Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válás esetén hogyan alakulna a vagyonmegosztás? fórum

Válás esetén hogyan alakulna a vagyonmegosztás? (beszélgetős fórum)


1 2
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Birebora)
2020. máj. 17. 09:44

Na tessék.

Gyönyörű.


Mivel Anyósombol ki ezek bármit, nem szeretném hogy egy forint is üsse a márkát.

Van nekem hála a jó Istennek szerető ÉdesAnyám akinek adhatok❤️

2020. máj. 17. 09:42

Ucsso kérdés, szerintetek ez mennyibe fáj?


Találok olyat hogy 10 ezer meg 100 ezer.

Azert nem mindegy.

Mondjuk a lakás tobb 🙂


Amúgy nulláról hoztam létre ezt a kis lakást meg mindent, senkinek egy forintja nincs benne.

Sajna nem rendelkeztem olyan háttérrel hogy egy fityinget is kaphattam volna. Más kérdés hogy elfogadtam volna e. Valamint ha kaphattam volna valószínűleg nem lett volna motiváció.


Csak hogy leegyen írva, napi 10-12 órát gurcoltem a lelkemet eladva a multi világának, testileg és szellemileg kizsigerelve.

azaz nem pottyant az ölembe.

Kőkemény munka és tanulás van mögötte. Szombat, vasárnap is meló akár.

Ez volt az első, hogy legyen valamim.

amíg másik partiztak stb én tanultam meg a gyárban voltam.

20. birebora (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 09:40

Senkinek ne magyarázkodj. Kell a papír mert ha már benned felmerült annak oka van. Képviseld az érdekeidet én azt mondom. Ezért vannak az ügyvédek, jogászok. A jog ad neked erre lehetőséget, élj vele. Elfér az a dokumentum a fiókod mélyén. Ha meg nem kell felhasználni...de ezt már írtam.


Ja az említett kollegína azóta elvált és albérletben lakik.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Birebora)
2020. máj. 17. 09:38
Nem tudom hol laksz de innek egy kávét veled 🙂
18. Böce (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 09:37

"Túl nagy a gap a Férjem és az én kis vagyonkam között."


Akkor miért nem vagyonosabb fickót kerestél?


Egyébként házasságkötés előtt szoktak kötni házassági szerződést ilyen esetben, amiben benne van, hogy kinek mi a magánvagyona. Ahogy céloztál rá, azért a férjedék is toltak ebbe a házasságba valamit.


De menj el egy ügyvédhez és tájékozódj, hogy mit tehetsz. És tedd azt, amit tanácsol.Mert egyébként ez megmérgezi, tönkreteszi a házasságodat.

17. birebora (válaszként erre: 12. - 16b5d6ae34)
2020. máj. 17. 09:34

Nem furcsa. Hány olyat hallani, hogy nem tudnak válni mert közös a kecó és a hitel és élnek boldogtalanságban gyilkolva egymást. Rámegy az életük, idegeik.

Igenis egy lakás nem 2- ft manapság. Főleg, ahogy a fórumindítónál saját és még házasság előtt vette. Nyilván az övé, te sem adnád és nem dobnád be a közösbe válás esetén. Vagy igen? Sokan életük végéig nyögik neki már ott van kifizetve. Okos volt, ügyes volt.

Én sem adnám. Adja akinek 6 anyja van.

Ha meg boldogan élnek soha fel nem merül, majd a gyereké lesz, nem a nulláról indul. De a papír lapuljon már egy borítékban a fiók mélyén.

Egyébként meg kit érdekel, hogy ki mit gondol erről. Magamat ezért biztos nem gatyásítanám le.


Kolléganőm a férjére íratta a ház felét mert addig nyekerget az ura, majdan a fészen az asszony észrevette, hogy a férjura mással kavar, sőt gyerek is van. Na....nehogymár:)

Azért hülyének lenni szabad, de nem kötelező:)

16. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 09:32

Időpontot kértek egy közjegyzőtől, elmondjátok, hogy vagyoni nyilatkozatot szeretnétek tenni.

A külön vagyoni eszközök adatait, amit fel akartok venni a listába vigyétek magatokkal. Pl. kérd ki a hiteles tulajdoni lapot.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - 16b5d6ae34)
2020. máj. 17. 09:29

Hát igen, nezhetjuk így is.


Csak amikor a házunk előtt emberek nélkül tolják a babakocsit az asszonyok az is fura.

Vagy amikor csak egy kicsit fülel az ember vagy szetnez hány házasság végződik válassal.


Másik sztori, legjobb barátnőm 45 körüli, 2 gyerekkel bomba nő.

Kedves okos stb.

Egyik napról a másikra ura meggajdul, új asszonyka és megy az etyepetye most meg már a válás szélen.

Kívülről minden királynak tűnt 20 év után is. Szépek, okosak, gazdagok, egészségesek. Mindenük megvolt.


Vannak sajna rossz példák és próbálom azt gondolni, hogy azért mert nem teszek úgy, mintha a holtodiglan holtodiglan 100% lehetne gonosz vagyok.


Túl nagy a gap a Férjem és az én kis vagyonkam között.

14. birebora (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 09:24

Nem tudom mennyi, de a nyugalmadat biztonságodat megéri.

Az utóbbit akartam javasolni add ki, menjen a közösbe és mindenki jól jár illetve befoghatja. Igy ki tudod húzni a méregfogát mindennek. Meg mond, hogy majd a születendő gyereké lesz, arra is gondolni kell.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Birebora)
2020. máj. 17. 09:24

Na jó!

Imádlak!

Köszönöm!


Én is így gondolom de hát sajnálom ilyen világot élünk, kocsog vagyok vagy nem kocsog.

Pl Apósom is meg csalta Anyósom, mert az egy olyan elbuvolo teremtés. Gondolom lépett volna Anyósom ha lett volna hova vagy miből.

Es akkor ez egy tényleg közeli, megtortent, valós sztori.

2020. máj. 17. 09:24
Furcsa kezdet :(
11. birebora (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 09:20

Figyu!


Előregondolkodni muszáj! Aki nem teszi buta és milliókban fájhat neki ha mégis kenyér törésre kerülne a sor. Le kell fektetni feketén-fehéren mindent. Ebben nincs kecmec meg tabu, meg nem merem, meg ki mit szól. Kötelező! Legalábbis én így gondolom és így csinálom.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Birebora)
2020. máj. 17. 09:18

Köszönöm!


Cuki vagy! Komolyan!


Ez kb milyen összeg?


Mert amúgy én kiadnam, de csak a Nav meg az összes szerv tudatában szóval az onnan bejövő lóvé felőlem lehet közös abbol nem csinálok ügyet mert kb ez már az volna hogy te 2 szelet sonkát ettel én meg egyet.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Birebora)
2020. máj. 17. 09:15

Ugye?


Aztán Anyósom meg volt lepodve vagy 2 hete amikor én mondtam hogy nem szándékozom a lakásom eladni és annak a teljes árát a közös házba tolni.

Oke, úgy is lehet nézni hogy már most amikor fel éve vagyunk házasok nem gondolkozom úgy hogy egy életre szól stb.

Realiasta vagyok, látom hogy asszonyok emberek hogy kettyosodnak meg pillanatok alatt és rúgják fel az életüket stb.

Tudom, kocsog vagyok stb. Meg irigy picsa de basszus megdolgoztam érte.


Bízom benne hogy örökké fog tartani és most csak bolond vagyok de mivel nekem kb 2x annyi suskam van mint az uramnak és Anyósom se norma így marad a fosas meg az előregondolkodas.


Mert oké, ők többet adtak nekünk ajándékba mint az én családom, de nálunk illik dolgozni.

Mármint én ki tudtam volna fizetni az esküvő 50%-át.

Csak ha később ezzel is jönnének.

De hát könyörgöm ezt is nem lehet.


Meg Anyósom állandóan a lakás biznisben utazna, csak kishal ő ahhoz nagyon.

Ugyanakkor meg rosszindulatú. És az a legrosszabb.

8. birebora (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 09:09
Elmentek egy ügyvédhez vagy közjegyzőhöz (én oda fogok menni ha valami bajom lesz) és ott nyilatkoztok, hogy X lakás a tiéd, válás esetén sem képzi a te tulajdonod harctér alapját és még csak kérdésként sem merüljön fel senkiben, hogy merre van arccal előre:)
7. birebora (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 09:06

Igazad van, kicsit én is fosnék:) Mert irigy, kapzsi, rosszindulatú emberek mindenhol vannak. Főleg válás meg öröklés esetén, hajjaj:) V

Zsonglőrködni meg megtámadni mindent lehet, kérdés megéri-e. Ezt nekem egy ügyvéd mondta, mikor nekem is voltak kérdéseim.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2020. máj. 17. 09:05

Köszönöm édes Drága hozzaszolo!


Pont ezen törom a fejem.


Sajna hülye vagyok mint a tok a jogi kérdésekben, ez hogy működik?

5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 09:03
Ha nyomaszt ez a kérdés tegyetek vagyoni nyilatkozatot közjegyző előtt és nem kell ezzel a továbbiakban foglalkoznod.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Birebora)
2020. máj. 17. 09:03

De mondjuk szerinted nem lehet azzal zsonglőrködik, hogy az ő lakásukban éltünk, de bérleti díjat nem fizettem? De hát Anyukám meg etett minket 🙂


Nekem tiszta a lelkiismeretem, mindenhol kártyát használok stb.

Anyósom egy kicsit kattant amúgy, és fosok na. Jobb megelozni a bajt.

3. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 17. 09:00
Szerintem nem tarthat rá igényt. A tulajdon 1/1-ben a tiéd, házasság előtt vetted. Bizonyítani tudod, folyószámládról ment a fizetés is.
2020. máj. 17. 09:00
Jajjj
2020. máj. 17. 08:53

Sziasztok,


Az alábbi téma nagyon nyomaszt, így vasárnap délelőtt lévén a Hoxa közösséghez fordulok.


A történet az alábbi:

-vettem egy lakást egyedül, 1/1-ben meg a Férjem elott

-kb 8 hónapja éltünk együtt a szülei lakásában amikor a hitelem 80%-at elotorlesztettem, ekkor nem voltunk még hazasok, 3 millio

-házasságkötés után a kis hitelemet kifizettem 800 ezer

-mikor a hitelt felvettem is maradt a számlámon pénz, tehát nem a 8 hónap alatt gyűjtöttem össze ennyit

-folyoszamlarol torlesztettem elo

-jövedelmem folyószámlara érkezik a munkahelyemrol


Kérdés:

Ha esetleg válasra kerülne később a sor, Férjem és családja tarthatja e a márkát, mondván hogy amikor elotorlesztettem mi már együtt éltünk stb?


Jó a vagyunk még minden, csak olyan sok mindent hal az ember.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook