Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Görbe a lányom lába. Van valakinek hasonló tapasztalata? fórum

Görbe a lányom lába. Van valakinek hasonló tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. ápr. 29. 18:51
Ne izgulj! Jobban tud vele ölelni!
2009. dec. 7. 16:45

Sziasztok!


Talán nem késő hogy írok. Az én lányom 17 éves, 6 hónaposan állt, 10 hónaposan ment, s akkor vettem észre, hogy iszonyú görbe a lába.Elvittem ortopédushoz is, és elküldtek minket endokrinologushoz is. Ott mindenféle laborvizsgálatokkal és röntgenekkel kiderítették, hogy a gyerek angolkóros. Sírtam, mint a fene, azt se tudtam mi az, s akkor még internet se volt. Hiába szedte a D vitamint rendesen és hiába volt nyári baba, mégis D vitamin hiánya volt. Valami miatt nem szívodott fel jól neki. Pécs legjobb ortopédusa azt mondta, meglátjuk mi lesz, de olyn ronda a görbület, hogy műteni kell, de 3 éves kora előtt nem lehet.Az endokrinologus azt mondta, nem eszik olyan forrón a kását, kap egy D vitamin löketet, s meglátom milyen szépen rendbe fog jönni.No ez ekkor hihetetlen volt.Ettől a naptól elkezdetek D vitamint adni neki gy, hogy 1 hónapig valóban löket volt ( nem tudom már az adagolást) majd fél évig további nagy dózist kapott. Magam sem hittem, ez a kezelés csodákra volt képes. Két évesen gyönyörű volt a lába, az ortopédus azt mondta itt már nincs mit tenni, rendben van a lába . Három éves korára olyan volt a lába mint a többi gyereké.Ma 17 éves, és nekem egy kis bombázó:-) Szóval ne keseregjetek, nézzetek szét ezen a vonalon is, ha még nem tettétek.

90. Mariann7533 (válaszként erre: 89. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 22. 20:55
Szia.Semmi gond.Jaj gyógyuljon a gyerkőcöd.Mi a baja?Igen a mezitláb nagyon jó,sőt az orvosunk azt is mondta,hogy az udvaron járjon mezitláb,mert az egyenetlen talaj nagyon jó.Megkérdezhetem,hogy melyik városba laktok?Egyébbként elképesztő butaságra vall az orvos részéről.Döbbenet.
89. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 83. - Mariann7533)
2009. szept. 22. 20:44

Szia! Dehogy gond, örülök neki, ha több tapasztalatot, véleményt hallok. A mi gyógytornászunk is ezt mondta.:)

Húha! Az ortopéd orvossal nem jó a kapcsolatunk...miután megtudta, hogy gyógytornára járok a nagyobbik lányommal (ő kifejezetten nem ajánlotta, műteni akarta 1 évesen) kiestünk a cukrosdobozából. Elképzelhető, hogy nem segít.

Zsófi sokat van mezítláb...a lakásban két vastag zokni van a lábán, remélem, ez is segít.:)

Ne haragud, hogy későn reagáltam, beteg a nagyobbik lányom, egész nap csak rohangálok, mint a mérgezett egér...

88. adel07 (válaszként erre: 87. - Mariann7533)
2009. szept. 19. 21:46

Mi is így vagyunk vele inkább az a pár hét gipszben mint egész életére kihasson.

Csakhát jobb lett volna megúszni.

87. Mariann7533 (válaszként erre: 86. - Adel07)
2009. szept. 19. 21:02
Látod a szülők hozzáállásán mennyi múlik...Inkább szenvendjem végig vele,mint hogy majd nagy korában ő szenvedjen.
86. adel07 (válaszként erre: 85. - Mariann7533)
2009. szept. 19. 07:19

Van az ismerőseink közt egy 30-körüli nő az egyik lába teljesen kifelé áll,erősen sántít.

Neki azt mondták az orvosok ha gyerekkorábn megműtik teljesen rendbe jött volna.Csak sajnos a szülei azt hitték ő ilyen és nemlehet rajta válozttni:-(

85. Mariann7533 (válaszként erre: 84. - Adel07)
2009. szept. 18. 22:19
Sajnálom,de igaza van a doktornőnek.Tudod mi is nagyon rettegtünk a mütéttől,de nagyon szépen renbe jött.De igen erősen benne volt a pakliban a mütét.Viszont azért,hogy a lányom rendesen tudjon járni,bármire készek lettünk volna.
84. adel07
2009. szept. 18. 14:21

Mi sajnos úgy néz ki nem ússzuk meg mütét nélkül.

Azt mondják a jobb lába egyenesedett,de a bal nem és félnek gondot okoz majd a boka és térdizületeiben.Az mondta a prof. lehet ez is egyenesedne magától,csak félő addigra kárt tesz a térdében:-((

Féltem nagyon a mütéttől,de egy nagyon kedves doktornő azt mondta ne vállaljuk a kozkázatot nehogy felnött korában szenvedje majd meg.

83. Mariann7533 (válaszként erre: 82. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 18. 13:42
Szia.Ha nem gond meséltem rólatok a gyógytornászunknak.Azt mondta,hogy általában kinövik,és valóban az orvosok ezt szokták mondani.De lehet csináltatni gyógycipőt,amit az orthopéd orvosnak kellene felírni,és valahogy megemelik a lábfejet,amitől egyenesedik a lába.Valami olyan dőlést csinálnak neki,ami korrigálja a görbeséget.
82. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 81. - Mariann7533)
2009. szept. 18. 13:40

Műtetni nem akarjuk, azért annyira nem vészes a helyzet, és lehet, hogy csak én aggódom túl, a nagyobb példájából kiindulva.

A járásával nincs gond, nem is jár pipiskedve, vagy lábujjhegyen, talpélen. Ezek szoktak gondot jelenteni. És szerencsére nem is lúdtalpas, vagy bokasüllyedéses.:)

Tényleg remélem, hogy minél előbb kinövi.:)

81. Mariann7533 (válaszként erre: 80. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 16. 19:21
Igen sajnos ha a csonttal van gond,akkor nem tudnak mit tenni.De ha rendesen jár,akkor nem lesz gond.Ezt nagyon megtanítatták velem,hogy azt nézzem,hogy normálisan tud lépni,a többi kialakul.
80. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 79. - Mariann7533)
2009. szept. 16. 18:48

Talpon áll, ezzel nincs gond, viszont a bal lába térd alatt picit görbe. Azt mondta a gyógytornász, hogy stabil az izomzata, valószínűleg a csont görbe, ezt viszont nem tudják kiigazítani...talán még műtéttel sem, de ez eszembe sem jutott.

Anyu ültette a fülembe a bogarat...de szerintem kinövi, ilyen korban még rugalmas a csontozat, vagy nem?

79. Mariann7533 (válaszként erre: 78. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 16. 18:42
Miért nem tudott segíteni?Mit mondott?Egyébbként meg ha talpon áll az a lényeg.Mindig azt nézd.De hát ő már jár.Akkor nincs probléma.
78. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 76. - Mariann7533)
2009. szept. 16. 18:40

Tényleg azok, de ez a biztos!:)

A nagyobbik lányom már csak látogatóba jár vissza a gyógytornászhoz, néha beugrik játszani. A kicsinek alakul a lába, már ő is kevésbé tartja befelé a lábfejét, de ezen sajnos a gyógytornász nem tudott segíteni, őt csak elvittem megnézetni, kezelésekre nem járt. Nem feltűnő, csak engem zavar, már észre sem venné. A kicsi már 11,5 hónapos korától jár, legtöbbször mezítláb (zokniban, cipő nélkül van).

77. Mariann7533 (válaszként erre: 75. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 16. 18:37
És nálatok mi újság?
76. Mariann7533 (válaszként erre: 75. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 16. 18:36
Nálunk nagyon jól.Augusztus 28-án volt 1 éves.Egyfolytában sétálgat,mindenhez megkapaszkodva,és járássegítővel/tudod amit tologatni kell/olyan gyorsan megy,hogy rohanunk utánna.Már egy-két percig megáll egyedül,úgyhogy ebből hamarosan járás lesz.Az orthopéd orvosunk azt mondta,hogy teljesen rendbe jött.Nem kell neki gyógycipő,pedig én szerettem volna,de azt mondta,hogy teljesen felesleges.Holnap megyünk tornára,ahogy a gyógytornászunk fogalmazott ellenőrzésre,de én úgy gondolom,hogy amíg el nem indul egyedül addig mindig viszem,ha lehet.Nagyon szépen tartja a lábfejét.Úgyhogy nálunk már jó ideje rendben van minden,de a gyógytornászok maximalisták,úgy nem engednek el senkit,/nagyon helyesen/hogy nem győződtek meg arról,hogy minden ok.
75. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 74. - Mariann7533)
2009. szept. 16. 18:29
Hogy alakul a gyerkőckéd a torna hatására?
2009. szept. 15. 12:09
Az idő nagyon fontos.Minél előbb kerül szakemberhez,annál nagyobb az esély a teljes sikerre,és rövidebb ideig tart rendbhozni.
2009. szept. 15. 11:34

Heves megyében csak 3 DGSM gyógytornász van és szerencsére, egyre többen hordják hozzájuk a gyerekeket. Vagyis a várakozó idő azt is jelenti, hogy nagyon fontos a munkájuk és szükség is van rá.:)

A Bethesdában a gyerekneurológus nem is ajánlotta ezt a fajta tornát, pedig ők ismerik...majd ha megszokja a gyerek... A gyerekorvosunk pedig nem is hallott róla. Úgy érzem, kicsit mérges is volt, hogy nem az ő módszerét alkalmaztam.

De meddig várjak?

Egy kisfiú még két éves korában sem tudott járni, a nagymamája hozta el gyógytornászhoz, mert az anyuka szerint még időben van, nem kell kétségbe esni. (Mi az hogy időben van?)

Ha a lányaim 18 hónaposan (legkésőbb) nem tudtak volna járni, azért már elkezdtem volna a kétségbeesést.

72. Nkriszti (válaszként erre: 70. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 14. 23:47

Jó sokat kellett akkor várnotok, nálunk 2 hónaposan derült ki, és vihettük is a lányunkat a gy.tornászhoz azonnal, szerencsénk volt, tudott fogadni és az is, hogy nem kellett más városba utaztatni. Volt olyan baba, akit 50-60 km-ről hordtak, mert ő volt a legközelebbi.

Egyébként nálunk tiszta véletlen, hogy kiderült ez az izomletapadás, mert ugyebár a védőnő csak azt mondta, hogy forgassam, és amikor a gyerekdokihoz elvittem, mert meg volt kicsit fázva, akkor ezt a bal oldalra húzását csak úgy megemlítettem, akkor ő megnyomkodta a kis nyakát, és javasolta hogy vigyem fel a gy.tornászhoz, nézze már meg! És így kerültünk a "kezei" közé! :))

71. Mariann7533 (válaszként erre: 69. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 14. 21:01
Igen ismerős.Itt Csabán két gyógytornász van a korházba.Mindig két baba van bent,és a lányok masszírozzák,tornáztatják őket.Na olyankor kánonba kenik a gyerekek.
70. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 68. - Nkriszti)
2009. szept. 14. 20:56

Szerintem is megéri.:) Ha a gyerek érdekeit nézzük, egy szülő bármit megtenne értük (legalábbis itt csak olyanok írtak:)). Sok anyukától hallottam, hogy milyen drága a torna, de rosszabb helyre is elment volna az a pénz. Inkább ne kapjon annyi játékot, vagy ruhát, de az egészsége mindennél fontosabb. Persze tudom, hogy nem mindenki gondolkodik így...sajnos!

A sportkrémes változat nekem is furcsa volt...én hülye pedig még vettem is.:( Ha akkor elkezdek a neten vizsgálódni, talán hamarabb is gyógytornászhoz kerülhetett volna a lányom.

Mert sajnos hónapokat kell várni előjegyzésre, vagy hogy valaki lemondja az időpontot. Zsófival majdnem 3 hónapot vártunk, mire kaptunk időpontot.

69. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 67. - Mariann7533)
2009. szept. 14. 20:51
A kisebbik lányom is tűrte, a nagyobbik viszont keményen harcolt 3,5 hónaposan.:) Igaz a kicsi már 18 hónaposan került szakemberhez, megértette, hogy miatta csinálják. Lili pedig sokszor annyira behergelte magát, hogy visított. Ha meghallotta, hogy a szomszéd helységben is torna folyik, a két baba vetélkedve ordított.
68. Nkriszti (válaszként erre: 55. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 13. 18:15
Ha így összeszámolom, akkor kb. u.ott van az ára, de megérte. Az én lánykám is sírt, le kellett fogni néha, de volt hogy jól elvolt, nézelődött, meg beszéltünk hozzá, simogattam, így gyorsan eltelt, de én is olvastam, hogy kellemetlen a babáknak. Sportkrémmel??? Na ne!!!
67. Mariann7533 (válaszként erre: 62. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 13. 17:00
Nekem kellett otthoni torna.Egy idő után úgy megszokta,hogy mindig macerálva van a lába,hogy rendszeresen elaludt itthon is,és sokszor Ibinél is bent.
66. Mariann7533 (válaszként erre: 64. - Lully)
2009. szept. 13. 16:57
Úgy örülök,hogy van itt közöttünk szakember,mert sajnos olyan kevesen vagytok ha jól tudom.Igen a gyerekek a legfontosabbak bármi áron.És én azt szoktam mondani,hogy ők a kis hősök.Mind egytől egyig.
65. lully (válaszként erre: 63. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 13. 16:14
Hát ez az! Én sem értem, hiszen ez nem kerülne nekik pénzbe, hogy legalább a lehetőségről szóljanak és nem hiszem azt sem, hogy ez különösebb presztizsveszteséggel járna nekik.
64. lully (válaszként erre: 61. - Mariann7533)
2009. szept. 13. 16:09

Kitartás, a végeredmény a fontos és azért úgy is mindent megtesz az ember /na már amelyik/. Sajnos hozzám is jött már úgy szülő hogy az önsajnálat nagyobb volt. Pedig a gyerek érdeke az első. Teljesen egyetértek veled, hogy inkább most sírjon, mint később. Én is sokat nyeltem, hiszen sajnáltam, mikor sírt a kezeim között, hogy anya fáj, és én egy könnycseppet sem ejthettem ,mert belőlem kellett

"erőt" merítenie neki is. De megérte. Márpedig ők az elsők és legfontosabbak bármi áron.

63. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 59. - Lully)
2009. szept. 13. 16:03

Az a baj, hogy még most is csak megtűrik...:(

És ha valakinek nincs net, a védőnő és az orvos sem mondja el, hogy van ilyen lehetőség, szegény anyuka honnan kellene, hogy tudja?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook