Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Új utazási kedvezmény kártya, volna egy kérdésem valaki tud segiteni? fórum

Új utazási kedvezmény kártya, volna egy kérdésem valaki tud segiteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. aug. 10. 08:44
Na ennek én is utána érdeklődöm.
30. Dale71
2010. szept. 6. 17:48

Érdeklődnék a felől,hogy a M.Á.K.Hatósági kártyával,amelyet magasabb összegű családi pótlékban részesülők is kapnak milyen kedvezmények vehetők igénybe?

A BKV járművein ,én úgy tudom,hogy a Budapest határán kívülre közlekedő BKV járatokon is díjtalanul lehet utazni,valamint a kísérőnek is.Viszont a HÉV-re 90%-os jegyet kell váltani.De Bp.határán belül a Héven is díjtalanul lehet utazni?

Valamint ez a kedvezmény él -e Nosztalgia villamoson,valamint a Siklón?

29. 4300750b82 (válaszként erre: 28. - Utazas2010)
2010. aug. 27. 08:53
Igen a kísérőt is megilleti, ha vele van a gyerek, ha nem, akkor nem! :) Nem én alkotom a jogszabályt, ha így lenne, a vissza utat is támogatnám! Egyetértek Veled, abnormális! :))
2010. aug. 26. 19:31

Kedves mosolycsaló! Köszönöm szépen a választ.


[link]


Helyi közúti és kötöttpályás közlekedés esetén a

bérletkedvezmény mértéke 100%, mely a kísérőt

is megilleti.

- ezt találtam, 85/2007. (IV. 25.) Korm. rendelet szerint.

Próbálok még futni pár kört, mert ez így abnormális. Szerintem! Valahogyan haza is kell jutni és el is kell menni az iskoláig, nem másra akarom igénybe venni, csupán erre az egyre.

27. 4300750b82 (válaszként erre: 26. - Utazas2010)
2010. aug. 26. 17:44

Szia!

Sajnos, amikor nincs Veled a gyerek nem jár a kedvezmény , semmilyen kedvezményes árú bérletről nem tudok. Ha a gyerek gondnokság alatt áll, akkor a gondnok vehet nyugdíjas bérletet! :)

2010. aug. 26. 15:53
Sziasztok! Szeptembertől kezdjük az iskolát, négy megállót kellene mennünk helyi járaton, ezen elvileg ingyen utazhatok, ha velem van a gyermekem. Reggel viszem, délben megyek érte. Ma azt mondták az információnál, hogy amikor egyedül jövök haza és megyek érte nem jár a kedvezmény jegyet kell vennem, vagy vegyek bérletet. Valakinek van valami tapasztalata, vagy egyéb jártassága ebben? Kedvezményes bérlet nincs. Ezekszerint így nem jár semmilyen kedvezmény? Most kicsit rosszul esett, mert a bérlet sem olcsó, a jegyárakról nem is beszélve. Minden választ előre is köszönök.
25. Tikka
2010. aug. 9. 17:08
MÁV-nál a régi 90%-os kedvezményt július 31-ig fogadtuk el,aug.1-től már az újat lehet csak használni!
2010. aug. 9. 16:19
köszi a válaszokat!próbáltam hívni de egyszerűen nem tudom elérni őket.csak a gép kapcsol ide oda.pedig nekem fontos lenne mert hétvégén utaznék és nem tudom hogy elfogadják e a régit.megkérdeztük az állomáson a nőt és azt mondta hogy csak az újat fogadja el,de egy buszsofőr meg azt mondta hogy 08.31-ig elfogadják a régit...:S:S nem tudom most hogy akkor mi van.......:S
23. 4300750b82 (válaszként erre: 21. - Suzanne19)
2010. aug. 9. 15:26
Szia! Hívd fel az államkincstárt, lehet csak véletlenül kimaradtál. Nekem is van ismerősöm, aki még nem kapta meg, egy telefont megér.
22. smumika (válaszként erre: 21. - Suzanne19)
2010. aug. 9. 15:22
nekem küldték maguk nem kell igényelni szerintem fogják küldeni
2010. aug. 9. 13:40

Helló!Az a helyzet hogy nekem a régi típusú kártyám van és csak nemrég tudtam meg hogy létezik ez az új fajta is.Semmi papírt nem is küldtek..És ez a régi aug.31-ig érvényes.akkor nem tudjátok hogy használhatom addig a régit vagy pedig megbüntetnek?

kérlek írjatok mert fontos lenne!

köszönöm!

2010. júl. 1. 18:21
szia! Egy weboldalt másoltam be mert a címét nem fogadta, nem tudom miért
2010. jún. 30. 12:56
Huha köszönöm szépen ebbe minden benne van :):):)Végül is 70% -át tudtam de volt még amit nem köszi köszi
2010. jún. 30. 11:56

Az EMELT ÖSSZEGŰ CSALÁDI PÓTLÉKOT Vissza a fenti táblázathoz



a következő módon lehet igényelni - Családi pótlék igénylésének ügyintézése a Magyar Államkincstár honlapján, a szükséges nyomtatványok letölthetők itt


- egy eredeti igazolást el kell küldeni a területileg illetékes Magyar Államkincstárnak és kérni az emelt összegű családi pótlékot. Tapasztalatom szerint gyors az ügyintézésük, hamar válaszolnak írásban.


- további teendők évente: Az orvosi igazoláson szereplő dátum előtt az Államkincstár automatikusan küldeni fogja a kitöltendő Igazolást (két példányban). Az orvos mindkét példányt kitölti, de csak egy példányt kell 30 napon belül kitöltve visszaküldeni. Érdemes tehát feljegyezni a naptárban előre, hogy mikor esedékes a következő éves kontroll és még időben (esetleg hónapokkal előtte, ha hosszú a várakozási idő) bejelentkezni, hogy ne csússzunk ki visszaküldési határidőből. Ezzel egyidőben "kell" (érdemes) igényelni az igazolást az utazási kedvezményhez (kis kártya), illetve óvodai (iskolai) étkeztetés kedvezményes igénybevételéhez szükséges hatósági igazolást. Tudomásom szerint tavaly még elég volt a "kék igazolás" másolatát odaadni ehhez, ma viszont már külön hatósági igazolást említettek az Államkincstárnál. Ha megküldték a papírokat, akkor többet fogok tudni. Remélem május végéig mindent megküldenek. (1-2 héten belül frissítem, most folyik ennek az ügyintézése, de tudomásom szerint nincs változás 2010-ben)


- A másik kitöltött eredeti példány sorsa változó. Megkérdeztem az Államkincstárt, hogy miért küldenek 2 példányt ebből a kék igazolásból. Azt mondták, hogy nekik mindenképpen kell az egyik eredeti, a másik példány pedig azért van, mert néha elkéri valaki, mert úgy érzi, hogy neki eredeti példány kell. :) Így jó, ha van. :) A szakorvos tavaly tőlünk elvette a másik eredetit, idén csak lemásolta. A közgyógynál azt gondoltam volna, hogy eredeti kell, de csak lemásolták. Néha nehéz eligazodni, hogy ki mit kér.


Mindenképpen legyen másolatunk erről a kék igazolásról, mert ezen van a dátum, amihez következő évben igazodnunk kell, az óvodába/iskolába és egyéb helyeken esetleg kérhetnek belőle másolatot, illetve a gyerekorvosnál is kérték, hogy adjunk le egy másolatot. (Amúgyis az orvosi papírok között illik ott lennie, még ha nem is fog kelleni.)



Aki magasabb családi pótlékot kap, annak alanyi jogon jár a közgyógyellátási igazolvány.


2008-ban az emelt összegű családi pótlék 23.300Ft.


2009-ben az emelt összegű családi pótlék: 23.300Ft. Amennyiben a szülő egyedül neveli a gyermeket, akkor 25.900Ft jár.


2010-ben nem emelkedett a családi pótlék, tehát maradt 23.300Ft, illetve ha a szülő egyedül neveli a gyermeket, akkor 25.900Ft jár.



KÖZGYÓGYELLÁTÁSI IGAZOLVÁNY Vissza a fenti táblázathoz



Amennyiben a gyermek betegsége miatt magasabb családi pótlékot kap, akkor alanyi jogon jár a közgyógyellátási igazolvány.



Akinek alanyi jogon jár a közgyógy igazolvány, annak a következőket kell tennie:


Ügyintézés helye: Önkormányzati iroda


- ha van egyéni gyógyszere a gyerkőcnek, akkor a háziorvostól kérni kell egy igazolást erről egy erre rendszeresített nyomtatványon. Nekünk ilyen nem kell, de feltételezem, hogy ezen az adagok stb. fel vannak tüntetve, és ez alapján állapítják meg a közgyógykeretet. Ezt egy lezár borítékban kell odaadni majd. Ha nincs a betegsége miatt szedendő állandó gyógyszere, akkor természetesen ez a pont kimarad, nem kell igazolás a háziorvostól.


- a "Igazolás, tartósan beteg, illetőleg súlyosan fogyatékos gyermekről" c. papírt kell vinni, elég a fénymásolat is.


- Igazolás arról, hogy magasabb összegű családi pótlékot kapunk. Ez azt jelenti, hogy vagy bankszámlakivonatot (a többi tételt letakarva, őket csak a családi pótlék része érdeli) vagy ha postán érkezik, akkor a postai cetlit. Ha első igénylés lesz és még nem történt meg az első utalás sem, akkor a határozatot arról, hogy jár (erre lehet, hogy várni kell pár hetet, mire az első igénylésnél a MÁK megküldi).


- jövedelemigazolás nem kell, mert alanyi jogon jár a közgyógy igazolvány.


- Ott helyben kell még kitölteni egy kérelmet. A kérelmező nem a szülő, hanem a gyermek, akkor is, ha kiskorú. Semmi különleges adatot nem kell kitölteni rajta, gyerek adatai (címe, anyja neve, TAJ szám, szül. ideje és helye), szülő aláírása. Meg lehet választani, hogy postai úton vagy személyesen szeretnénk a kártyát átvenni. Jobb a postai utat választani, mert nem az Önkormányzatnál lehet majd átvenni, hanem az OEP-nél.



Pár perc alatt megvan az egész, a végén adnak egy átvételi elismervényt, hogy kérelmet adtunk be és a fenti mellékleteket is átvették. Egy hét múlva küldtek egy határozatot, hogy a kérelmemet elfogadták, illetve közlik a meghatározott keretet, ami majd rendelkezésre áll a kártyán, majd még egy hétre rá már a kezemben az igazolvány. Azt ígérték, hogy 1,5 hónap az ügyintézése ennek, ehhez képest 2 hét múlva megkaptuk az igazolványt.



Jelenleg a közgyógy igazolványt 2 évre adják meg. Ha időközben a jogosultság megszűnik, akkor azt jelezni kell az Önkormányzatnak.



Az igazolványhoz mellékeltek egy tájékoztatót is, mely szerint:


- Gyógyszere és gyógyászati segédeszköze rendelésénél, kiváltásánál, gyógyászati ellátás igénybe vételénél minden esetben legyen Önnél a közgyógyellátási igazolványa


- Gyógyszereit abban a gyógyszertárban válthatja ki, ahol a közgyógyellátást nyilvántartó rendszerről az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által kiálllított tanúsító irat kifüggesztésre került.


- Orvosa csak az Ön betegségével összefüggésben rendelhet gyógyszereket, gyógyászati segédeszközöket, gyógyászati ellátásokat.


- Amennyiben az adott időszakban az arra megállapított gyógyszerkeretét felhasználta, akkor a következő keret rendelkezésre bocsátásáig közgyógyellátás terhére nem vehet igénybe gyógyszert, hanem ugyanolyan térítési díjat köteles fizetni, mint a közgyógyellátási igazolvánnyal nem rendelkező magyar biztosított.


- Amennyiben személyi adataiban (pl. név, lakcím) változás történik, haladéktalanul jelentenie kell a lakóhelye szerinti illetékes jegyző részére.


- A kézhezvételt követően a kártya hátoldalát szíveskedjék aláírásával ellátni.



Aki méltányossági jogon vagy normatív alapon igényelne közgyógy igazolványt, a fenti hivatalos leíráson talál segítséget.


Tájékoztató a közgyógyellátási igazolványok felhasználhatóságáról itt


Netjogtárról: 1993. évi III. törvény a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról


Hivatalos leírás itt: [link] A menüben a Társadalombiztosítás/Szociális támogatás/Közgyógyellátási igazolvány



GYES IGÉNYLÉSE 3 ÉVES KOR FELETT A GYERMEK 10 ÉVES KORÁIG Vissza a fenti táblázathoz



Ehhez szükséges:


a szokásos éves szakorvosi Igazolás egyik eredeti példánya


A Magyar Államkincstár honlapjáról letölthető nyomtatvány: 1 példányban : Kérelem gyermekgondozási segély megállapítására + a kitöltési útmutató alapján jópár igazolvány, kártya stb. másolatára.


Amennyiben a gyermek 10 éves kora előtt a szakorvosa úgy dönt, hogy a gyermek gyógyultnak tekinthető, akkor az Igazolást ennek megfelelően tölti ki és ezt 15 napon belül el kell juttatni az Államkincstárhoz, aki megszünteti az emelt családi pótlékot és a továbbiakban az egészséges gyermekekre vonatkozó összeget fogja utalni. Késedelmes bejelentés esetén visszamenőleg vissza kell fizetni az államkincstárnak az orvosi igazolás kiállítása után folyósított még emelt összeget, tehát nem érdemes halogatni a bejelentését. Amennyiben az emelt összegű családi pótlék így megszűnik, értelemszerűen a 3 éves kor után járó GYES is megszűnik, illetve az új szabáls szerint 2 éves korig jár a GYES, tehát ezt is figyelembe kell venni. Erre érdemes odafigyelni a netán esedékes munkába állásnál, mert GYES után 30 naptári napig még védettség él a munkahelyen, aztán elküldhetik az embert. Nem tudom, hogy mennyire gyakran fordul elő, hogy 10 éves kor előtt az orvos úgy dönt, hogy szerinte már egészséges a gyermek, de nem árt tudni, hogy van ilyen.



A GYES összege 2009-ben és 2010-ben is 28.500Ft. Ikrek esetében 57.000Ft.


A Magyar Államkincstár honlapján olvashatók a GYES ügyintézésével kapcsolatos információk és kinyomtathatók a szükséges nyomtatványok.



Gyakorlati tudnivalók:


Ha a gyermek elmúlt 3 éves és a szülő a tartós betegség miatt igényelné a GYES-t, de jelenleg GYES-en van egy másik gyermekével, akkor először javasolt megvárni, amíg a 3 év alatti gyermek (illetve az új szabály alapján 2 év alatti gyermek) után járó GYES lejár és másnaptól kérni a tartós beteg gyermek után. A GYES ügyintézés átfutási ideje 22 nap, tehát a jelenleg folyósított GYES lejárása előtt legalább 3 héttel érdemes benyújtani az új kérelmet, hogy az ellátás folyamatos legyen, illetve a munkahelyi védettség is megmaradjon!



Kisgyermekes bérlet igénylése Vissza a fenti táblázathoz


Ezt bárki kérheti, aki GYES-t kap, nem speciális kedvezmény.


Szükséges hozzá:


- az Államkincstár határozata arról, hogy az illető GYES-t kap.


- 1db igazolványkép


A bérletigazolvány kiállítása 2-300Ft + ehhez jön még hozzá a szelvény ára, ami jelenleg (2010. április) 3870Ft. A bérletszelvényre rá kell írni az igazolvány számát is, mert csak úgy érvényes. Adnak hozzá egy műanyag tokot is.



Kedvezmények:



*** az utazási kedvezményekhez a Magyar Államkincstár által kiadott Hatósági bizonyítvány - Magasabb összegű családi pótlékról feliratos kártyát (műanyag tokos) fel kell mutatni. Ezt az Igazolást az államkincstár akkor küldi meg, amikor a "Igazolás, tartósan beteg, illetőleg súlyosan fogyatékos gyermekről" c. dokumentumot kitöltve visszajuttatjuk nekik. Ezt a kis kártyát nem kell visszaküldeni az Államkincstárnak, ha lejárt.


BKV kedvezmény

MÁV kedvezmény

Volán kedvezmény

Étkeztetési kedvezmény

Ingyenes tankönyvek az iskolában


Víz- és a csatornadíj kompenzáció


Parkolási kártya mozgáskorlátozottaknak, illetve egyéb hátrányos helyeztűeknek járó támogatás és kedvezmény


Utazási költségtérítés



Egyéb kedvezmények: Kérek mindenkit, hogy amennyiben egyéb lehetőségekről tudnak, azt írják meg és felteszem a honlapra, hogy senki ne maradjon le róla.


Köszönöm.


Vissza a fenti táblázathoz


BKV KEDVEZMÉNY ***


Forrás


Díjmentesen utazhatnak:


- A magasabb összegű családi pótlékban részesülő személy, valamint az 1998. évi XXVI. törvény szerint súlyosan fogyatékos személy. Ehhez bemutatandó igazolás: 141/2000. (VIII.9.) Korm. rend. 3. sz. melléklete a súlyos fogyatékosság igazolásáról vagy a Magyar Államkincstár igazolása a megemelt összegű családi pótlékról. - Ezt valóban küldték nekünk is, amint az éves felülvizsgálati igazolást kitöltve visszaküldtük.


- Az előző pontban felsorolt személyek (vakok, siketek, súlyosan fogyatékosok, magasabb összegű családi pótlékban részesülők) 1 fő kísérője. Ehhez bemutatandó igazolás: A jogosult személy igazolása alapján a kísérőnek nem kell semmilyen okmány. CSAK A KÍSÉRÉS IDEJÉRE JÁR A KEDVEZMÉNY!



Gyakorlati használata: jegyellenőrzéskor a BKV ellenőrnek fel kell mutatni a fent említett Hatósági bizonyíványt (kis kártya) és mehetünk is tovább.



Vissza a Támogatások listájához



Vissza a fenti táblázathoz


MÁV KEDVEZMÉNY ***

Forrás


1. Utazás 6 éves kor alatti gyermekkel.


6 éves korig minden gyermeknek ingyenes az utazás


A magasabb összegű családi pótlékra jogosult személlyel együtt utazó egy kisérő 90%-os mérséklésű kedvezményes menetjegyet válthat.


Az igényjogosulttal történő együtt utazás a feltétel.


A kísérő akkor is jogosult a kedvezményes menetjegy váltására, ha az igényjogosult magasabb mértékű kedvezményt vesz igénybe.


1.o.-n csak az 2. és 1.o. teljes árú jegy különbözetének megfizetésével utazhat.


A jegyvásárlásnál fel kell mutatni az Államkincstár által küldött Hatósági bizonyítvány - Magasabb összegű családi pótlékról kártyát.


2. Utazás 6 éves korú vagy 6 évesnél idősebb gyermekkel:


6 éves kor után az alábbi kedvezmény jár:Fogyatékkal élő személyek 90% Kedvezményes menetjegy Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének Igazolványa,

Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének Igazolványa,

Külön jogszabályban meghatározott okmány*** Bármely viszonylatban, korlátlan számban. Egy fő kísérőnek is

Tanuló bérlet Bármely viszonylatban



A magasabb összegű családi pótlékban részesülő személy vagy aki után szülője vagy eltartója részesül magasabb családi pótlékban 90%-os mérséklésű kedvezményes menetjegy váltására jogosult.


A jogosultságot a kifizetőhely által kiadott igazolás (Hatósági bizonyítvány) felmutatásával kell igazolni. ***


Az igényjogodulttal együtt utazó egy kisérő 90%-os mérséklésű kedvezményes menetjegyet válthat.


1.o.-n csak az 2. és 1.o. teljesárú jegy különbözetének megfizetésével utazhat.


[link]

A keresőbe be kell írni az útvonalat és alul a legördülő menüben kiválasztani, hogy 90% mérséklésű menetdíj, majd a Magasabb összegű családi pótlékban részesülő - egy kísérője. Utána Keresés gombra kattintva a táblázat fejlécében lesz kiírva, hogy Magasabb összegű..... oda kattintva olvasható a fenti leírás, illetve a kedvezményes jegyárak.



Vissza a Támogatások listájához



Vissza a fenti táblázathoz

VOLÁN KEDVEZMÉNY***


Forrás


"6 éves korig minden gyermeknek ingyenes az utazás.


5. 90%-os menetdíj kedvezményre jogosult:


d) az a személy, aki vagy aki után szülője vagy eltartója magasabb összegű családi pótlékban részesül, ennek igazolásával, továbbá a vele utazó 1 fő kísérője,"



Vissza a Támogatások listájához



Vissza a fenti táblázathoz


GYERMEKÉTKEZTETÉSI TÉRíTÉSI KEDVEZMÉNY



A mellékelt hatósági igazolást külön kérni kell a Magyar Államkincstártól (természetesen az igazolást kitöltik, én csak kiszedtem az adatokat a miénkből). Ezzel az igazolással kérhető a következő ebédbefizetéstől (bölcsi, ovi, iskola) az 50%-os támogatás. Az éves szakorvosi igazolás beküldésekor szoktam automatikusan leírni egy pár sorban, hogy kérem küldjék meg a Hatósági bizonyítványt (utazási kiskártya), illetve a kedvezményes étkezés igényléséhez szükséges igazolást. Így nem kell külön kérni, feltételezni, hogy automatikusan küldik-e vagy sem stb.


"A gyermekétkeztetési térítési díj összegéből a Gyermekvédelmi törvény (Gyvt.) 148.§-a alapján biztosított kedvezmények, illetve ingyenes ellátást (normatív kedvezmények) biztosítani kell.


A Gyvt. 148.§.(5). bekezdése alapján a gyermekétkeztetés esetén


- a bölcsődés, az óvodás, az 1-6, évfolyamon nappali rendszerű iskolai oktatásban részt vevő és rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek után az intézményi térítési díj 100%-át


- fentiek alá nem tartozó rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek és tanuló után az intézményi térítési díj 50%-át


- három- vagy többgyermekes családoknál gyermekenként az intézményi térítési díj 50%-át


- tartós beteg vagy fogyatékos gyermek és tanuló után 50%-át


- kollégiumi ellátásban részesülő gyermek és tanuló után 30%-át


kedvezményként kell biztosítani, ha a családban az egy főre jutó havi jövedelem a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj összegének a 120%-át nem haladja meg."



További információk itt.



Vissza a Támogatások listájához


INGYENES TANKÖNYVEK AZ ISKOLÁBAN Vissza a fenti táblázathoz


Forrás: 2001. évi XXXVII. törvény a tankönyvpiac rendjéről


Fontos, hogy ezt időben kell igényelni az iskolától jogszabályban meghatározott igénylőlapon. Az időbeni igénylés azt jelenti, hogy mielőtt az iskola elkészíti a tankönyvrendelését. Szerintem ezt már beirakozáskor (illetve évente az újabb orvosi igazolás kiállításakor ismételten) jelezni kell, hiszen a létszám függvényében az iskola már el tudja készíteni a tankönyvrendelést. Ha az éves orvosi ellenőrzésen az orvos úgy dönt, hogy a gyermek egészségesnek számít, akkor ezt jelezni kell az iskola felé, mert " az igénylő jogosulatlanul igénybe vett kedvezményért jogszabályban meghatározott módon felel".



4) Az iskolai tankönyvrendelésnek biztosítania kell, hogy - az iskolától történő tankönyv-kölcsönzés, napköziben, tanulószobában elhelyezett tankönyvek igénybevétele, használt tankönyvek biztosítása, illetőleg tankönyvek megvásárlásához nyújtott pénzbeli támogatás útján - a nappali rendszerű iskolai oktatásban részt vevő minden olyan tanuló részére, aki


a) tartósan beteg,


b) testi, érzékszervi, értelmi, beszédfogyatékos, autista, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos,


c) pszichés fejlődés zavarai miatt a nevelési, tanulási folyamatban tartósan és súlyosan akadályozott (pl. dyslexia, dysgraphia, dyscalculia, mutizmus, kóros hyperkinetikus vagy kóros aktivitászavar),


d) három- vagy többgyermekes családban él,


e) nagykorú és saját jogán családi pótlékra jogosult,


f) rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül


a tankönyvek ingyenesen álljanak rendelkezésre (normatív kedvezmények). A gyermekvédelmi gondoskodásban részesülő - nevelőszülőnél, gyermekotthonban, vagy más bentlakásos intézményben nevelkedő - ideiglenes hatállyal elhelyezett, átmeneti vagy tartós nevelésbe vett tanuló után nem vehető igénybe a normatív kedvezmény.


Az iskola igazgatója felel a normatív kedvezmények biztosításáért.


(5) Abban a kérdésben, hogy a normatív kedvezményre való jogosultság elbírálásánál kit kell


a) tartósan beteg, súlyosan fogyatékos, három- vagy többgyermekes családban élő, nagykorú és saját jogán családi pótlékra jogosultnak tekinteni - kivéve, ha a családi pótlékra való jogosultság a legmagasabb életkor elérése miatt szűnt meg - a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény II. fejezetében,


b) sajátos nevelési igényűnek tekinteni, a közoktatásról szóló törvény 121. §-a (1) bekezdésének 29. pontjában


foglaltakat kell alkalmazni.


(6) A (4) bekezdésben meghatározott normatív kedvezményt igényelni kell. A normatív és a normatív kedvezmény körébe nem tartozó kedvezményre vonatkozó kérelmet, jogszabályban meghatározott igénylőlapon kell bejelenteni. Az igénylő a jogosulatlanul igénybe vett kedvezményért jogszabályban meghatározott módon felel.


(7) A kedvezmények iránti igényt az iskolai tankönyvrendelés elkészítése előtt, az iskola által meghatározott időben a (6) bekezdés szerinti igénylőlap felhasználásával kell bejelenteni. Az igénybejelentés időpontjáról az iskola az igénybejelentési határidő előtt legalább tizenöt nappal korábban, írásban köteles értesíteni minden tanulót, kiskorú tanuló esetén a szülőt. A határidő jogvesztő, ha a tanuló, kiskorú tanuló esetén a szülő az értesítés ellenére nem élt az igénybejelentés jogával. Nem alkalmazható ez a rendelkezés, ha az igényjogosultság az igénybejelentésre megadott időpont eltelte után állt be. Ha az igényjogosultság a tanulói tankönyvvásárláshoz nyújtott normatív hozzájárulás igénylését követő időpont után áll be - beleértve az iskolaváltást is - az iskola a tankönyvek kölcsönzésével, a napköziben, tanulószobán elhelyezett tankönyvek rendelkezésre bocsátásával teljesítheti az igényt. Az iskola a (4) bekezdés a)-f) pontjainak megfelelő igények kielégítését követően a benyújtott további igényeket a rendelkezésre álló tárgyévi tankönyv-támogatási keret, valamint a könyvtári tankönyvkészlet figyelembevételével a házirendben meghatározott módon bírálja el.


(8) A tartós használatra készült tankönyvet tankönyvkölcsönzés útján kell a normatív kedvezményre jogosult birtokába adni. Ha az iskola a tankönyvet tankönyvkölcsönzés útján adja a normatív kedvezményre jogosult tanuló birtokába, a használat jogát a tanulói jogviszony fennállása alatt addig az időpontig kell a tanuló részére biztosítani, ameddig az adott tantárgyból a helyi tanterv alapján a felkészítés folyik, illetve az adott tantárgyból vizsgát lehet vagy kell tenni. A tanuló, illetve a kiskorú tanuló szülője köteles a tankönyv elvesztéséből, megrongálásából származó kárt az iskolának megtéríteni. Nem kell megtéríteni a rendeltetésszerű használatból származó értékcsökkenést. A kölcsönzött tankönyv a tanuló részére értékesíthető. A tankönyvkölcsönzéssel, a tankönyv-értékesítéssel, a tankönyv elvesztésével, megrongálásával okozott kár megtérítésével, a kártérítési kötelezettség mérséklésével, illetve elengedésével összefüggő kérdéseket az iskola házirendjében kell meghatározni.



Vissza a Támogatások listájához



Vissza a fenti táblázathoz


VÍZ- ÉS CSATORNADÍJ KOMPENZÁCIÓ


Forrás: [link]


Egyik olvasónk hívta fel a figyelmet erre a lehetőségre. Köszönjük szépen, ez tényleg hasznos nekünk, mivel a gyerkőcök után a zuhanyozás és a mosás is gyakoribb esemény. (2010.01.15.)


Tehát aki kiváltotta már a közgyógyigazolványát, annak van lehetősége ezt igénybevenni. Olvasónkat megkértem, hogy februárban esedékes ügyintézésükről írjon majd egy pár sort, de az önkormányzatoknál addig is lehet érdeklődni, mert náluk kell igényelni. További információkat a fent megjelölt Forrásra kattintva lehet olvasni.



Közüzemi díjkompenzáció


A víz- és a csatornadíjszámlák szétválasztása miatt, az eddigi gyakorlattól eltérően ez a kompenzációs összeg is bontva jelenik meg a számlákon; 650 Ft a vízdíjszámlán és 650 Ft a csatornadíjszámlán.


A kérelemhez szükséges igénylőlapot és tájékoztatót a polgármesteri hivatalok ügyfélszolgálati irodáin lehet kérni, majd kitöltése után ugyanott - minden év január-februárjában - kell leadni. Az úgynevezett kompenzációs időszak március 1-jétől a következő év február 28-ig tart. Ha Ön nem tudja leadni igényét az év első két hónapjában, erre az év további részében is módja van, azonban így nem juthat hozzá az évi teljes kompenzáció összegéhez. Ha Ön február 28. után adja le igénylését (és az alább olvasható feltételek alapján jogosult közüzemi díjkompenzációra), akkor a kompenzációhoz csak a leadást időpontját követő hónaptól juthat hozzá. A jogosultság megállapítása esetén a következő év februárjáig automatikusan történik a jóváírás, február hónapban azonban minden esetben új igénylést kell beadni. Kompenzációban csak az részesülhet, aki a kompenzáció összegével csökkentett számlát rendszeresen fizeti!

Kompenzációra jogosult:


Az a személy, aki a vízdíj számla kifizetésére kötelezett, és az igénylés időpontjában ő maga vagy családtagja az alábbi támogatási formák valamelyikében részesül:


időskorúak járadéka,


közgyógyellátási igazolvány,


lakásfenntartási támogatás,


gyermeknevelési támogatás,


rendszeres gyermekvédelmi támogatás,


rendszeres szociális segély,


munkanélküliek jövedelempótló támogatása,


ha a kérelmező igazoltan közhasznú munkát végez,


időskorúak járadéka.



Vissza a Támogatások listájához



Vissza a fenti táblázathoz


PARKOLÁSI KÁRTYA MOZGÁSKORLÁTOZOTTAKNAK, ILLETVE EGYÉB HÁTRÁNYOS HELYZETŰEKNEK JÁRÓ TÁMOGATÁS ÉS KEDVEZMÉNY


Forrás: [link]



Ezt a lehetőséget a honlap egyik olvasója küldte be a napokban. Ezúton is köszönöm neki. Eszembe jutott, hogy talán ez a Hirschsprung betegséggel élőket nem érinti, de aztán rá kellett jönnöm, hogy a Hirschsprung betegség mellett más egyéb súlyos problémával is küzdőkről is van tudomásom. Így aztán ezt a lehetőséget is felteszem ide. Előrebocsátom, hogy a fenti linken található jelenleg 9 cikket még nem olvastam el, pontos információkat nem tudok. Aki érintettenek érzi magát, vagy gyermekét, biztosan el fogja olvasni és megtalálja a rá vonatkozó részt. (2009.12.10.)



Vissza a Támogatások listájához


Vissza a fenti táblázathoz


UTAZÁSI KÖLTSÉGTÉRíTÉS


A lap tetején található "kötelező olvasmány"-ban bővebben. 1997. évi LXXXIII. törvény a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól

17. 342bae44d8 (válaszként erre: 16. - Smumika)
2010. jún. 28. 21:46
autóra jár rokkant parkolási kártya nekünk is van pedig "csak" aszthmás
16. smumika (válaszként erre: 15. - 20a107e4c9)
2010. jún. 28. 14:13
köszi megkaptam amugy de ddig sose használtam mert autoval mentünk amugy autora van valami akkor papirt kell irni vagy ilyesmi??
15. 20a107e4c9 (válaszként erre: 7. - Smumika)
2010. jún. 28. 12:30
ha nem kapod meg addig akkor a régivel mehetsz még megkérdeztem mert én is elsején viszem a lányom kontrolra ,de ma megjött a kártya elvileg mindenkinek kiküldik elsejéig!
2010. jún. 28. 12:29
nekem éppen az előbb hozta a postás!
2010. jún. 28. 11:42
köszönöm szépen !!!
12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11. - 4300750b82)
2010. jún. 28. 09:06
ok, köszönöm!
11. 4300750b82 (válaszként erre: 9. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 28. 09:04
Hamarosan meg fogjátok kapni, az új tipusú személyigazolványhoz hasonlít, nem kell igényelni, automatikusan küldik! .)
10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - Smumika)
2010. jún. 28. 08:56
Igen! Ha a gyerekkel utazol, bármikor használhatod.
9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - 342bae44d8)
2010. jún. 28. 08:56
Nekünk még sima fóliás van. És nem is régen kaptuk... mostmár hologrammosat adnak??
8. smumika (válaszként erre: 5. - 4300750b82)
2010. jún. 28. 08:51
azok nálam vannak amugy is ha utazunk valahova .Ja még egy kérdés és akkor ezt bármikor használhatom például ha nem dokihoz megyünk akkor is ??
2010. jún. 28. 08:50
Julius 1-től érvényes amugy nekünk pont akkor kell menni kontrollra akkor már el is fogadják az jo lesz nem kell papirokat kéregetni akkor
6. smumika (válaszként erre: 4. - 342bae44d8)
2010. jún. 28. 08:49
ez már sima rendes amilyen a közgyogyos vagy személyi olyan .
5. 4300750b82 (válaszként erre: 2. - Smumika)
2010. jún. 28. 08:48
Szia! Amikor használod utazáskor, Nálad kell hogy legyen a gyerek valamely hatósági igazolványa,hogy tudd igazolni a személyazonosságát !( Diákigazolvány, lakcímkártya, )
2010. jún. 28. 08:47

igen, de ez már hohogramos vagy sima fóliázott papír?

90 %-os kedvezményre jogosít a gyereknek 6 év fölött és 1 kisérőnek

3. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - Smumika)
2010. jún. 28. 08:26
Igen.
2010. jún. 28. 08:22
Sziasztok!Pénteken kaptam meg az új utazási kedvezmény kártyát mivel emeltcsp-t kap-t kapok tartosan beteg a kisfiam.Szóval ehez nem kell semmilyen papir a dokitól csak használni kell felmutatni ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook