Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülött babátok hol alszik/hol fog aludni?Külön szobában vagy a ti hálótokban? fórum

Újszülött babátok hol alszik/hol fog aludni?Külön szobában vagy a ti hálótokban? (beszélgetős fórum)


1 2
29. jozsi.38 (válaszként erre: 20. - Berhukri)
2010. júl. 12. 10:26
szerintem meg nem olyan sűrűn fordul elő. aki 10éven keresztül a gyerekre fgoja ott a házasságal van a gond
28. Mzsuka (válaszként erre: 27. - Berhukri)
2010. júl. 12. 09:48
Ezzel én is így vagyok,csak most szédelegtem és azért kapcsoltam villanyt.Párszor az elején kötözködött az ajtó velem.:D
27. berhukri (válaszként erre: 26. - Mzsuka)
2010. júl. 12. 09:44
Hát ismerős. De megtanultam vakon közlekedni a házban. Az első honapban párszor felkenődtem a falra, de már csukott szemmel kimegyek wc-re, inni, mosakodni vagy bármi:D
26. Mzsuka (válaszként erre: 22. - Berhukri)
2010. júl. 12. 09:40
Nálunk is ez az ok. Tudom mennyire fáradt mindig,nehéz fizikai munkát végez.Most is,hajnalban nem éreztem jól magam,kimentem a fürdőbe,aminek az ajtaja a hálóval szemben van.Felkapcsoltam a fürdőben a villanyt,felébredt és nem is bírt visszaaludni.Pedig ez hajnali 3kor volt.
2010. júl. 12. 09:34

Mi beköltöztünk a gyerekszobába, amíg át nem aludta az éjszakát. Így nem neki lett új a környezete, hanem nekünk. Így az egy szobában alvás is meg volt oldva, és az is, hogy a megszokott környezetében maradt. Persze a saját kiságyában. Ahogy átaludta az éjszakát (most egy éves) mi visszahurcolkodtunk a hálószobánkba. Nem első gyerek, mégis meg tudtuk oldani...

Kényelmes, mert elég pár lépés, és ott voltam nála. Így ideje sem volt felébrezsteni a nagyobbik gyerkőcöt.

24. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 11. - Cottilady)
2010. júl. 12. 09:34
azért ez így nem lehet kategorikusan kijelenteni főleg nem 12 évre vonatkozólag....és miért csak a szülői ágyban lehetne nemi életet élni?:DDD
23. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 6. - Tücke)
2010. júl. 12. 09:33

már miért lenne fuccs a nemi életnek?ha éjjel ébred a baba még ha külön szobában van is,nekem pl nem lenne kedvem szexelni ha hallom hogy sír,tehát így is úgyis fuccs neki:))ha meg jól alszik akkor meg lehet oldani mindenkép....



kérdésre válaszolva...az okosok szerint az a legjobb ha az első hetekben legalábbis egy szobában de külön ágyban alszik...ez az ágyikó lehet akár egy bölcső vagy kivehető mózeskosár is a szülők ágyához közel.



Nálunk velem alszik a babánk születésétől kezdve.

22. berhukri (válaszként erre: 17. - Mzsuka)
2010. júl. 12. 09:33
Nálunk is ez az ok, hogy külön megy a gyerek rögtön, nem szeretném, ha a férjem nem tudná kipihenni magát.Neki dolgozni kell menni, és nem szeretném, ha az oda-vissza úton elaludna, vagy a munkahelyén. Ha szükséges, akkor én átmegyek a szobájába, ott van egy heverő, de inkább marad a bébiőr.Én légzésfigyelőt nem veszek.
21. Tücke
2010. júl. 12. 09:31
Hát nem tudom én azt tudom hogy nekem a kiságyban aludt mindig is soha nem aludt velem csak hajnalban jött oda amikor már tudtam hogy a helyén nem fog visszaaludni aztán olyannyira megszokta hogy rendszeres látogató volt ma már csak akkor jön oda hozzám ha mebeszéljük előre hogy velem alszik de sokszor még így is azt mondja hogy visszamegy a saját ágyába :D mi megbeszéltük hogy mindenki a saját ágyában alszik a legjobban:D de 1 évembe tellett amíg átszoktattam a saját helyére üvöltés nélkül... tény nem csak az ágyban lehet de az se megoldás hogy állandóan a konyhában a fürdőben vagy a nappaliban legyen együtt a két szülő....
20. berhukri (válaszként erre: 16. - Jozsi.38)
2010. júl. 12. 09:30
Ezért ne ostobázd le, sajnos tényleg sűrűn előfordul ez.Elég hozzá egy nagyon akaratos gyerek, és egy engedékeny szülő. A kollegám 2-os lánya, a mai napig berobban közéjük hajnali 2 körül, hiába a külön szoba. Ha bezárják az ajtót, akkor aztán van háború egész éjszaka. És nem ők az egyetlen példa erre.
19. ebba518fdb (válaszként erre: 11. - Cottilady)
2010. júl. 12. 09:20
semmi köze egymáshoz a nemi életnek és a babával való együtt alvásnak.. maximum, ha az anyuka bújik e mögé a kifogás mögé.. :) nekünk is két év van a fúk között, pedig sokáig együtt aludtunk a nagyobbik fiúnkkal (is).. :)
2010. júl. 12. 09:19

A terv nálunk is mindkétszer az volt, hogy külön szoba, de a mindkétszer az lett a vége, hogy az első párhónapban együtt aludtunk olyannyira, hogy rajtam aludtak, és szerintem szuper volt! :) Nyugodtan kialudtuk magunkat, és nem volt éjjel sírás. Aztán fokozatosan a helyükre kerültek, ahogy egyre kevesebbet keltek éjjel.

És a nemi életünknek sem lett fuccs... Nem csak ágyban lehet... :p :DD

Mostanra mindkettő az ágyában alszik, mellettük vagyok míg elalszanak...

17. Mzsuka
2010. júl. 12. 09:19

Nálunk az a gond,hogy a férjem nagyon rossz alvó.Ha felkapcsolom a villanyt,már nem tud visszaaludni.Ezért nem tudom mit csináljak,valószínűleg a másik szobában lesz az ágy,bébiőrrel.Mondjuk én nem alszok mélyen,minden kis neszre felébredek.

Légzésfigyelőt használtok,használtatok?

16. jozsi.38 (válaszként erre: 11. - Cottilady)
2010. júl. 12. 09:17
10-12 évre? ezt honnan veszed saját tapasztalat? :)a két gyerek közt 2,5év van.én életemben ekkora ostobaságot nem hallottam.mindent meg lehet oldani csak akarni kell!
2010. júl. 12. 09:14
a mi hálónkban aludt külön ágyban. Azért néha a mi ágyunkba is betettük hajnalok hajnalán, amikor nem aludt vissza. Vagy csak úgy összebújni.. :)
2010. júl. 12. 09:14

Nálunk először úgy volt, hogy vele alszom egy szobában, de "zavartuk" egymást (ő felébredt ha én moccantam, én pedig ha ő akár csak felsóhajtott, vagy csak megmarkolta a lepedőjét)

Így 3 napos kora óta külön szobában alszunk.

13. ebba518fdb (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2010. júl. 12. 09:13
velünk is sokáig együtt aludtak a fiúk (így legalább aludtunk.. :D ) és nem volt gond később, mikor a saját ágyukba és a saját szobájukba mentek.. szerintem is a kis babának az anyucija közelében van a helye.. minél közelebb, annál jobb.. :)
12. ájrin (válaszként erre: 6. - Tücke)
2010. júl. 12. 09:09

Ez a jobbik eset. Én egy nagyon fáradt éjszakán félálomban, a szoptatás végén simán bevágtam a gyereket a fejem alá a kispárna helyett. Mikor rájöttem, nagyon megrémültem. De szerencsére békésen aludt tovább, jól bírta:)

Ezután már minden alkalommal teljesen felébresztettem magam, hogy nehogy kinyúvasszam a gyerekemet:D

2010. júl. 12. 09:08
nálunk a mi hálónkba volt, viszont külön ágyban! ez nagyon fontos, mert ha megszokja a szülőkkel való egy ágyban alvást, akkor aztán vége a nemi életnek kb 10-12 évre, mert addig nem lesz hajlandó egyedül aludni.
10. jozsi.38 (válaszként erre: 6. - Tücke)
2010. júl. 12. 09:07
ezt cáfolom. 3éves a fiam és az öccse születése után szoktattuk a saját ágyába, addig velünk aludt. a picit is beszoktattam magam mellé, mert az első két hónapban felcserélte a nappalt az éjszakával és csak így tudtam rávenni arra hogy éjjel aludjon. egyébként a legjobb a szülők szobája de kiságyban alvó gyerek
2010. júl. 12. 09:07
Saját szoba első perctől kezdve!nálunk így volt/van!
2010. júl. 12. 09:05

Nekünk az ágya külön szobában volt, nappal ott is aludt, de amíg éjjel többször is szopizott, addig éjjel egy mózeskosárban az ágyam mellett volt.

Szerencsére mindegyik átaludta az éjszakát kb 6 hetes korától, így ennyi volt mindegyiknél, amennyit a szobánkban töltöttek.

7. berhukri (válaszként erre: 6. - Tücke)
2010. júl. 12. 09:05
És nem csak a nemi életnek, hanem a pihenésnek is. Mind a 3-oknak.
2010. júl. 12. 09:03
sztem az a legjobb ha az első 1-2 hónapban veletek van vagyis a ti szobátokban van az ágya utána be lehet rakni nyugodtan külön szobába mert ha teljesen hozzászokik ahoz hogy veletek van később nagyon sok gondotok lesz az átszoktatással... a másik mindig tedd be az ágyába aludni soha ne magad mellé bármennyire is nagy a kísértés mert utána nem tudjátok kirugni az ágyból magatok közül.... és a nemi életnek fuccs
2010. júl. 12. 09:02
Mi az első naptól külön szobába fogjuk letenni aludni.
2010. júl. 12. 09:02
Mi is egyből külön altattuk, a saját szobájában...
2010. júl. 12. 09:02

Szia!

Nyugodtan aludhat külön szobában is, ha nem vagy túl mély alvó és felkelsz hozzá egyből. De ha úgy érzed, akkor veletek is lehet egy szobában. Nekem a kisfiam amióta hazajöttünk (régen volt :D) azóta is velünk alszik egy szobában.

Gratulálok a babóhoz, sok boldogságot és jó egészséget kívánok :)

2010. júl. 12. 09:01
Nálunk már egyből külön szobába ami a mi szobánk mellett volt
2010. júl. 12. 09:00
Első babánkat várjuk,de egyenlőre még nem döntöttük el biztosra,hol lesz az ágya.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook