Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új, "hagyományos" lázmérőt hogyan lehet lerázni? fórum

Új, "hagyományos" lázmérőt hogyan lehet lerázni? (tudásbázis kérdés)

27. syria (válaszként erre: 26. - 902929e538)
2018. nov. 6. 17:50

Előbb szakadt volna le a csuklóm (a fiamé is), minthogy lement volna a túlnyomó részt gallium.

Nekem így sikerült: 3 ujjal erősen megfogtam az ezüstszínű részénél. A combomra tettem egy jó vastag pokrócot, s amilyen erősen csak tudtam, ütöttem a kezem élével. Nehezen, de 38,2-ről lement 36,2-re. (Fel lehet rázni akár 40 fokra is, ha fordítva fogjuk meg.)

2011. okt. 8. 22:55

Hogyan kell lerázni a higanymentes lázmérőt?


A higanymentes lázmérőben a higany helyett gallium található túlnyomó részt, és ebből adódóan a megszokottól eltérően ennek a típusnak a lerázása kifinomultabb technikát igényel.


A lázmérő legvégét (az utolsó 1cm-t) fogjuk meg a hüvelykujjunk és a behajlított mutatóujjunk között erősen, hogy ki ne csúszhasson rázáskor. (Ha 2-3 cm-t fogunk a lázmérő végétől, akkor már nehézkesebb a lázmérő lerázása).


Függőleges irányú csukló és alkar mozdulattal erőteljesen rázogassuk a lázmérőt. 5 erőteljes rázással kb. fél-egy fokot lehet lerázni a rázási intenzitástól és a helyes fogástól függően. A higanyos lázmérőhöz képest kb. 3-4-szer annyi rázást kell végezni.


Sokak számára a kezdetekben komolyabb gondot jelenthet a lázmérő lerázása, de a fenti technikával a lerázási művelet elsajátítható.

25. b2076ec79b (válaszként erre: 24. - Sajert)
2010. szept. 29. 21:11

Szuper :)

Azért röhej, hogy így rázódik le :DDD

24. sajert
2010. szept. 29. 20:30
Nekem is sikerült, de azért eléggé ráznom kellett :-)).
23. sajert
2010. szept. 29. 20:27
Köszi, hogy leírtad a megoldást, én is akkor még most frissíbe így lerázom (nekem még most is 38,5-ön áll :-)), amennyit utoljára mértem rajta).
2010. szept. 29. 18:45
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!!! :)
2010. szept. 29. 18:45

Meg van a megoldás :DDD A vékonyabbik végét a földhöz ütögettük, így rögtön megindult lefelé, utána meg már olyan könnyű volt lerázni, mint a higanyosat :)))

Végre sikerült lázat mérnem :))

YEEEEEEE :DDDD

20. b2076ec79b (válaszként erre: 19. - Era06)
2010. szept. 29. 18:15
Nekem nem higanyos van, azzal nem lenne gond...
19. era06
2010. szept. 29. 16:16

Higanyos lázmérő


A hagyományos lázmérő olyan higanytöltésű hőmérő, amelynél a kapillárison lévő szűkület megakadályozza a higany tágulás utáni visszaáramlását. Így tartósan jelzi a mért maximumot. Erős rázással tudjuk a higanyt a tartályba visszajuttatni.


Higanyos lázmérőt márt nem árulnak, nem tudják kicserélni.

Vidd át a szomszédba, hátha..

18. b2076ec79b (válaszként erre: 17. - Sajert)
2010. szept. 29. 16:12

Már ezen is túl vagyok...

Mindegy, reggel megyek a gyógyszertárba :)

17. sajert (válaszként erre: 16. - B2076ec79b)
2010. szept. 29. 15:53

Sajnálom :-((.


Tényleg, ha jégkockába "tűződ"?? Ez nem próbáltam, de hátha az hideg, és jól körülöleli a mérőt.

2010. szept. 29. 15:14

Szuper :S felnyomtam meleg vízzel 41 fokra, most 38,6-nál nem megy lejjebb... Én ezt nem rétem :S bevetettem az össze fogást, amit írtatok...

Megtörve nincs, egyszer használtuk, azóta nem lehet lerázni :( A gyógyszertárba már voltam, de nem segítettek.. Holnap reggel elviszem még egyszer. ha nem is cserélik de, de akkor rázzák le.. Vagy nem is tudom.

15. sajert
2010. szept. 29. 15:11

Ezek az új lázmérők nehezen akarnak lemenni. Nekem is a végén már szinte fájnak a csuklóim, mire lemegy 36,5-re. Főleg, amikor 41C-ról kellett leráznom. Azt, volt mikor csak 38-ra ráztam le, mivel biztos voltam benne, hogy nagyobb ennél a gyerek láza.


A higanyos nem volt ilyen nehézkes.


A digitális nem mutatta, hogy lázas lenne (37,2), a sima lázmérő meg meg se állt 40-ig. Egymás után mértem, mert nem hittem el, hogy nem lázas, mikor tüzelt a gyerek.

14. era06
2010. szept. 29. 14:50

A lázmérő nem hőmérő.

A mutató és a középső ujjad közzé szorítod, és úgy rázod, mint amikor vizes a kezed, jó erősen. Hangja is legyen , olyan koccanós. Javaslom az ágy közepén, ha véletlen elejted ne legyen kár.

Van amelyiket én csak 36,5 tudom lerázni nagy nehezen

2010. szept. 29. 14:49
amennyiben nem sikerul akkor az alapbol hibas, vigyétek vissza a gyogyszertárba ahonnan vettétek és cseréltessétek ki. szép délutánt Nektek!
12. csillucy1976 (válaszként erre: 1. - B2076ec79b)
2010. szept. 29. 14:46
a harmadik negyedik valamint a huvelyk es mutato ujjad kozé szoritsd be a lazmerot, mint amikor ceruzat fogsz,- persze megsem ceruzat mivel azt a masodik es harmadik ujjadnal fogod, - es ugy eroteljes lerazo mozdulatokkal razd le, !azert ezzel a fogassal markolod hogy ne csusszon ki a kezedbol a lerázás kozben... moccannia kell a higganyszalnak, olyan nincs hogy tonkrement. ha neked nem sikerul , keress fel egy ismeros egeszsegugyi dolgozot aki lerazza neked. sikerulni fog. illetve mar neked is sikerulnie kéne.remélem tudtam segiteni.
11. Gummy
2010. szept. 29. 14:41
Na, én is hasonlót íram. :)
10. Gummy
2010. szept. 29. 14:40
Próbáld meg, hogy először melegebbre rakod, mint 38 fok. Menjen fel 40-42-re, majd utána próbáld meg lerázni, vagy hűtőbe rakni.
2010. szept. 29. 14:40

Én ezt találtam,nem tudom ér e valamit?



Re: Analóg lázmérő "lerázása"



" A higany mellőzésével készült lázmérők futószálát is lerázással kell alaphelyzetbe hozni, ha ez nem lehetséges, akkor a futószál folytonossága - ahogy az a higanyos lázmérőknél is megtörténhet - megszakadt (néha ezt nehéz észrevenni).


Megoldás lehet, ha a tartályoldali végét csap alá tartjuk, és lassan emeljük a folyóvíz hőmérsékletét, amíg a futószál vége meg nem mozdul, azaz a tartályból eredő szál utol nem éri a "letört" szegmenst (a negyven celsius fokot lehetőleg nem meghaladva). Ezután kísérelhető meg újra a lázmérő lerázása."

2010. szept. 29. 14:40
Folyamatos a higanyszál az üvegcsőben? Mert, ha ütés vagy egyéb miatt megszakadt, akkor szokott ilyet csinálni. De az látszik.
2010. szept. 29. 14:39
Milyen lázmérőd van? Én a napokban vettem egy lázmérőt, digitálisat, és nagyon rossz, 36,4-nél többet még nem mért, pedig tutira több volt a Párom hője.
2010. szept. 29. 14:39
Gőzöm sincs sajnos.
5. b2076ec79b (válaszként erre: 3. - Df2a740c00)
2010. szept. 29. 14:38
De hogy tud elromlani??? Már első alkalommal sem lehetett lerázni.. Most a hűtőbe tettem, hátha... 38-on áll, annyi meg még nincs az tuti, de azért szeretném megmérni :S
2010. szept. 29. 14:37
Hűűű mégis egyedül vagyok ezzel??? :(
2010. szept. 29. 14:36
Szerintem elromlott. Én sem tudom lerázni.
2010. szept. 29. 14:32

Sziasztok!

remélem nem én vagyok az egyetlen ezzel a problémával. Már beleőszülök, de egyszerűen nem tudom lerázni. Vettem már digitálisat is, de az meg csal.... Ilyenkor mi van?

A gyógyszertárban csak a vállukat vonogatták, hogy ez van. Komolyan mondom én már a mélyhűtőbe is betettem, de meg se moccan :S

2010. szept. 29. 14:31
Új, "hagyományos" lázmérőt hogyan lehet lerázni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook