Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válás utáni névváltoztatás fórum

Válás utáni névváltoztatás (tudásbázis kérdés)

12. Naplemente. (válaszként erre: 11. - E4838aa63b)
2010. júl. 10. 22:49

Még 3 évig érvényes.

Házasságban vettem fel a férjem vezetéknevét 2 éve.

Majdnem minden papíromat kicseréltem, kivéve az útlevelet, adó- és tajkártyát. (Utóbbi kettővel nincs is probléma.)

11. e4838aa63b (válaszként erre: 10. - Naplemente.)
2010. júl. 9. 09:13

Sok idő még, míg lejár?

Én szerintem kivárnám.

Nem vagy köteles válás után visszavenni a leánykori nevedet, szóval ki tudná meg?

Bár azért lehet jó ha utánakérdezel, érvényes-e így még, vagy esetleg ilyen névvel személyivel együtt..

10. Naplemente. (válaszként erre: 8. - 448f1a930a)
2010. júl. 9. 00:12

Igen, így teszek.

De egy afrikai utat nem tennék kockára, de akkor is feleslegesnek tartom az új útlevél költségeit. :S

9. e4838aa63b (válaszként erre: 6. - 448f1a930a)
2010. júl. 8. 10:14
Akkor passz, nekem feltette a kérdést, így már a bírói végzésben is benne van, hogy a feleség válás utáni neve xy
8. 448f1a930a (válaszként erre: 7. - Naplemente.)
2010. júl. 7. 16:56
Nos,ha valami miatt betesznek számítógépe,az utazás során,akkor van bukta.Addig utazz csak az EUba.
2010. júl. 7. 13:24

Vajon az útlevél érvényes-e a régi nevemen?

Hiszen nem olcsó újat csináltatni.

Régen simán használtam a lánykori nevemmel a házas helyett, és nem volt gond, de vajon most mi lenne?


Tudom, az EU-ban elég a személyi is.

2010. júl. 7. 13:01
Tőlem nem kérdezte meg.
2010. júl. 7. 12:07

Szia!


Én egy éve csináltam.

A válás után kapni kellett egy anyakönyvi kivonatot, melyen már rajta kell legyen, hogy mi lesz a válás utáni neved (mert ott a bíró megkérdezte, hogy hogyan akarod viselni a továbbiakban).

Én ezzel a papírral bementem az okmányirodába, megcsinálták a személyit és lakcímkártyát (ez pár ezer volt), aztán mikor ezt megkaptam, mentem intézni a többit.

A bankban nem kell fizetni, ha névváltoztatásról van szó, csak szépen felveszik az új adatokat.

2010. júl. 7. 11:44
AZ anyakönyvvezetőnél kezd,Ő kikéri a házassági anyakönyvi kivonatot,onnan ahol kötötted a házasságot,személyi,, lakcím, TB,adó, Népességnyilvántartó, háziorvos a jogsi miatt.Kb ennyi és ez egy fél vagyon lesz:)
2010. júl. 7. 11:44

A névváltoztatás miatt, minden iratodat újra kell csináltatni, és az nem kis pénz.

De! a hitelszerződéseknél, ha nem öszegszerű vagy konstrukcióváltás történik azt bankja válogatja, h kell e... de ha kell akkor max pár ezer ft....

2010. júl. 7. 11:36
Sziasztok ! Pár hónapja elváltam , most szeretném visszavenni a lánykori nevemet. Szeretném megtudni mit kell pontosan csinálni, hol mit kell intézni.No és kell e fizetni pld. a bankban a hitelszerződésekkel?
2010. júl. 7. 11:31
Válás utáni névváltoztatás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook