Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Unalom ellen valami tipp? fórum

Unalom ellen valami tipp? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2021. júl. 17. 15:19

Javaslom a természetjárást. Csak ülj le a tó partján/erdőben/ kertben és nézegesd az állatokat. Olyan, mint a kincskeresés. Minél tovább kell rá csendben várni, annál értékesebb. :-) És ingyen van.

Munkát kerestél már úgy, hogy bementél személyesen beszélgetni olyan helyekre, ahova ki volt írva, hogy pl. eladót keresnek? Mindig legyen nálad önéletrajz és beszélgess egy jót az ott már dolgozókkal. Mosolyogj, légy érdeklődő és lelkes a munka iránt. Így kéretlenül ismerősükké válsz és szívesebben vesznek föl, mint egy személytelen igazolványképet.

63. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 54. - PöttyösPanka)
2021. júl. 17. 14:20
"Aldous Huxley kiszámította, hogy a csend köre évenként tizenhárom és fél kilométerrel szűkül. Már nincs messze az idő, szól, amikor a csend a földről tökéletesen eltűnik. Boldog lesz, akinek néha sikerül a Himalájában, vagy az óceánon félórás megnyugvásban részesülni. A meghittség köre egyre kisebb" - Hamvas Béla
62. Channa* (válaszként erre: 60. - PöttyösPanka)
2021. júl. 7. 19:36

Beszélgetni nem csak úgy lehet, hogy közben meredten bámuljuk a másikat.

Meg is feszülnék, ha a másik így akarná megadni a tiszteletet.:DDDD


Nekem mindegy, ha valaki úgy érzi jól magát, hogy merev, de én nem vagyok az.


Én azon is csak röhögök, ahogy manapság koccintanak az emberek: mereven egymás arcába bámulnak, még egymás felé hajolnak is, hogy az orruk szinte összeér, és nyomnak egy bárgyú mosolyszerű grimaszt.:DDDDD Hát én ebből nem kérek. Az ilyen embereket kerülöm, ahogy a hisztiseket, harsányokat, káromkodósokat és akik egész nap csendben meditálnak és azt hiszik ettől lesznek jó dolgozók. Az ilyen emberek szerintem unalmasok, idegesítőek;)


És hidd el, hogy simán nem illetlenség, hogy pl. a férjem néz egy filmet, én közben olvasok és még meg is beszélünk közben egy csomó mindent, ha a férjem megkérdezi, hogy mit mondott?, akkor nincs gond, hogy olvasok, én simán elmondom neki. Így szórakozok a könyvemen, közben megnéztem egy filmet is és még a férjemmel is jókat beszélgettünk;)

61. ,zumba (válaszként erre: 54. - PöttyösPanka)
2021. júl. 7. 14:58
Pedig milyen jó néha csendben lenni...
60. PöttyösPanka (válaszként erre: 57. - Channa*)
2021. júl. 7. 14:47

Ez minőség kontra mennyiség kérdés. Mintha azt mondanád, hogy aki éppen elmerült egy regényben, az agyhalott, mint egy művirág. Bezzeg aki videójátékozik, az ezerrel él, hiszen villódznak a képek, üvölt a zene, és mozog a keze. Ezek látszat dolgok, amik csak a felszínen mozognak.


Én ha beszélgetek valakivel, akkor megtisztelem a teljes, osztatlan figyelmemmel. Azzal viszont nem beszélgetek, aki annyira méltat, hogy közben azért még netezik és tv-t néz.

2021. júl. 7. 13:13
hoxa
58. Babi11
2021. júl. 7. 13:09
Még nem fordult elő velem.
57. Channa* (válaszként erre: 54. - PöttyösPanka)
2021. júl. 7. 13:06

Ha te mondod, akkor tuti, hogy valami gondom van saját magammal:DDDD


Te aztán tudod és mert te olyan tökéletes vagy és jó a társaságod, így nincs is szükséged másra, elunatkozol te vígan bárhol...


Ha neked megfelel a csendes agyhalál, akkor mindent bele;)


Azért én maradok olyan, amilyen vagyok, mert attól, hogy szerinted én kényszeresen kerülöm a saját társaságomat, még nem lesz igaz.


Majd ha meghaltam, leszek eleget csendben és még magányos is leszek. Most élek, és élni akarok, nem agyhalottként, csendes magányban vegetálni.


De persze, ha sokaknak erre van igényük, akkor tegyék. Az ilyenek társaságát szoktam kerülni.

Nem bírom a savanyú, élet nélküli embereket, akik elvannak a sarokban, mint bármelyik művirág:DDD

56. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - Amaunet)
2021. júl. 7. 11:19

Nem is írtam, hogy mindenkire igaz. Főleg nem azt, hogy rád igaz.


Akkor bizonyára azt is tudod, hogy a meditáció egy következő lépcsőfoka, amikor a meditációt kiterjeszted a nap további részére is, és mindent abban a tudatállapotban végzel. A mindfulness is valami hasonlót szeretne elérni.

55. Amaunet (válaszként erre: 54. - PöttyösPanka)
2021. júl. 7. 11:08

Ez sem igaz mindenkire.

Ha belegondolunk a nők jobban képesek megosztani a figyelmüket. Ha csak arra gondolunk, hogy egy háztartás vezetésénél is mennyi mindenre kell egyszerre figyelni.


Amellett, hogy szeretem a feladataimat minél előbb elvégezni ezért többel is foglalkozom egyszerre szeretem a csendet is. Naponta meditálok és nem zenére.

54. PöttyösPanka (válaszként erre: 50. - Channa*)
2021. júl. 7. 09:39
Sokan sokmindent megtesznek nehogy egy percnyi csend álljon be, mert az ember a csendben találkozik valódi önmagával. Aki nem találja kívánatos társaságnak saját magát, az kényszeresen "multitaskingol".
53. Channa* (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 21:43

Nem is csemegéznek.

A kovid alatt a legtöbb helyen leépítés volt.

Sokan megpróbálnak átnyergelni más szférába, de őket főleg nem hívják még interjúra sem, mert tartanak attól, hogy néhány hónap múlva lelép.


És ugye vannak a gyári melók, ahol a legtöbb ember 3 hónapig dolgozik, mert kirúgják őket.

Szerintem kaptak valami támogatást, azért cserélgetik az embereket...

52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Channa*)
2021. júl. 6. 21:06
Pontosan. Főleg most, hogy a COVID miatt rengetegen váltak munkanélkülivé; most aztán csemegéznek a munkáltatók kedvükre…
2021. júl. 6. 19:53
Ezzel én is így vagyok. Nem ennyi multitaskinggal, de unatkozni nem szoktam. Valahogy mindig van egy újabb dolog ami érdekel.
2021. júl. 6. 19:22

Áááá, nem. Agyas vagyok. Van aki azt mondja, hogy autista/fura, stb....

Sosem köt le, ha egy dolgot csinálok. Most netezek, TV-t nézek és közben varrok is:D És beszélgetek a fiúkkal is.

Persze, közben megy magától a mosás és mosogatás és még a melóba is belenézegetek, ha úgy érzem, hogy támadt valami fergeteges ötletem:DDDD

49. forrest2010 (válaszként erre: 47. - 352f958f1b)
2021. júl. 6. 19:08
... persze ! nem is lenne jó ! ha mindenki így látná ? mint én ! / a férjem kifejezetten úúúúútálja a " hurrá optimizmusomat " !
2021. júl. 6. 19:07
... valamikor régen az első olyan idióta aláröhögős : A buszon c sorozat volt / legalábbis ahogy emlékszem rá / tetszett volna , de éppen azért úúúúúútáltam + mert nehogymár eldöntsék h mit találjak mulatságosnak ?! mit ne ?!
2021. júl. 6. 19:05
Ez is azt bizonyítja, nem vagyunk egyformák.
46. forrest2010 (válaszként erre: 45. - Channa*)
2021. júl. 6. 19:04
... nem lehet ? h unalmasnak találod azt amit éppen csinálsz ? én akkor otthagyom és csinálok mást ! jó nyögdíjas vagyok , ha dolgoznék ? nem tehetném ezt meg !
2021. júl. 6. 18:51

Én szoktam unatkozni. Még munka+netezés+TV nézés közben is:DDD


Ez van. Mostanában, ha már nagyon unom magam, akkor felülök a bicajomra és megyek egy kört:DDD


Vagy felhívok valakit, hogy fecsegjen, amíg én dolgozok:DDD



Munkakeresés: nem egyszerű. Nem, nem úgy van, ahogy írjátok. Rengeteg álláshirdetés van, de olyan feltételekkel, amivel nem igen rendelkeznek emberek.


A kor nagyon számít! A 25 alattiakat majd talán jövőre felveszik, most nem annyira.

És persze, az idősebb korosztályt sem szeretik, pedig azt mondják, csak azt is tudják, hogy az idősebb korosztályt meg kell fizetni, a fiatalabbak elmennek banánért is dolgozni;)

44. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 18:50
Ha éppen nincs munkád érdemes lehet elkezdeni valamilyen online tanfolyamot. Angoltudással a lehetőségeid szinte korlátlanok.
43. Amaunet (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 18:40
Írj rám! Küldök egy lehetőséget, ha nem vagy rest tanulni.
2021. júl. 6. 18:31
Pedig én sosem unatkozom, mindig elfoglalom magam.
2021. júl. 6. 18:29

Vannak emberek, akik azt állítják, hogy sohasem unatkoznak.

Ez persze, nem igaz.

Az unalom bele van kódolva mindenki életébe.Mert az élet egyhangú. Unalom ellen tipp, csak olyan emberekkel tarts kapcsolatot, aki színes egyéniség, nem unalmas.

Egy unalmas társ maga az átok.

A hoxa beszélgető fórumai, unalom ellen lettek kitalálva.

Találtatok már itt igazán szórakoztató fórumot ?

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Amaunet)
2021. júl. 6. 18:23
Eléggé, bár nem vagyok szakértő. Viszont dolgoztam IT-s cégnél.
39. aszparagusz (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 17:59
Hol keresel munkát?
38. Amaunet (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 17:46
Mennyire áll közel hozzád az informatika?
2021. júl. 6. 17:32

Neked mi a bajod?


Biztos van meló, csak lehet, te vagy válogatós.

36. NomNom (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 17:18
Kis helyen élsz? Semmi nagyobb város a közelben?
2021. júl. 6. 17:10
... ne légy közönséges !!! én egyszerűen csak hihetetlennek találom h SEMMI ! de semmi lehetőséget nem talál valaki a környezetében !! mit tudom én ! akár idős ember gondozásába ? ...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook