Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vagyontalan emberek emberi értékei nem számítanak? fórum

Vagyontalan emberek emberi értékei nem számítanak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
241. 2caf8744b6 (válaszként erre: 240. - Michelle.r)
2012. máj. 8. 20:19

Nagyon rég voltam. Dolgoztam és nem értem rá.

Dolgoznom kell mert nincsen vagyonom nincs luxus életem pedig (40) évet dolgoztam.

De a lényeg az, hogy van életem nincsen kenyér gondom. Van egy tíz éves autóm egy házam ahova haza tudok menni. Ez nem vagyon!!!!!!!!!!!!! Ez csak élhető élet.

Az ötven éves embernek is dolgozni kellet. Volt család azt meg kellett volna becsülni. Nem lenne baj ha nem dolgozik, mert a család melette állna és segítené őt.

Sajnos olyan világot élünk, hogy a mai 50-60 éves férfiak ott hagyják a családot akkor persze nem számít semmi sem csak a másik nő aki miatt ott hagyják. Aztán van a nagy koppanás mert ott sem kolbászból van a kerítés. Akkor kezdenek keresgetni másikat persze meg vanak sértve mert ők albérletbe élnek, és csodálkoznak, hogy nem kellenek senkinek sem. Pedig milyen rendesnek tartják magukat.

240. michelle.r (válaszként erre: 238. - 2caf8744b6)
2012. ápr. 18. 17:23

Alapvető kérdésekben nem fogok mást gondolni, így ebben sem, ebben biztos vagyok.

Ne légy ilyen szigorú - már-már merev. Olyan világban élünk, ahol egy rossz döntés is romba dönthet egy felépített egzisztenciát. Nem kell ahhoz korhelynek lenni, hogy egy ötvenéves embernek ne maradjon semmije.

Nagyon sok cég fog a következő pár évben tönkremenni, sok ember kerül emiatt utcára, sok hitelt nem fognak tudni fizetni. Ne ebből ítélj!

239. 2caf8744b6 (válaszként erre: 237. - 5e0c262058)
2012. ápr. 18. 17:12
Igen nagyon sok oka van.
238. 2caf8744b6 (válaszként erre: 236. - Michelle.r)
2012. ápr. 18. 17:10

Igen te még fiatal vagy. Most még másképen látod a világot.

De ha ennyi idős leszel mint én, mást fogsz gondolni.

A vagyon nekem sem a nagy házat vagy autót jelent, Csak biztos meg élhetést havi szinten. és a mi korunkban ha ez nincsen meg akkor nagy baj van, mert nekünk már nincs időnk arra, hogy ezután gyüjtögessünk, És ha én társat keresnék legalább legyen a feje fölött nem luxus palota de egy kis kucko ami az övé.

Mert kérdem én 50- éves ember ott hagyja a családját és albérletbe megy miért is ott valami baj van. Vagy iszik vagy mit tudom én ezer oka lehet. De nem jó fényt vet rá az biztos. Persze ez a nőkre is vonatkozik. 50-évessen albérletbe pazarló életmodra utal.

237. 5e0c262058 (válaszként erre: 235. - 2caf8744b6)
2012. ápr. 17. 19:56
Svájci hitel, válás, rossz üzleti döntés, alkoholizmus,.... Lehet sokminden az oka.
236. michelle.r (válaszként erre: 235. - 2caf8744b6)
2012. ápr. 17. 16:44

Oké, 15 év múlva mesélek, még csak 35 vagyok :o)). Addig még sok minden történhet, esetleg vagyontalanná is válhatok :DD


Bár én a lakást nem tartom vagyonnak. Vagyon számomra az, amiből jövedelem származik, amit bármikor pénzzé tehetek anélkül, hogy veszteségem származna belőle.

2012. ápr. 17. 16:06

Több okból is.

Érdekelne, hogy hogyan lehet élnek "vagyon" nélkül vagy vagyonnal. Érdekelne, hogy mi okbol nincs semilye anak akinek nincsen???, Nem luxus kocsira vagy házra gondolok, csak arra, hogy akinek nincs semily mondjuk albérletben él 50-60 évessen annak mi az oka.

234. michelle.r (válaszként erre: 233. - 2caf8744b6)
2012. ápr. 17. 15:58
Miért lenne jó tudni?
2012. ápr. 17. 15:52

Ez a fórum nagyon meg állt.

Pedig ez érdekes téma. A vagyontalanság 50-60- évessen. Vagy pedig itt csak vagyonosok vannak?????

Jó lenne tudni.

2012. márc. 20. 17:41

Vagyontalan emberek?????

Számítanak az értékei. Persze attol függ hány éves és mi az ami miatt nincsen semije sem.

Az élet nagyon összetett, és sok minden számít, nem a vagyonra gondolok.

Fiatalon nem számítt ha nincsen semmi sem, de 50-60- van évessen legyen legalább othon ahol ell lehet bujni a világ előll.

231. spinneli (válaszként erre: 230. - Liliomszál)
2012. jan. 5. 18:15
önigazolás, és önsajnálat miatt, mi másért...
2012. jan. 5. 18:06
Kár, hogy a fórumindító alig nyekken valamit. Amit lereagál, abból is csak a negatívum árad. Vajon miért indította? :DD
2011. dec. 14. 05:49
látom a tv álomépítőit, de tudnék irni az élet annyi területéről még...csoda ,hogy ritka hát ez lehet ,de létezik bízni ,hinni, tenni kell...és még valamit imádkozni se árt közben
228. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 227. - Alfoldi13)
2011. dec. 13. 20:59

Szia!


Én ne tudnám, hogy vannak csodák ? :)... de annyira elenyésző,mint csepp a tengerben.


Egyébként melyik mondatomra gondoltál, az utolsóra?

227. alfoldi13 (válaszként erre: 221. - 9b10f3d7ff)
2011. dec. 13. 14:11
a mai világban is vannak igazi csodák nem is egy még olyan mire te se tudnál mást mondani csak nézz és láss is
226. 5e0c262058 (válaszként erre: 222. - Spinneli)
2011. dec. 2. 21:07

Én meg úgy. :) Hátha legközelebb több eszem lesz.


Jó ez a szám, bár nem szándékom senki vérét szívni :) Inkább szokták az enyémet. Tudom, nem kell hagyni.

2011. dec. 2. 20:16
Volt ilyen... És van gazdaasszony-képző is :)
224. virag32 (válaszként erre: 217. - Eb62d25e47)
2011. dec. 2. 20:06
Bakker :DDDD Gazdaasszonykörök :DDDDD
2011. dec. 2. 20:03
Van egy mondás: óvakodj attól az embertől, akinek nincs mit veszítenie!
222. spinneli (válaszként erre: 216. - 5e0c262058)
2011. dec. 2. 19:30

Nem úgy választottam.

:)


Ha hiteles, nőcis szám kell, akkor inkább ez a stílus:

[link]


;)

2011. dec. 2. 09:26

Kedves Fórumindító! Már írtam , beleolvastam a fórumba is, az összes hsz.- t nem. Általánosságban tettél fel egy kérdést, amiről csupán általánosságokkal lehet véleményt formálni.


Nem tudni, melyik korcsoportot céloztad meg a kérdéseddel, hidd el nem mindegy. Míg egy fiatalnak néha,talán mondhatom gyakran muszáj elfogadni, hogy szinte nulláról indulnak, mert esetleg nincs hátszelük, addig a középkorúak már eltudtak, ha nehezen is érni valamit. Az idősebb embereknek meg főleg kellene, hogy legyen némi tartaléka.

Azért valljuk be őszintén amikor két idegen találkozik elsőre a külsőbenyomás számít. Valaminek megkell fogni benne, legyen az nő vagy férfi.

Nem jellemző szerintem, hogy egyből az a kérdés fogalmazódik meg valakiben vajon mekkora vagyona van a másiknak. Későbbi beszélgetések alkalmával erre úgyis rájön az ember.

Úgy érzem Te nem a fiatalabb korosztályt képviseled, tehát én, mint nő elsőre a külsőből indulnék ki. Milyen ápolt valaki, nagyon fontos számomra a kéz, a nyílt őszinte tekintet, a haj , a tiszta ruha, lehetőleg ne mackó legyen az. :)

Aztán figyelembe veszi az ember a másik egészségi állapotát, senki, én sem várhatom el senkitől, hogy a páromat azért válasszam, hogy ápolószemélyzetem legyen. Más az, ha valaki már kapcsolatban lesz beteg. Engem konkrétam nem érdekel a vagyon magamhoz engedhetnék egy lakás,kocsi nélküli férfit is ( nem aktuális, csak példa) …. De nem úgy, hogy semmi anyagival nem tudna beszállni a háztartásba, értem ezen a rezsit, étkezést stb. Igényem van arra, ha üdülni nem is, de színházba, kirándulni, esetleg egy-egy hétvégére kitudjak kapcsolódni, mert ha az ember csupán otthon ül, az nem vezet jóra, egyszer elkezdik marni egymást az emberek.

Kérdés az is mit jelent "becsületben és emberi értékekben esetleg gazdagabb "

Nagyon sok ember becsületes szerencsére, lehet a becsületet arra értetted, hogy nem csalod meg, az inkább erény, emberi érték, az meg mindenkinél mást jelent, mint látod. Kinek a pénzt, egzisztenciát,kinek a megbízhatóságot, kinek azt, hogy lehessen rád számítani úgy érzelmileg, mint fizikailag, anyagilag.

Gondolj bele ,ha Neked lenne lakásod, pénzed mondjuk jól is nézel ki, van bizonyos érdeklődési köröd, biztonságra vágysz. Biztos az utcáról hazavinnél egy vagyontalan esetleg beteg nőt, mert a lelke olyan tiszta, mint a patyolat, felhők felett az ég. Nem hiszem, nem is volt sosem ilyen a világ és nem is lesz. Kevés az a mesebeli történet a valós életben, hogy a királylány,királyfi a nincstelen vándort, vagy a konyhájában sürgő-forgó cselédlányt válassza. Ez nem is elítélendő, minden ember biztonságra vágyik, és ebbe az anyagi is nagyon beletartozik.

220. lilimia
2011. dec. 1. 23:52

Ha valaki nem beszél angolul, szóljon és lefordítom; ez mindent összefoglal... :D


W.I.F.E.

Washing

Ironing

F*cking

Etc...

2011. dec. 1. 23:28

[link]


Ezt találtam, de itt már van folytatásként, hogy a mostani nőnek mit kell tennie édes párjáért.

218. Zizisicc (válaszként erre: 206. - Virag32)
2011. dec. 1. 23:27
Jáááájjjj! :oDDDDDDDD
217. eb62d25e47 (válaszként erre: 206. - Virag32)
2011. dec. 1. 23:24

:DDDDDDDDDDDDDDD


Nekem meg egy könyv került a kezemügyébe,vittem is is a "könyvtárba"(wc),na maj olvasgatom.

"Út a szépség" felé volt a címe.

Hát ha valakire ráfér efféle női útmutató,hát rám igen.

Szóval ,olvasgatom,olvasgatom...és majdnem lefordultam sokszor ,annyira felnevettem,szóval kezdett gyanússá válni a dolog.

Vissza lapoztam az elejére,1959,es könyv ,a szerzőPÁROS!!!(egyedül ez nem ment volna nekik)férfiak voltak.Az alcím pedig így szólt,ez kapjátok ki:

"Vezérfonal gazdaasszonykörök számára"


Nem idézek a könyvből ,mert azóta sokkal nagyobb hasznátt vettem,amikor elfogyott a papír!

:))


(ez csak vicc volt:D)

216. 5e0c262058 (válaszként erre: 215. - Spinneli)
2011. dec. 1. 22:37
Az jó, ha csak eszedbe jut. Átélned ne kelljen soha :)
215. spinneli (válaszként erre: 205. - 5e0c262058)
2011. dec. 1. 21:55
Ezekről a női nemet éltető számokról csak a kétségbeesés jut eszembe.
214. virag32 (válaszként erre: 213. - Michelle.r)
2011. dec. 1. 21:44
:)))
213. michelle.r (válaszként erre: 212. - Virag32)
2011. dec. 1. 21:32
Ez Amerikában jelent meg, ott nemigen dolgoztak a traktoros lányok a kolhozban :)
212. virag32 (válaszként erre: 210. - A14deb9047)
2011. dec. 1. 21:20
Szerintem nem, mert akkoriban is volt egy réteg, amelyik nem vidéken élt és nem a munkásosztályhoz tartozott. De ha korábbról is származik az írás, akkor is max. a negyvenes évekből. Az íráshoz egyébként illusztrációt is mellékeltek a könyvből, és azon egyértelműen egy kommunista háztartás látszik. Meg aztán....Háztartási gépek 1905-ben...? Nem hinném, akkortájt maximum a gramofon számíthatott annak jobb családoknál. Arról nem beszélve, hogy minden polgári családnál volt cseléd, a feleségek nem igazán végeztek házimunkát.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook