Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Új élet kezdés fórum

Új élet kezdés (beszélgetős fórum)


26. rockcica (válaszként erre: 25. - Simple)
2022. jún. 16. 11:18
Az az igazság hogy jelenleg is emberekkel foglalkozom, és jó vendéglátónak tartanak, elég sok bulit rendezünk ..:D És nagyon is lenne kedvem apartmanozni, hiszen tudnám az enyém, magamnak csinálom..már tök jó terveket agyaltam ki..
25. simple (válaszként erre: 24. - Rockcica)
2022. jún. 7. 15:01
Jelenleg a belföldi turizmus nagyon fenn van. Sokan a covid miatt teljesen leszoktak a külföldről, meg sokaknak nincs is rá pénze, így belföldön mennek. Ha el tudjátok ott képzelni magatokat, és valóban ilyen jók a feltételek, nagyon érdemes ezt átgondolni. Ha most kialakítasz egy állandó visszajáró vendégkört, a jövő miatt sem kell aggódni. Viszont nagyon jó vendéglátónak kell lenned, hogy legyen kedvük visszamenni. Fő szempont tehát, hogy mennyire bírsz, akarsz emberekkel dolgozni.
24. rockcica (válaszként erre: 19. - Janszi)
2022. jún. 7. 10:25
Persze, picit emiatt félünk mi is..De ha meg sikerülne 100* jobb életünk lehetne..mert itt a büdös életbe nem lesz ilyen házunk, és életünk végéig másnak gürizünk.. Ott meg.. Saját magunk urai vagyunk, ha bármi van a gyerekkel nincs hiszti a munkahelyeken, meg vita a párommal ki maradjon otthon, nem kell hajnalba kelni, és úgy mindent egybevetve valahogy vonz a hely..nem hiába járunk le 2010 óta..Direkt megkérdeztem az ingatlanost, minden van ami fontos(iskola, gimi, főiskola, orvosi ellátás, nem az a megyeszékhely de lényegében a központ..
23. rockcica (válaszként erre: 21. - Timycat)
2022. jún. 7. 10:22
Hát Július 6.-án megyünk..(akkorra van lefoglalva egy panzió... :D)A sors eldönti..ha még meg lesz egyáltalán, beszélgetek a tulajjal, és ha beleszeretünk akkor felrakjuk a házunkat..(jó helyen van, és jó áron szóval szerintem hamar elkelne).. Most elhintettük egy pár embernek, és a többség azt mondja ők belevágnának..
22. rockcica (válaszként erre: 20. - Simple)
2022. jún. 7. 10:20
Persze, erre abszolút gondoltunk.. :D
21. timycat (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2022. jún. 4. 21:58

Minél előbb nézzétek meg!


Gyulán csinálhatjátok a panziót "mellékállásban" és kerestek ott munkát mindketten. A gyerek lassan immunizálódik, nem lesz folyton beteg.


Én ugyan nem vagyok a helyedben így könnyen beszélek, de mielőbb megnézném a gyulai házat és ha tényleg jó akkor lépnék.

20. simple (válaszként erre: 17. - Rockcica)
2022. jún. 4. 20:46
Jutalékot, aki rajtuk keresztül foglal hozzád, azután kérnek pénzt. Épp ezért érdemesebb őket kihagyni, kell saját honlap, elérhetőségekkel, hogy lehessen közvetlenül is foglalni. Én mindig meg szoktam nézni lehet-e foglalni direktbe, mert eleve olcsóbb úgy.
19. janszi
2022. jún. 4. 18:52
A járatlan úton biztosat a bizonytalanért...
18. rockcica (válaszként erre: 16. - Gabbbicica)
2022. jún. 4. 18:42
Szobàbként egy óra..szerintem elég..
17. rockcica (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2022. jún. 4. 18:41
Megnéztem.az adó apartmanonként évente 40 ezer forint..màs mi? Ha nincs vendég nincs rezsi...még azt nem tudom hogy a szàllàs.hu meg a booking havi díjat kér vagy csak az ügyfelek utàn..
16. gabbbicica (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2022. jún. 3. 22:53

Ez egy jo es atgondolando szempont.


Szerencses esetben ha telthaz van, akkor 10-11 oraig marad az elozo vendeg, 14 orakor jon a masik. Ennyi ido van alaposan kitakaritani, ágyat húzni stb.

15. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Rockcica)
2022. jún. 3. 16:45

Van egy réteg, akinek mindegy, hogy mi mennyi.

Ők biztos, hogy fognak nyaralni. Valószínűleg viszont nem egy panzióban.

Mi sok éve járunk Bükfürdőre.

Ott azt látom, hogy nagyon sok apartmanra, vendégházra ki van téve az eladó tábla.

Gyulát ebből a szempontból nem ismerem. Ott csak egyszer voltunk pár éve.

14. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Rockcica)
2022. jún. 3. 15:00

Aki árulja a panziót, miért akarja eladni?

Mennyi bevétele volt belőle?

Azzal nem árt tisztában lenni, hogy rengeteg a fix kiadás akkor is, ha semmi bevételed nincs. Ezt miből fogjátok fedezni? Kisgyerek mellett hogyan oldod meg az állandó készenlétet, a hétvégi, esti munkavégzést?

Ezekre próbálj meg válaszolni.

Én nem költöznék és adnék fel mindent.

13. Ágio8405 (válaszként erre: 12. - Rockcica)
2022. jún. 3. 14:31
Fognak. Nyugi. A Balatonra is minden évben siránkoznak hogy hu de drága mégis tele van…. 🤷‍♀️
2022. jún. 3. 13:49
Azon agyalunk még hogy ha az egekbe lesz a benzin, és ennyire dràga lesz minden fognak e még nyaralni az emberek egyàltalàn?
2022. jún. 2. 15:32

Én nem gondolkodnék rajta túl sokat. Nem tudom most férjed mit is dolgozik pontosan de gondolom, hogy hasonlót csak találna Gyulán is vagy Békéscsabán az már nem akkor táv.

A panzió ha rendben van és ügyesen csináljátok, értem itt a marketinget akkor szerintem simán megéltek belőle. Gyula nagyon frekventált hely lett és ha egy szálláshely jó akkor szerintem simán megélnek belőle.

10. Bichi (válaszként erre: 3. - Rockcica)
2022. jún. 2. 14:51

Ha ez az apartman olyan jó vétel, hogy simán kijön a jelenlegi házatok árából, ami még kész sincs igazán, akkor arra simán lecsapnak.

Egyébként meg hogy mondaná bárki, hogy tuti menni fog? Ez rengeteg körülménytől függ. Tőletek, hozzáállásotoktól, rátermettségetektől. Persze ha a férjed továbbra is valami olyat csinál, amit nem szeret (mert azt nem írtad, hogy ő mire vágyik) csak máshol és még "bizonytalanul" is, akkor ő mondjuk ott sem lesz boldog...

2022. jún. 2. 13:47
Miért nem nézitek meg már előbb? Szerintem simàn lépni kéne.
8. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2022. jún. 2. 13:32
Nehéz lehet eldönteni,mérlegelni kell.Gondolom ha megnézitek akkor fogjátok látni megéri-e?A férjed dolgozna,akkor neked kellene az apartmanokkal foglalkozni.Azért ott is van mit csinálni.Kérdés ez mennyire befolyásolná a magánéleteteket?
2022. jún. 2. 12:55

Gyula irtózatosan fejlődik, szerintem ez a panzió jó ötlet, ha van hozzá kezdő tőkétek és jól csináljátok rentábilis lehet.

Gyógymasszőr, kertész, akár még a helyi kórházban is találhatna munkát.

Kérdés hogy Bp-ről vagy "vidékről" lenne a váltás.

6. rockcica (válaszként erre: 5. - _Berry_)
2022. jún. 2. 12:36
Igen..nagyjából én is ezt gondolom.. Most ott tartunk hogy nézegetjük az ottani álláslehetőségeket.. A szakmája gyógymasszőr, lehet a fürdőbe el tudna helyezkedni, de a mostani kertészetes munkájában is nézelődne(kórházban kertészkedik)
5. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2022. jún. 2. 12:25

Ha az apartmanozás nem jönne be, ill. csak olyan formán, hogy kiegészítő kereset lenne, milyen lehetőségei lennének a férjednek? Találna ott munkát?


Egyébként meg ne a barátoktól tedd függővé. Azok jönnek-mennek, az igaz barátok viszont, akikre örömben és bánatban is lehet számítani akkor is maradnak, ha távolabb kerül az ember. Az új hely meg hozhat új barátokat is. Ha ez volt az álmotok, én helyetekben úgy venném, hogy előbb teljesül és belevágnék.

4. Scherlock (válaszként erre: 3. - Rockcica)
2022. jún. 2. 12:06
Itt egy örök törvény: az életben semmire nincs garancia.
3. rockcica (válaszként erre: 2. - Scherlock)
2022. jún. 2. 12:05
Ez a baj hogy én sem tudom..Ha tutira tudnám hogy menni fog az apartmanozás és tök jól megélünk belőle akkor mennék..de ugye ez csak akkor derül majd ki ha júlisusban beszélhetek szemnlyesen a tulajjal..
2022. jún. 2. 12:03

Te mit akarsz, illetve ti mit akartok?


Nem az a fontos, ki mit tenne, mert senki nincs a helyetekben.

2022. jún. 2. 11:56

Mostanában egyre többször nem érezzük jól magunkat a bőrünkben.Hárman vagyunk, a férjem, a pici négy éves kisfiam(aki ősszel kezdi az ovit,) és én. Férjemnek stabil, bejelentett munkahelye van, "vírusbiztos" egy műszakos, bár néha ügyelni kell hétvégén reggel 5-10-ig) jó fej kollégákkal és főnökkel. Viszont a munka nem a szakmája, és van mikor fizikailag nagyon nehéz(sérve van..) szóval mindig fáradt, elégedetlen, és mindig mérgelődik hogy nem abból él meg(mivel nem sikerült) amit,tanult szeretett.. Én még mindig ingatlanosként dolgozom, (amit tényleg szeretek, imádok fotózni, beszélgetni az emberekkel)de ugye ez bizonytalan mint a kutya vacsorája, próbáltam én is négy órás bejelentettre menni, de a kisfiam az év őszi-téli hónapjaiban egy hetet megy bölcsibe, kettőt nem, így ezt egyik munkaadó sem tolerálja, tehát már nem próbálkozom. A szabad időmben viszont el végzek minden házimunkát, ügyeket intézek, tehát a férjemnek konkrétan semmit nem kell csinálnia(kivéve a kertet, de azt ő akarja csinálni) Van egy kis házunk, amire nyolc éve csak költünk, és még mindig nincs kész, kb 5-6 millió kéne még rá. Na már most... Közel tíz éve lejárunk Gyulára.. szó szerint szerelmesek vagyunk a helybe..mindig álmodoztunk hogy ha öregek leszünk és nem kell dolgoznunk leköltözünk.. Ezért mindig nézegetem a hirdetéseket az eladó házakról.. Most belefutottam egybe.. ami panzió is.. Ha eladnánk a miénket, és azt megvennénk, három négy milliónk kb.valószinű maradna amiből kifizetnénk a hitelt.. és még maradna egy kicsi.. Arra gondoltunk mi lenne ha tovább vinnénk a panziót, De ugye ahhoz itt borítani kell mindent. A barátainkon (amik közösek, és inkább csak barátok, mert barátnő csak egy van érdemi)és a párom munkáján kívül nincs ami itt tartson, mivel szülők már nincsenek, az egy -két rokon pedig..nem sokra megyünk velük..Ha leköltöznénk, egy gyönyörű 70 nm amerikai konyhás nappalis két hálós garázsos-tárolós két nagy teraszos házunk lenne, plusz három apartman(ami jelenleg is működik...) nem lenne hitel, és még egy kicsi maradna.

Ha maradunk(amúgy szeretjük a házat már, mert saját ízlés szerint újítjuk)marad a hajtás tovább, viszont marad a párom melója és a barátok.. Ti mit tennétek a helyemben! Júlisusba megyünk oda nyaralani, ha meglesz a ház megnézzük...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook