennyire tuti, hhogy engedélyezik, elutasíthatják ha édesanyám leánykori nevét választom?

7. Milyen procedurák vannak még a hogyan továbbot illetően?:)


Köszönöm,

35. csutika100 (válaszként erre: 27. - Zbotyi)
2009. febr. 27. 07:42

Nem kell időpont, gyorsan megy.

Az apeh lehet interneten is, ha személyesen mész nincs időpont, de sokat kell várni.Ezek ingyenesek.

34. szemmelver (válaszként erre: 33. - Dulaieva)
2009. febr. 26. 19:42
ha férjhez mész, a régi férjed nevét nem használhatod, automatikusan leveszik és az új férjed nevét viselheted, vagy maradhatsz a lánykorinál
2009. febr. 26. 19:17
Sziasztok!Remélem tudtok nekem segiteni?!Elváltam a férjemtől de nem vettem le a nevét (először nem volt rá éppen pénzem-ügyvédi költségek stb..-aztán meg "elfelejtődött") na de ez nem is lenne gond de ott kezdődik a probléma,hogy a mostani élettársammal össze szeretnénk házasodni.Az lenne a kérdésem,hogy Mivel még férjezett nevem van igy is összeházasodhatunk vagy vissza kell vennem a leánykori nevemet és csak utánna? Előre is köszönöm annak aki válaszol!
32. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 29. - Rozália)
2009. jan. 26. 13:29
Az adószám a személyhez tartozik.
31. 2577cdcc12 (válaszként erre: 30. - Ketye)
2009. jan. 26. 09:39
Ha hivatalosan nem ott lakik, akkor azt köteles lenne jelenteni, viszont a nevét nem kötelező megváltoztatni. Lehet, hogy csak azért nem teszi, hogy ne kelljen az összes iratát kicseréltetni. Szerintem ne képzelj mögé semmit :o)
30. ketye
2009. jan. 26. 09:02
Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni! Férjem 13 éve vált el és a volt felesége még mindig az Ő nevét használja, mint XYné és a címét sem változtatta meg, így minden levele is hozzánk jön? Az eddigi hozzászólásokból azt vettem ki, hogy a nők válás után mihamarabb igyekeznek megválni volt férjük nevétől. Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy ő nem? Előre is köszönöm a válaszokat!
29. Rozália (válaszként erre: 26. - 6c5f346e46)
2009. jan. 20. 04:53
Tíz éve, hogy elváltam, de az adókártyámat akkor elfelejtettem kicserélni és még mindig azt használom... Érdekes, soha, senki nem kérdezte meg - pedig párszor már be kellett mutatnom - hogy kié?:)
2009. jan. 18. 07:21
Amikor én váltam, a bírósági papírokkal mehettem intézkedni."Jó buli" volt, mire minden eszmbe jutott, ahova mennem kell. A személyes okmányoktól kezdve, a banki folyószámla, a biztosítás, az autó, munkahely stb. Nem irigylem, aki csinálja.
27. zbotyi
2009. jan. 17. 19:21

köszönöm válaszodat,

még egy kérdés a TB -be (Teve u) lehet -e valahogyan időpontot kérni ha iden meg tudnád írni a tel számot köszönöm

26. 6c5f346e46 (válaszként erre: 25. - Zbotyi)
2009. jan. 17. 15:58
mindenhova személyesen kell bemenned,a tbnél ingyenes volt a tb kártya,az apehnél is szerintem ingyen van,ott még nem voltam,de jó,hogyy mondod,az még nekem is vissza van....
25. zbotyi
2009. jan. 16. 19:15

sziasztok

nevet szeretnék változtatni mindennnek utána néztem két dolgot nem tudok TB -be és APEH-ba is személyesen be kell menni ?ha igen hová ?ill van -e költség ? Válaszotokat előre is köszönöm

2008. okt. 18. 13:46
jaj,de mit panaszkodom,a tb kártyát ingyen adták...
2008. okt. 18. 13:40
én is most vagyok túl rajta,kemény volt,menj ide,menj oda,fizesd ki ezt,fizesd ki azt,a név változtatáshoz az illeték 5000ft,személyi ig.1500ft,lakcim kártya 500ft,a jogositvány 4000ft,a forgalmi engedély 6000ft,az autó törzskártya 6000ft szintén..még jó,hogy lehet kapni...
22. bobke
2008. ápr. 24. 19:51
Szülövárosod, önkormányzata ,okmány irodában intézik.
2008. ápr. 22. 12:19
Most már én is tudom,hogy ez így működik:) Köszi mindenkinek,aki hozzászólt.
20. e12ac2bb5c (válaszként erre: 19. - Szondiag)
2008. ápr. 22. 08:33
Hát sajnos én itt most cáfolok . 2 éve váltam el ,és a biróság már nem foglalkozik ezzel a név változtatás már nem része a válásnak . Ezt már teljesegészében nekünk kell intézni . 1 lépés az anyakönyvi hivatal és ugy jön a többi
2008. ápr. 22. 07:58

Válás után névváltoztatás?

Már a válóperes tárgyalásra a keresetlevélbe lehet foglalni, hogy a válást követően nem tartasz igényt az előző férjes nevedre. Amennyiben ez elmarad, a békéltető tárgyaláson észrevételt lehet tenni és kérni az új név átírását. Ennek vannak anyagi vonzatai is, mert új személyi okmányokat (személyi igazolvány, TAJ-, Tb-kártya, útlevél, születési anyakönyvi kivonat, jogosítvány, stb.)kell csináltatni. Én is megváltoztattam a nevem, a leánykorit használom.

18. pozsonyivicky (válaszként erre: 17. - Fb919dc887)
2008. ápr. 18. 10:12

mi is kaptunk emléklapot! azt se tudom h hol van! :) lehet az exnél maradt! passz!

egyébént azt már eldöntöttem ha mégesyszer frjhez megyek, amit nem tartok valószínűnek, akkor tuti nem veszem fel a férjem nevét! én mégegyszer nem kínlódok a papírokkal! amúgy is utálok ilyeneket intézni! meg egy csomó pénzt megspórolok! szerintem nem az a lényeg h a férjem nevét viselem e vagy nem! de hát 20 évesen ebbe nem gondolt bele az ember, sőt még az se jutott eszembe h az esküvő után egy évvel válni fogok! de hát sajnos így alakult! bár lehet h nem is sajnos! jobb ez így!!!

17. fb919dc887 (válaszként erre: 16. - Pozsonyivicky)
2008. ápr. 18. 09:59
Idióta?:D Nem is értem,hogy mi lehetett volna neki abban a jó,ha a válás után is Xné lettél volna.Aztán magamat sem értem így utólag,h miért ios kellett nekem görcsösen felvenni más nevét..Na de ez már mindegy is.Egyébként mivel nekem csak majd'2 hete volt a válóm,ami jogerőssel is végződött,mivel nem fellebeztünk,ki kell várnom,amíg megkapom a nyilatkozatot,vagy mit is,hogy bármit is lépni tudjak az ügyben.Az anyakönyvi nálam van,tehát ez nem lesz gond.De emlékszem,h kaptunk egy emléklapot is a kivonat mellé anno,de énazt egy nagyon jó (:D)pillanatomban szanaszét téptem.
16. pozsonyivicky (válaszként erre: 15. - Fb919dc887)
2008. ápr. 18. 09:35
az én exem is kejelentette h nem szeretné ha nevét tovább viselném, de hát az új kapcsolata miatt nem volt ideje eljuttatni nekem a házassági anyakönyvi kivonatot! legalábbis erre hivatkozott! de a későbbiekben kiderült h ezzel is keresztbe akart tenni nekem! h mindenhol úgy kelljen bemutatkoznom mintha még férjnél lennék! idióta volt!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook