Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ujjzsibbadás okai fórum

Ujjzsibbadás okai (tudásbázis kérdés)


1 2
47. d'moni
2012. máj. 15. 20:45
Nekem a terhesség alatt jelentkezett. Nagyon zavaró volt, sokszor ejtettem le dolgokat és a jobb kezemen erősebb volt az érzéketlenség, majdnem az ujjak tövéig és a fél tenyerem. A végén már gyűrűt sem tudtam hordani, mert dagadt is, vizes volt. Szülés után 3 hónappal múlt el.
46. J.K. Itza (válaszként erre: 45. - Szbeata)
2010. márc. 6. 16:51
Látom, hogy januárban írtál ide. Mi történt azóta? Javult a karod?
2010. jan. 9. 23:49

Sziasztok!

Nekem már majd egy hónapja zsibbad a bal karom. Úgy 2 hétig nem is zsibbadást éreztem, csak erőtlenséget, pici görcsöt. Aztán most úgy egy hete zsibbbad, hideg néha, főleg az ujjaim hegyei szúrkálnak. Pánikos vagyok és stresszes tipus, szal nem csodálom, ha pszichésen van. Tegnap voltam házidokinál, szerinte is pszichés, szivem oké, reflexeim is. Irt fel B1-et és egy kis szorongásoldót. De azt eddig is szedtem, szal szerintem nem fogja megváltani a világot. Inkább a B1-ben bizok. Irt beutalót kardiológiára és neurológiára, de csak ha nem múlik és megnyugtatásként... Mit szóltok az esetemhez?

44. J.K. Itza (válaszként erre: 41. - Susika2009)
2009. nov. 26. 20:08
Neked milyen okból zsibbad a kezed?
43. J.K. Itza (válaszként erre: 42. - Koperta)
2009. nov. 26. 20:07
Igen sok. Már pont egy hete és nem akar múlni. Nem annyira veszélyesen, de zsibbad. Folyton gyurmiznom kell és már zavar. Szerintem orvos lesz a vége. Azért köszi, hogy írtatok.
42. koperta (válaszként erre: 40. - J.K. Itza)
2009. nov. 23. 15:38
Hasonló okokból nekem is szokott zsibbadni az ujjam, de az viszonylag hamar elmúlik. Másnap már soha sem okoz problémát. 3 nap egy kicsit sok nem???
2009. nov. 23. 11:24

sajnos erre nem tudok válaszolni:-(

Nekem más okból zsibbad a kezem!

2009. nov. 22. 19:08

Sziasztok!

Nekem 3 napja zsibbad a bal kezemen a gyűrűsujjam vége. Akkor cipeltem egy nehéz szatyrot és eléggé elvágta az ujjamat. Azóta nem megy ki belőle a zsibbadás. Gondolom megerőltettem, de remélem elfog múlni. Volt már valaki hasonló helyzetben? Ha igen, meddig tartott?

39. fd8e423e9e (válaszként erre: 38. - Gyöngyszemü)
2009. okt. 8. 22:09
Nekem azért összetettebb a probléma, az ülő munkától hízok, rossz volt a vérképem, nagyon kövér voltam, felborult a ciklusom is. Plusz a kézbetegségem. Szóval ezt egy életen keresztül nem tudom, és nem is akarom csinálni. Köszönöm a jókívánságokat :)
38. gyöngyszemü (válaszként erre: 37. - Fd8e423e9e)
2009. okt. 8. 22:02
Mielött megállapították a tényleges okot egyfojtában azt mondta az idegsebész dokinőm az SZTK-ban hogy keressek valami könnyű munkát ne emeljek stb.. váltsak könnyü nem fizikaira, még jóhogy nemfogadtam meg a tanácsát!! Mindenesetre jobbulást, és remélhetőleg nem ez lesz a gond nálad is, és helyrejössz hamar! :-))
37. fd8e423e9e (válaszként erre: 36. - Gyöngyszemü)
2009. okt. 7. 21:12
Vagy két éve érzem, hogy gond van, idén mácius- áprilisban már kiestek a dolgok a kezemből, és hónapokon keresztül nem aludtam éjszakánként. Most már jól alszom, szinte sose zsibbad. Az is igaz, hogy táppénzen vagyok (más problémáim is vannak sajnos), de azért itthon is számítógépezek, meg elvégzem a munkámat, kertészkedem, stb... én úgy érzem sokat javult. Majd meglátjuk. Mindenesetre kellene egy olyan munkát találnom, amely nem köt a géphez, magától az ülőmunkától is elég sok egészségügyi problémám kialakult... szóval változtatnom kell.
36. gyöngyszemü (válaszként erre: 35. - Fd8e423e9e)
2009. okt. 7. 20:58

Azabaj amíg nem kerűltem kés alá rengeteg fizikoterápiára jártam vele, de mivel azidő alatt nem erőlteted a kezed úgyérzed hogy hú ez jó használ, de mihelyt használod újra fájnifog! :-(( Ez tapasztalat!!!

Mióta is vannak panaszaid?

Nekem már a végén mindentől zsibbadt főleg éjszaka mintha parazsat szorongatam volna. Ha lett volna nálam egy balta legszivesebben levágtam volna annyira fájt!

Nemakarlak elszomorítani de a fizikó csak ideiglenes megoldás! :-(

35. fd8e423e9e (válaszként erre: 34. - Gyöngyszemü)
2009. okt. 7. 20:38
Igen EMG-t csináltak nekem, akkor mondták, hogy műteni kellene, már voltam fizikon és járok jelenleg is, úgy néz ki ez használt... nekem pl. a napi 10-12 órás számítógépes munkától alakult ki. Az evezésnél is statikusan, mereven tartja az ember a kezét, szóval valószínű emiatt alakulhatott ki. Ha normál napi tevékenységeimet végzem nekem semmi gondom nincs, ezért nem szeretném még műttetni.
34. gyöngyszemü (válaszként erre: 31. - Fd8e423e9e)
2009. okt. 7. 20:16
Nem tudni mitöl volt ez nekem, bár azidőtályt kezdtem el kétevezőzni, sportszerűen, ami igencsak megerőlteti a kezet, lehet ez hozta ki. :-( Nem mondott mást a doki csakhogy ami az ideget körülveszi, és mutatta a kezével mint amikor a dugást :-) mutatják, a bedugott ujjra rászorul az ideget körülvevő "burok" és az összeszorítja, ezt kellett levágni rola, felszabadítani... de ez bárhol előfordúlhat, ezt elöbb egy elektomos vizsgálattal EMGvel megállapítják a kézen lévő idegek működését... Egy barátnőmnek a bal kezénlévő ujjai tenyere zsibbadtak, nemtudott fogni... és ugyanez a doki e könyöke alatt az alkarja belső részén műtötte.
2009. okt. 7. 20:04
Most olvastam egy könyvet, ott pont szó volt a kéztőalagút-szindrómáról. B6 vitamint kell nagy a adagban szedni rá, legalább 2-3 hónapig. Leírja részletesen, hogy mennyit.
2009. okt. 7. 19:06
Nekem terhesség alatt fordult ez elő. Canalis alagút szindróma a neve. Nekem szülés után 3 hóval múlt el, de ha nem múlt volna el, műteni kellett volna.
31. fd8e423e9e (válaszként erre: 24. - Gyöngyszemü)
2009. okt. 7. 18:46
Köszi a bíztatást! Kicsit félek tőle, most javult a helyzet a kezelések hatására. De most már egyre több embertől hallom, hogy teljesen meggyógyultak a műtét után. Neked mit mondott a doki, hogy miért alakulhatott ki ilyen fiatalon? zenéltél, vagy sportoltál valamit?
30. fd8e423e9e (válaszként erre: 27. - Csutika100)
2009. okt. 7. 18:45

Kéztő alagút szindróma, vagy carpal-tunnel syndroma

Egyébként nehezen diagnosztizálható, bár manapság egyre több az ilyen eset, így az orvosok sem kizárólag a gerincre gondolnak.

2009. okt. 7. 13:25
Nem akarok senkit megijeszteni, de nekem a zsibbadás és vállfájás együtt nyaki porckorongsérvtől van. De lehet nyaki borda is pl. Neurológushoz érdemes lenne elmenni gyorsan.
28. kikata
2009. okt. 7. 11:36
Nekem az ujjhegy zsibbadáshoz társult egy jó kis vállfájás is. Szerintetek összefügghet? Bár a jobb kezem úgy ahogy van elég tropa. Évekig számítógép előtt dolgoztam, most meg cipelem a több, mint 8 kilós pici fiamat. De persze érte mindent:)
27. csutika100 (válaszként erre: 26. - 1366d1807f)
2009. okt. 7. 11:25
Ezt kb 10 éve állapították meg nálam az idegen, folyamatosan kell szednem a gyógyszert és ezzel nincs panaszom. Van helyette más.Raymond szindrómám.Erről az alagútról még Én sem hallottam vagy talán más néven ismerjük.
26. 1366d1807f (válaszként erre: 25. - Csutika100)
2009. okt. 7. 08:39
Én is azt hittem először, hogy a nyaki csigolyáktól zsibbad a kezem, azért mentem a neurológiára, de a doktornő azt mondta, hogy előbb vizsgáltassuk meg a csuklómat. Még idáig nem is hallottam erről az alagút szindrómáról.
2009. okt. 7. 08:02
Nekem nyaki meszesedés és keringési rendellenesség okozta a zsibbadást.
2009. okt. 6. 23:00
Nekem mindkét kezem, minden ujjam zsibbadt, 10 éves koromtól 29évesig, mígnem már a gerincemet akarták megműteni, de szerencsére egy olyan dokihoz kerűltem aki inkább kért mintkét csuklómról röntgent. Ránézett és Carpal Tunel szindróma, vagyis mint ahogy már más is említette itt, alagút szindróma volt. Mindkét csuklómat megműtötte, vagyis kinyitotta a tenyeremig, és felszabadította az idegeket... Azóta, mostmár ennek 10 éve és nem zsibbad! Szupi érdemes megcsináltatni!!!
23. fd8e423e9e (válaszként erre: 22. - 1366d1807f)
2009. okt. 6. 22:21
Köszi, ha megyek vissza a reumatológushoz - kezelések végén - rá fogok kérdezni, hátha segítene a későbbiekben. Most szerencsére sokkal jobb a helyzet, hogy pihentetem.
2009. okt. 6. 22:19
Gyógyulj meg minél előbb!
21. 1366d1807f (válaszként erre: 20. - Fd8e423e9e)
2009. okt. 6. 22:19

Én a Neurológiára mentem, és a doki néni rögtön azt mondta, hogy ezt még nem kell műteni, csak akkor, ha már a szuri nem használ.


Azért van a zsibbadás, mert az az alagút, amiben mennek az idegek, az be van gyulladva. A szuritól pedig a gyulladás lemegy.

20. fd8e423e9e (válaszként erre: 19. - 1366d1807f)
2009. okt. 6. 22:14
Nekem sajnos mindkettőt kellene műteni, most fizikora járok és pihentetem, sokat segített. Injekciót nem próbáltuk. Munkahelyet kell váltanom, olyat kell keresnem, ahol nem kell napi tíz órában számítógépeznem, attól alakult ki.
19. 1366d1807f (válaszként erre: 18. - Fd8e423e9e)
2009. okt. 6. 22:07
Azt mondta a doktor néni, hogy még egy párszor lehet így injekcióval kezelni, de ha már nem fog elmúlni kettőtől, akkor műteni kell. Van egy ismerősöm, neki megműtötték már vagy 5 éve és kutya baja. Vagyis most a másik keze zsibbad.
18. fd8e423e9e (válaszként erre: 17. - 1366d1807f)
2009. okt. 6. 22:00
Mázlista vagy, hogy ennyi segített!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook