Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Utazási rosszullétek ellen mit tehetünk? fórum

Utazási rosszullétek ellen mit tehetünk? (tudásbázis kérdés)


27. a31cf0fa6a (válaszként erre: 26. - Tejespite)
2012. ápr. 17. 09:15
A gyömbért valóban használják tengeribetegség ellen is.
2012. ápr. 17. 09:08

Egy amerikai ismerősöm ajánlotta a gyömbér gyökér kapszulát. Bevált. Neki egyik rokona repülőn dolgozik, és előfordult nála a rosszullét, és alkalmanként ott is ezt adják. Mellékhatását nem tapasztaltunk. Régen csak úgy tudtam utazni buszon, h a kezemben tartottam egy fél citromot és azt nyalogattam. Hosszú évekig voltam igy, de aztán magától elmúlt. A gyömbér nem nekem hanem egy rokonomnak kellett. A Cocculine nem vált be, ettől függetlenül hiszek a homeos szerekben, mert volt ami használt más jellegű problémánál. Egyébként szerintem a sima nyers gyömbér is jó kell h legyen, a kapszula nyilván annyiból jobb, h praktikusabb az embernek magával vinni és bekapni. A Daedalon annak idején mikor még volt ilyen gondom, teljesen kiütött.

Nem tudom, itt van-e gyömbérgyökér kapszula, ha nincs és be tudnád szerezni külföldön, akkor csak segítségként: Ginger root capsule a neve.

25. stulika (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2012. ápr. 17. 06:19
Én is gyerekkorom óta küszködök ezzel a problémával, Csak a vonaton és a biciklin nincs gondom. Sajnos, akár a keskeny hegyi úton is azonnal meg kell állni. Régen Deadelont szedtem, de attól rettenetesen álmos leszek. Újabban utazás előtt kb. fél órával 2 db B6 vitamint beveszek, és jól tűröm akár a Mecsekben való utazást is.
24. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 16. 20:42
Hát, azért a 4,5 évesemet nem ültetném előre... :) Nem vezethet még ;) , az anyósülés meg a legveszélyesebb hely. Inkább maradjak én ott adott esetben, mint ő... :(
23. a31cf0fa6a (válaszként erre: 21. - Fanny44)
2012. ápr. 16. 15:59
Dobd a taccsot anyu nyakába néhányszor, a második után garantáltan előreenged! :)
22. Zsú1965 (válaszként erre: 19. - Fanny44)
2012. ápr. 16. 15:57
Ha a bogyók nem segítenek, próbálj valami alternatív módszert. Mondjuk kineziológust.
21. Fanny44 (válaszként erre: 20. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 16. 15:56
És mi van akkor, ha az elöl ülés nem megoldható kocsiban ? :) mert pl mi mikor kocsival megyünk vhová, az csak akkor van, ha családi esemény van. Apukám vezet, anyukám meg kijelentette, hogy őt nem érdekli ő ül elöl és pont. Ilyenkor mit lehet csinálni? Ja és ha anyum vezet, akkor mindig kijelenti, hogy de apum üljön mellette, mert máshogy nem tud... na ilyenkor mi van? :D kocsiban is gyakran rosszul vagyok, pl keresztanyum elég rosszul vezet, szó szerint mindig bemegy az előtte lévő s$ggébe és akkor persze állandóan hirtelen kell elfékeznie. Na olyankor tök mind1 hol ülök, így is úgy is kidobom a taccsot :D na mind1, itt a buszutazás a lényeg, mert nem normális, hogy minden reggel konkrétan félek buszra szállni, pedig muszáj.
20. a31cf0fa6a (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2012. ápr. 16. 15:36
Aki hajlamos rosszullétre üljön előre! Ez hányás esetén is praktikus, mondjuk egy háromajtós autóban. :)
2012. ápr. 16. 15:34
Az a gond, hogy nem én határozom meg a buszon, hogy hova ülhetek :) legtöbbször már le sem ülök, mert pl hátrafelé egyáltalán nem tudok utazni, de közrejátszik ugye ez az állandó, hirtelen felgyorsítunk-hirtelen lefékezünk dolog is. Meg persze a tömeg... Daedalont nem tudok beszedni, mert álmosít és itt nem 4 órás utazásokról van szó, hanem a reggeli 20 perces buszútról. Soha nem olvasok és mindig csak előre nézek, ha tudok, de nálam ezek nem segítenek. Ha rosszul vagyok ,akkor mind1 hova nézek, hova ülök. De akkor lehet ezt a Cocculine-t kipróbálom. Szoktam magamnál tartani rágót, szőlőcukrot, de azzal sem jobb.
2012. ápr. 16. 15:15

Daedalon!

Én ősszel kezdtem el a fősulit, és 4 órát kell buszoznom, mire odaérek. Na első alkalommal már kb 1 óra után kiadtam a taccsot. Aztán daedalon. Most ott tartok, hogy csak van nálam gyógyszer, ha muszáj akkor veszek be, de már hónapok óta nem kellett. De lehet maga a tudat jót tesz, hogy ott van nálam.

Na meg szedek MgB6ot, állítólag a B6 jó...nem tudom.

Homeopátiás szer...hát nem tudom. Barátnőm egy ideig azt vett be, de mindig rosszul volt így is.Én volt amire szedtem homeos cuccot, és használt is.De hónapokig minden nap szedtem.Nem hinném, hogy utazás előtt bedugni a nyelv alá egy homeos bogyót, az annyira segítene.De a placebóhatás csodákra képes :)

2012. ápr. 16. 15:14
KINEDRYL® tabletta
2012. ápr. 16. 14:58
Ami nem homeopátiás, és jó lehet, az a gyömbér. Már lehet kapni szárított gyömbérkockácskákat, de egy fórumon olvastam régebben gyömbérkapszuláról is. Ezeket még nem próbáltuk mi sem, illetve a gyömbéres kekszet egyszer, akkor jónak tűnt. Csak sajna az egyetlen fajta gyömbéres kekszet kivonták a forgalomból már jó ideje. (Győri É. termék volt.)
15. Drienke (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2012. ápr. 16. 14:54
B6 vitamin, citromlé/citromos víz.
2012. ápr. 16. 14:54

A hányinger esélyét tovább csökkentheti, ha a buszon előre ülünk. Egyrészt kilátunk, másrészt elől valahogy kevésbé hintázik a busz, mint hátul.

Az autóban is ezért (na meg mert csak előre nézünk ki) jobb a helyzet, ha elől ül az ember.

13. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 16. 14:52
És csak előre szabad kifelé nézni, nem oldalra!!! A mellettünk gyorsan rohanó táj fokozhatja a rosszullétet, még akkor is, ha nem közeli célpontokat választunk nézegetni...
2012. ápr. 16. 14:52
B6 vitamin, vagy van egy homeopátiás szer (cocculine)ami szerintem jó.
11. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Fanny44)
2012. ápr. 16. 14:50

Nem kell túmisztifikálni a homeo-s fogkrémet: van az Elmexnek is, meg van a gyógyszertárvan kapható Homeodent. Annyi, hogy ezek nem mentolosak, mert az üti a homeopátia hatását. De többektől hallottam pl., hogy sima gyerekfogkrémet vesznek, a lényeg, hogy ne legyen benne mentol.

Viszont homeopátiával kávézni és feketeteázni sem szabad, és tiltott az energiaital is - szintén üti a homeopátiát.


A kislányomnak (4,5 éves) is van utazási betegsége, neki sajnos nem vált be a homeopátia. :( Legalábbis erre nem, mert másra viszont jó volt neki....

2012. ápr. 16. 14:49
nekem épp a rágótól lesz mindig hányingerem ha kocsiban vagy buszon rágózom, na meg ha olvasok és knyargós az ut, ha figyelem az utat akkor kevésbé. Ha kocsiban elöl ül az ember akkor kevésbé jö elö ha meg vezet egyáltalán nem álatalában.
2012. ápr. 16. 14:47

Kifelé kell nézni az ablakon, messzire, a hegyeket.

Lefele, befele nézni, pl. olvasni nem szabad.

8. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2012. ápr. 16. 14:46

Minden hoemopátiás szer humbug.

Ebben az esetben azonban a placebo hatás is jól jöhet, mert részben pszichés dologról van szó.

2012. ápr. 16. 14:40

én kiskorom óta rosszul vagyok a buszon, autóban. Az állandó utazás, ingázás még segített idővel hozzászokni. De amint városba költöztem, hazamenetkor szintén rosszul lettem. Elszoktam tőle. Tavaly úgy adódott, hogy hosszabb távra kellett utazgatnom, heti 1-szer, így újra előjöttek a rosszullétek is. Nem akartam hányni, a daedalon sem segített, próbáltam nem enni, előtte sem, vagy nagyon keveset, kis kekszet...de nem használt.

Ami bevált, a rágó, meg valami zene, hogy ne is gondoljak a rosszullétre. Ha éreztem, hogy rosszul kezdek lenni, bevettem még egy rágót. De mindig csak odafele volt ez, visszafele sose vagyok rosszul.

2012. ápr. 16. 14:39
Dorimami! Akkor szerinted érdemes kiváltanom? Az orvosom magyarázott vmi olyasmit is, hogy nem tudom milyen speciális homeopátiás fogrém kell hozzá, mert különben nem hat. Mit tudsz erről? (mert ugye reggel utazom be).
2012. ápr. 16. 14:38

Én Cocculinet szedek ha ilyen gondom van!

Sőt a terhességem alatt is ezt szedtem a hányingerem ellen!Nekem nagyon bevált!!!

2012. ápr. 16. 14:37
Daedalon
2012. ápr. 16. 14:34
Egyszer vettem be B6-ot, nem ilyen utazási rosszullétre, csak sima hányinger ellen, de nem hatott :S
2012. ápr. 16. 14:33
A B6-ot próbáltad? Az nem üt ki. A fiamnak is ezt adom, amikor meccsre mennek.
2012. ápr. 16. 14:32
Sziasztok. Évek óta van ez a problémám, a legtöbb utazáson rosszul vagyok. Ezzel persze nem lenne semmi baj, csak mostanra annyira rossz, hogy a reggeli maximum 20 perces busz utat sem bírom ki, hányinger, szédülés, fejfájás stb. A múltkor le is kellett állítani a buszt, mert nem bírtam megmaradni rajta... amint friss levegőn vagyok jobban leszek, de nem állíthatom le 5 percenként a buszt. Nem reggelizek, azonban már próbálkoztam azzal, hogy mégis eszek vmit így indulás előtt, az eredmény az lett ,hogy volt is minek kijönnie, hát nem volt szívderítő behányni a buszba :( mit javasoltok? Daedalon szóba sem jöhet, mert az nagyon kiüt és nem aludni megyek az iskolába. Az orvosom javasolta a Cocculine nevű homeopátiás szert, de nem tudom, hogy vegyem e meg, vagy ez is csak amolyan humbug?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook