Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vagyontalan emberek emberi értékei nem számítanak? fórum

Vagyontalan emberek emberi értékei nem számítanak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
211. virag32 (válaszként erre: 209. - Michelle.r)
2011. dec. 1. 21:17
NEEEEEEEE :)))
210. a14deb9047 (válaszként erre: 206. - Virag32)
2011. dec. 1. 20:52

Ezt olvastam, de az a könyv 1905-ből származik...

1955-ben már traktoros és kolhozlányok dolgoztak.

209. michelle.r (válaszként erre: 206. - Virag32)
2011. dec. 1. 20:43
Hehe, én ezt tavaly karácsonyra megkaptam ajándékba :)
208. 5e0c262058 (válaszként erre: 203. - Virag32)
2011. dec. 1. 20:36
...sajnos keserű tapasztalat mondatta velem.
207. 5e0c262058 (válaszként erre: 206. - Virag32)
2011. dec. 1. 20:35
Hát, akkor remélem van szallag a hajadban, és a kedvenc ételével várod a ház urát ;)
206. virag32
2011. dec. 1. 20:23

Ezen besz@rtok, már elnézést. :)))

Ezt kaptam a napokban mailben (részlet egy nők számára készült kézikönyvből, 1955-ből.)


"Készítse el a vacsorát időben. Már reggel vagy akár előző este tervezze meg,hogy a férjét finom vacsora fogadja, amikor hazaér a munkából. Így adja tudtára, hogy gondolt rá, amíg ő dolgozott és gondját viseli a szükségleteinek. A férfiak többsége éhes, amikor megérkezik a munkahelyéről és a kedvenc ételének elkészítésével kielégíti a meleg fogadtatás iránti vágyát. Készüljön fel a fogadására. Pihenjen 15 percet az érkezése előtt, így ön friss és üde lesz amikor megérkezik. Igazítsa meg a sminkjét, tegyen szalagot a hajába és nézzen ki frissen. Az ön férje sok időt töltött a munkahelyén fáradt emberek között. Legyen érdekes és vidám. A munkanapja unalmas volt és szüksége van egy kis szórakozásra, és az ön egyik kötelessége, hogy ezt biztosítsa. Csökkentse a zajt. Amikor a férje hazajön a munkából, kapcsolja ki a háztartási berendezéseket és mondja meg a gyerekeknek,hogy ők is csendesedjenek el. Legyen boldog,hogy láthatja őt. Melegen mosolyogjon rá és mutassa ki őszinte vágyát, hogy teljesítené a kívánságait. Hallgassa meg, amit mondani akar és még ha önnek is sok mondanivalója van a számára, ne tegye azt közvetlenül a hazaérkezését követően. Először ő beszéljen, biztosan fontosabb dolgok kavarognak a fejében önnél. Ne zavarja. Ne panaszkodjon, ha a férje későn érkezik haza, vagy ha este el akar menni vacsorázni ön nélkül. Vita helyett próbálja meg megérteni, mekkora nyomás alatt van a munkája miatt. Amikor otthon van, biztos pihenni és ellazulni szeretne. És végezetül, ne tegyen fel szükségtelen kérdéseket és ne ganakodjon az ítélőképességében vagy feddhetetlenségében. Ne felejtse el,hogy ő a ház ura és mint olyan,mindig keresztülviszi a saját akaratát becsületesen és igazságosan. És jegyezze meg, a jó asszony tudja, hol a helye. "


Erre varrjatok gombot :)))))

205. 5e0c262058 (válaszként erre: 204. - Spinneli)
2011. dec. 1. 20:23
2011. dec. 1. 20:15

A lényeg:


[link]


;)

203. virag32 (válaszként erre: 198. - 5e0c262058)
2011. dec. 1. 20:08
Hát, kedves C*****, ez brilliáns megfogalmazás volt és sajnos igaz az első betűtől az utolsóig.
202. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Absolon1)
2011. dec. 1. 20:02

Nem adtad meg a korodat,így nehéz mit mondani.Igen,egy bizonyos kor,vagy tapasztalat felett már nem győz a rózsaszín köd a nőknél.


Örök dilemma:minél fiatalabb a nő,annál könnyebben jön a rózsaszín köd,minél érettebb,annál nehezebben.Most akkor hogy házasodjunk?Okosan,de józanabbul,vagy őrületes boldogságban,de aztán később a sok pofon.Mert a gyerekkel való nélkülözés már semmilyen formában sem tud romantikus lenni...Hát csak kicsit gondolkozz el ezen,mielőtt agyonsajnálod magad Mr.GáncstalanGrállovag!

2011. dec. 1. 19:31
Bizonyos életkorban azért már fontos, hogy legyen tető az ember feje fölött.
200. 06718ca650 (válaszként erre: 198. - 5e0c262058)
2011. dec. 1. 19:24
hű, ennyi minden kell? :)
2011. dec. 1. 19:22
Azert ferfi es ferfi kzot is kulonbseg van , mint no es no kozt.
198. 5e0c262058 (válaszként erre: 197. - B73e24f31f)
2011. dec. 1. 19:19
Igen, egyetértek. Nézzünk ki és öltözzünk úgy, mint egy 18-23 éves, legyen gyönyörű frizuránk, barna bőrünk, természetes sugárzó szépségünk, intelligenciánk, autónk, lakásunk, jó állásunk, normális családunk, arányos és csinos, magas alkatunk, jó egészségünk, diplománk, és cserébe.... ....szolgálhatsz fizikailag és szellemileg egy családot, sikálhatod a kádat, lehetsz üde, és kívánatos mire hazaér az ember, de csak mindaddig, amíg a drága ember ki nem ábrándul belőled, ha megneszeli rajtad az öregedés jeleit, és félrekacsint a következő jobb kiadású nő után.
197. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Absolon1)
2011. dec. 1. 18:59

Ez hülyeség! Egy rendes nőnek nem elsősorban ezekre van szüksége! Luxusautó, nyaralás ez igencsak sarkított! Azt meg azért ne várja már egy pali sem, hogy ha nem tud felmutatni semmit akkor a lábai előtt hevernek majd a nők! Szerintem fontos, hogy a pasinak legalább becsületes munkája legyen, legyen hol lakni, és mit enni, és ne legyen egy tróger, de szerintem sok nő így van vele.

Egyébként meg a nőknek is hasonló elvárásoknak kell ám megfelelni, csak nekünk még gyönyörűnek és divatosnak is kell lenni, a pasiknál meg elég ha szebb az ördögnél!

196. lilimia (válaszként erre: 172. - BMA211225)
2011. dec. 1. 14:10

Köszönöm, ez nagyon jól esik! :)

Közös kasszán vagyunk, mindig megbeszéljük a vásárlásokat, kivéve ha ajándékról van szó, és még eszünkbe sem jutott összemérni, hogy ő kovácsol össze több pénzt, vagy én marketingezek, írok, kutyázok össze többet, de szerintem ez totál lényegtelen. Az a fontos, hogy megélünk, tető a fejünk felett, hitelünk nincs, minden nap van főtt étel, tudunk félretenni, nem kezdek elájulni, ha bejön egy nem várt kiadás. Nem élünk olyan szinten, mint amihez lánykoromban hozzászoktam otthon, de nem is baj, majd eljutunk oda is. Biztosan olvastad azt az időszakunkat, amikor a számlák kifizetése után maradt 2-3 hétre pár ezer forintunk, és főtt rizst ettünk csak. Azt hittem kínai leszek :D A szegénységet is meg kellett tapasztalnunk, hogy jobban értékeljük amink van, amit megszerzünk, és jobban tudjunk spórolni. No meg hogy tudományosan is bebizonyítsuk, hogy a pénz igen is boldogít, főleg a gyomor, és az ízlelőbimbók örülnek neki :P

Tessék olvasni! :)))

195. lilimia (válaszként erre: 171. - Spinneli)
2011. dec. 1. 13:49

Dehogy! Amikor Debrecenbe költözött dolgozott ő akkor is, hiszen egy műhelyt bárhol be lehet rendezni. Közben a biztonság kedvéért még elvégzett egy személy és vagyonőr tanfolyamot is, amikor nem ment úgy a vállalkozása, akkor elment mellette biztonsági őrnek. 3x költöztette a műhelyét, ezelőtt egy régi gyártelepen egyik hangárban volt, de amikor azt eladták, akkor nem volt hol dolgoznia. Keresett helyeket, de horribilis áron adták volna. Teljesen depressziós lett, és szégyellte magát, hogy nem dolgozik, pedig amúgy minden alkalmi munkát elvállalt. Egy este mondtam neki, hogy van megrendelés bőven, csak egy hely kell, de ha tovább sír, akkor semerre sem halad! Kiadtam neki, hogy nézzen ki egy garázst a közelben, ami kiadó, majd dolgozik ott, mint régen, kifizetjük a családi kasszából a kauciót és az első havi bérleti díjat. Pont amikor összeszedte magát, akkor szólt egy régi barátja, hogy van itt Db. szélén a családnak egy kis háza, hobbikerttel, nem járna e ki füvetnyírni, meg hogy lássák hogy van mozgás, mivel korábban állandóan betörtek, hátul meg berendezhetné a műhelyét, akár egy saját épületet is felhúzhatna.

Most is tele van a lakás a vázlataival, az új megrendelők cuccairól, meg hőkezelésre váró kardokkal, páncélokkal :) Amúgy eredetileg informatikus a drágám, a szülei cégénél dolgozott is, csak utálta, ő gyerekkorától fegyver és páncélkészítéssel akart foglalkozni, és már 16 évesen is csinált megrendelésre különböző dolgokat.

Az én jövedelmem közel sem lenne elég két ember, két kutya, és a lakás fenntartására, meg nem is tartanék el elvből egy felnőtt embert, aki tökéletesen munkaképes.

2011. dec. 1. 12:40
Irisz ha van egy forro kakaod most elfogadom.Atfagyttam.
193. 9536810fa1 (válaszként erre: 181. - A0c1361e44)
2011. dec. 1. 12:32
úúú, a Vad orchideákban de szexi volt ... meg voltam halva érte utána! :))))
192. BMA211225 (válaszként erre: 191. - 2f661e7cc5)
2011. dec. 1. 12:17
nő vagyok:)csak az adatlap nem igazán érdekel,messziről jött ember azt mond amit akar és nem érdekelt a beállitása sem....
2011. dec. 1. 11:21
Ferfi vagy.A parom is szereti. De fulhalhalgatot tesz , ha olyat hallgat.
2011. dec. 1. 11:09
én meg rock inkább mint csocsesz:DD
189. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 188. - Michelle.r)
2011. dec. 1. 10:46

Minden evo vagyok.D

Csak kemeny rokot vagy metalikat nem hallgatok.A tobbi a hangulatomtol fug.Operatol kezdve konyu - nep vagy mulatos zeneig barmi.:))

188. michelle.r (válaszként erre: 187. - 2f661e7cc5)
2011. dec. 1. 10:43
ez borzalmas XDD
2011. dec. 1. 10:31
186. a0c1361e44 (válaszként erre: 185. - 2f661e7cc5)
2011. dec. 1. 10:29
Őt nem ismerem.
185. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 181. - A0c1361e44)
2011. dec. 1. 10:28
Reg nem lattam filmet sem velle.Volt vallami abba a pasiba. De ott van a Csocseszetek.A zene olyan amilyen" izlesek es pofonok", de abban a pasiban van vallami.A kisugarzasa magaval ragad.
184. a0c1361e44 (válaszként erre: 182. - Michelle.r)
2011. dec. 1. 10:24

Szerintem hasonlít rá, csak neki a fogai kicsit kiálltak. A 90-es évek elején készült filmekben időnként el kellett gondolkodnom, hogy melyik játszik a a filmben.

Hozzátartozik, hogy nekem nagyon rossz az arcfelismerő memóriám:)

183. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 180. - Michelle.r)
2011. dec. 1. 10:23

Tudom.Emberi dollog tevedni. De ilyen hosszu ideig? Nem latta, mert nem akartta. Nem irtta telle a tv-t hogy nincs senkije, vallami hulye musorba kereset part.Veletlenul kifogttam a musort.

Nem szerettek senkire feheret vagy feketet mondani, ha csak nem rosz indulatol van szo. De... ah.

En pedig nem kezel foghato dollgokert harcolttam.Vagy nem az anyagi volt a cel.Harcolttam elvekert, es nem konyu harcot.Harcolttam almokert es szinte kemeny arat fizettem erte.Dolgozttam, hogy a parom szeme csiilogjon, mert o anyagiasabb.O mar inkabb kezelfoghato dollgokra gondol mint en: a gyerek iskolaztatasa az elso cel. Mindig azt mondja, ha a gyereket normalisan tudja iskolaba kuldeni , amr megerte hogy eljen.En azt mondom ha 2 ember boldog mar megerte , hogy eljek.Ez a kulonbseg koztunk.

182. michelle.r (válaszként erre: 181. - A0c1361e44)
2011. dec. 1. 10:15
Ne viccelj már. Fénykorában sem ért B.W. nyomába. Pedig a 9 és fél hétben még egészen ember formája volt.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook