Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utalta már valakinek az Otp magánnyugdíjpénztár a reálhozam feletti részt? fórum

Utalta már valakinek az Otp magánnyugdíjpénztár a reálhozam feletti részt? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
218. GTimi83
2011. aug. 8. 09:23
G betüsök kaptatok már valamit az Otp-től?Én még semmit!Agybaj!
217. 7a44ea564a (válaszként erre: 216. - Szabyg)
2011. aug. 8. 08:44
Én kaptam sms-t ,hogy levonták az OTP üzenet díjat :D Reálhozamot na azt még nem :D
216. szabyg
2011. aug. 8. 08:31
Kapott ma már valaki?
215. dolgozolaany (válaszként erre: 214. - Stokimagdi)
2011. aug. 7. 20:48
Ha írnál nekik e-mail-t az adataiddal, nem derülne ki? Mert felhívni őket sztem 15-30 perc alatt lehet, annyit meg nem ér meg!
214. stokimagdi (válaszként erre: 212. - Dolgozolaany)
2011. aug. 7. 20:07
Nekem is nagyon kéne, de nálam még mindig 0 van. :(
213. stokimagdi (válaszként erre: 211. - Stokimagdi)
2011. aug. 7. 20:06
Helyesbitek, miután már levettem a pénzt, megjött az sms is, hogy pénzem érkezett. :D
212. dolgozolaany (válaszként erre: 211. - Stokimagdi)
2011. aug. 7. 19:09
Én úgy még nem jártam,h nem kaptam smst-t pénz érkeztéről! De elhiheted, h. várom a csipogást már! :DD
211. stokimagdi (válaszként erre: 199. - Dolgozolaany)
2011. aug. 7. 18:41

Igggen.

A levonás, az pontosan 7 óra 00 perckor kicsipog.

De amikor kapunk, az volt hogy órákat is késett, én már jártam úgy is hogy nem is jött sms.

210. dolgozolaany (válaszként erre: 209. - Micimacko72)
2011. aug. 7. 17:35

Köszönöm!! Gyorsan kiszámoltam és a felénél többet, 1/3 részével kevesebbet kapnák vissza az általad leírtak alapján. Nem tudom, hogy gazdálkodnak majd, hogy jóval kevesebb a taglétszám és elgondolkodtam, mielőtt elveszne ez a pénz.

OTP önkéntest meg is kérdem hétfőn! :D Köszönöm!

2011. aug. 7. 15:35

Tájékoztatjuk, hogy a tagság létrejöttétől számított 10 év várakozási idő letelte után van legkorábban lehetőség kifizetést kérni az önkéntes nyugdíjpénztári számláról.

(A Pénztár Alapszabályzatának B.I.2. pontja alapján az említett várakozási idő a tagsági viszonyának a belépéstől számított 10 éves időszaka, illetve a nyugdíjkorhatárnak a 10 év letelte előtti betöltése esetén a belépéstől a nyugdíjkorhatár betöltéséig terjedő időszaka.)


Az egyéni számláján nyilvántartott összegről 10 év várakozási idő letelte után, de még a felhalmozási időszakban dönthet úgy, hogy a tagság fenntartása mellett a felhalmozott összeg egy részét vagy egészét nyugdíjkorhatár előtt felveszi.

Tájékoztatjuk, hogy a várakozási idő letelte után történő kifizetéshez az ,"Igénybejelentés várakozási idő utáni kifizetésre- Önkéntes nyugdíjpénztár" című nyomtatványt hiánytalanul kitöltve eredeti példányban Pénztárunkhoz visszaküldeni szíveskedjék. A szükséges nyomtatványt levelünkhöz mellékelten küldjük Önnek.

A megfelel~o ellen~orzés érdekében a személyazonosító okmány és lakcímkártya másolatát az igényléshez szíveskedjen csatolni, mert ennek hiányában a Pénztár kifizetést nem teljesítheti.


Felhívjuk szíves figyelmét, hogy az egyéni számláján felhalmozott tőke várakozási idő lejárta utáni pénzfelvétel esetén adóköteles bevételnek számít. Az adó mértéke az éves bruttó jövedelmétől függ, ha eléri a bruttó 5 000 000 Ft-ot, akkor 32%-os SZJA-t, ha nem éri el, akkor 17%-os SZJA-t von le a Pénztár a kifizetés előtt, illetve minden esetben meg kell fizetnie a 27%-os egészségügyi hozzájárulást.

A hozamrész kifizetése teljes mértékben adómentesen igénylehető.

208. micimacko72 (válaszként erre: 207. - Dolgozolaany)
2011. aug. 7. 15:33
mindjárt kikeresem a levelet amit írtak:-)
207. dolgozolaany (válaszként erre: 205. - Micimacko72)
2011. aug. 7. 14:28

213. dolgozolaany 2011-08-07 14:27

Húúú, az önkéntes manyup engem is érdekel!!! Azt tudom, h. 10 év után a hozamot adó és járulékmentesen felveheted! Megszűntetted az önkéntest és abból vontak le ennyit v. a hozamból???

Köszönöm!!!

2011. aug. 7. 14:27

Húúú, az önkéntes manyup engem is érdekel!!! Azt tudom, h. 10 év után a hozamot adó és járulékmentesen felveheted! Megszűntetted az önkéntest és abból vontak le ennyit v. a hozamból???

Köszönöm!!!

205. micimacko72 (válaszként erre: 204. - Dolgozolaany)
2011. aug. 7. 14:11

van az oldalukon reálhozam lekérdezés, de persze nem működik. Emailre sem válaszolnak :-))))

Úgysem tudok semmit csinálni ha nem adnak vissza egy kanyit sem.

Volt önkéntesem is, azt is visszaigényeltem, na abból egyből levonnak 27 % nyugdijjárulékot plusz adót, lehet abból sem kapom csak a felét vissza.

204. dolgozolaany (válaszként erre: 203. - Micimacko72)
2011. aug. 7. 13:43

1 v. 2 emberről olvastam eddig itt aki kapott, de a Reálhozam fórumban asszem.

Alsókat fúrni+vágni+varrni kellett sajnos. A bal alsó bölcsfogamat 1 óra alatt tudta kiszedni, akkor is 3 darabban. Inkább fizettem, nem mertem a Szentkirályiba menni. Mivel az asszisztens csajszi korábban ott dolgozott, mondta, hogy jól tettem, mert elég macerás (volt) a 2 alsó bölcsfog.

Hívd fel őket v. írj neki, remélem, kapsz valamennyit! :D

203. micimacko72 (válaszként erre: 200. - Dolgozolaany)
2011. aug. 7. 13:09

nekem a házi fogorvosom olyan szépen kihuzta a bölcsesség fogamat, pedig az inyemből már nem is volt ki :-) Minden elismerésem az övé!

Én Axás vagyok, de semminemű értesitést nem kaptam eddig 26o ezer hozamom van, de ahogy olvasgatom az Axa fizet a legkevesebbet.

Valaki esetleg Axától kapott már?

2011. aug. 7. 11:09

A barátomnak jön az sms, de én is felébredek rá!

Én maradok a netesnél és a vásárlás utáni rögtöni sms értesítőnél.

Anno azért választottam az otp-t manyupnak is, mert régi mamutcég, tuti nem csődöl be. Hát most már tudom, h. ezért nem! Rajtunk, belőlünk él!

Szülinapi ajándékként is jöhet a kicsike pénzmag, örülni fogok neki. Hátha pont aznap jön!! :D

201. P64 (válaszként erre: 199. - Dolgozolaany)
2011. aug. 7. 11:05
Ezért kérek én csak a bevételekről sms-t. Arra jó felkelni 7-kor még hét végén is. :) Szívesen felkelnék rá minden nap!
200. dolgozolaany (válaszként erre: 194. - Melone13)
2011. aug. 7. 11:05

Akihez most tartozunk állami dokinő állítólag nagyon jó!!! DE! Bejelentkezel és 3 héttel későbbre kapsz időpontot FÉL ÓRÁNYI, mert 5 falú lakossága tartozik hozzá! Ami fél órába belefér, azt tudja megcsinálni.

Szóval, a bölcsességfog műtétek miatt úgyis szájsebészhez mentem és így a fogtömések miatt is hozzá. Örültem volna ha ezen összegekre elég lett volna a manyup pénz!!! De 2 fog betömésére lesz csak elég! Igaz, az az utsó 2 lesz egy idejig.

Irigykedek nagyon a nagy(obb) hozamot kapókra! Nem rájuk, csak arra, hogy milyen jól jártak! Mer ugyebár nem mindegy h. 22 000 v. 222 000 forintot kapunk. Aug. 31-ig ill. előb v. utóbb megkapjuk, ez már biztos.

199. dolgozolaany (válaszként erre: 197. - Melone13)
2011. aug. 7. 11:00

De a havidíjat, hiteltörlesztés és egyéb költséget MINDIG időben levonja az OTP! Reggel 7-kor jön az sms... ááááááá

Ha hétvégére esik 1-je, akkor szombat reggel 7-kor.. Jó ébresztő...

198. 1a4d7b3262 (válaszként erre: 197. - Melone13)
2011. aug. 7. 10:01
Az biztos, hogy kivárják az aug. 31-es határidőt, lényegében a többségnek a végén fogja küldeni.
197. melone13 (válaszként erre: 195. - Füleske)
2011. aug. 7. 09:09

Ez sajnos biztos:((

A mi ismeretségi körünkben még senkinek sem:(Névtől függetlenül...Pedig jó páran várjuk az összeget,ha még nem is rúg százezres tételeket..

Tehát én nem adok az ABC sorrendre..

Azért remélem tartják magukat az aug.31-es határidőhöz!

196. gng79
2011. aug. 7. 08:45
A fogdokit ne is emlegessétek. Ősszel 5 éves lányom tejfogai rohamosan kilyukadtak (minden gondos ápolás mellett). Természetesen egy kedves MASZEK dokinénihez vittem, ne legyen rossz élménye. Neki nem volt, de nekem igen. Két fogát megnyitott, hármat tejfogba való töméssel tömött 20.000 Ft. Nekem is menni kellene, de csak szülés után! Az előző terhességem alatt gyökér kezeltek, nem volt vmi felemelő élmény! Remélem a jövőhét mozgalmasabb lesz az utalások szempontjából
2011. aug. 7. 08:26
az a baj,hogy szerinteem egyenlőre nagyon kevés embernek utaltak.Nagyon kevés az a réteg aki megkapta,nem értem mire várnak...
2011. aug. 7. 08:14

Az enyém téli tüzelőre:((

Bár lehet,hogy ha így halad a frank inkább beosztjuk amit tartalékoltunk eddig,jobban felöltözünk,és akkor nálunk is a lakáshitelre fog költődni:((

Fogászattal én is úgy vagyok inkább fizetek,de ne kínozzanak!Mi szeptemberre kaptunk időpontot a fogdokihoz(mindkettőnknek menni kell,hurrá!!!),addig spórolunk rá:(

193. dolgozolaany (válaszként erre: 192. - Gng79)
2011. aug. 6. 22:54

Enyém meg fogtömésre (2 fogéra)! Amióta egyszer az államiban egymás után háromszor úgy belefúrt az idegbe a fogdokinéni, h. csillagokat láttam - igaz, bocsánatot kért utána mindig - inkább fizetek! :(

Jól mondod, megvan bizony a helye! Csak jöjjön mááár! :D

192. gng79
2011. aug. 6. 21:04
Ja, az enyém megy a babára :), a férjemé a lakáshitelre! :( :( :(
191. gng79
2011. aug. 6. 21:00
Hú, fiúk, lányok! Nem egymást kellene marni itt. Szerintem aki visszalépett a tb rendszerbe, azoknak nem volt az elmúlt 10 évben több milliós fizuja, mert akkor bolond lett volna állam bácsinak adni. Úgyhogy szerintem mindenkinek jól jön az a kis lóvé, vagy erre vagy arra. Olyat vehet belőle, amire lehet hogy egy évig is spórolnia kellene. Egyébként is könnyen jött pénz, könnyen megy. Nekem pl bébi cuccokra kell és főleg a dokinak, mert kb szept végén szülök.
190. fmedi (válaszként erre: 189. - P64)
2011. aug. 6. 20:45
Engem is kioktatott már a másik fórumon egy húsz éves, hogy majd megkapjuk, várjunk türelemmel. Nincs élettapasztalata így fogalma nincs milyen küzdelem egy családot fenntartani.Én még abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem kenyérre kell. A gyereknek veszünk belőle egy laptopot, de azért mi is várjuk, ez bűn, nem szabad türelmetlenkedni.
189. P64 (válaszként erre: 186. - Mon ika1)
2011. aug. 6. 19:41
Hát Te biztosan nem küzdesz napi anyagi gondokkal, ugye? Szerinted miért várja ez a sok ember annyira a pénzt?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook