Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valakinek hasonló időszak? fórum

Valakinek hasonló időszak? (beszélgetős fórum)


18. kiccila (válaszként erre: 17. - Kiccila)
2022. máj. 5. 09:03
*óvóbácsit
17. kiccila (válaszként erre: 15. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 5. 09:01
Ez is igaz. Kaptunk januárba egy óvóvácsit. Hát kb 2 hétig volt. Mindenki panaszkodott. Az ovónéniket szeretik a gyerekek. A lányom meg egyenesen imádja az ovónénijét.. Az a szokásuk ha beér a manóm,ovónéniii!! Pacsi..ölelés. Meg "Amig anya ideér értem addig elaltatsz?" 🤣 Igazi haverok is.
16. kiccila (válaszként erre: 15. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 5. 08:59
Én csak arrol kérdeztem. Konkrétan az én kislányom pl aludt e. Vele alszik el a kislány. Simogatja a fejét. Nagyon szereti. Dajka. Óvodai dajka. Tisztába teszi amelyik gyerek még pelusos. Ha esetleg bekakilnak lezuhanyoztatja. És persze takarít. Nálunk ez a dajkanéni feladatköre. Ugye a covid miatt nem lehet bemenni vetkőztetni öltöztetni! Anyáknapja volt és fotózkodás. Ő öltöztette át az ünneplőbe. (Reggeltöl délutánig csak nem lehet a gyerek abba nehogy összekenje meg aludni se kellemes abba). Szóval ez a feladata a mi ovinkba legalábbis. 🙂
15. Szegfűrózsa (válaszként erre: 9. - Kiccila)
2022. máj. 5. 08:23

Dajkával?! :O

A dajka aligha tud szakszerűen a gyermeked személyiségfejlődéséről, tevékenységeiről, őt ért jó/rossz élményeiről beszámolni.

A dajka legfőbb feladata az óvodai élet TECHNIKAI részének megvalósítása: portalanítás, fertőtlenítő takarítás öltözőben, mosdóban, csoportszobában, konyhai részlegen; étel porciózás, edények ki-bekészítése (esetleg mosogatással, ha nincs mosogatógép), ki-beágyazás, öltöztetésben segítés, játékelrakásban segítés... Törvényileg nem is adhat felvilágosítást a gyerekről!!! A kórházban sem a kisegítő személyzettől érdeklődünk a betegünk hogylétéről.

Az óvónőt kell kérdezned és megkérned arra, hogy lát-e napközben olyan helyzetet, amitől szorongóbb lett a kicsi. (kirekesztik? "rászállt" valaki? stresszel-e valamilyen feladattól? kell-e otthon valamire nagyobb hangsúlyt fektetni? (öltözködés, wc-használat vagy bármi)

Persze minden munkakör olyan, mint a tejföl: van színejava és van savója... Az óvónők és dajkák is sokfélék... :(

Próbáljatok otthon "óvodásat" játszani, h te vagy a gyerek és a babák/plüssök a többiek, ő a felnőtt. Alakíts néhány kis konfliktushelyzetet. Pár szituációból esetleg kiderülhet, hogy mi okoz gondot. Lehet, hogy egészen apróság.

2022. máj. 5. 06:01
Sziasztok. Tegnap 8órakor elaludt a manó. Egész fél 6ig. Ugyhogy kizárt hogy baj lenne szerintem 🙂
13. kiccila (válaszként erre: 12. - Sirga)
2022. máj. 4. 16:53
Nagyon köszi mindenkinek. Remélem hamar elmúlik,kiderül mi ez!
12. Sirga
2022. máj. 4. 16:49

Én valami lelki eredetű problémára gondolnék. Lehet, úgy tűnik, hogy minden rendben az oviban is, otthon is, de ki tudja, mélyen belül mi játszódik le? Türelem és sok-sok szeretet. :) Az is lehet, hogy ahogy jött, úgy elmúlik, és sose derül fény az okokra.

(Lányom kb. ennyi idősen kezdett éjszakánként felsírni. Visított, mászkált - "menekült" - nyitott szemmel, de aludt: felébreszteni nem lehetett. Pavor nocturnus ... Ellenszer nincs. 14 éves korában elmúlt.)

11. kiccila (válaszként erre: 10. - Libikóka)
2022. máj. 4. 15:05
Nagyon remélem hogy csak ideiglenes állapot 🙂
10. libikóka (válaszként erre: 7. - Kiccila)
2022. máj. 4. 14:58

Azt gondolom hogy két nap történése ,,vagy ha több is lesz,,,még ne aggódj.


Minden új szokás bevezetésénél lehetnek apró bakik.Függetlenül hogy mennyire "érett ":)))))

9. kiccila (válaszként erre: 8. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 4. 14:56
Beszéltem most a dajkanénivel...alszik. ügyesen játszik. Semmi nem történt ami okozná. Többi gyerekkel jól eljátszik
8. Szegfűrózsa (válaszként erre: 1. - Kiccila)
2022. máj. 4. 14:21
Az óvodában? nem tudhatod... :(
7. kiccila (válaszként erre: 6. - Bichi)
2022. máj. 4. 13:49
Sajnos kicsit később érő. Mindenben. Beszédben is. Bölcsőhalált halt 1 hónaposan. Volt némi pontbevérzés az agyban. Így kicsit mindenben gyengébb,éretlenebb 😔
6. Bichi (válaszként erre: 5. - Kiccila)
2022. máj. 4. 13:07
Tudom nem ez volt a kérdés, de 5 éves koráig pelenkában aludt eddig?
5. kiccila (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2022. máj. 4. 10:47
Atya ég. Borzasztó. Engem önnmagában azért aggaszt mert egy jó hónapja letette a pelust a kislányunk. Ő saját maga úgy kérte,nem kell pelus,mert nagylány. 1 hónapig nem pisilt be abszolút. 2 éjjel kezdte ez el.
4. Alnisa (válaszként erre: 3. - Kiccila)
2022. máj. 4. 10:36

Általában vagy lelki eredetű a dolog vagy hormonális.

Vagy egy barátnőm neki a 9 éves kislány a mai napi bepisil éjjel, de még nem jutottak előre, hogy mi lehet a gond. Nála évek óta fenn áll a probléma.

Mondjuk a kislányak vannak fura dolgai, már oviban is azt mondogatta, hogy öngyilkos lesz, leugrik a mászókáról, valamivel fejbeüti magát.... Fogalmam sincs mi lehet otthon, hogy ilyeneket mond, mert amikor náluk vagyunk, úgy tűnik minden oké......

3. kiccila (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2022. máj. 4. 10:31
Köszi. Én csak azt kérdeztem,valaki járt e hasonlóképp. A dokink azt mondta ha baj lenne,nappal is lenne.
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Kiccila)
2022. máj. 4. 09:36
Ne essünk túlzásba. Egy vizeletvizsgálat után ami általában a genny és a baktérium jelenlétét keresi, nem lehet azt állítani hogy semmi baja. Itt van pl. ez, kérlek hogy olvasd el: [link] Ezen kívül rengeteg orvisi írást találsz a témában ha kulcsszavakra keresel rá. Egy fórum erre nem fog választ adni érdemben.
2022. máj. 4. 09:26
Sziasztok. 5 éves kislányom éjjel megint bepisil. 2 éjjel már ezt csinálja hogy felkel. Pisilni. Már mikor kipisilte magát az ágyba ugyanugy menni akar wcre. Pedig semmit nem iszik. Aztán nyavajog hogy nem sikerül (persze mert már az ágyba bement a cucc) Ezt ma 2. éjjel csinálta. Napközbe pisi játék minden rendben az oviba is. Itthon is. Negyed 2kor felkel..és 5ig ez a pisilés mizéria megy. Vittem vizeletmintát az orvoshoz. Semmi baj nincs. Akkor mégis mitől lehet ez az éjjeli macera? Változás sem történt a családban,óvodában sem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook