Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasságkötés után, mennyi időn belül kell lecserélni az okmányokat, amennyiben névváltozás lesz? fórum

Házasságkötés után, mennyi időn belül kell lecserélni az okmányokat, amennyiben névváltozás lesz? (tudásbázis kérdés)

19. b-zs
2012. ápr. 25. 12:45
ha közös a családi kassza akkor így is úgyis érint, nem? A bátyám a volt feleségével hitelt vett fel, ahol ő a kezes, váláskor ez nem lett letisztázva, utólag a kezességvállalás alól nem tud kilépni. Bár van élettársa, nem házasodnak össze, és nem vásárol a nevére se lakást se másik autót, mivel még 10 évig teljes vagyonával felel..
18. Pera0322 (válaszként erre: 10. - E57e061615)
2012. ápr. 25. 12:44
Ne rémisztgessétek már, itt a megoldás. A másik tartozásáért a házastárs nem felel, ha nincs benne a hitelben. Az már más kérdés, hogy ha később lesznek gyerekek, akkor ők örökölhetik a tartozást is a vagyonnal együtt.
17. nemmaci (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2012. ápr. 25. 12:44

csak az elsőre tudom a pontos választ.

hivatalosan 8 napon belül vagy köteles lecserélni az okmányokat.

2012. ápr. 25. 12:26

Én az utóbbiban nem tudok segíteni. Bár én is úgy mentem férjhez, hogy volt a páromnak hitele, de nem hinném, hogy engem venne elő a bank, mivel hivatalosan a bank nem tud rólam, mivel se kezes, se adóstárs nem vagyok.


Mi 2 éve házasodtunk, akkor 8 munkanap volt az okmányokra az elintézési idő. Utána büntetést kellett fizetni. Ez a személyire, lakcímkártyára vonatkozott. Illetve nem tudom, hogy van-e jogosítványod, esetleg érvényes útleveled, mert akkor azokat is vinni kell. Nekem ezek nincsenek.

A TB-nél ha nem akarsz sorban állni, akkor postán is ki lehet kérni az új TB kártyát, és névváltozás esetén ingyenes, csak meg kell várni, amíg megérkezik az új személyiigazolványod. Az adókártyádat is csak az új személyivel tudod intézni.

15. CsillagTM (válaszként erre: 10. - E57e061615)
2012. ápr. 25. 12:17
hát, én ebben egyáltalán nem vagyok biztos...szerintem a házassági szerződés a tuti.
14. Kata 1977 (válaszként erre: 13. - Bnedora)
2012. ápr. 25. 12:16

Én is ezt írtam,szerintem ez a legtisztább!

És ha tiszta és igazi a szerelem ez nem rontja el!!

2012. ápr. 25. 12:06
Amennyiben ilyen gondok felmerülnek, van lehetőség házassági szerződés kötésére.
12. e57e061615 (válaszként erre: 11. - Nikletty)
2012. ápr. 25. 11:44
Én a jogi részére válaszoltam. Morálisan nyilván más a helyzet. Számolni kell azzal, hogy az adósság miatt nekem is fizetnem kell, mert gazdasági egységet is alkotunk. Szerintem ha ezen parázik az ember, akkor kár összeházasodni, de a kérdés nem vonatkozott a házasságkötés érzelmi, erkölcsi részéről alkotott személyes véleményemre.
11. nikletty (válaszként erre: 10. - E57e061615)
2012. ápr. 25. 11:21

hát jah nyílván az ő adóssága

de ha belegondolsz a gyakorlatban ha pl nem lesz munkája amiből törlesszen, ott hagyod???

de ehhez nem kell házasság sem...

10. e57e061615 (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2012. ápr. 25. 11:16
Egyáltalán nem érint a másik tartozása, 100%-ig az adós felel az adósságért. Később felvett hitel esetén, ha csak az egyik fél nevére szól, és a másik nem adós társ, nem kezes, vagyis semmi köze az adóssághoz, akkor sem lehet rajta leverni.
9. 2a69f78972 (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2012. ápr. 25. 10:44

Az okmányokat már írták, arra nem válaszolnék.


A házasságba hozott adósságot pedig, - ha közös kasszán vagytok - közösen fogjátok fizetni.

Ennek a nyilvántartására csak akkor van szükség, ha a házasság felbomlik, akkor a vagyonmegosztásnál ezt figyelembe lehet (és kell) venni, hogy a közösből az egyik fél házasságkötés előtti adósságaira mennyi lett kifizetve. Ezt az ő vagyonrészéből 100%-osan le lehet vonni, a másik fél javára.

8. 75moncsi (válaszként erre: 6. - Macskanita)
2012. ápr. 25. 10:40
Én kb másfél évvel az esküvő után cseréltem le a papírokat, azt hiszem csak 500 vagy 1000 ft-os külön csekket kellett befizetnem a késedelmért.
7. 7823df1f23 (válaszként erre: 4. - Kacsa118)
2012. ápr. 25. 10:40
én mindjárt lecseréltem az okmányokat.a másikba meg én sem tudom pontosan..azt tudom,hogy mikor felvettünk egy árú hitelt,akkor a férjem nevét is bele vették a szerződésbe..volt egy hónap,amikor később fizettem,mire a bank nekiállt vadul keresni..nem vettem fel a telefonjaikat,úgyhogy megkeresték az addigra már volt férjemet a privát illetve a munkahelyi telefonján is....úgyhogy szerintem akkor már te is érintett leszel...de nem biztos...banknál érdeklődj utána szerintem:)
6. Macskanita (válaszként erre: 4. - Kacsa118)
2012. ápr. 25. 10:37
köszike:-)
5. Kata 1977 (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2012. ápr. 25. 10:37

A sógoromék március 31.én kötöttek házasságot és a feleség rá 2 hétre intézte az okmányait mert ott is volt névváltoztatás.

A többi kérdésedre szerintem a házassági szerződés a gyógyír,de lehet akkor is nyögöd a párod költségeit,ebben annyira nem vagyok jártas,de arra tuti jó ,hogy amit visztek a házasságba pénz,lakás bármi vagyon az ha isten ments válásra kerül a sor, akkor viszi ki-ki a magáét!!

4. kacsa118 (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2012. ápr. 25. 10:36

Szia!


Az okmányaimat én több, mint 1 évvel később cseréltettem, sőt, van amit még mindig nem. :D

A második kérdésre nem tudok pontos választ, hülyeséget meg nem akarok írni!

2012. ápr. 25. 10:33

Szia.


Nekem az idén lesz az esküvőm,ha gondolod írd meg a problémád,ha tudok segítek.Illetve van már fórum,ahol többen is férjhez megyünk az idén,ott is tudunk,tudnak segíteni,tanácsot adni.A fórum neve Esküvő 2012 - gyertek tervezzünk együtt! :)

2012. ápr. 25. 10:33

Sziasztok!

Kérdésem a következő: Házasságkötés után, mennyi időn belül kell lecserélni az okmányokat, amennyiben névváltozás lesz?

Másik kérdés, hogy ha az egyik félnek vannak úgymond lezáratlan ügyei, értem ezalatt hitel, felszámolás alatt lévő Kft, illetve akármilyen tartozás, az a másik felet mennyire fogja érinteni? Tilthatnak - e a fizetéséből, stb...magyarán a házasságkötés előtt keletkezett tartozások is "közösek" lesznek?

Köszönöm a válaszokat, aki tud segítsen kérlek titeket!

2012. ápr. 25. 10:29
Házasságkötéssel kapcsolatban segítséget kérek néhány dologban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook