Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Utazás közben jelentkező rosszullét ellen mit lehet tenni? Olyan gyógyszer, ami nyugtat nem jó, mert versenyem lesz egy 5 órás út után. fórum

Utazás közben jelentkező rosszullét ellen mit lehet tenni? Olyan gyógyszer, ami nyugtat nem jó, mert versenyem lesz egy 5 órás út után. (tudásbázis kérdés)


26. sacc01
2013. ápr. 7. 23:14

Köszönöm a válaszokat!:)

Az a baj,hogy egy éjjeli max 3 órás alvás után lesz ez cirka 5 órás út,kocsiban aludni nem tudok,valamivel meg élénken kell tartanom magam mert ugye utána verseny-amihez agy kell,mármint hogy nem sportverseny.:S Ha a kávétól még rosszabbul leszek az marha jó..


Sütni fogok gyömbéres kekszet és azt fogom rágcsálni,meg szerintem veszek gyömbéres ücsit,kikeverem belőle a szénsavat és azt fogom iszogatni,illetve B6 vitamint is tuti beszerzek..

Azt elég az út előtt egyszer bevenni,vagy hogy?


Mi azoknak a bogyóknak a neve amiket drogériákban lehet kapni ilyen problémára?

25. 36a26f5226 (válaszként erre: 15. - SDitti)
2013. ápr. 6. 17:57
pont a folyadékbevitel okoz erős hányást.. azért kell teljesen száraz élelmiszer, nagyon, nagyon minimális folyadékkal..
24. 731e5b9ffb (válaszként erre: 13. - Sacc01)
2013. ápr. 6. 14:39
Én nem ajánlanám a kávét, ha mégis iszol, akkor sok natúr kekszet is egyél hozzá.
2013. ápr. 6. 14:30
gyömbér, b6
22. virag32 (válaszként erre: 6. - Vaczila)
2013. ápr. 6. 13:28
Rám nem nagyon hatnak a gyógyszerek, de a Dedalontól úgy alszom, mint akit agyonvertek...Kifejezetten altató,nyugtató hatása van.
21. pic74
2013. ápr. 6. 13:17
gyömbér :)
20. kszb
2013. ápr. 6. 13:14
B6 vit, vagy dedalonetta ezt a kettőt használják hosszú évek óta, akik rosszul vannak a buszozástól, stb.
19. bowie
2013. ápr. 6. 13:03

Kandírozott gyömbér, gyömbéres víz, gyömbéres keksz...kandírozott gyömbér receptet találsz a naplómban, durván jó cucc, terhességi hányást úsztam meg vele, pedig semmi más nem hatott.

Gyömbéres kekszet ikeában, és talán kikában is kapsz, ha nem akarsz házit csinálni.

Gyógyszerek esetében b6, magne b6, vagy torecan.

2013. ápr. 6. 13:00
B6 vitamin, dedalon, háztartási keksz... Nekem ezek váltak be :)
17. sacc01
2013. ápr. 6. 12:48
Hol lehet kapni gyömbéres kekszet? Múltkor kerestem egy hipermarketben de nem találtam.:/
2013. ápr. 6. 12:45
Ha kicsit természetesebben módot szeretnél kipróbálni, akkor javaslom a gyömbért. Gyömbéres ital, gyömbéres keksz, bármi, csak gyömbér legyen benne. Mi a hajókázáshoz vittük magunkkal, általában segített.
15. SDitti (válaszként erre: 10. - 36a26f5226)
2013. ápr. 6. 12:45
Kinek mi a hatásos. Nekem ez gyermekkoromban (amikor nagyon érzékeny voltam a buszozásra) nem lett volna elég. Sőt, attól hogy nem iszok folyadékot fáj a fejem és hányingerem lesz.
14. SDitti
2013. ápr. 6. 12:43
Vertigoheel. Ezt nyelv alá kell tenni, várni míg magától szétolvad. Nem szedál le, nem érzel egyáltalán semmit. Homeopátiás készítmény. A drogériákban is árulnak hasonlókat. A deadalon borzasztó. Szóba jöhet még a B6 vitamin is.
13. sacc01
2013. ápr. 6. 12:37
Kávét ihatok akkor,vagy attól rosszul leszek? :/
2013. ápr. 6. 12:29
A dedalon az nem jó jelen esetben, mert az álmosít, a B6 vitamin viszont nem álmosít és hatásos. Amit sünike ír, az nekem is bevált, háztartási kekszet, vagy abert kekszet szoktam majszolni, ha egy kicsit is rosszul érzem magam. Kerülni kell a savas ételeket és italokat, tehát gyümölcslevet se ajánlatos inni, csak sima vizet. Annó osztálykiránduláson rosszul voltam, a bolond tanárnéni pedig megtiltotta, hogy egyek ettől viszont annyira rosszul lettem, hogy epét hánytam többször is. Szóval a nem szabad enni teória egy baromság.
11. sacc01
2013. ápr. 6. 12:28
Köszönöm!:) B6-vitamint akkor mindenképpen venni fogok,a cocculine hatásos volt nektek? Csak mert nekem nem mindegyik homeo-s cucc hat.:)
2013. ápr. 6. 12:22

Ami nekem bevált egy buszozáshoz, és azóta soha hányingerem sincs... - csak száraz élelmiszer fogyasztása, üres zsemle, kifli, vagy kalács, kenyér, lehet rajta vékonyan margarin, vagy ami jól esik, de csak hogy ne legyen teljesen üres, és nagyon kevés folyadék hozzá..


Az üres, száraz élelmiszer fogyasztástól nincs folyadék a gyomorban, és attól még csak nem is kavarog a gyomor.. azóta soha nincs hányingerem a buszon. Csak akkor szokott lenni, ha kicsit több folyadékot vittem be, mert szomjas voltam, de azóta azt is kibírom, mert ha sokat iszom, és kevés helyen áll meg a busz, nincs is hová elmenni..

9. patapucs (válaszként erre: 6. - Vaczila)
2013. ápr. 6. 12:20

Az én ismeretségi körömben mindenkit elálmosított, buszon, autóban jókat lehet aludni tőle. Te kivétel lehetsz, mert még a patikus sem ajánlja ha nagyon kell koncentrálni.


Az orvos a B6 vitamint ajánlotta, az bevált. Bármilyen eredetű hányingerre jó.

8. 408020f45e (válaszként erre: 7. - C6d087edcb)
2013. ápr. 6. 12:11
vagy B Komplex!:)
2013. ápr. 6. 12:05

B6, nekem legalábbis mindig segít (hosszabb útra kettőt szoktam bevenni), vagy esetleg patikában kérdezd meg, biztosan tudnak valami homeopátiás szert adni.


A versenyhez pedig sok sikert!!! :*)

2013. ápr. 6. 12:03

Vegyél a gyógyszertárba Dedalon tablettát, recept nélkül is kapható.

Ez kimondottan utazásra van, hányinger, rosszullét ellen, én mindig ilyet veszek be mielőtt buszra szállok. Az utazás előtt fél-1 órával kell bevenni, kb 5-6 óráig tart a hatása. Nem leszel álmos tőle.

5. Ekka
2013. ápr. 6. 11:57

Ez jó kérdés, mert engem is érdekel.

A lányom most 5 éves, buszos kirándulásra mennek. Már előre félek, mert nagy hányós.. Én már próbáltam mindent, de semmi nem jött be!

Ő persze megoldja, nem lehet lebeszélni a kirándulásról, kijelentette, hogy majd visz zacsit!:))))))

2013. ápr. 6. 11:49

Cocculine: a hányinger ellen, álmosság nélkül

Homeopátia!

2013. ápr. 6. 11:49
magne b6 vagy csak sima b6 vitamin.
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2013. ápr. 6. 11:43
Dedalon kúp. mondjuk én nem utazás miatti rosszullétre kaptam - hajlamos vagyok rá!! -, hanem mert már semmi sem maradt meg bennem, az injekció sem segített. Igaz, kb 1-2 órára kiütött, mert azonnal elaludtam, de utána kutyabajom se volt már. Mondjuk ha te vezetsz, akkor felejtős :/
2013. ápr. 6. 11:37
Utazás közben jelentkező rosszullét ellen mit lehet tenni? Olyan gyógyszer, ami nyugtat nem jó, mert versenyem lesz egy 5 órás út után.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook