Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Új kistestvér terv!Minden tanácsra szükségem van! fórum

Új kistestvér terv!Minden tanácsra szükségem van! (beszélgetős fórum)


15. kifa
2012. ápr. 8. 22:23

"Örülök annak, hogy már van egy gyermekünk:), ő minden boldogságunk:)!!Ez a boldogság már meg van, a miénk :)!!"


ugyanezt fogod gondolni a kistesóról, akkor is, ha 9 hónap múlva születik.

A történelemben sem volt soha olyan kor, amikor az ember az anyagi biztonságára hivatkozva vállalt volna gyereket!

Persze nem szabad felelőtlenül gyereket vállalni, de a kormányra hivatkozva lemondani róla sem szabad!

14. ab661e73e7 (válaszként erre: 13. - E300c9a9d2)
2012. ápr. 8. 18:32

Szia.


Hát én nehezebb döntési helyzetben vagyok.Nekem már a korom,ami miatt vagy most vállalom a második babát,vagy nem lesz kistesó.Holnap leszek 34 éves,a kicsifiam jövő októberben tölti a 3-at.Ha akkor visszamegyek dolgozni,37 éves koromban tudnák újra gyermeket vállalni.Akkor meg már hova?Én már a korom miatt a mostani terhesség alatt is izgultam,hogy minden oké vagy sem.Igazából nem akarom az időt tovább húzni.

2012. ápr. 5. 07:38

Elnézést kérek,hogy tegnap olyan temetői hangulatban nyilvánultam meg :)

Tegnap alig ettem a stressztől,ma is volt hatása a stressznek amit inkább nem írok.

Kell egy pici idő míg megnyugszok,mert annyira beleéltem magam egy újabb anyaságba,már vágytam rá mint egy falat kenyérre.

Sajnos ezt veszik el az emberektől azért,mert voltak akik annó nem dolgoztak csak szülésből éltek,majd az ő gyerekeik is így tettek és ez volt az életcél.Most pedig nem tudnak hova kapkodni,mert nincs annyi dolgozó ember aki eltartsa ezeket az adójából.

De ezért is miért mi járjuk meg ?:)Ugye :)?Akik felelősségteljesek.


LESZ KIS TESTVÉR :)!!NEM ADOM FEL!6 ÉV MÚLVA IS ILYEN BOLDOGSÁGGAL FOGOM VÁRNI :)!

2012. ápr. 4. 18:45

Egy álmom foszlott szét és ezeket nehezen,szigorúan viselem el.

Örülök annak,hogy már van egy gyermekünk:),ő minden boldogságunk:)!!Ez a boldogság már meg van,a miénk :)!!

2012. ápr. 4. 18:35

A mai napom telefonálásokból állt,mert biztosra akartam menni,nem merek felelőtlenül még egy kis tesót vállalni.

Kár is volt hallomások után beleélni magam.

Kikerestem először a MÁK telefonszámát.

Na ők semmiről semmit nem tudnak és a többi kérdezzem a munkahelyen.

De előtte már beszéltem a munkahelyen az illetékes személlyel.

A következőket mondta, ha már gyereket várok,megszakítom a GYED-em elmegyek táppénzre,kb annyi lesz a gyedem mint előtte.

Ebből indultam ki,az előző írásaim alapján,de nem hittem el annyira mint amennyire örültem neki.

Na el ne higgyétek ti sem.

Azért megpróbálkoztam ....kikerestem a Társadalom Biztosító telefonszámát,felhívtam őket is.20 percet beszélgettem.

A harci helyzet az,hogy semmi sem biztos!Tehát hála Gyurcsány Ferenc hagy ne mondjam ki mit gondolok miének....ezt folytatva Orbán Viktor, hülyéül hozzuk helyre a dolgokat görcsös kaparózásának,amivel nem jobbat tesz,hanem rosszabbat.... nagyon erősödnek a vonalak és nem lesz középosztály ,csak Qszegény és Qgazdag akik a Q szegényekből gazdagodnak meg,mások nyomorán.Kis testvérnek kicsi jár,nagy testvérnek nagy.Amiket még ezen felül gondolok inkább nem szellőztetném meg.

Szóval a nem biztosból úgy induljunk ki,hogy minden év akár májusában módosítgatnak a törvényeken.Egy gyereket pedig ugyebár 9hónapig hordunk ki.

Tehát ha most2-3 hónap múlva,ha sikerül.. áldott állapotba kerülök,mire megszülöm lehet áldatlan állapotok fognak uralkodni a GYED terén,változtatások történnek és a 8.hónapban már nem tudok mindent visszacsinálni, hogy oké addig várandós maradok és csak akkor szülöm meg ha jobb lesz.

Látjátok most is mit műveltek, én 10ezer forinttal kevesebbet kapok.

Azt mondta a TB tanácsadó,a GYEDet ne szakítsam meg,mert az jár!.. ez hülyeség,a táppénz megint az,mert a gyermek megszületésétől visszamenőleg számolgatnak,az pedig csak 15 nap a GYED végére időzítve sem túl okos.Majd elmondom mire jöttem rá miért.

Azt mondta esetleg ha GYES alatt valamikor a vége fele fogantatik és esetleg olyan a munkakörülmény,hogy veszélyezteti a terhességet,az orvos eldönti,hogy veszélyeztetettnek nyilvánít,de ezt csak ő állapíthatja meg.....és esetleg a munkahely GYES lejártával kifizeti a bennmaradt szabadságokat, mert nagy francok,akár tovább is tolhatják,ha úgyis újra gyereket vársz és nem mész vissza dolgozni.De ha kifizetik akkor alapjául szolgálhat a következő GYEDnek,de nem biztos és ehhez határozatlan munkaszerződésben kell állnunk.

Ami biztos,ha visszamegy az ember dolgozni még 160 napot legalább és úgy vonul vissza újból.


Komolyan a fejem belefájdul ezekbe a sakkjátszmákba!


Kedves Heléna bátran fordulhatsz ilyen kérdéssel a társadalombiztosító felé,köteles mindent elmondani!

Nem várhatják,hogy játszunk gyermekeink jövőjével.

Tehát mégsem lesz baba, és jó,hogy mindennek utána jártam, mer ha belegondoltok a munkahelyemen miért adtak ilyen tanácsot?

Na szerintetek :)?

Ha megszakítom a GYEDet vagy a GYESt, ő bármikor felmondhat nekem, leépítésre hivatkozva.

Ugye,ugye!Hát Dusikát akarja itt bárki is hülyének nézni!Komolyan ha nyernék a lottón több tíz milliókat, bennem volna az,hogy megcsinálnám velük, vissza mennék minden GYES után 160 napokat dolgozni és újra várandós lennék legalább4szer!!:D Utána felmondanék!

Mocskos egy társaság.

Orbánnak is inkább a munkavállalókat kellene védenie,mert az országért mi vagyunk, pont azok lopják meg akiket istápol,de nem kis sikkasztásokat művelve.

Úgy vagyok most, hogy fejbe lőném magam,hogy felejtsek :D, aludni sem tudtam délután.Alig ettem, egy boldog álmom foszlott újra szét.

Ha Attila király tudná,hogy erre az országra szentelte életét és látná mi lett belőle.Más semmire való országok nevetségének tárgyai vagyunk,kis szégyenfolt, pedig akkor a Magyaroktól nagyon féltek,mi voltunk a legnagyobbak.

De nem akarok senkit a történelemmel untatni.

Ez van,ezt kell szeretni.

Nem hiszem így,hogy később is mernék gyereket vállalni,mert akkor sem lesz biztos.Talán 35évesen még újra meggondolom :).Akkor még nem olyan késő.A párom is alkalmi munkákat tud csak szerezni,ha az én jövedelmem sem biztos akkor nem szabad belevágni.Később pedig már nem akarom újra ezt megjárni,örülni fogok,hogy a lányomat tudom majd mindenben támogatni.

Ahol én dolgozok ott ha visszamegyek mindenből újra kell vizsgázni, ha megint megszakítom és visszajövök ugyanígy,nincs értelme ezért csak 160napozni.

10. sutoczkine (válaszként erre: 9. - Ab661e73e7)
2012. ápr. 4. 18:21
Én nem hallottam még erről, de attól még lehet. A gyes meg jóformán semmire sem elég.
2012. ápr. 4. 16:19

Sziasztok.


Nekünk a párommal jelenleg egy 17 hónapos kisfiunk van.Szeretnénk neki kistesót,de nagyon gondolkodunk.Dominik nehezen jött össze,úgymond megdolgoztunk érte.A második babán ez miatt illetve azért is gondolkodunk,mert félünk,hogy hogyan és mennyiből tudnánk felnevelni a kicsiket.Ti hallottatok valamit azzal kapcsolatban,hogy ha az első gyermekkel gyeden-gyesen levő anyuka terhes marad,vállalja a babát,csak a gyes járna neki?Állítólag nem kapna sem terhességi gyermekágyi segélyt,sem gyedet.Ha ez így van,kérdem én mire elég a gyes?



Ha van olyan,aki tud nekem választ adni,kérem tegye meg.


Júliusban lesz az esküvőnk,utána szeretnénk a második babát,hogy jövő év elején megszülessen.

8. e300c9a9d2 (válaszként erre: 7. - Sutoczkine)
2012. ápr. 4. 14:12
Köszönöm :) én is ebben bízok :)!
7. sutoczkine (válaszként erre: 6. - E300c9a9d2)
2012. ápr. 4. 10:45
Sok sikert hozzá, remélem összejön :-)
2012. ápr. 4. 10:35

Nagyon szépen köszönöm nektek!

Már kicsit jobban érzem magam :)!

Úgy izgulok,mint aki most megy élete első randijára a nagy szerelmével :).

Gombócban a gyomrom,tényleg nagyon izgulok,félek,mint a szülésnél.

Nem tudom leírni,egy újabb szerelemgyerek :)!

5. e300c9a9d2 (válaszként erre: 2. - Christineee)
2012. ápr. 4. 10:32

Igen :).

Ha kisfiú lenne, rengeteg lányos rucit ,gyönyörű szépek vannak....el is tudnék cserélgetni :),vagy bababörzére menni.

Már felkészültebb is volnék e téren,mert kislányunknál annyi ruha volt,és a negyedét ha hordta:).

Tehát már reálisabb volnék,hogy csak annyi legyen ami kell,mert a gyerek nő,nem marad olyan pici :).

4. e300c9a9d2 (válaszként erre: 3. - Sutoczkine)
2012. ápr. 4. 10:28

:), igen én is úgy érzem,hogy a döntés meg van,még a párommal kell leüljünk beszélgetni,hogy higgye el jobb lesz így.

Jelenleg 80.000ft a GYEDem, valószínű....ezért még be kell menni a TB-hez,hogy a következő babára is ennyi lesz,ha még GYED ideje alatt fogan meg.

Az Óvoda úgy érzem,hála Istennek ingyenes lesz a jövedelem miatt :), de tudod ha nem vállalok még egy gyereket sem fogunk jobban élni.

Ha visszamegyek dolgozni is maximum 85000-et kapok,maximum....feltéve ha meg tudják oldani,hogy a kicsiért el tudjak menni az oviba és vinni is tudjam.

Mert ha ez nem áll fenn,ta lán más munka után kell nézni,ami pedig már nem biztos jövedelem.Ja és persze ha nincs kistestvér, muszáj vagyok a GYESt is itthon tölteni, egy évet sínlődni,mert bölcsibe adni nem tudjuk.

Nem biztos,hogy lesz hely,hamarabb kellett volna ezen gondolkodni,de szívem szerint nem is örülnék,ha már bölcsibe kellene dugnom, mint aki meg akar szabadulni tőle,annyira nagyon anyás,szinte összenőttünk és akkor megint ugyanott lennék,hogy viszem-hozom és a munka.


Ha viszont jönnne a tesó az ő részéről ez könnyebb lenne és ez a kérdés még kitolódna 2 évet.Talán addigra nagyon sokminden változik jobb irányba, most nem arra gondolok,hogy nyerek a lottón :)),de jobb lenne.Akkorra lenne rutinom az ovis dolgokban,a rendszerben ,joban belerázódnék,jobb kialakult képpel mennék vissza dolgozni,több időm lenne eldönteni,hogy maradok-e a forgalmi részen,vagy a pénztárba helyezkedek el,a páromnak is talán kialakulna egy jobb munka,bármi lehet ami jobb.


Lelkileg kell még felkészülni :) és egy vizsgálatra,aztán ha a Jó Isten is azt akarja megvalósulhat egy boldogabb jövő :).Mert a gyermek áldás!

3. sutoczkine (válaszként erre: 1. - E300c9a9d2)
2012. ápr. 4. 09:25

Én azt hiszem abból amit írtál, hogy a szíved mélyén te már eldöntötted :-)

Nekem kettő van, 2,5 volt a nagy mikor a kicsi született. Egyáltalán nem bántam meg így teljes a családunk. Így egyszerre nőnek fel, többet és jobban tudnak játszani egymással.

Az ovi is ingyenes, mert, ha az egy főre eső jövedelem kicsi (most azt nem tudom, hogy max mennyi lehet) akkor nem kell fizetni az ebédet sem.

2. Christineee (válaszként erre: 1. - E300c9a9d2)
2012. ápr. 4. 09:24

Fiam február 3-án volt 2 éves, és 3 hét múlva jön a huga. MIvel nem mentem vissza dolgozni, fiamat nem veszik be a bölcsibe. Így az első perctől 2 gyerekkel majd kell küzdenem, míg oviba nem kerül a fiam (talán 3 évesen?).

Fiam túlhordás miatt nekem is császáros lett, repedt is közben a méhem.

De mégis bevállaltam a hugit. Doki egy év pihenőt javasolt császár után.

Egyelőre úgy néz ki nincsen semmi gond.


Ha szeretnéd a kistesót és úgy látod van egyelőre pénz a muszáj kiadásokra, akkor nyugodtan vállald be.

Második babánál már szinte minden megvan ami egy picinek kell hiszem az elsőnél megvesz mindent az ember ami kellhet. Így a születése nem okoz anyagi megterhelést. Szerintem. Max a pelus vásárlás, vagy némi ruci ha más nemű lesz a második mint az első.

2012. ápr. 4. 09:12

Sziasztok!

Ez év Június 21-én lesz 2 éves a kislányom.Egyetlen gyermek,MÉG.

Borzasztó,hogy minden utolsó percen jut eszembe....

Eddig mindíg határozott nem volt a válaszom ilyen kérdésekre,hogy majd 6-8év múlva talán.

De most rámtört egy olyan világmegrengető érzés,hogy nehogy megbánjam.

Azt sem tudom jó ötlet -e....

Tudjátok kislányomnál is ez a hirtelen stresszhelyzet volt,merjük-e megtartani és vérfarkassá változtam,hogy senki nem veheti el tőlem!

Minden gyönyörűen alakult és kiderült,nem kellett volna mitől félni értem itt a jövedelmekre.

Most egy ugyen ilyen helyzet kialakulására össz-vissz 1 hónapom van.

Eldönteni,hogy legyen-e, a páromat megnyugtatni,mert rátört a félelem :),ő a nem felé,húz....

Ez egy olyan helyzet,hogy nem lehet elképzelni,mert két gyerekünk még sosem volt,borzasztó volt a szülésem,a legcsekélyebb műhibát amit el tudtak követni rajtam meg volt :).

Még kivizsgálásra is el kell mennem,minden rendben van-e velem,jól varrtak-e össze,ert császározás óta folyton fáj a hólyagom és állandóan pisilnem kell,ha csak pár csepp is.Kinek vannak ezzel tapasztalatai aki szintén császáro?


A baba döntés rajtunk áll, és ha eldőlt minden csak a Jó Istenen múlik.

A döntésben szeretnék segítséget kérni.

Két gyerekes anyukák tapasztalatai is nagyon szeretném megtudni....

Az Ovi költségek,mert mire megérkezne a kistestvér,ha úgy döntünk, kislányom akkor menne Óvodába.


Olyan szempontok állnak mellette, hogy eddig féltem a munkát,hogy oldanám meg,találnék-e új munkát ami olyan rugalmas,hogy picilányunkat elvigyem és hozzam az oviból....ami nem könnyű,mert nem vagyok főnök,hogy én szabjam meg ,hogy dolgozzak.Pesten lakunk minden rokon ,ismerős vidéken 4 órányi vonatozás távlatában,tehát senkit nem tudnék megkérni,hogy ilyen szempontokból segítsen.Jövedelmek szempontjából,hogy jó legyen minden és rendben legyen 1 hónapom van belevágni a védekezés nélküli nemi életbe :).

Akkor pedig megoldódna ez a kérdés, tudnám hordani a nagylányt oviba, a GYED nem sokkal lenne kevesebb,mint a jövedelmem, tudnék gyűjtögetni,aztán munkába állni remélve,hogy addigra egy jobb világ lesz!!!!:)


Várom tanácsaitokat!

A többi pedig a Jó Istenen múlik ebből mi lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook