Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeptemberben lesz az 1. válási tárgyalásom. Csak a válás után intézhetjük a névváltozását a fiamnak, de hogyan? fórum

Szeptemberben lesz az 1. válási tárgyalásom. Csak a válás után intézhetjük a névváltozását a fiamnak, de hogyan? (tudásbázis kérdés)

23. ancsyangel (válaszként erre: 22. - Csylla2386)
2010. júl. 25. 21:24
Nagyon szivessen és sok sikert nektek a mihamarabbi ügyintézéshez! :)
22. Csylla2386 (válaszként erre: 21. - Ancsyangel)
2010. júl. 25. 21:19
Oké, köszönöm szépen, akkor intézkedek!!!De jó hogy rátok találtam(mármint erre a szupi oldalra!!)Nélkületek több időbe tellett volna az utánajárás!!
21. ancsyangel (válaszként erre: 20. - Csylla2386)
2010. júl. 25. 21:02
Anyagilag költségmentes volt teljessen szűmunkra. Bíroságon adtak költségmentességet az exemnek mert neki kellett volna a perköltséget fizetnie
2010. júl. 25. 20:16
És az anyagiak??Nagyon sokba fog ez nekünk kerülni??Valaki még ezt tudja?Mert nem olyan fényes az anyagi helyzetünk hogy ügyvédet fogadjak.....gondolom drága!!?Vagy kirendelnek?
19. ancsyangel (válaszként erre: 16. - Csylla2386)
2010. júl. 25. 18:56
sajnos jol tudod a bíroság kihagyhatatlan :(
2010. júl. 25. 18:56
Nem kerülhető ki a bíróság. A törvény szerinti vélelem, hogy a férjed az apa, ezt a vélelmet először bizonyítékokkal meg kell dönteni. A bizonyíték lehet a férjed és a te egyező nyilatkozatod, vagy ha ez hiányzik, akkor szakértői vizsgálat, esetleg tanúbizonyítás (erre is van példa). Az eseti gondnok egy ügyvéd, akit a gyámhivatal rendel ki a gyermeked részére, mert ő lesz az apaság vélelmének megdöntése iránti per felperese, a férjed pedig az alperes. De megindíthatja a férjed is, akkor ő lesz a felperes, alperesből pedig kettő lesz: a gyermek és te. Az apaság elismerése a vérszerinti apának már lehet a gyámhivatal előtt is.
17. Csylla2386 (válaszként erre: 8. - Satrafa)
2010. júl. 25. 17:09
Akkor kikerűlhető a bíróság szerinted??Ha lemond róla akkor kinek a nevére kerűl, aki vállalja az apaságot??
16. Csylla2386 (válaszként erre: 7. - Szucszoli)
2010. júl. 25. 17:07
Én úgy tudom, hogy mindenképpen a bíróságra kell majd járkálnunk..:-((
15. Csylla2386 (válaszként erre: 3. - Tárnok Mónika)
2010. júl. 25. 17:06
Szia!Szerinted ez ilyen gyors??Az jóó lenne!Hátha
2010. júl. 25. 17:03
Köszönöm mindenkinek a hozzászóló infókat!!amandaH, az eseti gondnok az én vagyok?A férjemmel már beszéltem erről a dologról, mindent aláír, ami ahhoz kell hogy lekerűljön a nevéről!!Szval most akár 6 év is lehet, de gyorsabban is....hát kíváncsi leszek!Bár tényleg nem gondoltam hogy ez lesz belőle, azt hittem hogy a páromnak elég egy apasági nyilatkozatot írni hogy az övé és kész!Hát nem így lett!!Csak túl legyünk rajta!!Még egyszer köszi az infókat mindenkinek, azért okosabb lettem!
2010. júl. 25. 14:00
Robogj be a gyámhivatalhoz és kérd, hogy minél előbb rendeljenek ki a gyermeknek eseti gondnokot, aki megindítja a nevében az apaság vélelmének megdöntése iránti pert. Ha a férjed is elismeri, hogy nem az övé, az első tárgyaláson ítéletet hoznak. Ha nem, akkor DNS vizsgálat lesz, na az hosszú :( Ilyen esetekben a válópert általában felfüggesztik, amíg eldől, hogy nem a férjed az apa. Ha jogerős lesz az apaság vélelmét megdöntő ítélet, a gyermek vérszerinti apjával menjetek be a gyámhivatalhoz, ahol teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot lehet tenni.
2010. júl. 25. 12:57
Szerintem meg van némi értelme.A barátnőmnek született egy kisfia a férjétől,akivel addigra szóba sem álltak egymással.Ha nem lett volna ez a törvény sose járult volna hozzá az apa,hogy a fia az ő nevét viselje.Pedig tiszta apja a kisfiú mégis le van tagadva :(.Mindig vannak kivételek.....
11. Sicike (válaszként erre: 2. - Csylla2386)
2010. júl. 25. 12:47

Sajnos van 1 ilyen törvény,hogy hiába már nem éltek együtt az ex-el,a válástól számított háromszáz x napon belül születendő gyermek automatice az ő neét kapja.

Eljárást indul,ahol a volt férjnek "le kell mondania " a gyermekről,még ha nem is az övé.

És ha ez mind meg van,akkor veheti az "igazi" apuka a nevére.

Ez egy lüke törvény.

Szerencsére minket nem érintett.

De felháborítónak tartom.

Sajna,kevés ha nőgyógyásztól viszel papírt is,hogy mikor fogantál és akkor kivel éltél.....

Aki ezt megalkotta,kívánom csináljon 1 ilyen tortúrát végig!

Sok-sok kitartást kívánok neked-tek!

10. ancsyangel (válaszként erre: 7. - Szucszoli)
2010. júl. 25. 12:40
ez sajnos nem igy van mert mi tudtuk igazolni a volt férjem is aláírta volna de sajnos nem ez számit :(
2010. júl. 25. 12:39

szia

nálunk a kisfiamnál ugyanez volt a helyzet. Február végén született május 15.én mondták ki a válást majd a gyámhivatalnál elinditottuk az eljárást novemberre tüzték ki az apaság vélelmének megdöntésére irányulo pert. Mikor megkaptuk a tárgyalás után az itéletet akkor mehettünk az anyakönyvi hivatalba és akkor vállalhatta párom ugymond az apaságot!

2010. júl. 25. 12:11

Bochkor Gábor és Várkonyi Andrea kislánya is ebben a helyzetben volt. Náluk kb. fél év telt el, mire a kislány az apja nevére kerülhetett, pedig egy ország tudta, hogy fogantatáskor az anyuka már nem élt együtt a férjével.

Ha a volt férjed nem akar neked keresztbe tenni, akkor egyszerűen lemond a kisfiúról és kész - ahogy ezt már más is írta.

7. szucszoli (válaszként erre: 2. - Csylla2386)
2010. júl. 25. 12:03
ha a gyámhivatalban tudod igazolni, hogy a fogamzás időszakában már nem éltetek együtt, és a férjed (volt) is aláírja ezt a nyilatkozatot, akkor a vérszerinti apa elismerő nyilatkozata után a nevére kerül a gyermeke. a lényeg, hogy a fogamzáskor már nem volt együttélés. a (volt) férjed akadlkoskodik, akkor a nevén lévő gyermek után is kérd a gyermektartást és azonnal le fog mondani
6. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Angel1221)
2010. júl. 25. 11:56
ismerősömnek 6 évébe telt,mire a lánya a vér szerinti apa nevére került.
5. angel1221 (válaszként erre: 2. - Csylla2386)
2010. júl. 25. 11:52

Szia!


Apaság vélelmének megdöntése iránt kell pert indítani, enélkül nem lehet, mielőbb keresd fel az illetékes gyámhivatalt, csak így megy! Hosszadalmas lesz, de a hivatal nem tehet arról, hogy ilyen helyzetbe kerültetek... Üdv

2010. júl. 25. 11:50
Az van,ha kimondták a válást,férjed ir egy lemondó nyilatkozatot,a gyerek apja egy apasági nyilatkozatot és kész.
2010. júl. 25. 11:50

Szia!

Az én anyámmal is ugyan ez a gond,az öcsém 6hónapos és még nincsenek elválva és az apám nevére született!


Majd lesz egy tárgyalás,és mind a két félnek ott kell lenni,a volt férjnek aki azt mondja,hogy nem az övé a gyerek,a mostani párodnak aki meg azt mondja,hogy az övé.Igy fog a nevére kerülni a kis fiú!

2010. júl. 25. 11:48
Segítsetek!!!!Szeptemberben lesz az 1. válási tárgyalásom. . . Közben nem a férjemtől áprilisban megszületett a fiam, aki a férjem vezetéknevét kapta, hiába nem ő az apa, még a férjes nevem van míg el nem válunk!Az én nevemre nem mehetett, a párom is aláírt volna bármit hisz az övé!!Csak a válás után intézhessük a névváltozását a fiamnak, de hogyan???Aki volt ilyen helyzetbe írjon!!!!Fontos!!
2010. júl. 25. 11:47
Segítsetek!!!!Szeptemberben lesz az 1. válási tárgyalásom. . . Közben nem a férjemtől áprilisban megszületett a fiam, aki a férjem vezetékne

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook