Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakás részlet fizetésre fórum

Lakás részlet fizetésre (beszélgetős fórum)


1 2
35. murva
2012. szept. 28. 22:24
Persze az is eszembe jutott,hogy a vevő,hogy tudja kivédeni,hogy az eladó a fizetős évek alatt ne vegyen fel az ingatlanra hitelt?Szerintetek?
34. murva
2012. szept. 28. 22:15
Írnál róla többet?
33. murva (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2012. szept. 26. 21:47
Közös tulajdon csak akkor lesz ha az egész ki van fizetve,ill.ha úgy egyeznek akkor lehet a felét amikor ki van fizetve,ezért gondolom én ,hogy a vevőnek nagyobb a rizikója.
32. moonlight13 (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2012. szept. 26. 19:54
én is így gondolom, de többen cáfolják.
31. michelle.r (válaszként erre: 30. - Murva)
2012. szept. 26. 17:43
Nem úszott, csak bele veritek magatokat egy bonyolult jogi helyzetbe, közös tulajdonotok lesz.
30. murva
2012. szept. 26. 16:39
Úgy gondolom a vevőnek nagyobb a kockázata,mert ha nem tudja fizetni úszott a pénze.
29. boldogzokni (válaszként erre: 27. - Moonlight13)
2012. szept. 26. 12:36

Hát ez az!


Ha pedig részenként kerül tulajdonba és akkor üt be valami krah, akkor irtó nehézkes bármilyen ügyintézés...

2012. szept. 18. 06:46

a főbérlőt is jól meg kell válogatni,mi 3 éve lakunk itt,egy rozsdás vas-szöget nem vett.Ha elromlik valami,sajátból kell fizetni.télen fütünk ezerrel,fizetünk is ezerrel,de meleg az nincs,az egész kecó egy polg. ház volt (szerintem ő)csinált belőle 3 lakást,állítom ha megnézné egy építész a fejét fogná és inkább nyugdíjba menne.(szerintem a terveket nem is látta hozzá értő személy)

a viharban kitört ablaküveget is velem akarja megfizettetni,de azt várhatja.

27. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Murva)
2012. szept. 15. 20:36
A banki hitelnél azért Te vagy a tulaj. Így viszont fizetsz, és mikor leszel Te a tulajdonos?
26. Suesue (válaszként erre: 24. - Moonlight13)
2012. szept. 15. 20:10
Mert, ha már bérlünk akkor olyat ahol jól érezzük magunkat.
25. murva (válaszként erre: 22. - Moonlight13)
2012. szept. 15. 13:55
Mivel nagyobb a kockázat,mint a banki hitelnél?Ott is sok évben gondolkodsz ,de ez mindkét esetben fizető képesség függő,hogy hány évig fizetsz.Szerintem is úgy kell a szerződést megírni,hogy ha váratlan negatív esemény közbe szól korrektül legyen lerendezve a dolog.Nézegetem itt a neten és egyre többen alkalmazzák ezt a módszert,Szabolcsban pl.ingatlan iroda is.Az eladónak is jó,aki évek óta árulja az ingatlanát és nem akarja az árat leengedni.A vevőnek is jó mert nem tud hitelhez jutni és nem fizeti a banknak a vételár többszörösét.
24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Suesue)
2012. szept. 15. 07:53
Az nagyon sok! Miért nem spóroltok inkább, és béreltek egy olcsóbb lakást?
23. Suesue
2012. szept. 14. 23:45

Mi havi szinten fizettünk albérletre 250-et is, jelenleg 180 a kiadásunk.

Az a baj, hogy az én fizum édes kevés volt hitelhez, szüleim meghaltak, férjem külföldi, szóval mi meg vagyunk lőve.

Viszont tudom, hogy előbb utóbb nekünk is sikerülni fog saját otthonhoz jutni.

22. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Boldogzokni)
2012. szept. 14. 22:03
Én sem mennék ilyenbe bele egyik oldalt nézve sem! Ez iszonyú kockézatokat rejt magában! Mi van, ha bármelyik fél nem úgy teljesít, ahogy megállapodtak? És mikor száll át a tulajdonjog? Pláne 15-20 évre gondolkodni ilyen feltételekkel... :(
21. cirmoscicajaj (válaszként erre: 20. - Boldogzokni)
2012. szept. 14. 18:00
igazad van,lehet,h csak azért tudták így megvenni mert az öreg néni akié a ház volt,ismerte a vevő apukáját,és "haverok"voltak.Ettől függetlenül mégis azt mondom,h egy barátnál és egy rokonnál is meg van az a rizikó (mint a többi embernél),h nem fizet,valahogy átver stb.
2012. szept. 14. 13:17

Nem vagyok biztos benne, hogy akármelyik oldalról ilyenbe belemennék.

Persze lehetnek csodák és sikeres esetek, ezt elhiszem, de én nem bíznék meg ennyire egy másik emberben és az ilyen megállapodásnak csak a buktatóit látom elsőre. Akár eladóként, akár vevőként nézem.


Maximum rokontól, vagy baráttól vennék így ingatlant.

19. michelle.r (válaszként erre: 18. - Bowie)
2012. szept. 13. 16:41

Oh, ez kedves :))


Nem is biztos, hogy jó szó a bizalmatlanság, mert néha a környezetem haja égnek áll, hogy mekkora kockázatokat vállalok be :)).

18. bowie (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2012. szept. 13. 15:16

Én is annak tartom magam egyébként, csak itt mérlegeltem, hogy mi az érdeke az eladónak is a vevőnek is..stb.


Nem tűnsz bizalmatlannak a naplódból pedig.:) Pár napja kezdtem olvasgatni az elejétől, tetszik.:)

17. michelle.r (válaszként erre: 14. - Bowie)
2012. szept. 13. 15:07
Ez jó sztori, örülök, hogy sikerült. Ennél én sokkal bizalmatlanabb vagyok.
16. bowie
2012. szept. 13. 14:37
Jah, ha közös tulajdonú az ingatlan, mondjuk elvált pár esetén, akkor főleg ha az egyik fél hülyének tűnik, az a legegyszerűbb, ha ügyvédnek van utalva a havi összeg. Ő majd utalja tovább az eladóknak.
15. bowie (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2012. szept. 13. 14:35

Jaj, dehogy vagyok ügyvéd.:) Mégcsak könyvelő se, nem is értek a pénzhez szerintem.:)

Csak mifelénk egyre többen vannak így.

14. bowie
2012. szept. 13. 14:34

A legelső házat így vettük meg. Kaptunk volna hitelt, de én nem bírtam elviselni a tudatot, hogy 25 évig...úristen. Ráadásul, ha rövidebb időre vállalod is be a banki hitelt, akkor is jóval többet kell visszafizetni.

A lakók elköltöztek, 6 millióért adták ide, amit 4 év alatt fizettem ki nekik. 125ezerrel, ha jól emlékszem. A bank öt évre 158ezerért adta volna..

így tudtam, hogy 4 évig meghúzom magam és a pénzemnél vagyok..nem adósítottam el magam, nem adtam ajándék pénzt a banknak..stb.

Felújítottuk kicsit, az udvart rendbe tettük és még abban az évben elment 9 és fél millióért. (én akkor még albérletben maradtam). Hozzáteszem én örököltem ingatlant, tehát tudtam, hogy nekem lakásgondom nem lesz..ilyeneket kell keresni hozzá.:)

Aztán abból a pénzből 7félért vettünk egy lakást, amit kifestettünk és berendeztük a konyhát. 9ért adtuk el, így, ahogy én vettem az elsőt. Bank nélkül tehát. Vagyis még van 3 részlet. A felénél átírattuk a lakás felének a tulajdonjogát. Ennyi.


Nagyon sok ember ki akarja már hagyni a hülye bankokat a vételből, mert inkább bevállalnak 3-6 húzósabb évet, minthogy 25 évig ott lebegjen felettük a bizonytalanság, na meg így nem kaphat el az az érzés, hogy úristen ennek sosem lesz vége...és mire kifizetem a lakást negyedannyit fog érni, mint amennyit ténylegesen fizetek érte...stb. így már az első befizetett hónap után közelebb van a vége.:)

13. michelle.r (válaszként erre: 12. - Bowie)
2012. szept. 13. 14:27

Elhiszem, hogy te egy remek ügyvéd vagy, de egy közös tulajdonú ingatlan sorsát rendezni nem ilyen egyszerű, ha bármelyik is szerződést szeg.


Én nem mennék bele. Inkább eladnám áron alul, majd keresnék egy olyan tőke és hozam garantált befektetést, ami hoz évi 15%-ot. Van ilyen, csak körbe kell nézni.

12. bowie
2012. szept. 13. 14:22
Az eladó pedig hiába hülyülne meg, hiszen mint már írtam..jó ügyvéd és mindenről szerződés, na meg az átutalásról is ott vannak a bizonylatok. Ez nem évekig tartó polgári pereskedés.
11. bowie (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2012. szept. 13. 14:17

Az érdek: Hiába van 10-15 milliós ingatlana, bérbeadással vagy nem akar foglalkozni, vagy tudja, hogy neki 5-8 éven belül kell mondjuk 14 millió ft. Jön a vevő, akinek kell a ház, de nem kap hitelt, viszont van bőven fizuja..hát megállapodnak így. És nyilván nem 50 ezres albérleti díjakról van szó, hanem attól függően hány évben egyeznek meg, havi akár 200 ezerről is.:)

Sokan akiknek havi szinten befolyik tegyük fel házaspárnál olyan 300 ezer ft, akkor is inkább ezt vállalják be nagyobb összeggel, pár évig, minthogy 25 évig egy banknak fizessenek 14 helyett 25 milliót vissza.

10. bowie (válaszként erre: 8. - Boldogzokni)
2012. szept. 13. 14:12
Ezek mind mind a szerződéstől függnek. Ha olyan szerződést írtok, hogy x összeg kifizetése után az ingatlan tulajdonrésze x százalékban átszáll..stb, akkor abban az időpontban a földhivatalnál el kell járni. Azt, hogy ezt ki fizeti meg, szintén szerződésben van lefektetve.:) Csak egy jó ügyvéd kell hozzá.:)
2012. szept. 13. 14:03

Nem értem, mi érdeke fűződik egy eladónak ahhoz, hogy ebbe belemenjen? Akkor inkább már a bérbeadás.

Vevőként is veszélyes, tulajdonjogot akkor szerez, amikor kifizette. Ha az eladó közben meghülyül, futhat a pénze után egy hosszas és költséges polgári perben.

2012. szept. 13. 13:12

Hát mindkét oldalról vagyok óvatosan kell megfogalmazni a szerződést.


És ilyenkor hogy van? A kifizetett rész tulajdonjoga azért átszáll? Vagy mi a biztosíték a vevőnek?

2012. szept. 13. 12:03

szia.nekem van ismerősöm így tudtak csak házat venni,7 év után nem akartak még több albit fizetni.

Ők úgy csinálták,h valamennyit letettek egybe neki,persze számlára,és utána írtak hivatalos papírokat,h havonta mennyivel törlesztik.

Szerintem ilyenkor nem kell sajnálni a pénzt ügyvédre.Ha meg kész lapot visz eléd,h csak alá kell írni,nézesd meg ügyvéddel.

2012. szept. 13. 11:09

Annyi a lényeg, hogy közjegyző, ügyvéd vegyen részt benne mindenképp. Ők tudják minek kell a szerződésben lenni. Az ingatlan az eladó nevén marad mindaddig, amíg az utólsó törlesztőrészlet a számlájára nem kerül. Rezsi szolgáltatóknál szintén olyan szerződést kötnek, hogy az eladó is kapjon értesítést esetleges nemfizetés esetén.

Tehát majdnem mint egy albérlet, csak ennek általában magasabb a havi díja.:)

Jah, és szerződésfüggő, hogy ha véletlenül nemfizetés van, akkor hány nap a türelmi idő..60,90 szokott lenni. Ha ezidő alatt nincs kiegyenlítve az elmaradás, akkor a vásáló minden jogától elesik, a lakásból a közjegyzői, ügyvédi papírok által könnyedén kiteszik (tehát jóval könnyebben, mint egy albérletből), és az eladónak adott összeg pedig elúszik.:)

Legtöbb esetben 3-5 évbe mennek bele.

Érdemes olyan házakat nézni, amiben nem laknak, mert mondjuk örökölték, vagy csak az ország másik végébe költöztek, vagy elváltak a tulajdonosok..stb. Azokat jóval könnyebb így megszerezni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook