Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Új iPhone-t kapnak a gyerekek Húsvétra. Még ha túlzás is.... fórum

Új iPhone-t kapnak a gyerekek Húsvétra. Még ha túlzás is.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
75. michelle.r (válaszként erre: 72. - Applepie999)
márc. 6. 19:37
Akkor nagyon elrontottál valamit a nevelésükkel.
74. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 72. - Applepie999)
márc. 6. 17:07
Van, amelyik nagyon is.
73. Enissa (válaszként erre: 72. - Applepie999)
márc. 6. 16:47
Van olyan is, és van akik meg nagyon is értékelik, nem lehet általánosítani.
márc. 6. 16:41
A gyerekek nem értékelik azt, amit kapnak
márc. 6. 15:56

Ha megbecsülik, nincs ezzel gond.

Én attól kapok csak frászt, mikor valakinek mindig a legeslegújabb kell. Attól, hogy van rá keret, még nem kell évente mobilt cserélni.

márc. 6. 14:48
Egy vallomás és egymásnak feszülnek az ellentétek :D Nem mindegy, hogy kinek milyen telefonja van? Ha a fi, minimálbérből tengődne, biztos nem venne iPhone-t. Akinek nincs rá pénze, annak az olcsóbb is pont olyan jó, akinek van pénze, az viszont miért is ne venné meg ?! Nekem olcsó van, de a célnak megfelel, nem kell másik. Hagyjuk, hogy mindenki olyat használjon/vegyen, amilyet akar. Amit nem értek, az a húsvéti nagy ajándékozás...
márc. 6. 11:09
Köszönöm, ez a hozzászólás jólesett! :)
68. Enissa (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 6. 10:42

Nem baj, attól Te éppen úgy fogsz örülni a gyerekeid örömének, gondolom én. Lehet sokan dicsekvésként könyvelik el, engem nem rázott meg a vallomás, hiszen semmi közöm hozzá, gondolom a te kedved sem szegte.

Nekem van adósságban dagonyázó ismerősöm, de az egész családnak mindig a legújabb iPhone telefonja van. Ők ezzel akarnak kitűnni. engem az sem érdekel.

67. michelle.r (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 6. 10:38
Nyugi, rólam még szavazást is kiírtak anno, amikor egy fórumban arról írtam, hogy mennyi zsebpénzt adok az akkor 8 éves gyerekemnek.
66. michelle.r (válaszként erre: 59. - Violet18)
márc. 6. 10:35
Hogy kikkel veszed te körül magad? 🙃 Egyetlen 'ájfon tulajdonost se hallottam még pampogni, azért mert nem tudnak valamit ki vagy bekapcsolni. Vannak fórumok, szervizek, ahol meg lehet kérdezni. Én pl. ha bármi nem oké az eszközeimmel, bemegyek az iCrew-ba, vagy írok nekik, és percek alatt megvan a megoldás. Feltételezem, hogy a többi hülye ájfon tulajdonos is megoldja.
márc. 6. 09:34
Mennyi kukorica.....
64. timycat (válaszként erre: 61. - Channa*)
márc. 6. 08:07

Csak mindenki azt felejti el, hogy egy màrkán belül óriási ár és minőség különbségek vannak, kivéve az iPhone-t. Pl lehet venni Samsungot 80ezerért,ami egy tök jó, átlag telefon, meg lehet venni millióért is. Nyilván Samsung Samsung de nem egy ligában játszik.


A jelenlegi Huaweiem 3-4 éves lehet (utólag hajtottam fel "fiók használtan" hogy még androidos legyen) Leica kamerával és minden "képvarázslóval" amit el lehet képzelni, nyilván nem egy alapáras telefon, annak idején a szériájában a csúcs volt, de még akkor sem volt a márka legjobbja. Családban, barátnőkkel a képeket én készítem, meg "küldd át lécci", mert az enyémmel nem lesz túlgondolt, túljavított, lehetetlen színekkel felhúzott hanem éles, életszerű határokig javított és élesség megtartása mellett a végletekig nagyítható, szerkeszthető. 🤷‍♀️ Az 1-2 éves iPhone-os húgom, barátnőm is az általam készített képeket kéri el.

Tehát az újonnan kb olcsó iPhone áru telefonom lenyomja a mostani szériákat is, gondolom egy 70-80ezres Huawei nem. De azok nem is egy ligába készülnek, értelmetlen lenne hasonlítgatni pusztán márka megjelöléssel.


Kíváncsi lennék a Leica lencsés Xiaomi képek is ilyen jók-e? 🤔 De az az árkategóriájú Xiaomi ritka mint a fehér holló, mert nem menő 🙄

63. Egy lány 789900 (válaszként erre: 54. - Channa*)
márc. 6. 07:40
Pedig azt mutatja, de mondjuk én még nem követtem nyomon senkit vele így nem tudhatom azon belül még mit tud.
62. Channa* (válaszként erre: 59. - Violet18)
márc. 6. 07:29

"Amúgy meg agyfaszt kapok a sok hülye ájfon tulajtól h még csak kikapcsolni sem tudnak egy fmi-t aztán meg pampognak...."


Akkor most te irigy vagy?

A telefonokhoz nem értek, de remek programokat tudok írni, sok program nyelven;)


Ja, és azt sem tudom, hogy mi az az fmi....

61. Channa* (válaszként erre: 57. - Timycat)
márc. 6. 07:26

A különbség mindig látszott. A gyereknek és a férjemnek előbb volt Iphone-ja, mint nekem. Már akkor látszott, hogy sokkal jobbak a képek, amiket ők csinálnak.

A jelenlegi telefonom 2 éves. Nekem egy 12-esem van.

Előtte X-em volt.

60. Violet18 (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
márc. 6. 00:04
Akkor már inkább 15ös széria, újabb jobb és olcsóbb....külsőre meg tökugyanaz csak más színekben 🤷‍♀️
59. Violet18 (válaszként erre: 29. - Jooeva)
márc. 6. 00:00

Pont ezen gondolkodtam, nem elég karácsonyra kapni valamit ilyenkor is kell?


Amúgy meg agyfaszt kapok a sok hülye ájfon tulajtól h még csak kikapcsolni sem tudnak egy fmi-t aztán meg pampognak....

márc. 5. 23:16
Két Huawei után kaptam idegösszeroppanást, utána váltottam iphone-ra. Rohadtul nem érdekelt a márka, most sem. Párom rábeszélt egyre. Beadtam a derekam, vettem egyet magamnak is. Szerintem van vagy 4 éves, sose fagyott le, rengeteg funkcióját használom, ki van rendesen maxolva! Amíg nem megy tönkre, addig ez lesz. Utána is iphone lesz, nem érdekel mennyit kell érte güriznem. Presztízst ad? Nekem pl? Ugyan mihez? 😄
57. timycat (válaszként erre: 53. - Channa*)
márc. 5. 19:56
Egy legalább 8 éves telefonon kéred számon hogy nem olyan a képminőség mint egy mostanin? 🤣
56. timycat (válaszként erre: 30. - Enissa)
márc. 5. 19:51

Samsungnak is van/volt "Siri"-je, a tök régimen használtam, akkor "Hi Galaxy" hívószóra ottermett rögtön csacsogni, volt ez már vagy 7-8 éve.


Tavaly év végén a céges Samsungomon megjelent a "saját" AI is, ingyen, gondolom "kiküldték tanulni". Nem tudom, hogy minden típusán elérhető-e, elérhető-e még ingyen. Mivel felmondtam az izmos Samsungot leadtam. A jelenlegi Samsungomon nem kerestem sem az AI, sem a Galaxy társaságàt, de az is lehet már a kettő ugyanaz.


Jogászként anno én azért izmos Samsungot kaptam, mert effektíve dolgoztam rajta (o365, PDF szerkesztés). Tényleg mintha egy mini laptop lett volna a kezemben. Tény a volt munkáltatóm fullos előfizetéssel ment Microsoftéknàl is, lehet ezen is múlt a dolog. De pl előtte Xiaomim volt a céges, azt rühelltem, pedig Android volt az is, ugyanolyan előfizetéssel.

A Xiaomi egy hatalmas előnye az akksija volt, az heti 2 töltéssel ment. A Samsung is csak 2 naponta kért enni, még úgyis ha dolgoztam rajta. Ha nem dolgoztam csak telefonáltam rajta akkor neki is a heti 2 töltés elég volt.

Én Huawei-fan maradok míg élek, de dolgozni nem volt jó rajta, nyomkodásra, időel.szàsra úgy mint fényképezés, videózás, sőt videó/fotószerkesztés viszont a legjobb és legolcsóbb, nem kér külön pénzt a fullos funkciókért mint mások és nem utolsó sorban az akksija is bír 1-2 nyomkodós napot.


Szerintem egyébként egy átlag felhasználónak, átlag felhasználàs mellett semmi szüksége 6-7-8-900ezres,milliós telefonokra.

55. Enissa (válaszként erre: 54. - Channa*)
márc. 5. 19:31

Én azzal követem még külföldön is a családot. Nekem sosem volt vele bajom.

Igaz mindegyik márkából van butább, és okosabb is.

54. Channa* (válaszként erre: 52. - Egy lány 789900)
márc. 5. 19:17

Fogalmam sincs.

Az Iphone-val simán nézem, ahogy pl. a férjem halad az autóval. Samsunggal nem sikerül ugyan ezt megtenni.


Mi az, hogy akkor volt utoljára használva? Ez nem hely meghatározás. Pont ez a gond, akkor.

Az enyémet úgy is lehet követni, hogy már órák óta nem volt a kezembe.

53. Channa* (válaszként erre: 41. - Enissa)
márc. 5. 19:14

Valószínű, hogy megszokás;)

Kb. 8 éve van Iphone telefonom, előtte Huaweim volt.

Szerettem azt is. Elég volt, amit tudott, de ha visszanézem a képeket, sokkal jobb ezzel, mint bármelyikkel volt.


Sosem érdekeltek a márkák, de már nem kellene másmilyen telefon.

52. Egy lány 789900 (válaszként erre: 37. - Channa*)
márc. 5. 19:06
Azt adja ki, amit ti olvastok az az üzemi ideje, mikor volt utoljára használva.
51. michelle.r (válaszként erre: 42. - Simple)
márc. 5. 18:45

Csak azért írtam, mert több mint 700 ezer a legdrágább. 😎

Én is a 8-ast használom még mindig, nyáron lesz öt éve. Egy 14 pro max lesz a következő, ki tudja mikor, még teljesen jól működik.

márc. 5. 18:36

A sok-sok tapasztalat... Android azt egy kutya 😂 hát hogyne. Nemrégiben párhuzamosan használtam 3 telefont, mind Androidos volt, a Xiaomi kalapcar volt, a Samsung felhasználóbarát, de a Liebling a Huawei. Állítólag a nem Androidos Huawei még jobb, de azt nem merek venni, mert az állami, bírósági oldalak, jogtár, bankok nem tudom hogy futnak, futnak-e iOS vagy Androidon kívül bármin is.


Volt iPhone-om, száz éve, az akkor car volt, most nem tudom milyenek, húgomnak van most, ha jó képet akar látni, nézni, akkor "lécci küldd majd át a tiédről" 😂


De Huaweiről és Huaweire váltást is idő volt megszokni, kellett neki pár hét míg rámtanult, azóta teljes az összhang.

Adatbiztonsági szempontból passz, az tuti hogy a Huawei telom gátlástalanul felmászik mindenre, "bekopog haverék okosházába", elcsacsog az autóinkkal, a Samsungot mindenhez noszogatni kellett, de végül ment rajta minden, a Xiaomi meg általában azt se tudta hol van. De anyám a Xiaomit szereti. Gondolom ki mit szokott meg.

49. simple (válaszként erre: 48. - Enissa)
márc. 5. 18:27
Nem is értem, egy ekkora cég hogy engedheti meg ezt magának. Nagyon lerombolta az arculatukat, ömlik rájuk folyamatosan a negatív vélemény. Szerintem sokan fel is mondták a szerződésüket emiatt. 2 éve szívok vele, de nagyon érik nálam is, hogy inkább nem nézek tv-t, és lemondom. A vicc az, hogy az előző set top box, amit elvettek mindenkitől, és nem is adták vissza hiába kértük, tökéletes volt. Mindent tudott, és sosem volt vele gond. Sokkal többet tudott, mint ez. Állandóan ígérik, hogy javítanak rajta, mert mindig panaszt teszek, de nyilván semmi. 2 év alatt. Valaki óriásit hibázott a cégnél. Amúgy a nettel meg nincs semmi gond, az tök jól működik, eltekintve attól, hogy a sebessége a harmada csak, mint amit ígértek.
48. Enissa (válaszként erre: 47. - Simple)
márc. 5. 18:13
Hála az égieknek nálam ilyen még nem volt. Időnként bekockásodik a kép, de ez nem tart csak párpillanatig. Ez maga bosszantó a XXI. században.
47. simple (válaszként erre: 45. - Enissa)
márc. 5. 18:10
Jaj de szerencsés vagy. Nekem naponta többször lefagy. Főleg amikor megállítom az adást, vagy fel akarok venni vele valamit. Olyanokat csinál, hogy nézek valamit, hirtelen fekete lesz a képernyő, majd fogja magát, és újraindul. A smart boxot szoktam újraindítani, kihúzni, visszadugni, de sokszor nem segít, az ügyfélszolgálaton azt mondják, a routers is újra kell indítani, ami nekem 4 méter magasságban van, ilyenkor anyázok egy sort, létra elő, és mászás. Hócipőm tele az egésszel.
46. Enissa (válaszként erre: 44. - Globus)
márc. 5. 18:06
😄
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook