Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Védekezés a malária ellen. Légyszi adjatok tippeket! fórum

Védekezés a malária ellen. Légyszi adjatok tippeket! (tudásbázis kérdés)

26. Szilvamama (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2010. máj. 13. 14:09
:)
25. emagdi (válaszként erre: 23. - Szilvamama)
2010. máj. 13. 12:06
igen, sejtettem, nekem is egyből a régi felfedezős filmek és könyvek jutottak erről eszembe:)))
24. emagdi (válaszként erre: 19. - Mandulaszem)
2010. máj. 13. 12:05

figyi, az, hogy "afrika" elég tág fogalom:)


ha valami szokványos turistahelyre mész, akkor nagy eséllyel felesleges malária ellen gyógyszerrel védekezned. mondjuk én a helyedben jobban aggódnék a hepatitisz miatt.


de egyetértek a korábban szólókkal, hogy mindenképpen keress fel egy oltóközpontot, vagy legalább a honlapjukon nézd meg, hogy az adott országra ahova mész milyen oltásokat v gyógyszereket javasolnak:)

vagy: olyan topikokban érdeklődj, ami az adott országról szól, ott nagyobb biztonsággal fogsz olyanokat találni akik már többször jártak arra, és tudnak gyakorlati tanáccsal szolgálni hogy mi ellen és hogyan védekezz. (pl az index fórumai között biztos találsz olyat ami arról az országról szól ahova mész)

23. Szilvamama (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2010. máj. 13. 07:45
Laikus vagyok :) Olvasmányos ismeretek után mondtam a kinint, még Teleki és társai után ...
2010. máj. 12. 22:21

Köszi mindenkinek.


Malarone-on kívül milyen más tabletták léteznek?

21. 38f4aa496a (válaszként erre: 20. - Mandulaszem)
2010. máj. 12. 20:40

A párom volt többször Afrikában. Burkina Faso-ban. Neki a Malarone-t írták fel, + kapott egy rakás oltást is.

Nekem úgy rémlik, hogy Marokkóban nincs malária, de ezt tényleg hozzáértőtől kell megkérdezni. Amikor mi felhívtuk az epidemiológiai központot, már a telefonban elmondtak részletesen mindent, úgyhogy szerintem te is hívd őket!

2010. máj. 12. 19:44
Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy vényre kaphatóak, de fontosnak tartom a tapasztalatok megismerését, azt, hogy kinek mi vált be.
2010. máj. 12. 19:42

Vidéken élek, de Pesten vagyok bejelentve, így a háziorvosomhoz nem tudok elmenni.


Párom rokona az itteni háziorvosa, de ő nem tudott biztosat mondani ebben a témában, a gyógyszertárban pedig nem segítettek.


A topikot azért indítottam, mert biztos vagyok benne, hogy közületek már megfordultak néhányan Afrikában és le tudják írni, hogy nekik mi vált be.


Az oltások ellen vagyok és egy hosszú hétvége miatt nem szeretném beadatni magamnak.

2010. máj. 12. 19:39

Ne haragudjatok, de pont készülök közben a vizsgáimra.


Marokkóba megyünk.


Pill és olvasom a többi hozzászólást. Köszönöm mindenkinek!

17. 38f4aa496a (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2010. máj. 12. 19:10
Hát igen, az nem ártana, ha leírná, hogy Afrika melyik részére megy...
16. emagdi (válaszként erre: 14. - 38f4aa496a)
2010. máj. 12. 18:54

igen, ez tényleg jó, de egyáltalán nem biztos, hogy érdemes beszednie.

(persze az oltóközpontban nagy valószínűséggel próbálják majd rábeszélni, mert 12eFt egy adag, és ha egy hétnél tovább marad akkor már két levéllel kell vennie). s totál felesleges szednie, ha kimondott turistaprogramon vesz részt, ott elenyésző a veszélye hogy megfertőződne.

15. emagdi
2010. máj. 12. 18:52

bemásolom neked, hogy kb mely részek mennyire veszélyeztetettek.


A kórokozók elterjedése és gyógyszerérzékenysége szerint a WHO a világot A, B és C zónákra osztotta fel, ez alapján tesz javaslatot az orvos a malária ellenes szerek kiválasztására. Közép-Amerika, az Arab-félsziget, Törökország DNy-i része, É-Pakisztán, Kína középső területe, és Észak-Afrika az "A" zónába tartozik. Itt a kevésbé súlyos betegséget okozó és gyógyszerekre jól reagáló malária kórokozó van jelen. A "B" zónába Namíbia, Etiópia, Szudán, Venezuela, Kolumbia, Equador, Sri Lanka, India, Fülöp-szigetek, Pakisztán, Afganisztán tartozik, ahol már ellenállóbb paraziták terjedtek el, vagy vegyesen többféle található. Nyugat-, Kelet-Afrika, az Amazonas vízgyűjtő területe, Ázsia egyes országai kevés gyógyszerre érzékeny maláriától szenvednek, a "C" zónába tartoznak. A malária megelőzhető megfelelő gyógyszer szedésével. Az utazók malária elleni felkészítése szakember feladata. Egyes készítmények ellen vannak ellenjavallatok, más-más a használati módjuk és a mellékhatásuk.

14. 38f4aa496a (válaszként erre: 13. - 38f4aa496a)
2010. máj. 12. 18:50
Rosszul írtam Malária elleni a gyógyszer, és Malarone a neve.
2010. máj. 12. 18:49
Ha Afrikába mész, gondolom be is akarod oltatni magad, hiszen ott nem csak malária létezik, a többi betegség ellen pedig oltással ajánlott védekezni. Ahol beadatod az oltásokat,(javaslom az Országos Epidemiológiai Központot Bp. Gyáli u. 2-6) ott nagyon készségesen felvilágosítanak a malaron elleni védekezésről. Sőt még a receptet is kiállítják. :)
12. Martian (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2010. máj. 12. 18:44
na igen ezért jó, hogy a fórumindító megkérdezett minket
11. emagdi
2010. máj. 12. 18:43
egyébként nagy titok, hogy pontosan hová utazol afrikán belül?:) (csak kíváncsiságból kérdezem)
10. emagdi (válaszként erre: 6. - Szilvamama)
2010. máj. 12. 18:42
hát, a kinintabletta óta azért már továbbfejlődött az orvostudomány :D
2010. máj. 12. 18:41

háziorvoshoz ne menj, mert azok nem értenek hozzá.

vannak olyan oltóközpontok, ahol olyan szakemberek dolgoznak, akik ismerik mely területeken pontosan milyen fajta betegségekre kell számítani, és az ellen melyik a legjobb gyógyszer, egyáltalán szükséges-e szedni abban az időszakban amikor utazni készülsz.


a maláriának több fajtája van, nem mindenhol ugyanolyan, így nem minden maláriagyógyszer jó mindenhol. ráadásul az egyes gyógyszerek mellékhatásai is eléggé eltérőek, mérlegelned kell, hogy megéri-e oltatni magad, vagy elég egyéb módon védekezned (éjjelre elektromos szúnyogriasztó a szobába, szúnyogháló az ágy fölé, szúnyogriasztó spray a bőrödre).

8. Martian (válaszként erre: 7. - 38f4aa496a)
2010. máj. 12. 18:34
nem én indítottam a fórumot, pont azért mondtam mert szerintem is orvos kell hozzá
7. 38f4aa496a (válaszként erre: 5. - Martian)
2010. máj. 12. 18:30
Hiába mondanál gyógyszert, ezt csak orvos írhatja fel... te nagyon okos.
2010. máj. 12. 18:30
Javaslom a háziorvos felkeresését, ő majd elmondja a továbbiakat. Egyébként kinintablettát szoktak adni a maláriára úgy hiszem.
2010. máj. 12. 18:29
én most mondanék egy nagyon-nagyon jó gyógyszer be mernéd venni orvos nélkül?
2010. máj. 12. 18:29
Malária ellen gyógyszerrel lehet védekezni. A maláriás területre érkezés előtt 1-2nappal el kell kezdeni szedni, és a terület elhagyása után 1 hétig folytatni kell a szedését. Nem vagyok orvos, de én így tudom.
2010. máj. 12. 18:28
szerinted itt ki tudna erről?
2010. máj. 12. 18:28

Sziasztok,


Ebben a hónapban Afrikába utazom. Olvastam már a védőoltásokról, amit az ott fenyegető betegségek ellen adnak, de állítólag vannak gyógyszerek is, amiket ideiglenesen kell szedni, utazás előtt néhány nappal elkezdeni, és a hazaérés után kb. 1 hétig szedni.


Várom a tapasztalataitokat, mit szedtetek? Hogyan előztétek meg a bajt?


A szúnyogok fertőzik az embereket....sajnos engem alapból is nagyon szeretnek:(

2010. máj. 12. 18:25
Védekezés a malária ellen. Légyszi adjatok tippeket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook