Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki hogyan lehet avi filet úgy kiírni, hogy hagyományos dvd lejátszóban is nézhető legyen? fórum

Tudja valaki hogyan lehet avi filet úgy kiírni, hogy hagyományos dvd lejátszóban is nézhető legyen? (tudásbázis kérdés)


17. reload (válaszként erre: 16. - Farah)
2011. okt. 14. 22:54

Sajna max 3 rész fér rá :(

Igen, számolgattam én is, hogy iszonyat mennyiségű lemez kell hozzá. Én is arra gondoltam, hogy egy divX-es lejátszó lenne a leghatékonyabb megoldás :)

16. farah
2011. okt. 14. 13:44
Én a helyedben azért megkérdezném azt, akinek kiírod, hogy biztos nem játssza -e le neki a divx-et a lejátszója, mert így nagyon sokáig fog tartani. Bár én még nem konvertáltam, mert akár már 6 ezerért is lehet kapni divx-es DVD lejátszót, nekem olyan van. Ha annyira régi típusú van neki, akkor az sem garancia, hogy ha átkonvertálod, azt le fogja játszani. A 13 részből kb 4 fog fölférni 1 lemezre DVD minőségben, és te ugye 4 évadot szeretnél..Minimun 12 lemez kell.
15. Arianne113 (válaszként erre: 14. - Reload)
2011. okt. 14. 12:30

attól függ mekkora egy file.

De nem hiszem hogy ennyire lassan kellene csinálnia, sőt még ilyenről sose hallottam hogy dvixről dvdre konvertálni.. nekem eléggé fura a dolog, pedig sok éve értek a gépekhez és le is érettségiztem belőle:D


dvdről dvixre azt igen.. de fordítva nemigazán..


Vagy nézd meg dvd formátumba, vagy keress másik programot, a gépedtől is függ hogy milyen idő alatt csinálja meg, de tényleg egyszerűbb lenne letölteni dvd formátumban. ( vagy letöltetni )

14. reload (válaszként erre: 13. - Arianne113)
2011. okt. 14. 12:28
ezek szerint normális, hogy ennyire lassú? :(
2011. okt. 14. 12:24

hát ez tényleg elég gáz..


Sokáig fog tartani amíg átkonvertálgatod, főképp hogy dvix ről dvdre konvertálni.. szerintem nézd meg milyen lesz a minősége az elsőnek :) aztán ha jó mehet a többi is.

12. reload (válaszként erre: 7. - Minerva223)
2011. okt. 14. 11:55

Ezt töltöttem le, próbálom konvertálni, de kb 30 perce megy egy 48 perces epizód.. Nem hiszem, hogy ilyen sokáig kellene tartania egy konvertálásnak nem?

Mint írtam egy 4 évados sorozatról van szó, évadonként kb 13 rész, ha ilyen ütemben konvertálom át, sosem lesz kész :(

11. reload
2011. okt. 14. 11:53

Köszi az ötleteket, bocs hogy eltűntem, de keresek konvertálót. Illetve találtam is, most várom, hogy konvertáljon.

Sajnos nem magamnak írom, ezért nem tudom milyen formátumot játszik le a dvd, de az avi-t nem azt tudom. Ráadásul egy 4 évados sorozatról van szó :S

Sajnos rögtön dvd formátumban nem tudtam letölteni.

2011. okt. 14. 10:40

Szóval hogy érthető is legyek.

Szoktam itthonra letölteni filmeket, ( bár az én lejátszóm a divixet is viszi) de ha kifejezetten dvd minőségben szeretnék valamit akkor az oldalon ahol letöltöttem ott szokott lenni dvd minőségben is film.

Ezért írtam, hogy ez a legegyszerűbb megoldás, én soha nem szoktam konvertálgatni, főleg azért nem mert ronthatja a film minőségét, nem egészséges divixből dvdre konvertálni, mert eleve a dvd-nek jobb minőségűnek kell lenni mint a divixnek.

2011. okt. 14. 10:37
DiviX to DVD vel tudod átkonvertálni, utánna néróval kiírod és mehet.
2011. okt. 14. 10:36

Nem lenne egyszerűbb letölteni dvd fájlban a filmet?

Mindenféle progi nélkül?

Persze ti tudjátok de nekem ez tűnik a legegyszerűbbnek :)

2011. okt. 14. 10:30
Töltsd le az Any Video Converter-t. A filmet konvertáld át olyan formátumba amit a videó lejátszód elfogad. Ha tudod vidd oda pendrivon akkor nem kell azonnal lemezre írni csak akkor ha lejátsza, vagy ha meg akarod tartani a filmet.
6. reload (válaszként erre: 5. - 5674644b5d)
2011. okt. 14. 10:29

Köszi!


Közben találtam egy programot, ami elvileg jó lesz. Gondoltam egyet kiírok, aztán meglátom működik-e :)

2011. okt. 14. 10:25
Át kell konvertálnod dvd formátumba, nem divx-es a lejátszód ezért nem tudja olvasni az avi file. Origo szoftver bázisában biztos van erre megfelelő szoftver, sajnos én nem tudok ajánlani, mert nekem nem kell átalakítanom a filmeket.
2011. okt. 14. 10:25

Nagyon sok féle közül választhatsz, amikor kiírod, fejből nem tudom, de van olyan hogy PAL, Secam stb. ... és azokból is több fajta felbontás.


Én is kísérleteztem már, nekem csak 2 dvd-m ment kárba, harmadikra sikerült a megfelelő beállítással.


Nekem is nerom van.

2011. okt. 14. 10:23
Amikor kiírod dvd-re, akkor több opció között is tudsz választani, milyen fajta avit tud lejátszani a dvd lejátszód.
2011. okt. 14. 10:19

Nero-m van, azzal már próbáltam de sajnos a dvd nem játszotta le, így elment rá 6 lemezem :S Most nem szeretnék ennyit kísérletezni :)

Én azt hittem az avi file az egy video file, amit simán kiírok és működik, de nem.

Át kellene talán konvertálni valami más formátumba?

2011. okt. 14. 10:18
Tudja valaki hogyan lehet avi filet úgy kiírni, hogy hagyományos dvd lejátszóban is nézhető legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook