Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vajon a jelenlegi magas ingatlan árak csökkenni fognak? fórum

Vajon a jelenlegi magas ingatlan árak csökkenni fognak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
88. 55Judit (válaszként erre: 86. - Michelle.r)
2023. aug. 20. 14:31

Én meg ezzel értek egyet.

Fiam éppen árrobbanás előtt vette meg a felújítandó házat. Szerencséje volt, mert egy nagyon perecíz mestert ajánlottak neki. Hát ott volt a munkadíja is. :) Na de olyan precízen fel lett újítva, hogy kifogásolni valót nem találtunk benne.

Bár nem rég vette fiam, nem eladásra szánva újította fel. Akkor azt mondta úgy akarja megcsinálni, hogy az ő életében már ne kelljen hozzányúlni. Szerintem aki meg tudja adni az árát, nagyon jól fog járni vele. Én sajnálom, szívesen beköltöznék, de az enyémet sokkal olcsóbban tudná csak eladni. neki meg a terveihez több kell.🙂

87. 55Judit (válaszként erre: 85. - Michelle.r)
2023. aug. 20. 14:23

Örülök hogy veled együtt eggyel több személyről tudok, aki szerint reális az ár. Az ingatlanosok is ezt mondják, akiknek oda lett adva.

Fiam, egyik barátjával kiszámolta a költségeket, amiből ezt a házat most ki lehetne hozni. 100-on alul semmiképpen nem jönne ki. Egyszer majd elmegy.

86. michelle.r (válaszként erre: 77. - Tumbo2)
2023. aug. 20. 14:19
A felújítandó lakások mostanában nem túl kelendőek. Részben a kiszámíthatatlanul emelkedő építőanyag árak miatt, másrészt alig találni normálisan dolgozó, megbízható szakembereket. Felújítandót manapság az vesz, ki maga újítja fel leginkább.
85. michelle.r (válaszként erre: 75. - 55Judit)
2023. aug. 20. 14:17
Egyetértek. Átkerül egy másik árkategóriába, nem ugyanazok fogják látni. Láttam azt a házat, teljesen oké az ára, el fogják vinni.
2023. aug. 20. 14:04
Szerintem nem. Lehet, hogy stagnál, de olyan még nem volt, hogy csökkenjen. Legfeljebb ha valakinek nagyon kell a pénz, alkudni könnyebb.
83. 55Judit (válaszként erre: 82. - Tumbo2)
2023. aug. 20. 11:19
Az csodálatos!
82. tumbo2 (válaszként erre: 79. - 55Judit)
2023. aug. 20. 11:13
azt hiszem az új lakást 148 millióért vették,van hozzá egy picike erdő.
81. 55Judit (válaszként erre: 80. - Katt2)
2023. aug. 20. 11:02

Na ezért szoktam én egyértelműen fogalmazni és nem sejtelmesen, hogy ne töreténjenek félreértések.


Nincs annak jelentősége hogy látja valaki, egy ingatlan ára évről-évre emelkedik. Esetleg annyi hogy látják, ez az ingatlan értékes valóban. Másrészt fiamat nem érdekli ki mit gondol. Az számít, hogy ő mit. Az eddigi életéből mint édesanyja arra tudok következtetni hogy amibe fog abban a legmesszebb menőkig tájékozott. Talpraesett, és jó üzleti érzéke van.


Neked pedig azt kívánom, amit fiamnak is. Mielőbbi jó üzletkötést!😀

80. katt2 (válaszként erre: 75. - 55Judit)
2023. aug. 20. 10:41

Miből gondolod, hogy mások nem ismerik, nem nézik a balatoni ingatlanok árát?

Én 2015-ben vettem egy nyaralót Fonyódon. Azóta is nézem az ingatlanok árát, nehezen tudnának megvezetni. Még az ingatlankereskedők sem az ígéretesnek tűnő meséikkel.

Egyébként, most adom el a nyaralómat, már terhes, hogy 200 km-re van a lakhelyemtől. 7,8 millióért vettem, felújítottam, most 45-ért árulom kb. egy hónapja.


Az újszülöttet egész másra értettem. Ha te most ennyiért adod, később meg megemeled az árat, azt a régiek, akik nézegették tudni fogják, hogy megemelted az árat. Akik meg már az emelt árat látják először, azoknak az ennyi és nem tudnak semmit az előzőekről. Na, ezekre értettem, hogy újszülöttek.


Csak egy óvatos megjegyzés: nem biztos, hogy amit nem értesz, az a személyed iránti támadást jelenti. Még az sem biztos, hogy neked szól...

79. 55Judit (válaszként erre: 77. - Tumbo2)
2023. aug. 20. 09:42
Abból nem sok mindenre futja biztos.
78. 55Judit (válaszként erre: 76. - Tumbo2)
2023. aug. 20. 09:41

Igen. A szegények sajnos egyre többen vannak, mert gazdagból is egyre több van.

Az elavult fűtési rendszerű szigeteletlen panelek ára valamelyest talán csökken.

Most a jó pénzért legeladhatóbb a teljesen felújított, jó energetikai besorolású ingatlan. Ezek pedig igen drágák és egyre drágábbak.

77. tumbo2 (válaszként erre: 70. - 55Judit)
2023. aug. 20. 09:33
a lányomék az apjuk lakását nem tudom mennyiért adták el a 13.kerületben.de gyanítom nem sokért,biztos felújításra szorult.a fél árának az egyharmada járt neki.
76. tumbo2
2023. aug. 20. 09:28
nem fognak.szegény ember meg nem tud venni.itt falun is borzasztó árak vannak.
75. 55Judit (válaszként erre: 74. - Katt2)
2023. aug. 20. 09:12

Ha hosszú időn át figyelnétek ti is a balatoni ingatlanpiacot, nem butaságokat írogatnátok. Tudnátok hogy itt nem csökkennek hanem nőnek az árak. Akkor is, ha a piac stagnál. Mindenki ezt csinálja amit fiam fog ha most nem kél el a ház, a pénze értéke nem fog elveszni. Itt mennek felfelé az árak, azoké is amik évek óta meg vannak hirdetve. Egyszer csak úgyis elkel. Sőt, a balatoni ingatlanban tartott pénz a legjobb befektetés.


Mivel a gyerekemet egyedül neveltem fel eleinte anyám kamrájában lakva (ezt a segítséget kaptam), úgy gyűjtöttem otthonra pénzt, hogy először Tiszaföldváron egy kicsi telket vettem meg. Addig cserélgettem, ügyeskedtem, hogy hamarosan ott egy kisebb lakható házba költözhettünk. Mivel tovább adtam-vettem, 17 éve a mostani balatoni ház lett a csereberéből. Tehát az ingatlanpiacot évtizedek óta figyelem, eléggé ismerem, szó sincs arról hogy "újszülött" lennék ebben a témában. A jelek szerint szerintem elég ügyes is voltam. Esetleg azok újszülöttek benne, akik butaságokat írnak.😀


Azok engednek az árból akiknek nagyon kell a pénz, gyorsan, és türelmetlenek.

Nálunk eladási kényszer nincsen, türelem az van. A megmondó, tájékozatlan beszólagatókon meg csak nevetünk.😀

74. katt2 (válaszként erre: 72. - Aszparagusz)
2023. aug. 19. 21:41
Erre csak annyit, hogy egy újszülöttnek minden vicc új. Talán érted...
73. 55Judit (válaszként erre: 72. - Aszparagusz)
2023. aug. 18. 15:41
Ez nem a te ügyed.
72. aszparagusz (válaszként erre: 70. - 55Judit)
2023. aug. 18. 14:30

Logikus.

Ha x forintért nem kell senkinek, akkor x+y százalékért tolongani fognak érte.

71. 55Judit (válaszként erre: 70. - 55Judit)
2023. aug. 18. 09:16
jav: Kanári
70. 55Judit (válaszként erre: 68. - Katt2)
2023. aug. 18. 09:15
Ez a helyzet. Mi is áruljuk április közepe óta fiam házát itt Balatonvilágoson. Most van 2 komolynak tűnő érdeklődő. 20.-a után dől el valamelyiket érdekli-e annyira hogy meg is vegye. Most jön haza fiam a kanári szigetekről, egyik találkozni akar vele. Nálunk az árból lehet keveset alkudni, viszont ha idén nem kél el, jövőre akkor is árat emel. Szerencsére nincs eladási kényszere, nem sürgős. A ház meg hibátlan.🙂
69. aszparagusz (válaszként erre: 68. - Katt2)
2023. aug. 18. 09:03

Valamennyire biztosnak akkor tekinthető, ha lerakták a foglalót.

A balatoni ingatlanok piacának különben is szűkebb az időkeresztmetszete.

68. katt2 (válaszként erre: 67. - 55Judit)
2023. aug. 17. 22:37

Csak az a baj, hogy vevő nincs...

Egy hónapja hirdetem a nyaralómat, 1200-an nézték meg, de még nem jött egy telefonhívás sem.

2023. aug. 17. 20:32
Itt a Balatonnál biztos nem.
2023. aug. 17. 20:30
Másnak a kérdését felteszem újra. Mit gondoltok róla?
2021. aug. 29. 15:52

[link]

Néhány lehetőség. :) Különben az ország tele van gyönyörű, amik, ha felfedezetlenek, még olcsók is lehetnek.

64. tumbo2 (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 3. 08:25
én nem csak azért irtottam ki.az árokban nőtt a csihatag,nem lehetett fűnyírózni sem.nem beszélve,hogy alatta dagonyáztak,tépték levelestül,ágastul.levágtuk szépen,én meg a havertól kapott vegyszerrel átkentem a tönköt,szépen kipusztult.
63. tumbo2
2021. aug. 3. 08:21
nem hinném.a lányom apjának a lakását 44 millióra becsülték föl.el kéne adni,de hát a két fiúé a nagyobb rész.ha csökkennek is,bár nem vagyok szakértő,minimálisan.
2021. aug. 1. 11:24
Az is nagyon jó ha valami gyógyfürdő van a közelben, számomra az csábitóbb és nincs tömeg.
2021. aug. 1. 09:52

Tegnap láttam egy cikket: arról szólt, hogy ha nem akarsz a Balatoni tömegbe menni, milyen más, nyugodtabb vízpartok vannak.


Szelidi tó beugrott. Az sem lenne olyan rossz talán. Dunaújváros, Kalocsa közel van.

2021. aug. 1. 09:49

Én arra is ugrottam ha kapun kívül szedték le. Volt az utcán 4 meggyfa.(az előző tulajdonos ültette). Az arra járók sorban egymás után szedték le. Volt aki szatyorba.


Azóta kb 3 év leforgása alatt kipusztultak sorba.

59. birebora (válaszként erre: 56. - VendrinerPiroska)
2021. júl. 28. 20:25
Micsoda értékek és hagyományok mennek tönkre.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook