Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utrogestan használata fórum

Utrogestan használata (beszélgetős fórum)


1 2
34. moncanagyi (válaszként erre: 33. - Nanda)
2012. nov. 4. 17:36
köszi. napok óta nincs itt senki.
33. Nanda (válaszként erre: 25. - Moncanagyi)
2012. nov. 4. 14:54

Még csak most olvasom!!!!

De jó,szívből gratulálok!Mire megszületik,lesz lánynév is!:)))

2012. okt. 30. 16:36
Köszi nektek a gratulációkat! Reméljük most már minden rendben megy. A néven irtó nagy a vita, ugyanis a vejem fiút szeretett volna és csak fiú neve van. Úgyhogy lehet hogy annak ellenére, hogy lány mégis Andor lesz!! /vicc volt/
2012. okt. 30. 13:06

Köszönöm szépen a tanácsokat.A férjem ujja "élvezetesebb"volna:)ha itthol lenne.

Én eddig másfajta prog.pótlást kaptam(crinone)és az egy aplikátorba van töltve,csak ezért gondoltuk.De a tapasztalatotok alapján elég lesz,ami benn marad.Mégegyszer köszi!

30. Nikk_1982 (válaszként erre: 27. - Kata óvónéni)
2012. okt. 30. 12:55

Ezzel vigyázz, a Canestenre rá van írva hogy terhesek csak applikátor nélkül használhatják. Szóval szerintem maradj a kézi felhelyezésnél.

Esetleg ha a férjednek hosszabb az ujja mint a tied...

29. rekuczy (válaszként erre: 25. - Moncanagyi)
2012. okt. 30. 09:32
Gratulalok en is
28. rekuczy (válaszként erre: 27. - Kata óvónéni)
2012. okt. 30. 09:32
Szerintem anyira melyre eleg amennyire az ujodal fel tudod lokni en is annyira raktam es segitet. Pedig nalunk eleg nagy baj volt az elso honapot vegig vereztem es meg igy is segitet.
27. Kata óvónéni (válaszként erre: 1. - Ccf0283561)
2012. okt. 29. 19:40
Férjem mondott egy jó ötletet:mivel nem igen sikerül jó mélyre felhelyezni ezt a vackot,mi lenne ha a canesten applikátorával raknám a helyére?Még nem teszteltem le a kivitelezhetőségét,de nem is tűnik rossz ötletnek.
26. Kata óvónéni (válaszként erre: 25. - Moncanagyi)
2012. okt. 29. 19:37

Nagyon örülök!:)

Jó egészséget Nektek!

2012. okt. 29. 18:46
Sziasztok! Jó hírem van!! Megjött az eredmény és EGÉSZSÉGES KISLÁNYUNK LESZ!!!!! Már alig bírtam kivárni!ISTENEM KÖSZÖNÖM!!!!!
24. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 23. - Rinike)
2012. okt. 28. 21:44
Jó, hogy így egyetértenek a dokik:)))))
23. rinike
2012. okt. 28. 15:11
Én egyáltalán nem feküdtem utána. Nekem azt mondták az orvosok, hogy ami kifolyik, az nem a hatóanyag, hanem a hordozóanyag.
22. rekuczy (válaszként erre: 18. - Kata óvónéni)
2012. okt. 28. 09:19
En mindig 2 orat fekudtem a gyogyszerek utan de ugy is neha kifolyt valamenyi. Amennyit csak tudsz fekudjel a gyogyszerel hogy minel tobb fel tudjon szivodni
21. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 18. - Kata óvónéni)
2012. okt. 27. 18:41
Igen, amikor én szedtem, mondta a doki, ha nem érek rá feküdni, amíg felszívódik, nyugodtan be is vehetem.
2012. okt. 27. 15:05
Ja! ha az eredmény jó lesz, akkor már hátra dőlhetünk??? Az már teljes biztonsággal megmondja a tutit???
2012. okt. 27. 15:02
Köszi hogy izgultok értünk. A lányom most volt nőgyógynál és a méhszáj nyitva van. A belső is egy kicsit. Szigorú fekvésre itélték. Mi jöhet még??? Örökös optimistaként hiszem, hogy a végeredmény jó lesz. Jelenleg még az uh.-val sem zaklatták a picit. Minden rendben volt a méhszájjal amíg a placenta-mintát nem vették. Azóta keményedik a pocija. Annyi magnéziumot kell meginnia, hogy már sokallom. Talán hétfőn v. kedden meglesz az eredmény is a mintavételből. Abból azt is megmondják, hogy fiú vagy lány? Igaz ez most másodlagos kérdés. Izgulok nagyon. Karola lázas továbbra is, de már nem hány. Remélem nektek jobb a napotok.
18. Kata óvónéni (válaszként erre: 13. - Ee1dc9ba06)
2012. okt. 27. 13:28
Jól értettem?A hüvely"golyót"lehetne szájon át is szedni?Tegnap azt mondta az orvos,van olyan,ami szájon át szedhető,de nem olyan jó a hatásfoka.Így kaptam az utrot.Reggel használtam először és bíz'így is kifolyt valamennyi a fekvés ellenére.
17. Nanda (válaszként erre: 7. - Moncanagyi)
2012. okt. 27. 11:46

Szia!

Én is használtam a 12 hét végéig napi 3×3-at,ennek ellenére a komb.tesztem eredménye jó lett!

De ha megcsinálták a placentából a mintavételt a lányodnak akkor abból,biztosabb eredmény származik.

Drukkolok,hogy minden rendben legyen a picivel!

16. rekuczy (válaszként erre: 12. - Moncanagyi)
2012. okt. 27. 11:19
En is a robanas alatt voltam anyukam pocijaba es teny hogy nekem is gondok voltak a terhesegekel lehet annak tudhato be lehet hogy nem de kitartast es meg lesz az eredmenye. Sajnos mi is megszenvedtunk hogy legyen egy elo egezseges gyerekunk de vegre itt van es a remenyt soha nem szabad feladni
15. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 7. - Moncanagyi)
2012. okt. 26. 23:21
Jaj, ne haragudj, most olvasom, hogy már terhes a lányod. Ne félj, nem lesz semmi baj! Szorítunk neki:))
14. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 12. - Moncanagyi)
2012. okt. 26. 23:19

Ez egy megfejthetetlen rejtély, miért van manapság ennyi nőnek gondja a teherbeeséssel... fogalmam sincs, Csernobilnak van-e köze az egészhez, mindenesetre a meddőségi intézetek olyan szinten tele vannak, hogy leülni sem lehet. Én 5 lombikot végigcsináltam (sikertelenül), de utána spontán terhes lettem, 40 évesen szültem meg a kisfiamat.

A reményt sosem szabad feladni!! Aki nagyon szeretne babát, annak sikerülni is fog, nagyon jó orvosok vannak manapság.

13. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Ccf0283561)
2012. okt. 26. 23:15

Én használtam. Kétféle van, az orális és a hüvelyi úton használható. Az utóbbit egyébként be is veheted egy pohár vízzel, a hatása ugyaz, csak kicsit fáradékonyabb leszel tőle.

Ha hüvelyi úton használod, minél mélyebbre dugd, és várj egy jó fél órát felpolcolt lábakkal, hadd szívódjon fel jó. Még így is ki szokott folyni valamennyi.

Sok sikert:)

2012. okt. 26. 19:00

Köszi a válaszokat. Nem is tudom, hogy megnyugodtam-e vagy nem. Azt hiszem nem. Talán hétfőn vagy kedden kész lesz és feltétlen megírom. Örülök, hogy beszélhetek olyannal, aki szembesül-t már ilyen gondokkal. Régen, amikor a lányomat szültem alig voltam 20 éves. Nem gondoltam semmi lehetséges gondra. Egészséges lett és ez természetes volt. Amikor a fiam született rá 9 évre, már nem voltam ilyen nyugodt. Ráadásul akkor robbant a Csernobil-bombája. 5 hónapos terhesen nem tudtunk mit tenni, csak várni. Minden rendben ment, bár közel sem olyan könnyen. Igaz dislexiája lett a fiamnak - amit csak utána hoztak kapcsolatba Csernobillal. Hál Istennek azóta már Ő is 26 éves fiatalember és teljesen egészséges.

Mindezzel azt akartam mondani, hogy az embernek az élete tele izgalommal. Ha nem a gyereke miatt, akkor a gyereke gyerekei miatt. Ez a nagyisors.

11. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Ccf0283561)
2012. okt. 26. 18:56
Én is használtam. Olyan mélyre helyezd, amennyire kényelmesen eléred.
10. rinike (válaszként erre: 7. - Moncanagyi)
2012. okt. 26. 18:46
Én is használtam Utrogestant, a 12. hetet követően lehetett abbahagynom. Jelenleg 36 hetes terhes vagyok, és most jó lett a kombinált tesztem az Utrogestan mellett is, de 2008-ban is voltam terhes, akkor is használtam Utrogestant, és sajnos akkor nagyon rossz lett a kombinált tesztem. Nem mondtak nekem olyant, hogy az Utrogestan befolyásolhatná a kombinált teszt eredményét, viszont elmagyarázták, mit is jelent a kapott rossz eredmény. Nekem 1:12-höz esélyt mutatott az Edwards-kórra, és ez állítólag azt jelenti, hogy 12 ugyanilyen rossz eredménnyel rendelkező terhes nő közül 1-nek valóban Edwards-kóros a gyermeke. Nagyon bíztam benne, hogy nem én leszek az az egy, de akkor én voltam... Próbáljatok meg előre nem izgulni, mert a kombinált teszt csak statisztikán alapuló esélyszámolgatás, arra hívja fel a figyelmet, hogy érdemes további vizsgálatokat elvégeztetni. Ez a további vizsgálat nálatok a mintavétel a placentából, és ennek az elemzése megmondja majd, hogy van-e gond, vagy sincs. Kívánom, hogy ne legyen gond!
9. rekuczy (válaszként erre: 7. - Moncanagyi)
2012. okt. 26. 18:37
en 15 hetet hasznaltam napi 4-et es nem volt baj visszont tudok ilyet akinek azt mondtak a teszre hogy nem jo es a magzatviz vizsgalat utan kiderult hogy minden rendbe csak remenykedni kell es a jora gondolni
2012. okt. 26. 18:35
en is hasznaltam es annak koszonhetem a kislanyomat es most eppen 8 napos
2012. okt. 26. 18:26

sziasztok

Bocsi, hogy nagymama létemre beleszólok a beszélgetésbe, de a lányom most 17 hetes terhes a második babával . Nemrég hagyta abba ezeket a golyókat. Neki sűrűn kellett használni naponta többször. Mivel már nem tartották fiatalnak - 36 éves - így megcsináltatták azt a bizonyos kombinált tesztet, aminek az eredménye nem lett jó. Megijedtünk, de azzal nyugtattak, hogy ez hamisította meg. A placentából vettek mintát két hete, aminek még nincs meg az eredménye. Ha valakinek van ezzel kapcs. információja szivesen venném. Aggódok nagyon.

2012. okt. 26. 18:06
nekem csak egyszer kell este...Remélem beválik,és nem lesz a terhességgel probléma...
5. Kata óvónéni (válaszként erre: 3. - Ccf0283561)
2012. okt. 26. 18:06
Én holnap kezdem ezt használni,így nekem is új,a jótanácsokat én is szívesen veszem.A crinone gél más volt,talán azt könnyebb felhelyezni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook