Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valamit nagyon elrontottam fórum

Valamit nagyon elrontottam (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
67. lavina
2017. dec. 2. 15:49

Elmeselem az elözmenyeket ha valakit erdekel.

A fiamat az alsos osztalyfönöke többször arcon ütötte. Ketszer bementem hozza hogy ezt ne tegye hanem hivjon fel ha gond van. välasz az volt ,csak meglegyintettem. Harmadik alkalommal az igazgatonöhöz fordultam. Ö azt mondta hogy beszel vele es visszahiv. eltelt egy het es nem hivott vissza , erre elmentem a gyemekvedelmisekhez es ök feljelentettek.

Az ügyböl nem lett semmi, es a szemtanu gyermekeket ki sem kerdeztek !

Egy kesöbbi alkalommal a fiam rosszalkodott es behivott az igazgatonö. Bementem es a helyettese meselt nekem egy sztorit ( az igazgatonö mellette ült! ) '' Az ö regi iskolajaban volt egy szinten ilyen eleven kisfiu ,akinek egyszer bejött az edesanyja es azosztaly elött arconütötte a gyereket, a megszegynites utän a gyerek soha többet nem verekedett ! ''

Mielött elindultam volna a suliba ez a story is bennem volt.

A törtentek utan szämon is kertem az igazgatonöt es a helyettteset hogy anno miert adtak nekem ilyen tanäcsot !!!! A ket nö mindent letagadott !!!!!!!

Nagyon ki voltam akadva ezen, es rötön arra gondoltam hogy az egesz talan egy bosszu volt amiert a tanarnö fel lett jelentve ???

Bezzeg anno a tanarnö tettet nem jelentette a dirinö a csaladvedelminel !!! nagyon erdekes ez is !

66. Piroska52 (válaszként erre: 64. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 2. 13:59
Igen teljesen más lett volna az egész ha nem a suliba megy be balhézni hanem otthon kéri számon mi történik a suliba én nem törnék pálcát felette mert nem ismerjük az egész esetet
65. MZsanett (válaszként erre: 1. - Lavina)
2017. dec. 2. 13:43
Azért jelentett fel veszélyeztetésért, mert amit csináltál vele a szünetben, az bántalmazás. Nem tudom, otthon hogy viselkedsz a fiaddal, de ha az igazgató ezt látta, akkor azt is gondolhatja, hogy azért agresszív a fiad, mert otthon is vered és megalázod.
64. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 57. - Piroska52)
2017. dec. 2. 11:19

Csak nem mindegy, hogy hol, hogyan szakad.

Mert ha otthon vagja nyakon es keri szamon, senki nem tudja meg a bantalmazast.

Viszont berohanni egy bekamerazott iskolaba es a szunetben nagyjelenetet rendezni, nem eppen megfelelo viselkedes egy szulotol.

63. Piroska52 (válaszként erre: 62. - Metalshock)
2017. dec. 1. 22:11
ez nagyon így van
2017. dec. 1. 21:59
Az a gyermek igényli leginkább a szeretetet, aki a legkevésbé "szerethetően" viselkedik.
61. Metalshock (válaszként erre: 47. - 124637ff9b)
2017. dec. 1. 21:44
Így. Kész.
60. gribedli*** (válaszként erre: 52. - L.luiselotte)
2017. dec. 1. 21:34

Ha jôl vettem ki, a gyereke mindig agresszív volt, nem ez az első eset, és ő is ismeri a fiát, ezért nem gondolt arra, hogy a másik anyuka "kitalálta" vagy hogy a lány verekszik és a fiú egy jó kis sípcsonton rúgással csak megvédte magát. Gondolom,tisztában van a fórumindító a fia ok nélküli agresszivitásával, ezért rohant az iskolába, és ezért kapta el az ideg.


Nekem pl van fiam is, lányom is, eszembe sem jutna kitalációval zargatni egy másik szülőt. És cseppet sem látom ezt sehol, amit írsz, hogy a nők verik a férfiakat.

2017. dec. 1. 21:11
Szegényről már a keresztvizet is leszedték pedig csak rosszul kérte számon a gyerek viselkedését
58. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 57. - Piroska52)
2017. dec. 1. 20:59
Pontosan!
2017. dec. 1. 20:58
Az vesse rá az első követ akinél mégnem szakadt el a cérna
2017. dec. 1. 20:01

Amúgy nekem ugyan a rosszcsontom csak 4éves de 1x fordult elő,hogy azzal tamadott le szó szerint a kedves anyuka,hogy megmarta a fiat.Nem is ertettem mert a legjobb baratok ezert nagy hideg zuhany volt nekem.

Én haza vittem és megkédeztem miert csinalta ezt.Úgy elbeszelgettem vele,hogy a végén latszott nagyon megbanta es mondta,hogy többet nem csinal ilyet.

Azóta (több hónap telt el)nem fordult elő.

Én megertem a foruminditot,hogy elpattant a cerna!Van ilyen de valóban a suliban nem kellet volna ezt tenni.4szemközt kell vele beszelni es megkerdezni előbb az okat tőle.Viszont az igazgatónő egy igazi rohadék.Sajnalom szegenyt mert ez nagyon tulzas!

55. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2017. dec. 1. 19:55
Tökéletesen igazazad van!
54. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 16. - Garylineker)
2017. dec. 1. 19:54

Te sose vagy feszült?

Meséld el a titkod legyszi,hogy azt hogyan is csinalod?Erdekelne az örök nyugalom és higgadság titka.

53. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Lavina)
2017. dec. 1. 19:50

Úristen!Szegény:-((

Én elhiszem,hogy elszakadt nálad a cérna..úgy látszik az igazgatónőnek minta gyereke van vagy nincs fia:-/

2017. dec. 1. 18:07

l. a dirinő reakciója felháboritó. Miért nem ment ki az udvarra és miért nem állított le a nyakonvágás okán, miért nem csinált rendet.

2. Először a fiaddal kellett volna tisztázni, hogy valóban megrugta/ v verte-e a kiscsajt, akiknek az anyja a fotót mutogatja. és ha igen, akkor miért, nem valőszinű hogy csak úgy magától. ha meg nyomós oka volt rá, akkor önvédelem is lehetett. Az, hogy ne verjen meg lányt, ez elavult nézet, az agressziv lányok ellen igenis fel kell lépni, nézd meg a TV-ben hogy ütik verik a nők a pasikat.

Az ilyen kislányok sem mondanak ám mindig igazat


3. Szerintem az anyák többségében van egy olyan indittatás, hogy bármi legyen, de a saját gyerekét pártolja, ővele szolidáris. Benned ez fel sem merült ?

az általad leirt esetben szerintem a szülők 99 %-nak az lett volna a reakciója, hogy kideriti hogy egyáltalán a fiu bántotta-e a kiscsajt, és ha igen, akkor mi váltotta ki belőle. Sajnálom, hogy ez egyáltalán eszedbe sem jutott, lehet hogy mégis igaza van dirinőnek, nem a pofon, hanem a hozzáállásod miatt ?

( egyébként fiús anya vagyok )

2017. dec. 1. 17:34

Velemenyem szerint szulonek semmi keresnivaloja az iskolaban, ha nincs a talalkozas elore megbeszelve.

Miutan ez lenyegeben "munkahely", nincs helye balhezasnak, bantalmazasnak.

A szulo ne ott akarja mindenaron megnevelni a gyereket. Azzal mar megkesett es sajnos bizonyitott is, hogy szuloi mintat kovet.

50. jozsi.38 (válaszként erre: 42. - Garylineker)
2017. dec. 1. 17:28
Nem másolőxik mindiv a szülői minta, tévedèsben vagy. Akkor is lenet agresszív egy gyerek, ha moinde rá van hagyva, csak nő mint a dudva, és. mindent megkap, amit csak akar
49. Böce (válaszként erre: 37. - Lavina)
2017. dec. 1. 17:27

Beszélgettél a gyerekkel? Megkérdezted, hogy mi történt pontosan és miért történt?


Néha az is előfordul, hogy gyorsan rásütik egy gyerekre a bélyeget, hogy agresszív, miközben a másik folyamatosan szekálja, bántja. Csak ugye valahogy nem azt veszik észre...


Nem azt állítom, hogy itt is ez van, csak azt, hogy te vagy az anyukája, neked kell tudnod, hogy mi is történt, és ha kell, neked kell kiállni a gyerekedért, megvédeni őt, ha bántják, és leállítani, ha ő bánt.

48. Böce (válaszként erre: 47. - 124637ff9b)
2017. dec. 1. 17:07
Pontosan. Egyetértek.
47. 124637ff9b (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2017. dec. 1. 16:56

A verekedés is ösztön, vagy mondjuk inkább úgy, hogy az agresszió, mikor egészen kicsi korban, 6-7 hónaposan a gyerek tépi az anyja haját, mert nem tudja, hogy az fáj neki. Anyuka mondja, hogy nem, nem szabad. És a gyerek nem fogja tépni, meg akar felelni az anyukának. Kiborítja 1 évesen a főzeléket, anyuka mondja, hogy nem, ilyet nem csinálunk. 2 éves kortól pedig a miérteket is megérti. Azért nem rúgunk, azért nem rongálunk, stb ... Legyen max 3 év, de akkor nagyvonalú vagyok szerintem.

Persze, csak akkor, ha anyuka következetes, odafigyel, megmagyaráz, ha kérdezhet a gyerek, és ő ráfigyelve válaszol.

12 éves korban ez már elúszott hajó szerintem.

Pláne kamaszkorban.

46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 44. - Lavina)
2017. dec. 1. 16:54

Amikor sündisznó, próbáld átölelni, és rákérdezni mi bántja?...egy próbát megér.


Persze, könnyű így "észt osztani", hogy semmi rálátásunk nincs mi történt az életetek folyamán, mit éltetek át.


Lehet egy baráti "lélekbúvár" a felszínre tudna hozni dolgokat.

45. Böce (válaszként erre: 32. - Sirga)
2017. dec. 1. 16:53

Ne haragudj, de azt hiszen, kissé félreértetted. Semmi ítélkezés nem volt abban, hogy a te hozzászólásodhoz kapcsolódva - mintegy arra helyeselve, hiszen te is írtad, hogy senkit nem szabad ütni - azt írtam, hogy a lányt verni nem szabad szólam igazságtalan, és másként kellene ezt kommunikálni.


Nem tudom, milyen ítélkezést érzékeltél ebből irányodban?


Igenis, a köztudatban még mindig az van, hogy lányt nem szabad megütni, nem az, hogy senkinek senkit nem szabad megütni!


Bocs, hogy beszélgetni próbáltam.

44. lavina (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 1. 16:50
Egyik percben ORIASI SZERETETIGENYE VAN ,gyere anya bujjunk össze, pär perc mulva pedig mint egy sündiszno. Nagyon nehezen igazodom ki rajta
43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Garylineker)
2017. dec. 1. 16:50
Dehogy másolódik mindig, van aki pont azért lesz más, mert úgy érzi ő nem akarja ezt az undorító példát vinni, vagy okul abból, hogy milyen egy érzés, ha bántják és véletlenül sem akar olyanná válni.
42. garylineker (válaszként erre: 35. - Jozsi.38)
2017. dec. 1. 16:46

Pont ezt írtam, hogy nem kell, hogy verjenek otthon egy gyereket. Elég ha állandó feszültség van a levegőben otthon. A gyerekek sokkal érzékenyebbek a feszültségre, jobban megérzik azt, nem kell, hogy ellenük irányuljon.

És hány olyan gyerek van, aki apuci kedvence, el van kényeztetve, de amúgy apuci egy agresszív véglény? Na ez a gyerek is agresszív lesz az iskolában, pedig otthon tejben-vajban fürösztik. Mindig a minta másolódik.

41. gribedli*** (válaszként erre: 26. - 124637ff9b)
2017. dec. 1. 16:44

Ez pontosan így van, feszültséglevezetés, figyelemfelkeltés, de akár minta nélkül is, egyik gyerek ugyanattól sírni fog,a másik gyerek meg verekedni. Nem véletlen, hogy megkülönböztetünk introvertált, extrovertált gyereket, mert a stressz forrása lehet ugyanaz, de mégis máshogy fognak reagálni.


Egész kicsi korban, lesz, aki csak sírva fakad a főzelék előtt, lesz, aki földhöz vágja a kistányért. Pedig nem hiszem, hogy látta az anyukáját földreborítani a főzeléket, hogy takaríthasson viccből, vagy látta sírva fakadni a tányér felett. A verekedés is ilyen ösztön.

40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Lavina)
2017. dec. 1. 16:44
Nyalogatod a sebeidet, de próbáltál már a gyerekkel beszélni, hogy mitől ilyen, amilyen? Figyelsz te rá eléggé? Nem anyagilag, hanem érzelmileg kérdezem.
39. lavina (válaszként erre: 38. - 124637ff9b)
2017. dec. 1. 16:42
Igen a nagyobbal van a problema
38. 124637ff9b (válaszként erre: 33. - Lavina)
2017. dec. 1. 16:39

A 12 éves rugdalózik? :O

Meg csapod nyakon nyilvánosan? :O

Én azt hittem, hogy a kicsi.

Bár 6 éves megütése sem indokolt semmi esetben sem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook