Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vajon a jelenlegi magas ingatlan árak csökkenni fognak? fórum

Vajon a jelenlegi magas ingatlan árak csökkenni fognak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
28. birebora (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 28. 13:18
Kiadni ha messze van, nem szerencsés.
2021. júl. 28. 13:17
Tavasszal, ahogy jött a jó idő, az utcában egyre több lehúzott ablakú autók jöttek mentek lassan és nézték a nyaralókat, házakat. Egy alkalommal a kapuba találtam egy cédulát, hogy hogy ha eladó, megvennék.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2021. júl. 28. 13:14
Muszáj eladni. A másik 2 tulajjal nem bírunk megegyezni. Már nagyon rossz a viszony, szabadulni akarunk egymástól.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2021. júl. 28. 13:11
Olyan messze vannak... de kiadhatóság szempontjából jó lenne, mert diákok kivennék. Ez az ötlet is jó opció!
24. katt2 (válaszként erre: 20. - 55Judit)
2021. júl. 28. 13:07

Mi 7,8 milláért vettünk Fonyódon egy ikerház felét. Két szezonban felújítottam, plusz bútorok. Kb.4 millió volt. A napokban jött egy család, hogy látják kívülről a nyaralót, nagyon szép, megnézhetnék e belülről? Mondtam nem eladó, de ők nagyon szeretnék belül is látni. Legyen. Amikor mentek kifelé, a pasi azt mondta, hogy ha mégis eladnám, akkor a jövő héten 40 milliót adna érte. Azt hittem rosszul hallok...

Az árak nagyon felmentek és nincs megállás. 15...20 millióért csak valami nagyon lepusztult valamit adnak. És ugye az építőanyag nagyon drága, szakembert sem találni, szóval nem egyszerű.

Az igaz, hogy az ingatlan a legjobb befektetés, de csak egy jó nagy összeg rendelkezésre állása esetén.

Ha ez nincs, akkor inkább befektetési jegyeket kell venni, eladni, ez is hoz éves viszonylatban 20 % kamatot és a fotelből lehet mindent intézni. Kényelmes.

2021. júl. 28. 12:31
Hát ez az, és pont mikor lehetne úszni, használni a Balatont, nem tudják.
22. 55Judit (válaszként erre: 21. - Birebora)
2021. júl. 28. 12:04

Hát ez így igaz. A balatoni teleüléseken már az állandó lakokos sem érzik jól magukat szezonban. Most meg hogy a járvány idején sokan homofiszban dolgoztak, szezonon kívül is rengetegen voltak a Balatonon. Amelyik település itt még elviselhető, csillagászati árat kérnek az ingatlanért. Ilyen Balatonvilágos is.


Én csak kora reggel vagy estefelé megyek le úszni, mert ki nem állhatom a nappali tömeget és a folyamatos ordibálást. Olyan csodálatos mikor vége a szezonnak, letisztul a víz, újra lehet élvezni a csendet, és gyönyörködhetünk a természetben.

21. birebora (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2021. júl. 28. 11:53

A Balaton, Velencei-tó nyáron élhetetlen. Évről-évre tapasztalom. Eldugott kisebb falvak még csak csak, de az is meddig? Jön majd a Tisza tó is, ott is rengetegen vannak már.

Ismerősöm most vett egy üres telket Siófokon a vasúthoz vagy autópályához közel 10 millióért.

Már nem lehet ott pihenni. Zsivaj, lárma, tömeg, bulik. Akinek ez kell oké, de aki pihenésre vágyik az ne frekventált helyeken vegyen.

20. 55Judit (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 28. 11:42
Figyelgesd a siófoki árakat, most érdemes. Ha megoldódik Siófok problémája, ismét egekbe szöknek az árak. Én balatonvilágosi vagyok, itt most hihetetlen áremelkedések vannak. Az én házamat 15 éve vettem 6 millióért. Igaz hogy klimatizáltam, szigeteltem, egyéb apróság, de most 30 millióért el tudnám adni. De nem adom. :))
2021. júl. 28. 11:39
A siófoki árak elkezdtek esni. Ez annak köszönhető hogy szezonban már élhetetlen a város. Tervezik, hogy a turistákat, nyaralókat buszra ültetik, mert miattuk eddig sosem látott dugók alakulnak ki.
18. Amaunet (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 28. 10:46

Mégis mennyi lenne az, amit be tudnátok fektetni?


Jó ötlet lenne a vidéki kertes ház, ha a kertet is hasznosítanátok. Felértékelődött ez az életforma az elmúlt évben. És tapasztalva az élelmiszer drágulását annak lesz biztos megélhetése aki ezt választja.

17. Amaunet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 28. 10:41

Hol van az, amit elakartok adni? Lakás? Ház? Mekkora?

Muszáj eladni? Ha van három 2-3 szoba és jó helyen van, jó közlekedéssel, akkor könnyen ki lehet adni a szobákat.

Így tudnátok tovább hasznosítani - a a bevételen meg tudtok egyezni.

16. Amaunet (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 28. 10:32
Egyetemi nagyvárosban (Pécs, Debrecen, Szeged) lakás?
2021. júl. 28. 10:13
Infláció van, tomlik a forint. Semminek sem csökken az ára.
14. birebora (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 28. 10:01
Mindenhol, vidéken is mennek fel az árak.
2021. júl. 28. 09:55
Szóval túl sok nem marad.
2021. júl. 28. 09:49
Feljebb megy az elszabadult építőanyag árak miatt.
2021. júl. 28. 09:48

Budapesten élünk.

Szolnok, Kecskemét, Balaton menti városokban tudnánk talán venni majd. Ha sikerül majd eladni az ingatlant. Még csak áruljuk, és 3 felé megy majd + az ingatlanos díja + az ügyvéd.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2021. júl. 28. 09:45

Budapesten minimum 20 millió egy lakás, de inkább 30.

Sajnos annyink nem lesz.

9. birebora (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 28. 09:39
Attól függ mennyi pénzetek van és hol éltek. Sok mindentől függ. Én BP-en lakást vennék.
2021. júl. 28. 09:35
Miért csökkenne? Szerintem nem. Sorra épülnek a lakóparkok. Van kereslet régi, új lakások és kertesek iránt is.
7. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 28. 09:33

Ha venni akartok, akkor ne várjatok arra, hogy lentebb mennek az árak!

Azt, hogy hol és mit magatoknak kell eldönteni a jövőbeni céljaitoknak megfelelően.

Ha befektetni szeretnétek, akkor Bp. jó közlekedés mellett egy lakás, ami nem túl nagy, ezáltal könnyen eladható majd. Ha kiadjátok pénzt is termel.

2021. júl. 28. 07:35

Gondban vagyunk, mert muszáj eladnunk egy másik 2 személlyel közös ingatlant. És nem tudjuk eldönteni mibe fektessük? Vagy várjunk még majd a vétellel? Meg hogy hol vegyünk? Pest megye? Balaton környéke? Üres telek? Lakás?


Teljes káosz.

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 28. 07:30
Sosem csökken, még mikor azt mondják, hogy igen, akkor sem :(
2021. júl. 28. 06:53

Fog még.

2014-ben adtuk el a régi lakásunkat, 10 millió forintért.

Vidéki, viszonylag normális kisvárosban, jó helyen, tégla, 1990 körül épült, átlagos állapotú, 55 nm lakás volt.

Most ugyanabban a lépcsőházban, ugyanakkora méretű és hasonló állapotú lakások 19-20 millióért mennek el.

Ha láttuk volna előre ezt….de sajnos kellett a pénz a másik, nagyobb lakás megvételére.

2021. júl. 27. 23:09

Folyamatosan emelkedik, csökkenni nem fog.


[link]

2. szaszy88 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 27. 23:00
Szia. Szerintem meg feljebb fognak joval menni mar csak azert is mert az epito anyag arak is joval feljebb mentek.
2021. júl. 27. 22:31
Vagy megy még feljebb az ingatlanok ára?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook