Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás után vagyonmegosztás, de nem megy bele semmibe és csak rajtunk élősködik fórum

Válás után vagyonmegosztás, de nem megy bele semmibe és csak rajtunk élősködik (beszélgetős fórum)


2014. okt. 16. 11:27

Ebben a témában keresgélek én is!

A felek elváltak egy éve. Anyuka a gyerekkel maradt a lakásban. Nem volt vagyonmegosztás.

Most olyan helyzet állt elő, hogy apuka talált magának új párt, együtt tervezik a jövőt. Viszont a volt feleség ott csücsül a közös lakásban. Hogy lehet ezt megoldani?

Bíróságra kell menni vagyonmegosztás miatt v. a felek próbálják meg eladni?

2011. nov. 18. 02:44
rossz helyen elsz ebblo a szempontbol.nalunk nincs ilyen ,mert a birosag kotelezi,hogy a ferfi fizesse ki a felesegnek jaro penzt./ausztraliabol irok/.
14. Sort
2011. aug. 22. 20:13
Mar megbocsass, az en helyesirasom is gaz, nagyon gaz, de ezt kb. ugy kell kisilabizalni. Ha ki akarod fizetni, meg kell nezni mennyit er a lakas, illetve mennyi jelzalog van rajta. Az ertekebol le kell vonni a jelzalog osszeget, hiszen a hitelt te fogod fizetni, az igy kapott maradvanyerteket kettovel elosztani. Ebbol levonni a tartozasait, es mai igy marad annyit kellene fizetned, ha fizetsz kell egy adasveteli szerzodes, amelyben vetalarnak azt az osszeget tuntetitek fel, amelyet a fenti modon kiszamoltataokm, az elelnertek termeszestesen az o tulajdonresze. Ha ezt megkotottotetek, akar ki is dobhatod.
2011. aug. 22. 17:13
Ki akarom vizsetni őt a részéből mert én vagyok a másik tulaj és én vagyok asz elő meg vásárló de ő már sok pénzel tartozik mert én fizetek mindent meg a gyerek tartásal is jőn van hitél a mit ő nem csak én fizetek és fogok fizetni anyíval kevesebbet számolunk el neki mert csak lakja de nem úgy megy a hogy ő gondolja.
2011. aug. 21. 14:30
Beadtam a vagyon meg osztást mert nem tudok hová meni de sajnos a volt barát nőjének meg nem kel mert aszt hitem hogy elköltözik hozá de nem mert nem kel neki tőbbet mert nincs pénze és csak akor mehet oda ha pénzeli mivel nincs pénze most itholragat.
2011. aug. 21. 14:27
Sziasztok igen igazatok van igy van amit montatok csak az a baj hogy most már elegem lett belőle mert én fizetek mindent és még az ügyvédnél is aszt monta hát akor marad minden ügy ahogy eddig mert mosmár dogozok és hogy fizet ni fog és igen egy lakásba nehéz mit tegyek albérletbe menyek még mindig aszt hizi hogy tulajdona vagyok persze hogy takaritok meg főzők mert itt lakom és ő aszt hizi hogy kéz elvan velejtve minden de nem .
2011. aug. 4. 19:35

Nem úgy van ez, hogy megvan a válás, aztán új eljárásban a vagyonmegosztás?!


Engem rettentően érdekelne pl, hogy mi van, ha az egyik fél makacskodik, és nem lehet vele megegyezni. Ez se kell, az se kell, csak pénz kell, de sok, stb. Nekem is van egy hasonló szitum. Illetve nem egészen nekem, csak belenyúltam. :(


Akkor a bíróság hozhat egy ítéletet, hogy tiéd a kocsi és a hétvégi ház, tiéd meg a lakás, mert az örökség. Vagy mi történik??? Nyávoghat, hogy de nekem nem kell a hétvégi ház? Hogy van ez?

9. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Süni70)
2011. aug. 4. 17:13

Gondolom, a válás után alatt azt érted, hogy mi legyen a vagyon sorsa az ítélethozatal után.

Mit ajánlottál a házért?

2011. aug. 4. 16:26

Olyan nincs, hogy nem hajlandó semmit tenni.

Előbb-utóbb úgyis rákényszerül, vagy a bíróság teszi meg. Gondolom, te is megteszed a magad részét...

7. Sort (válaszként erre: 1. - Süni70)
2011. aug. 3. 20:41
Probalom ertelmezni, kicsit kuszara sikerult a mondat. :-) Mi az, hogy nem hajlando megegyezni? Ha van jogeros vegzes (marpedig gondolom van, mert azt irtad `valas utan`), abban szerepelnie kell a vagyonmegosztasnak, csak le kell bonyolitani ami az iteletben van. Ha meg makacskodik, kezdemenyezni kell ellene a vegrehajtast, vagy kivagni, attol fuggoen mi van az iteletben.
6. Sort (válaszként erre: 5. - VictorHUN)
2011. aug. 3. 20:37
Ebben tevedsz, vagy rossz ugyvedeket ismersz. Egyetlen ugyvednek sem erdeke tokolni egy uggyel, neki is az erdeke, hogy minel simabban, gordulekenyebben menjen, persze az ugyfele erdekeit mindenkor eloterbe helyezve.
5. VictorHUN (válaszként erre: 4. - Vaczila)
2011. aug. 3. 16:35
Az ügyvédek sem hülyék. Szeretik az ilyen dolgot csűrni-csavarni és húzni
2011. aug. 2. 03:56
Ha nincs közös megegyezés, nagyon el fog húzódni a válás. Lehet hogy pont ez a célja. Szerintem beszélj egy ügyvéddel hogy mi ilyenkor a teendő.
2011. aug. 1. 17:18
Ha közös a ház, van több megoldás; az egyik, hogy megveszed az ő részét, mivel neked elővételi jogod van; vagy lemond a részéről a gyermekek javára, és ennyivel kevesebb gyermektartásdíjat fogsz kapni; eladjátok és felezitek az összeget, és mindenki kezd valamit a pénzével...; a közös lakáshasználat továbbra is - ez az egyik legrosszabb megoldás, hiszen kénytelen két ember egymás mellett élni, akik nem akarnak...
2011. aug. 1. 17:03

Hm, bogozom, amit írtál!!!

Kapisgálom, mi van! Mit csinálnak a bíróságon egyáltalán vagyonmegosztás címén? Kérdezgetik, hogy mibe megy bele, vagy mi történik ott??

2011. aug. 1. 16:57
Vállás útáni vagyon meg osztás de nem egyezik se mibe bele de meg akarom tartani a házat meg a gyerekek is nagyon makacs .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook