Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy kisgyerek és egy újszülött egy szobában, működhet? fórum

Egy kisgyerek és egy újszülött egy szobában, működhet? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 14. 17:40

Nálunk muszáj volt működnie, mert összesen egy szoba volt...

Most kettő van, de három gyerek.


A legkisebb egy darabig a mi szobánkban aludt, ott volt a kiságya. 10 hós volt, amikor áttelepítettem a nagyokhoz..


Nekem nem ébrednek fel rá a nagyok, bár este nehezebben tudnak tőle elaludni.

25. Pen80 (válaszként erre: 24. - Kifa)
2012. jan. 14. 11:02
Most mi is pont így döntöttünk :DD
24. kifa
2012. jan. 13. 22:18
Szerintem az lesz, hogy kezdünk egy szobában, aztán majd kiderül. Ezek szerint úgyis gyerekfüggő, úgyhogy tényleg csak akkor fogjuk meglátni, hogy működik-e. Köszi a válaszokat!
23. Lencsy
2012. jan. 12. 10:15
3 gyermekem van és nálunk sem működött ..illetve oly módon igen, hogy velük aludtam úgymond kéznél voltam és így azért kevesebb volt az éjjeli sírás .
2012. jan. 12. 09:35
Én nem kapcsolok éjjel a szobájukban villanyt, hanem az előszobában kapcsolom fel, ahonnan a szoba nyílik. Ott is kicseréltem az égőt 25-ösre, hogy ne legyen olyan nagy világosság. Ez így pont elég arra, amire nekem kell, tudunk pelust is cserélni, és nem ébreszt fel senkit sem a fény.
2012. jan. 12. 08:40
Ha nem tud aludni a kicsitől, akkor a nagyobb aludjon apával a másik szobában.
20. dus
2012. jan. 12. 07:33
Nálunk bevált, semmi baj nem volt. A nagy még arra sem kelt fel, amikor szoptattam és éjjeli lámpát kapcsoltam. A sírás pedig egyáltalán nem zavarta. Azóta is egy szobában vannak. :)
2012. jan. 12. 07:32
nálunk nem volt más lehetőség, de semmi gond nem volt,
18. koxy
2012. jan. 12. 07:14
Nálunk működött! Lányom 6 éves volt mikor született a pici, úgy gondoltam velük alszok pár hónapot, de pár nap után rájöttem felesleges. A nagy csak egyszer-kétszer ébredt fel a pici sírására.
2012. jan. 12. 06:54

Szia! Bár nekünk van külön szoba a kicsi így is gyakran felébresztett a nagyot. Az elején éjjel pelenka csere szoptatás kicsi lámpafénynél el sem tudtam volna képzelni hogy a nagy nem ébred rá fel.ha nem lett volna külön szoba a miénkbe aludt volna ez nem lett volna kérdés.. Persze ha nincs egyéb megoldás .pl 1 szobában mindannyian az más mert a nagy eleve megszokja a szülők mocorgását is!

Ismerősök között egy ilyen példa van náluk nem vált be.

2012. jan. 12. 06:46
Azt kihagytam, hogy azért sem szerencsés ilyenkor magadhoz venni a picit, mert a nagyobb (ha nem is mondja), sérelmezheti, hogy a pici miért lehet veletek. Nehéz időszak a gyereknek a kistesó érzkezése, nem szabad hagyni, hogy bármiben is úgy érezze, hogy a picivel kivételeztek. Persze van ellenpélda, mert ugye ez is gyerekfüggő. Nálunk pl voltak nehezebb, féltékenykedős időszakok.
2012. jan. 12. 06:37
Nálunk is egy szoba van, semmi gond. Persze, sokkal kényelmesebb lenne a külön szoba, de emiatt nem költözünk el :) Az első naptól együtt vannak. A nagyobbik nagyon jó alvó szinte soha nem kel fel a sírásra. A pici sajnos minden rezzenésre felkel, de már ezt is tugjuk kezelni. Szerintem te ne költözz be a gyerekek mellé, mert ahhoz nagyon hamar hozzá tudnak szokni, és nem szabadulsz (ezt persze gyereke válogatja). Úgyis hallod, ha netán sírna, majd akkor bemész. Szokják meg mind a ketten így, az elejétől fogva. Különben is a gyerekek sokkal hamarabb tudnak alkalmazkodni/megszokni egy újabb helyzetet, mint a felnőttek. A lányom (3 éves) pár nap után már természetesnek vette a pici jelenlétét, míg én állandóan rohangáltam hozzá éjjel, hogy jól van-e :) Szerintem ne vedd magatok mellé sem. Persze, ott érzed őt a legnagyobb biztonságban, de a férjeddel nektek is szükség van egy kis gyerekmentes övezetre.
2012. jan. 12. 06:36
Nekünk a háló és a gyerekszoba egymás mellett volt, de raktunk ágyat a gyerekszobába, és én költöztem a gyerekekhez. A nagyobbik nem szokott mélyen aludni,ennek ellenére csak nagyon ritkán ébredt fel a kistesóra. Amikor már többet aludt a kicsi, akkor átmentem a hálóba apa mellé, így ő is nyugodtan tévézhetett (neki nem muszáj 8-kor aludnia, mert a kicsinek aludnia kell), meg mi is nyugodtan aludhattunk együtt. ;)
13. zsakagi (válaszként erre: 2. - Kifa)
2012. jan. 12. 06:26
Nálunk a nagyobb minden éjjel átjárt hozzánk. Megszületett a kistesó, 2 éjjel felébredt a sírására, 3.éjszakától aludt, mint a tej, hiába bömbölt a kicsi :D
2012. jan. 12. 00:54

Nekem 20 hónapos lesz a fiam, mikor szülök, én nem szeretném még egybe tenni őket.

Itt lesz velünk 4-5 hónapig a pici, de nálunk nincs tévé csak a nappaliban, az is csak este megy valamennyit. Iszonyat sok inger a tévé egy kisbabának, főleg újszülöttnek.

A fiammal sem volt gond, ha pár napot itt aludt velem, simán aludt utána a saját bölcsőjébe is. kb. 8 hónaposan kapott külön szobát, oda is zokszó nélkül beszokott.


A pici meg azért lesz velünk, mert épp elég megtenni hulla fáradtan félkómásan azt a 3 lépést is, nemhogy még átcsattogjak a szomszéd szobába. A férjemet itthagyni meg nem szeretném, legalább ennyi jusson belőlem, hogy éjjel maga mellett érez.

2012. jan. 12. 00:40

Nekem a második is a nagyhoz került, aki akkor 20 hónapos volt és utána a kicsi is a nagyokhoz került, akkor voltak 4 és 6 évesek. Első naptól együtt aludtak. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor ébredtek fel a kicsire.

De babafüggő is.Nekem egyis sem ordított éjszaka, csak nyöszörgött. megkapta a cicit és már aludt is. nem zavartuk a nagyokat.


Én a tévé miatt nem javasolnám az együttalvást. Bármilyen halkan is nézitek, azért mégiscsak szól-bár az én gyerekeim porszívózás mellett is jót aludtak :P

2012. jan. 12. 00:23
Mi négyen laktunk egy szobában, a szüleim a bátyám és én.6o éve. Akkor ez volt és nem hiszem, hogy egészséges dolog volt.Az én gyerekeim már együtt laktak és mi külön a férjemmel, de kicsi felsírta a nagyot. Próbáld ki együtt és ahogy jobb lesz úgy döntsél.
9. Pen80 (válaszként erre: 6. - 91d4989ab9)
2012. jan. 12. 00:11
Lehet, hogy így indul, aztán meglátjuk. A védőnő is ezt javasolta.
2012. jan. 12. 00:08
Anno, mi szoba-konyhában laktunk és működött.
2012. jan. 12. 00:08
Igen, eleinte lehet felébred az újszülött sírására, de gyorsan megszokják.
6. 91d4989ab9 (válaszként erre: 5. - Pen80)
2012. jan. 12. 00:08
szerintem veletek egyszobában kéne aludnia amig nagyon pici, hiszen éjjel többször felkel és ha anagyot iséjjel 3szor felébreszti nem pihen eleget és sokkal nyügösebb lesz , ezzel párhuzamosan nektekugye kevesebb időtökjut rá és ez nagyon meg fog látszani rajta
5. Pen80 (válaszként erre: 2. - Kifa)
2012. jan. 12. 00:03
Nálunk március elején jön a pici, még nincs végleges döntés, de ha egy szobában lesznek, én akkoris a párommal fogok aludni, ez biztos. A szoptatás miatt gondolkodunk csak azon, hogy a pici esetleg velünk aludjon pár hónapot.
2012. jan. 12. 00:02
nálunk nem működött, nemtudott a nagy pihenni mellette
2012. jan. 12. 00:01
Nálunk is ez a dilemma. Több helyen is működik. :)
2. kifa
2012. jan. 12. 00:01
Két szobánk van, most egyik a másfél éves lányomé, másik a miénk, tv is itt van. Most tervezzük a második babát, és a szobákon gondolkozom. Legjobb lenne, ha a lányom szobájába kerülne a tesó is, persze úgy hogy eleinte akár én is ott alszok. Bír aludni a nagyobb a kicsitől?
1. kifa
2012. jan. 12. 00:01
Egy kisgyerek és egy újszülött egy szobában, működhet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook