Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Homlok, fül vagy hagyományos lázmérőt vegyek? Melyik a legjobb, legmegbízhatóbb? fórum

Homlok, fül vagy hagyományos lázmérőt vegyek? Melyik a legjobb, legmegbízhatóbb? (tudásbázis kérdés)


20. g1977g
2009. jún. 8. 12:40
nekünk samsung fülhőmérőnk, és digitális bébé confort van. az utóbbi megbízhatóbb, pontosabban mér. hajlékony a vége, így pici babáknál popsiban is használható, izgő-mozgó babáknál is. a fülhőmérő 2 fülben eltérő adatot mutat, és kicsit meg kell húzni a fülcimpát, hogy rendesen bemenjen a fülbe. ehhez nekem sokszor le kellett fogni a fiamat, nem engedte.
2009. jún. 8. 11:49
A hagyományos higanyos lázmérőt kivonták, vagy kivonják a forgalomból. A digitális jól mér én azt választanám. A fülhőmérő csak akkor lenne jó, ha ellenőrizni akarod, hogy alvás közben lázas e a gyerek, de szerintem nem pontos és eltérő a két fülbenmért adat.
2009. jún. 8. 11:41

Nekünk a 6 év alatt sokféle lázmérőnk volt.


Mikor 2 éve megszületett a kisfiam vettünk egy drága Omron márkájú fülhőmérőt.Tökéletes .

2009. jún. 8. 11:39
Én a Sote 1-es klinika által használt digitális fülhőmérőt vettem meg: BRAUN ThermoScan. Nagyon könnyű a használata, a kisbaba észre sem veszi. A pontossága megbízható (nem véletlen használják ezt a klinikán).
2009. jan. 5. 00:09
Homlokon, hason alkalmazható infra lázmérő a legjobb. Pontos és csak egy pici piros pont jelenik meg a gyermek homlokán, míg méred. Nem ébred fel rá és kényelmes, gyors. Lehet vele fürdővizet is mérni. Nekünk ilyen van három gyermek mellett. Nagyon szeretem.
15. c42a13b98c (válaszként erre: 14. - C42a13b98c)
2009. jan. 4. 21:10
Ja, és ha netán úgy tűnne, nem üldözlek, de nem tehetek róla, hogy csupa olyanhoz szólsz hozzá, ami épp engem is érdekel, és ezek jönnek föl elsőként:-)
14. c42a13b98c (válaszként erre: 12. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 4. 21:07

Ámbár két hőmérő eltérő adatából csak annyira következtethetsz, hogy LEGALÁBB AZ EGYIK hibásat mér. De se azt nem tudhatod, hogy melyik mér jót, se azt, hogy esetleg nem rossz-e mindkét érték...:-)

Ugyanakkor szerintem is a hagyományos higanyos a legjobb, és tessék belőle bespájzolni, mert hamarosan kivonják a forgalomból!

13. scorpiolady (válaszként erre: 10. - Mtt80)
2009. jan. 4. 21:01
nagyon nem mindegy hogy mennyi, mert egy-két tized eltérés is adhat téves infót, pl 37,9 vagy 38,1 az előbbinél nem az utóbbinál igen is kell csillapítani a lázat. Meg fölöslegesen sem jó gyógyszerezni a gyereket.
12. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 8. - Ezti)
2009. jan. 4. 20:48
Nekünk vettem kettő különböző digitális fülhőmérőt. Az egyik 36,6-ot a másik ugyanakkor 35,9-et mutatott. Ráadásul az új elemnél rögtön low-ot írt ki. A hagyományos higanyosnál megbízhatóbb nincs.Most mértem meg a digitális fülhőmérővel a hőmérsékletemet 36.1-et mutatott, a hónaljhőmérő szintén digitális 35.5-öt! Éljen a pontosság és megbízhatóság.
2008. okt. 27. 01:42
én is ahagyományost gondolom. jobbulást kivánok.
10. mtt80 (válaszként erre: 8. - Ezti)
2008. szept. 11. 13:41

A homlokos lázmérőt nem ismerem, nekünk csak fülhőmérőnk van. Szerintem egyszerű a használata mindkettőnek és tényleg bármikor meg tudod velük mérni a lázát a babádnak pár másodperc alatt. Kérdezzétek meg ott ahol veszitek, hogy melyiket ajánlják jobban.


Egyébként a popóban mérésnek én sem vagyok a híve. (Az orvosok szerint sem jó túl sűrűn ott mérni.) Kisfiam 3 éves, de talán még sosem mértem neki ott a lázát. Amíg kisebb volt mindig a fülhőmérőt használtuk, most meg már hogy nagyobb, engedi hónaljban is a sima digitálissal.


Lehet, hogy a homlok és fül lázmérő nem 100%-os pontosságú, de ha lázas, akkor már olyan mindegy, hogy most pl. 38,6 vagy 38,4 a láza, mindenképp adunk neki lázcsillapítót. Nem igaz? Többet meg azért nem tévednek ezek a lázmérők sem.

9. uracsvivi (válaszként erre: 8. - Ezti)
2008. szept. 11. 11:03
Szerintem semmi baja nem lesz attól ha a fenekében van mérve a láza.Nekem két lányom van mind a kettő jól türte/tűri az ilyen lázmérést.Persze ha ficánkol közben nem szereti akkor lehet hogy kellene venni másfajtát.
8. Ezti (válaszként erre: 6. - Mtt80)
2008. szept. 11. 10:56

Nekünk van amúgy egy hagyományos, csak amikor beteg, meg ázas, úgy sajnálom még a kis popójába is dugdosni, a hóna alatt meg nem hagyja, így meg nagyon sír:(((

Ezért gondoltam, hogy venni kéne, mert sajna nekünk amikor jönnek a fogacskái, mindig belázasodik, ezért gyakran kell mérni.

lment a férjem tegnap az orvosi műszerbe, ott van homlok is meg füles is, nem tudta melyik legyen, ezér tkérem a segítségeteket!


Köszi előre is.

2008. szept. 11. 09:59
Én a hagyományosban bízom meg.
2008. szept. 11. 09:53
Szerintem is a hagyományos a legpontosabb, viszont nekünk fülhőmérőnk is van, és azt meg azért szeretem, mert egyszerű és gyors a használata. Azzal pl. akár alvás közben is meg tudom mérni a lázát.
2008. szept. 11. 09:51
nekünk digitális van :) de az orvosok valójában csak a hagyományosban bíznak meg igazán - a homlok annyival jobb, hogy csak odateszed és már mutatja is, nem kell vele annyit várni, lefogni, kínlódni ... :) - akármelyiket is veszed, ajánlott egy hagyományosat is beszerezni
4. lufi
2008. szept. 11. 09:47
Természetesen a hagyományos. Sokat járunk kórházba, ott fülhőmérőt használnak, de ha lázat mutat, újra mérik a hagyományossal.
2008. szept. 11. 09:44
Én a hagyományosat vettem,de abból is a digitálisat mert azzal nekem kicsi korúkba is engedték mérni mer ki-be tudják kapcsolni és csipog is.Amúgy a digitálisból is a flexibiliset mert az nem tudd eltörni sem.
2008. szept. 11. 09:42
szerintem a hagyományos,nálunk az vált be jobban
1. Ezti
2008. szept. 11. 09:38
Homlok, fül vagy hagyományos lázmérőt vegyek? Melyik a legjobb, legmegbízhatóbb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook