Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvő utáni névváltozásnál, hogy intézhetem el, hogy a csekk is az új névre szóljanak? fórum

Esküvő utáni névváltozásnál, hogy intézhetem el, hogy a csekk is az új névre szóljanak? (tudásbázis kérdés)

8. kámea (válaszként erre: 6. - Banya28)
2011. júl. 7. 22:10

Névváltozás miatt májusban kezdtem az ügyintézést és júliusra kaptam meg az utolsó okmányt. Első dolog a személyi, azzal egyidőben megcsinálták a lakcímkártyát, útlevelet.(16 eFt.) Jogosítvány, forgalmi, törzskártya (16 eFt.)

Tajkártya, APEH adószám: ezért nem kell fizetni.

Bejelenteni: ingatlan adó, súlyadó, biztositó, bank, autóklub. Átiratni víz-gáz,elektromos mérőórák, szemétszállitás, internetes szolgáltató. Mindenhol személyesen kellett megjelenni. Időpontot ahol lehetett ügyfélkapun kértem.

7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Banya28)
2011. júl. 7. 18:15

Új személyi nélkül nem hiszem, hogy tudod intézni.


Mindenhol más a rendszer, van, ahol elfogadják faxon vagy levélben a kérelmet, van,ahol személyesen kell intézni.

Érdeklődj mindenhol telefonon először.

2011. júl. 7. 18:04

Igen, a gáz, villany....stb számlákra gondoltam!

Elég, ha csak felhívom őket, vagy írásban kell mindenhova levelet küldeni? Ezt el tudom intézni akkor is, ha még nincs új személyim?

2011. júl. 7. 17:59
amúgy úgy van,ahogy zebra mondja :) mindenhol be kell jelenteni külön külön, és kérni h írják át, az eddigi számlákat az új nevedre küldjék
4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - 83ff5144bd)
2011. júl. 7. 17:58
nyilván a gázművek, elmű, telefon stb csekkekről van szó
2011. júl. 7. 17:57
ezt hogy érted pontosan? milyen csekk? amivel a névváltozást fizeted, vagy a kommunális számlák csekkjei?
2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Banya28)
2011. júl. 7. 17:57
minden egyes szolgáltatónál be kell jelenteni az adatváltozást!
2011. júl. 7. 17:55
Esküvő utáni névváltozásnál, hogy intézhetem el, hogy a csekk is az új névre szóljanak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook