Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Új cicánk nem emberek között nőtt fel, most láthatólag fél közöttünk - hogyan könnyíthetem meg a beszoktatást? fórum

Új cicánk nem emberek között nőtt fel, most láthatólag fél közöttünk - hogyan könnyíthetem meg a beszoktatást? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 20. 08:55

Jaj de jó, szépen alakulnak a dolgok.:))

Nagyon sok örömötök lesz benne, majd meglátod.

10. csgybzs (válaszként erre: 9. - Kicsi.lany)
2013. febr. 20. 08:31

Ezek nagyon nagy lépések!

Igen, a macskák nem "nyávognak" egymás között, szóval veletek kommunikál. De édes...

Csak lassan, türelmesen... több hónap, mire egy macska igazi, valós természete kibontakozik egy új helyen.

2013. febr. 20. 08:25

Köszönöm a tanácsokat!:) Lehetőségeinkhez mérten próbáljuk a legkevésbé zavarni (folyton egy légtérben vagyunk, és mi mindig beszélünk), párom nem állta meg és odahajolt, beszélt hozzá, de a végén megszimatolta a kezét és hagyta, hogy megsimogassa.

Éjjel szokott előkerülni, amikor mi alszunk, de felébredünk a neszezésére, úgyhogy titokban meglessük. Első éjjel csak mászkált és nézelődött, másodikon megnyalta kedvesem paplan alól kilógó lábujjait (amitől teljesen meghatódott) és végre használta az almot is. Ma éjjel már sokat haladtunk, megette a kikészített kaját és utána zörgette a zacskót, hogy kérne még, gyorsan kapott, mielőtt meggondolta volna magát:) És a legbiztatóbb jel, hogy nyávogott is, valahol olvastam, hogy egymás között nem nyávognak a cicák, csak az embernek. Először rekedtes volt és béna, lehet, hogy most csinálta először? Mindenesetre megörültünk így az éjszaka közepén, hogy kommunikálni akar velünk.

Jelen pillanatban az ágy/kanapé alatt van, mondhatni a törzshelyén. Kezdünk megnyugodni, hogy a saját kis tempójában haladunk, nem marad örökre a kanapé alatt:)

2013. febr. 20. 08:00
Mi újság a cicával?
2013. febr. 19. 18:43
Szerintem meg beszélni kell hozzá, mivel társas lény , és hogy szokja meg a hangunkat. Az első pillanattól a nevén kell szólítani, hogy tanulja meg , hogy ki a gazda, kinek a szavára kell figyelnije.
6. d878fb6317 (válaszként erre: 4. - Kicsi.lany)
2013. febr. 18. 12:51
Csgybzs mindent leírt. Ne aggodj még, hagyni kell, hogy ő akarjon érdeklődni, közeledni. Csak legyen víz, kaja és alom. Meglátod nem lesz baj...
5. csgybzs (válaszként erre: 4. - Kicsi.lany)
2013. febr. 18. 12:05

Lehetőleg ne menj az alom/etetőhely közelébe, legyél csendes, és ha látótérben is vagy, kerüld a hirtelen mozdulatokat, hanghatásokat, stb...

És nézd levegőnek. Ne mozdulj felé, ne kukucskálj felé, ne nyújtsd a kezed felé. Az alapvető szükségleteit el fogja végezni, még ne aggódj szerintem.

4. kicsi.lany (válaszként erre: 2. - D878fb6317)
2013. febr. 18. 12:02
Gondoltam, hogy kemény dió lesz, de lassan egy napja itthon van, és csak bútorok alatt bújkál, nem is evett vagy ivott azóta, és kezdek aggódni...
2013. febr. 18. 11:58
Türelemmel és semmit ne siettessetek, lassan hozzátok szokik. Legyen mindig friss vize, étele és tiszta alomja. Látni fogja, hogy ti jót akartok. Nekünk is volt régen egy ilyen cicánk. 3 napig a szekrény alatt volt, betettük a vizet, kaját, almot a szobába és kimentünk. 3. nap már kimerészkedett a szobából, szagolgatott mindent és lassan megbarátkozott a hellyel és velünk is.
2013. febr. 18. 11:54
Türelemmel. Várni kell míg ő közeledik, szépen lassan, fokozatosan megbarátkozik Veletek és az új környezettel is. Kb. 2-3 hét.
2013. febr. 18. 11:49
Új cicánk nem emberek között nőtt fel, most láthatólag fél közöttünk - hogyan könnyíthetem meg a beszoktatást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook