Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Új élet kezdése babával fórum

Új élet kezdése babával (beszélgetős fórum)


2015. aug. 9. 09:21
Köszönöm szépen a véleményt! Mindenképp megpróbálom megbeszélni, aztán remélem a legjobbakat!
25. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 9. 08:28

Ja, bocs, most látom, hogy nem laktok anyóssal együtt. Akkor pláne küldd el a fenébe! Mi az, hogy felkelti az alvó gyereket?

Ha már tényleg úgy gondolod, hogy nem jössz ki a gyermeked apjával, költözz külön, de készülj fel, hogy nem lesz egy egyszerű az élet! (tapasztalat)

24. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Moonlight13)
2015. aug. 9. 08:25

Próbálj meg a pároddal együtt külön menni, ha még úgy gondolod, menthető a dolog.

Egy idegen férfi sem fog nagy valószínűséggel többet törődni veled és a gyerekeddel.

2015. aug. 9. 08:21
Az elején más volt. Akkoriban figyelmesebb volt.
22. moonlight13 (válaszként erre: 20. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 8. 22:00
Egyébként a pároddal eddig milyen volt a kapcsolatod? Valamiért csak együtt voltál vele.
21. 408020f45e (válaszként erre: 20. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 8. 21:36
Akárhogyan is, itt van és felelős vagy érte! Jogod van azt mondani, hogy jöjjön akkor, amikor ébren van, pl a fürdetéskor. Nem átjáróház a babaszoba! Ha az apuka agyáig még nem jutott el, hogy apa lett és nincs a helyzet magaslatán, akkor neked kell a sarkadra állni és megszabni a szabályokat. ha valami neked nem tetszik, tessék megmondani!
20. 70b16b8f8b (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2015. aug. 8. 21:22
Akkoriban a kicsink csúnyán fogalmazva besikerült, amikor pont nem akartam,nem is számítottam rá hogy sikerül,mert sok volt mellé a testmozgás is, és nem gondoltam, hogy egyáltalán összejöhet így is, de abortuszra meg nem akartam menni.
2015. aug. 8. 21:20
Köszönöm szépen mindenkinek a véleményt!
2015. aug. 8. 19:32

Ne keltegesse. A 10 hetes még csecsemő, hadd aludjon, majd ébred ő magától.


Egyébként meg, én azt gondolom, hogy igenis egy család nem egy emberes, ha van apuka aktivizálja magát és foglalkozzon a gyerekkel, ha nem tud mert még pici, akkor segítsen neked a háztartásban bevásárlásban, abban amiben éppen kell, főleg ha nem dolgozik és csak a telóját képes nyomkodni. Anyóst is nyugodtan "fogd be", aztán mire végez az unoka ruhácskáinak vasalásával felébred a pici és fotózhatja.


Kb. hirtelen ennyi.

2015. aug. 8. 19:11
Elvileg az a jó, ha egy gyerek családban nő fel, de ahogy leírod, nem sok pluszt tud adni a gyereknek a párod és az anyós. Szóval ha ennyit tudnak, akkor lép le a gyerekkel.
2015. aug. 8. 18:59
_Még ilyet..hogy felébreszti, hát beszéljétek meg: fürdetésnél ébren van, tehente 1x elmennek, és kész. Ha máskor megy; ül a küszöbön addig!:)
2015. aug. 8. 17:38
Nem értem. 2-3 ember nem tud megbeszélni egymással semmit nyugodtan, ôszintén?
14. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 8. 16:32
Egy valamit nem értek. A párod a gyermek megszületése előtt nem volt ilyen? Veled törődött akkor?
13. moonlight13 (válaszként erre: 9. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 8. 16:01
Én is kihajítanám!
2015. aug. 8. 13:59
Ott kezdődik a dolog,hogy már a hátam mögött csinálja...Apuka meg egyáltalán nem szól az anyjára,hogy ugyan már, és amikor szóltam akkor is én voltam a rossz, és panaszkodott másnak,hogy mit merészeltem.Akinek meg mesélte engem védett, meg más is konkrétan lehülyézte ez miatt.
11. anya4005 (válaszként erre: 9. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 8. 12:59
Bahnám fejbe a fényképezőjével...(telefonjával),és utána őt fotóznám!
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 8. 12:57

10 hetest felkelt?


Úgy rúgnám p*csán a kedves anyóst, hogy megemlegetné.


A közelébe se engedném, ha alszik.


Határozottan mondd meg neki, hogy NEM. Mert ha nem mondod, hülyének néz

2015. aug. 8. 12:22
Köszönöm a véleményeket! Nem lakunk az anyósékkal, hanem amikor átjönnek hozzánk. A baba vasárnap lesz 10 hetes.A keltegetés alatt azt értem,hogy épp hogy elalszik a baba,de már felébreszti,hogy tudjon fényképeket készíteni róla.
8. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 8. 11:04
Ez nekem nem világos! mekkora a gyerek? Főleg miért "keltegeti"? Ez pontosan mit jelent?
2015. aug. 8. 10:59

Mit ertesz az alatt hogy "keltegeti" ??


Ottlaktok anyosodeknal?


Mennyi idos a "baba" ?


Ezek mind fontosak...

2015. aug. 8. 10:28

Az én férjem mostanában kezdett el a gyerekkel ellenni, nem tudnak mit kezdeni egy csecsemővel (tisztelet a kivételnek), ne várd el, hogy el lesz vele fél óránál többet.

Ha ez ekkora probléma neked, hogy a költözést tervezed akkor költözz, mert kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond...szerintem ezt vele kellene megbeszélned nyugodtan, türelmesen, hogy mit akar, akar-e titeket, de szerintem nincs vele gond, csak egyszerűen nem beszéltétek meg, hogy ki mit csinál, hogy csinál.


Én a kezdetek óta kb egyedül csinálok mindent, és van férjem, ez a felosztás, ő dolgozik kb. 12 órát, én 8-at + a gyerek/háztartás, de egyre ügyesebb ő is.

2015. aug. 8. 10:26
Köszönöm szépen a véleményt!
4. anya4005 (válaszként erre: 3. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 8. 10:22

Szerintem teljesen mindegy,hogy mi is a probléma (nem foglalkozik a kicsivel,nem segít,anyós ébresztgetése),ha úgy érzed,váltanod kell,ki kell lépned a kapcsolatodból,tedd meg! Ha már nem szeretnél javítani rajta,vagy nem lehet,akkor minél előbb lépj,mert minden nap csak elvesztegetett idő...

Persze,ha van még érzelem,és úgy látod,egy jó nagy beszélgetés segíthet,akkor próbálkozz,mert azért a picinek sem mindegy,hogyan nő fel. (Mondjuk,annó én jobban jártam,hogy anyámék elváltak...:D De ezt neked kell mérlegelned!)

2015. aug. 8. 10:13

Köszönöm szépen a választ!

Anyósomnak mondtam,hogy nem kéne keltegetni, de már háborgott a hátam mögött, hogy mertem említeni.

Sajnos akkor se foglalkozik vele többet a párom,amikor itthon van leálláson, ugyan ez a helyzet, akkor is többet láttak engem a gyerekkel sétálni is mint 3-n. Már a szembe szomszéd is kérdezte, hogy megint egyedül vagyok-e? Én abba kezdek "belefáradni", hogy ha valamit megszeretnék otthon csinálni, úgy kell szólnom, hogy figyeljen a gyerekre vagy csinálja meg,hogy addig én pl le tudjak este zuhanyozni.

2. anya4005 (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 8. 10:06

"le van passzolva mindig nekem"...

Mióta megszülettek a gyerekeim,mindig "nekem vannak lepasszolva",én vagyok az anyjuk! Ha véletlenűl időben ér haza a párom,és tud velük játszani,na,akkor van karácsony!

Viszont,ha apukával nem vagy jóban,és anyóst sem csíped,mi tart vissza,főleg,hogy lenne hova menned?

Amúgy nem értem,mi az,hogy keltegeti? Te vagy a pici anyukája,nyugodtan kiállhatsz az elképzelésed mellett,még akkor is,ha "csak" a pici alvásáról van szó.

2015. aug. 8. 09:59
Szeretném kérdezni, hogy ti új életet kezdenétek babával, ha az apukájával már nem vagytok jóban, és az adott faluban/községben nem érzitek magatok otthon? Plusz anyósom is állandóan keltegeti a gyereket, amikor alszik. Apukával ritkán beszélgetünk,ha el is mondom a problémámat,mint aki fel se fogta, vagy kint van a kertben vagy a telefonját nyomkodja, anyósóomnak is hiába morogtam rá, hogy nem kellenne keltegetni a gyereket még én vagyok a hibás és a hátam mögött akkor is keltegeti,ha nálnuk van vagy mi vagyunk ott náluk és a párom meg nem mond neki semmit, a gyerek meg le van passzolva mindig nekem,csak akkor foglalkozik vele,ha rászoóolok, hogy ugyan már,vagy épp egy fél órát játszik vele. Lenne hova mennem a bébivel. Ne haragudjatok, hogy hosszúra sikeredtem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook