Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új munkahelynél kinek kell állnia az egészségügyi könyv árát? fórum

Új munkahelynél kinek kell állnia az egészségügyi könyv árát? (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 8. 21:32

Bevett szokás a vendéglátásban a próbanap. Szinte nincs is olyan hely, ahol nincs... Nagyon ritka ha azt kifizetik. Sokszor az átmeneti emberhiányt pótolják ezzel, behív pár próbanaposat, és napokra megvan az ingyen munkaerő......

A kiskönyv tapasztalatom szerint megbeszélés kérdése. Sokan alapból úgy keresnek embert, h legyen érvényes. Aztán ha azt akarod legyen esélyed, inkább megcsináltatod saját ktg.-en.

Ha csak szóban egyeztetek meg, nem tudsz csinálni semmit. Saját tapasztalat sajnos, csak nekem sokkal több pénzem bánta.

10. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - Bd55e3f068)
2013. júl. 5. 18:44

Én semmit sem írtam alá,mi magunk között egyeztünk meg h forgalom utána fizetést fogok kapni.

En ezzel nem is kötözködtem.

Alkalmival voltam lejelentve,jelenléti ívet írtam és ennyi.

9. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2013. júl. 5. 18:43

Mert szerinte a csavaros ,,,,olasz,,, fagyinak mindegyiknek ugyan olyannak kell lennie.

Nem értette meg,hogy nem mind1 hogy mennyire fagyaszt a gép.

Azt hitte idióta vagyok és nm tudok kiadni normálisan egy csavaros fagyit,miközben már 3 hete ott voltam.

8. bd55e3f068 (válaszként erre: 3. - Bucóka20)
2013. júl. 5. 13:06

Az e.ü. könyvet viheted magaddal, ha hasonló munkakörbe mész, akkor van érvényes alkalmasságid.

15 nap már nem próbabap, hanem próbaidő, és a szerződésben leírtak szerint kell kifizetnie.

7. michelle.r (válaszként erre: 3. - Bucóka20)
2013. júl. 5. 12:04
Csak úgy egészen halkan megkérdezem, miért kellett a főnöknek - bármilyen stílusban is - szólnia, "megfenyegnie", hogy adj normális kinézetű fagyit?
6. kszb (válaszként erre: 3. - Bucóka20)
2013. júl. 5. 11:50

vendéglátásban bevett szokás, h a próbanapra nem fizetnek. Én nem lepődök meg ilyesmin. Te se tedd. (ugyan nem szabályos, de ez van.)

Az eü kiskönyvet pedig gyakran a munkavállaló állja. Szintén a vendéglátás sajátossága ez.

2013. júl. 5. 07:11
Be voltam jelentve. Alkalmival, a 15 napossal.Minden nap jelenléti ív volt.Papírt nem kaptam a fizumról.
2013. júl. 5. 06:46
Papír? Bejelentés?
2013. júl. 5. 06:29

Ezen felül még azt szeretném megtudni,hogy a próbanapot nem kellett volna kifizetnie a főnökömnek?


A történet annyi h egy büfében dolgoztam majdnem 3 hetet.A főnök egy tahó volt,lényeg h ,,megfenyegetett,, hogy ha nem adok normális kinézetű fagyit akkor másnaptól nem kell mennem.

Nem nyeltem be,mert már előtte is az idegeimre ment a stílusával.

Mondtam neki,hogy jó akkor én már most lelépek.



Se a kis könyvem árát nem fizette ki. 5000-

Se a próbanapomat . 4000-

Se az aznapi munkámat. Kb 2000-


10 napos 12 órás munkáért kaptam : 24.250Ft-ot

2013. júl. 5. 06:28
Munkáltatónak.
2013. júl. 5. 06:25
Új munkahelynél kinek kell állnia az egészségügyi könyv árát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook