Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válás esetén hogyan alakulna a vagyonmegosztás? fórum

Válás esetén hogyan alakulna a vagyonmegosztás? (beszélgetős fórum)


1 2
52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Aszparagusz)
2020. máj. 19. 10:35

Igen.

Legyen csak hivatalos.

Illetve mivel állandóan ilyenen jár az agya nincs min meglepődni.

Csak fura, mert én nem adtam bizalmatlanságra okot.

De hát ilyen világot élünk.

51. aszparagusz (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 19. 09:49

Ha nem hivatalos a papír egy vita esetén sokra nem megy vele. Bármikor, bármiről lehet ilyet írni.

A házassági szerződésedet sem egy kettőtök között megírt papíron fogod rendezni.

50. aszparagusz (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 19. 09:34

Férjeddel élsz házasságban, nem az anyósoddal.

Ne azzal foglalkozz, hogy mennyit dolgozik, takarít, tv-zik. Semmi közöd hozzá.


A házassági szerződéssel kapcsolatban fenntartom amit már írtam. Mindenképp kötnék, de az a férjed és a te megállapodásod kell, hogy legyen.

2020. máj. 19. 09:10

Most meg mondtam Férjemnek hogy írjanak akkor valami átvételi elismervenyt vagy valamit hogy odaadtak neki a pénzt és jó napot. Ne az ugyvedeket támogassák.


Meg állandóan azon pörög hogy az én Tesóm hogy vesz lakást meg stb.

Ugye vidéki nagyvárosban élunk és Tesóm Pesten vesz lakást.

Es ok is laktak Pesten meg ezer éve csak nem tudtak lakást venni most meg ugye Tesóm önerőből és hogy jaj.

De ezt nem is tudom honnan tudja.


Szoval nem rossz ember ő csak annyira baromira unatkozik és se nem főz, se nem süt semmi csak a tv meg a net hogy el is hiszem hogy be van csavarodva.

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - New(l))
2020. máj. 19. 09:05

Na hát fejlemények vannak kérem szépem.


O is hasonlóan fosik tőlem mint én tőle 🙂

Csak én nem adtam rá okot.


Ugyanis ez az egész nekem onnan jött, hogy bármikor amikor ott voltunk neki más témája sem volt csak azon csamcsogni, hogy egy vagyonosabb rokonuk körében ha írták vagy nem írtak házassági szerződést akkor ha válasra kerulne a sor akkor hogyan is alakulna a dolog.

Hogy 10 év után így száll meg úgy száll a vagyon stb. Gyakorlatilag állandóan ezen pörgött.

Állandóan.

Valamint a másik ok hogy nagyon meg volt lepodve hogy én adom el a lakásom és tolom bele az egeszet egy közös házba a Férjemmel. Férjem kevesebbet tudott volna beletenni mint nekem a lakás. Úgy gondolkoztam hogy felesbe kezdjük ne legyen 70-30 vagy 60-40 vagy életerő.

Ezen ő nagyon meglepodott.

Hogy náluk minden közös stb. Aha. Csak ugye ok 19-21 évesen házasodtak össze mi pedig 31-33 szóval természetes hogy éltető a vagyon. És ő akkor ott pillogott hogy miért nem akarom a teljes összeget beletenni stb. Hogy náluk minden közös.

Csak hogy ő nagyon raszolgalt erre a bizalmatlanságomra. Mert állandóan a hitelem felől érdeklődött hogy hogy még mint mennyit vettem fel mennyit fizettem vissza stb....

Mas témája sincs. De az is igaz, hogy baromi ingerszegeny életét el, egyedül ennyi van neki hogy van 2 db kis garzonkajuk és kiadjak és pörögnek rajta. Na meg a vagyonos rokon és ott hogy hogy fog alakulni stb.

Nem takarit, 3 órában dolgozik se barátnő se programok semmi csak a net meg az agyalas.

Es irigy. Pl nekem nem volt szabad elmondani, hogy van 2 db garzon ami ki van adva nekik meg az esküvő előtt mert Huuu meg haaa. Csak néztem. Kb sírtam egy hétig.

Pláne úgy hogy tudtak hogy nekem saját lakásom van.

Szoval nem tudom.

Most meg azon pörög hogy a családi házuk amit el akarnak adni 1/3-ban a Férjem néven van de neki hamarabb adnának most pénzt hogy tudjunk venni saját házat mint ahogy eladjak és ha ideadja a pénzt majd én le fogom tagadni. Én.

Értitek. Én fogom letagadni.

Mert hogy én képes vagyok befolyásolni a Férjemet.


Szóval kukacom ki van ettől az egésztől.


Szegény Férjem csak öt sajnálom.

47. New(l) (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 17:56

Nemár, ilyen vérmes?

Hát, így kockázatos bármit elfogadni tőle... Miért laktok az ő lakásukban?

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - New(l))
2020. máj. 17. 17:53

Jellemhiba jajaja.


Csak fosok hogy a Jellemhiba nekem milliókba fájna.

Mert az egy dolog hogy én szeretek dolgozni meg úgy csináltam hogy jól kereső szakmám legyen de anyós nem ilyen és miért ne akarna akkor egy kicsit gazdagabb lenni?

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Bözsi néni)
2020. máj. 17. 17:52

Lehet valamit nem egyértelműen írtam de ilyen nem volt hogy könnyebben tudtam törleszteni.


Gyakorlatilag amikor a hitelt felvettem akkor sem kellett volna csak nem akartam minden vagyonokat elkolteni.

44. New(l) (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 17:49

Szerintem sem baj, ha az ember előre gondolkozik, de nem érdemes ezen túl sokat rágni magad.

Azért az, hogy válás esetén az anyósod mocskolódna, az nálam nem a gyereke védelme, hanem komoly jellemhiba. Az ilyen ember ígyis-úgyis pampogni fog, és hiába érvelsz tényekkel, meg sem hallja.

Egyébként ha így lesz (ne legyen), akkor meg már nem mindegy, elküldöd-e a büdösbe? :D

43. Bözsi néni (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2020. máj. 17. 17:24

De, biztosan van olyan is. Viszont maga a foirumindító írta, hogy ha egyedül lett volna, nem tudott volna annyit törleszteni. Szóval valami része csak van benne férjuramnak is.


Ezért kelk ügyvéd, aki a tények ismeretében tud tanácsot adni.

42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - New(l))
2020. máj. 17. 14:39

Férjem amúgy az Anyját pikk-pakk lekezeli ezzel nincs baj.

Csak tudom, hogy milyen egy Anya hogy védi a gyereket. Hogyha mondjuk válasra kerülne a sor, akkor jönne a ceco és ismerem magam, hogy mindenhez lenne akkor erőm de ehhez a mocskossaghoz nem.

Tudom, szerelemből hazasaodtunk és nem a pénz alapján választottam ugyanakkor olyan hosszú az élet és annyi minden történhet. Johet egy kocsog minden hajjal megkent harmadik fél aki elvarazsolja a másikat stb.


Egyetertek veled.

2020. máj. 17. 14:34

Itt vagyok.


Én amióta együtt vagyunk szépen mindent felettünk, nincs ilyen hogy valaki valakit eltart stb.


Annyi, hogy az ő szülei többet adtak az esküvőbe, számszerűleg 350 Ft-tal. Ezt én akkor is de akár most is tudnám rendezni.

Ezt csak azért írom, hogy ennyi vikt6a részükről.

Illetve hogy most az ő lakásukban lakunk, de úgy hogy keveset vagyunk nagyon ott vagy Anyukámnal vagyunk ahol pl kajalunk de nyilván arra nem kérünk Férjemtol pénz.


Nekem a torlesztes egyértelműen a jovodelmembol származik, de ott van benne akár a SPAR-os bevásárlás vagy a posta is.

40. michelle.r (válaszként erre: 35. - Bözsi néni)
2020. máj. 17. 14:14

Az nem opció, hogy valaki törleszt egy hitelt, és mellette nem kell eltartani?

🙃

39. michelle.r (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 14:01

Egyáltalán nem vagy köcsög. Ami a tied, az maradjon is az. A közöset pedig hozzátok össze közösen. Nem lenne ennyi szánalmasan mocskos, és elhúzódó válás, ha emberek vagyonjogi megállapodást kötnének. És nem lenne ennyi megnyomorított élet, ha nem csak azért maradnának együtt, mert nem tudnak külön menni.


Csináld csak meg azt a megállapodást, menjen be a széfbe, aztán éljetek boldogan, amíg csak lehet.


Már csak azért is, mert ha lesznek gyerekeitek, a nevelésükben, ellátásukban akkor is részt kell vennie, ha lesz új feleség, új gyerek.

38. semleges (válaszként erre: 36. - Charlize)
2020. máj. 17. 12:59

Hát ez nagyon rosszul hangzik.

A bankszámlán meg egyenesen le vagyok döbbenve. Ez igaz?

2020. máj. 17. 12:55

Házassági vagyonszerződést bármikor lehet kötni. Házasság alatt is. Számomra nem kérdés, hogy egy esetleges válás során a kérdezőé a lakás. De ha ez kérdésként felmerült kell az ügyvéd és nem azért mert bárkinek köze lehetne hozzá, hiszen házasság előtt vásárolta és már az övé volt hanem, hogy nyugodtan aludjon.

Anyós mit akar? Anyósnak semmi köze hozzá. A férjjel együtt menjenek el és vessék papírra amit kell, amit akarnak, hogy a szerződésben álljon.

Én sem forgatnám be a lakásomat egy közös házba.

Én is annak a híve vagyok, hogy ne legyek soha kiszolgáltatva senkinek, ezen szocializálódtam a szüleimnek köszönhetően. Ezt és így is fogom tovább adni.

Ahhoz túl sok rossz és sajnálatos példát lát mindenki, hogy erre csak intsünk és az érzelmi oldaláról közelítsük meg. Szerintem mindenki ismerősi körében akad 1-2 eklatáns példa, amire csak húzzuk a nyakunkat.


Ismerős: pici házat vettek a férj nevére, a férj meghalt, a nő haszonélvező, de már a férj első házasságából ott toporogtak a gyerekek, hogy mikor is jutnak az örökséghez? Hát mikor, majd ha az asszony is meghal, akkor. De így az asszony gyerekei nem kapnak csak egy jó nagy lókakit. Miért? Mert nem gondolkodtak előre, mert "ciki" volt erről beszélni.

Hát nem, vannak dolgok amiről beszélni kell.

2020. máj. 17. 12:45

Szerintem konzultálni kellene egy tapasztalt ügyvéddel.


2011-körül én voltam egynél. Azóta változhattak a jogszabályok.

Az én lakásomban éltünk, ami évekkel a megismerkedésünk előtt lett megvéve. Akkor azt mondta az ügyvéd, hogy 10 év együttélés után van gáz, mert ha pl. a lakás piaci értéke 20M, lakottan ér mondjuk 10M-t, és akkor annak a 40%-át, azaz 4 millát követelheti a férjem “lelépési díjként”. Úgy, hogy ő egy fillért nem hozott a házasságba, az enyémben éltünk.


2017-ben váltunk, 10 év nem volt meg. Akkor azt mondta egy másik ügyvéd, hogy a bankszámlánkon a szétköltözés idején lévő pénz közös, akkor is, ha a saját nevünkön van mindkettőnknek külön számlája.

Plusz a lakásomban ha lett volna az együtt töltött idő alatt vmi értéknövelő beinvesztálás, amiatt is lehetett volna követelés.


Jobb egy szakembert megkérdezni a jelenlegi jogszabályokról!

2020. máj. 17. 12:23

Azért úgy én is tudok saját lakást venni, hogy megveszem hitelre, a fizetésemből szépen törlesztem, közben meg találok ehy balekot, akinél lakhatok és eltart.


De a lakás csak az enyém! :-)

34. Bözsi néni (válaszként erre: 30. - 08e46ada5d)
2020. máj. 17. 12:21

Ez így igaz, nem annyira egyértelmű. Hiszen kérdés, hogy a fórumindító a házasság alatt miből élt, mennyivel járult hozzá a közös költségekhez.


Az szép, hogy a saját számlájáról, a fizetéséből fizette a törlesztést, de maga is elismeri, hogy egyedül nem tudott volna ennyi idő alatt annyit betörleszteni. Azaz a saját közös költségeikhez nem járult hozzá.


Másrészt arra is tett célzást, hogy a férj részéről is kaptak valamit a házasságkötéskor.


Szóval nem csak fekete-fehér az ügy, kell egy jó ügyvéd.

33. Amaunet (válaszként erre: 26. - Aszparagusz)
2020. máj. 17. 12:02

Igazad van.


"(5) Közös tulajdon megszüntetése vagy közös vagyon megosztása esetén a munkadíj alapja a megosztásra váró közös vagyon értéke, házassági, élettársi vagyonjogi szerződés esetén a szerződéssel érintett vagyon értéke."


[link]

32. New(l)
2020. máj. 17. 11:51

Nem vagy k@cs@g,én pont igy gondolkodom. Fél éve voltunk együtt párommal, amikor vettem egy kis lakást (hitelre). Nem vontam bele, mert nem éreztem fair-nek, egyébként is akartam egy helyet ami csak az enyém. 11 évig éltünk benne szépen, én fizettem a hitelt, ő a rezsit, megosztoztunk a költségeken. Aztán vettünk közösen egy kis nyaralót, amit felújítottunk, most abban élünk erdő mellett. Soha nem merült föl, hogy én a lakásomat eladjam és belefektessem a közösbe, meg sem érné igazán, mert még bőven törlesztem. Most ki van adva, ami bejön, mehet a hitelre. Én úgy nőttem föl, hogy amikor a szüleim közt elmérgesedett a helyzet, nem tudott anyám elválni, mert se kutyája se macskája nem volt, fizetése sem lett volna elég albira és ránk. Így maradt, maradtunk a pokolban. Nekem óriási megnyugvás, hogy bármi is történik, van egy kis vackom, ahova mehetek. Egyszerűen nem is tudnám másképp csinálni, annyira beégett az agyamba, hogy sose legyek senkinek kiszolgáltatva.

Mi nem házasodtunk össze, nekem egyáltalán nem fontos, ettől függetlenül remélem együtt öregszünk meg. Biztos van akinek kiábrándító a józanságunk, de én meg a naiv, rózsaszín ködben álmodozó egyéneket nem értem meg.

Anyósodnak nem tudom mi köze van a javaidhoz, tisztázd a férjeddel, hogy ne turkáljon senki a zsebedben.

Nem lesz ott baj, teljesen világosak a viszonyok, én úgy érzem te a "falu szájától" tartasz. Tedd rendbe a kapcsolatodat férjed anyjával aztán aludj nyugodtan. :)

31. Amaunet (válaszként erre: 26. - Aszparagusz)
2020. máj. 17. 11:50

Jah, bocsi! Én még csak végrehajtási kérelmet nyújtottam be szabott áron. De majd megérdeklődöm az ismerős közjegyzőnél hogy is van ez árazva.

Ügyvédeknél el tudom képzelni, hogy arányos a díjazás. De a közjegyző közfeladatot (is) ellát, ezért feltételeztem, hogy az eljáráshoz vannak szabva az árai.

2020. máj. 17. 11:43

Kedves Fórumnyitó!


Mindenképpen javaslom, hogy próbáld rábeszélni a férjedet a házassági vagyonjogi szerződés megkötésére, mert bár a lakás válás esetén a Tiéd maradna, abszolút felmerül, hogy valamennyit fizetned kellene neki, hiszen az együttélés és a házasság során is törlesztetted a hitelt. Egyáltalán nem olyan magától értetődő a jogi helyzet, mint ahogyan itt azt többen vélelmezik.

Ha egy ügyvédet felhívsz, megmondja, milyen díjat kell neki fizetned, kár itt találgatni.

29. aszparagusz (válaszként erre: 24. - Mimy63)
2020. máj. 17. 11:15

Elviekben külön vagyon marad.

Viszont, ha a külön vagyont eladják, beleforgatják a közös vagyonba, akkor később már nehezebb az osztozkodás.

28. aszparagusz (válaszként erre: 12. - 16b5d6ae34)
2020. máj. 17. 11:14

Annyiban furcsa, hogy az egyik félnek van lakása, a másiknak meg nincs.

Remélhetőleg együtt maradnak, de, ha nem, akkor nem hinném, hogy egy fél lakást oda kellene ajándékozni annak, aki semmivel nem járult hozzá.

27. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 11:12

Itt nem anyósodról van szó, hanem rólad és a férjedről.

A férjed egyáltalán akar vagyonjogi szerződést kötni? Beszéltél vele erről?

26. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2020. máj. 17. 11:11

Nem becsülni kell.

A házassági vagyonjogi szerződés ára nagyban függ a vagyontárgyak értékétől, amiről rendelkeznek.

De van egy minimum és maximum ár is.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Mimy63)
2020. máj. 17. 09:55

A második bekezedese a bejegyzésednek vághat ide.

Hiszen amikor elotorlesztettem már együtt éltünk és a hitel teljes kifizetésekor már házasok.

Perszeas kérdés hogy amit befizettem nem tudtam volna ennyi idő alatt osszeszedni stb

24. mimy63
2020. máj. 17. 09:50

A házassági szerződést akkor érdemes megkötni, ha a házasság alatti bevételről akartok megállapodni. Ami külön vagyon volt, az mindig az marad. Akkor is, ha netán mégis eladod a lakást, és vesztek közösen egy házat. Osztozkozkodásnál az a rész, ami a lakásod ára volt, marad a te külön vagyonod.

Most szerződést akkor kötnék, ha azt akarom, hogy ami a házasságunk alatt létrejön, ne egyenlő arányban kerüljön tulajdonba egy esetleges válás esetén.

23. Amaunet (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 09:45

A közjegyzőknél azt hiszem törvényileg szabott árak vannak. Pl. hagyatékra, végrehajtásra és gondolom a hasonló aktusokra is.


Olyan 30-50 ezer közé becsülném.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook