Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tündérmesék nincsenek... fórum

Tündérmesék nincsenek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tündérmesék nincsenek...

30. vikucka (válaszként erre: 30. - Trójaiheléna)
2010. júl. 28. 09:13
Hát nem irigyellek. Akárcsak anyukám. Ő is így élt. 25 év után apukám elhagyta, most boldog. REmélem sikerül valami megoldást találnod.... Így utólag visszagondolva arra a fiúra, akiről írtam a cikket, már nem is gondolok rá. Pont tegnap akadt a kezembe egy-két fénykép és olyan idegennek tűnt... Furcsa az élet. Nem tudom mi a jobb, megrögzötten keresni az igazit és a szerelmet, vagy megelégedni azzal, hogy "csak" szeretek valakit! Tényleg nem tudom...
29. vikucka (válaszként erre: 28. - 68f2a6bd9b)
2010. jan. 21. 20:10

Szia Gabika!

A véleményem az, ha valami nem megy, akkor nem kell erőltetni. 4 hónapja vége a kapcsolatunknak. ma törölt az iwiwes ismerősei közül, nem köszön. Ez volt a három év. Persze engem nevezett ki hibásnak, hogy miattam lett olyan a kapcsolatunk, amilyen. Abba sosem gondolt bele, hogy ő mit csinálhatott volna másképp, mert neki minden úgy volt jó, ahogy volt.

Remélem sikerül boldognak lenned, ha nem ezzel a fiúval, akkor mással. Ne feledd egy életed van, egy a fiatalságod.. Ami éveket elpazarolsz egy idiótára, azt már sosem kapod vissza...

2010. jan. 20. 14:47
Én még nem vagyok ilyen erős. Sajnos még szeretem, de lehet, hogy csak azt a pasit szeretem akit két éve megismertem. Márciusban lesz két éve, hogy együtt leszünk. Kapcsolatunk elején kedves volt, aranyos, figyelmes, rengeteget szexeltünk. Aztán nem tudom mi történt vele, megváltozott irányomba. Már nem volt olyan kedves,nem figyelt rám, sokmindenbe nem avatott be. Örülhetek, ha havonta kétszer szeretkezünk. Olyan mintha csak lakótársak lennénk. Teljesen mások az elképzeléseink a párkapcsolatról hogy milyennek kell lennie. EGy két éves kapcsolatban nem kellene elmennie az egyik félnek két hétre a párja nélkül nyaralni. Ő megteszi. Nyilvánvaló nem szeret, mert ha szeretne velem együtt keresné az élményeket és nem nélkülem. Talán már kezdem felfogni, hogy ő nem az a fiú akibe beleszerettem és akit most is szeretek, mert tegnap ránéztem és olyan volt mint egy idegen. Nem tudom meddig bírom ezt így? úgy érzem, nincs esély, hogy újra olyan legyen velem mint régen, hogy úgy érezzem a társam. Most nem érzem úgy. Igyekszem rendbeszedni magam minden téren, megerősödök testileg lelkileg, aztán meglátom....
2009. nov. 23. 09:24
Másfél hónapja vége a kapcsolatunknak és már annyira nem is gáz, nem hiányzik, mert tett róla, hogy megutáljam. Nem is foglalozom vele és úgy gondolom ez életem egyik legjobb döntése. Most felszabadult és boldog vagyok :)
26. meszjudit (válaszként erre: 25. - Cyntia)
2009. nov. 21. 17:03
Köszönöm!!!
25. Cyntia (válaszként erre: 23. - Meszjudit)
2009. okt. 25. 21:34
UUUUh: de megételek..
2009. okt. 25. 21:22

Meszjudit. A hozzászólásodból, csak három szót ragadnék ki: anyuci fiacskája, informatikus és munkamániás. 3 in 1 = expasim. Anyának fáj a feje, így mondjuk le a programot szívem. Apukámnak segíteni kell fát vágni (júliusban a legnagyobb hőségben + 40 fokban). Nem lennék kompromisszumkész? Dehogyisnem! Talán nagyon is, de nekem többet nem kell olyan kapcsolat, ahogy a párom nem hajlandó bemutatni a barátainak, ahol az együttlét kimerül a szombat estékben, és a szombat esti kufircban. Most kicsit hagyom, hogy pátyolgassanak, hogy elkényeztessenek, hogy egy kicsit én legyek a fontosabb, ne mindig más. soha többet nem kell olyan pasi, akinek egy focimeccs, egy star trek rész előrébb való, mint az, hogy a barátnőjével legyen. Nem kell olyan pasi, aki csak saját magára gondol.

A kedvencem az volt: "Ne gondold, hogy nekem délután van kedvem visszabuszozni hozzád" - Na akkor kellett volna otthagynom. Most még az Exnek áll feljebb, mert szerinte én csak kihasználtam őt, csak "élősködtem rajta". Dobálózik a szavakkal, közben, amit én leírtam neki normálisan, tényként közölve, azon elsiklott. szerinte ez a normális, hogy ő lusta, és ő csak akkor jön be hozzám mikor kedve van. Ha kiharcolom, hogy mégis velem legyen, akkor meg tűntetőleg elalszik. Nincs erre szükségem. Nekem leginkább társra volna szükségem. Társra, de nem minden áron!

2009. okt. 23. 09:01

Én is ebben a cipőben járok.44 éves vagyok.Túl 16 évi házasságon 2 gyermekkel, 6 év együtt élélésen még egy gyermekkel. Én ezt a kapcsolatot már véglegesnek szerettem volna. De nem így lett! Olyan csalódott voltam,hogy öngyilkos akartam lenni, annyira elviselhetetlenül fájt! De visszatartott az,hogy a kisfiamat fel kell nevelni.

Utána 5 év teljesen egyedül, közben senki.

Nagyon szenvedtem a magánytól újra depressziós lettem.

Majd az interneten egy társkereső oldalon regisztráltam és elkezdtem ismerkedni.

Sajnos annyira ki voltam éhezve érzelmileg,lelkileg és testileg,hogy elég gyorsan megtörtént a szex a kapcsolatban.

Kiderült, ő csak szexpartnernek akar. Az elején mást ígért, pedig rögtön megmondtam,hogy én csak KOMOLY kapcsolatot szeretnék.

Jól átvert. Még jó,hogy ez az elején kiderült, még mielőtt beleszerettem volna.

Rögtön szakítottam vele, és nagyon bántam,hogy ilyen gyorsan a méltóságom odaadtam egy férfinak.

Megismerkedtem egy másikkal.

Ez szerelem volt rögtön mindkettőnk részéről. Nagyon sok mindenben hasonlítottunk, elválaszthatatlanok voltunk.

Én ezt a kapcsolatot is már véglegesnek szántam.

Az a baj, hazugsággal indított,ami csak később derült ki. Még nem volt elválva,csak külön éltek, de nem mindig, mielőtt megismerkedtünk.

Ekkor megfordult a fejemben a szakítás gondolata a hazugság miatt. Mert milyen az a kapcsolat ami hazugságra épül. De sajnos adtam még neki esélyt, és már túlságosan szerettem ahhoz,hogy ezt megtudjam tenni.

Tényleg nem szabad a szívre hallgatni!"Csalárdabb a szív mindennél és veszedelmes." Ekkor kellett volna szakítani! Később még sokszor hazudott nekem, és a exfeleségével nagyon tartotta a kapcsolatot.Ebből sok konfliktus volt közöttünk, és nem vette figyelembe az érzéseim.

Én nagyon szerettem és ő volt a legfontosabb számomra!

Nagyon sok jel és női megérzés volt (hinni kell a megérzésekben a belső hangban),de mindig reménykedtem,hogy jóra fordul minden és majd összecsiszolódunk.

Egy év után itt hagyott és elköltözött haza az anyjához, de két nap múlva kibékültünk de nem jött vissza.

Azóta még egy éven keresztül, 7-szer szakítottunk,többször ő, és mindig rosszabb lett.

De én csak ennek ellenére reménykedtem.

A végén már csak a szeretője voltam.Most 2 év után két hete végleg szakítottunk.

Én még mindig szeretem és rohadtul hiányzik, annak ellenére mennyi fájdalmat okozott, és milyen önző volt.

De jobb így! Megszűnt a sok szorongás, a félelem,a fájdalom a mellőzöttségtől.

Én kitettem szívem- lelkem érte, és ő a maga életét élte.

Csak annyi szeretetet adagolt,hogy ne akarjak kilépni a kapcsolatból.

De tanultam belőle!

Nem szabad olyan férfival kezdeni aki nem akarja elkötelezni magát, mert annak csak addig kellesz amíg minden jól megy. Ha jönnek a problémák, vagy már nem vagy újdonság a számára, hamar odébb áll.

Ha nem alkuszol meg mindenben az ő igényei, szabadsága szerint.

Nagyon kihasználják ha valaki szereti őket, és mindig úgy állítják be,hogy te vagy a hibás és neked kell változnod.

Nekem sokat segített ez az idézet egy pszichológus írásából.


Az utóbbi időkben az elköteleződés területén mutatkoznak problémák. Ez már szinte társadalmi méretű jelenség, jól mutatja ezt a szingliirodalom és a magányos emberek számának növekedése. Az egyéni érdekek és a szabadságvágy gyakran megakadályozza az igazi kötődést, amelyben a saját vágyakból és szükségletekből valamennyit fel kell adni a másik ember mellett. A nárcisztikus érzelmi tendencia (saját érdekképviselet) egyes embereknél lehet olyan erős, hogy – tekintet nélkül társa érzelmi szükségleteire, vágyaira és személyiségére – megvalósítja célját, és továbbáll. A nők sok esetben még akkor is kitartanak párjuk mellett, ha már érzik a boldogtalanság szelét, ideológiát gyártanak a maradásra, gyakran szoronganak attól, hogy kilépjenek egy új életbe. Ennek olykor az a „fizetsége”, hogy elhagyott áldozattá válnak. Amikor a partner látványosan kezdi építeni önmagát, és ebben egyre önzőbb, érezhetően csak magára koncentrál, muszáj elgondolkodni azon, hol marad a közös élet és értékek, a kölcsönösség és mindaz, ami a kapcsolatot élteti. Vannak helyzetek, amikor minden fájdalom és veszteség ellenére azt mondhatjuk, „jó, hogy így történt, most, és nem később”, mert a döntésképtelenség nem volt jó tanítómester, és csak konzerválta volna a maszkírozott, de már létező boldogtalanságot.


Soha többé nem állok szóba olyan férfival aki nem akarja elkötelezni magát, anyuci fiacskája, informatikus, munkamániás. Nem indokolom most meg ezeket, mert már így is hosszú a hozzászólásom.

De ha valaki szeretné kivesézhetjük.


Ha valaki akad az életemben, először megpróbálom nagyon jól kiismerni, még mielőtt komolyra fordulna a kapcsolat. Megismerni a szív rejtett emberét, és nem azt amit ő mutat magából.

Ehhez sok idő és sok szituáció kell.

2009. okt. 14. 15:24

Na szóval. A cikket valamikor augusztus elején írtam, most publikálták. Hogy azóta mik a fejlemények? Hétfőn szakítottam végleg a Balázzsal. Olyan szinten, hogy nem érdekel. Nem gondolok rá, nem fáj, és nem vagyok egyedül. Igazából olyan minden, mint volt, csak annyi a különbség, hogy nem jön senki este 11-kor és nem vagyok sík ideg, hogy hol a francba késik már. Nem kell, hogy lelkiismeret-furdalásom legyen, ami sosem volt a bulik miatt, és nyugodtan készülhetek a hétvégére.

Hogy fáj-e? Nem. Hogy ez baj-e? Nem. Eleget sírtam miatta, eleget vártam rá. Ez van...

21. lilura (válaszként erre: 19. - Vikucka)
2009. okt. 8. 14:25

Köszönjük szépen:) Igyekszünk és teszünk is érte:). Mert ez olyan mint a fogyókúra, nem leadni nehéz, hanem megtartani...(és ez az, amit sokan el is felejtenek )

Puszillak:)

20. 852308703c (válaszként erre: 11. - 852308703c)
2009. okt. 7. 21:21
Volt kb 2 hete egy vitank es az ota midnen de minden megvlatozott jo iranyba..nem is vita volt nagymegbeszleosdi...es minden szuper az ota...:) Maradok...:) szeret
19. vikucka (válaszként erre: 18. - Lilura)
2009. okt. 7. 20:46

Olvasom a naplód és még Ritáét is. Annyira örülök, hogy ti megtaláltátok a szerelmet, mert ezek adnak nekem erőt és hitet, hogy talán mégis csak van. Már tudom, hogy mit szeretnék és próbálok tenni is érte, nem csak a sült halat várni.

Tényleg legyetek nagyon - de nagyon boldogok örökkön örökké :)

18. lilura
2009. okt. 4. 21:03
szia Vikucka! Hát ezt te irtad? De van, van, van tündérmese. Hidd csak el. Csak nem szabad megalkudni, ténylegesen figyelni kell a jelekre. Létezik Az a Pasi:).
17. Nyerő (válaszként erre: 16. - 673567bc24)
2009. okt. 4. 20:56
Szia teljesen igazad van én is így érzem , de titkon mégis vágyom egy társra akinek számítok. Nem akarok olyan érzéketlen lenni mint ők voltak velem. Kivárom ha nagyon szeretne az ember valamit előbb utóbb megkapja. Bizom benne azt vonzuk be ahogyan gondolkodunk és ebben talán van valami. Nem gondoljátok?
2009. okt. 2. 17:15
Velem ugyan ez a szitu volt!Idáig!A szerelem dolgot nem nekem találták ki!Nem fogok leragadni egynél!Egyedül élő nő vagyok,saját keresettel,önálló vagyok...ha szexre van szükségem csak egy telefonomba kerül...Belefáradtam mindig "jónak" lenni!Élvezem az életet...szex után meg elmehet haza,éljük a saját életünket!:))))
15. Nyerő (válaszként erre: 13. - Zzsuzzs)
2009. okt. 2. 17:05
Nehéz döntés de addig még nem függetlenetsz soha nem lehetsz önmagad mert úgy viselkedsz ahogy elvárják, mert adósnak érzed magad. Ne vesztegesd el se a saját se az ő idejét. Bánni fogod.
14. Nyerő
2009. okt. 2. 17:02
Teljesen igaz, hogy az észre kell hallgatni ebbe én is belefutottam 1,5 évvel ezelőtt ott volt az ordító jelek sokasága és mégis hagytam, hogy meggyözzön róla rájött mit veszíthet. Süket duma de benyaltam mert elakartam hinni és már láttam lelki szmeim előtt a szép jövőnket. Helyette mit kaptam kihasznált érzelmileg, anyagilag és még jobban megalázott mint előtte. Viszont azért sem szabad hagyni, hogy eddig menjen el a dolog mert később lehet a jó kapcsolatot küldöd el mert falat építesz akaratlanul is szived köré. Most tapasztalom is mert már nem tudom kinek hihetek éppen nem -e manipulál azt mondja amit hallani akarok vagy talán mégis őszinte?
2009. okt. 1. 19:56

Érdkes ezeket olvasni, mert nálam is hasonló a szitu, csak kicsit fordítva. Én nem akarom már annyiszo a szexet a párommal, sokszor leterelem és nem szeretem, ha mindig mondogatja,hogy szeret. Én jobb szeretem érezni, mint hallani. 3 éve vagyunk együtt és az utóbbi 2-3 hónapban sokkal több a veszekedés. És néha úgy érzem, hogy nincs kedvem megint odamenni, hogy "figyu, ne már, nem akarok rosszban lenni veled." Ugyanakkor egyáltalán nem vagyok független, még nem találtam munkát és lakni is nála lakok, szóval elég kiszolgáltatott a helyzet, ugynakkor próbálok mindent (házvezetés, takarítás, főzés, bevásárlás, varrás, mosás, vasalás...stb) megtenni, mert adós vagyok valamennyire, legalábbis így érzem.

De sokszor eszembe jut, hogy talán ez nem is szerelem már, hanem észérvek.

Szóval fura ez, és sokszor én is elgondolkodom, hogy valóban őt kerestem-e. Néha úgy érzem tényleg sok elvárásom van tőle, néha meg úgy érzem nem tesz eleget a kapcsolatért. Jó lenne tisztáznom magam is. :)

2009. szept. 20. 20:06
Hát az tuti! De én is elég gyenge vagyok, mert ennek ellenére adtam neki esélyt :( kíváncsi vagyok, hogy él-e vele, vagy sem. Meglátjuk!
2009. szept. 20. 18:21
Kb ebben élek amibe a cikk irójának volt része...nekem meg mindig tart én még szeretném hogy jó legyen habár ezek a jelek már megvannak...de félek ha kilépek hiányozni fogg s mégjobban szenvedni fogok
2009. szept. 18. 19:04
Köszönöm a hozzászólásokat, azt hittem csak én járok/jártam hasonló cipőben.
9. Kylie022 (válaszként erre: 8. - Oli420)
2009. szept. 18. 12:11
Ez így igaz...
2009. szept. 17. 17:20
Megszivlelendö jotanacskent mondanam mindenkinek,szememlyes tapasztalatok alapjan:Akarmilyen nehez is,elsösorban mindig az eszedre hallgass ne a szivedre!Ne feledd:szazszor jobb egyedül elni,mint odasodrodni valaki melle,akivel nincs testi es lelki harmonia.A magany sokszor nehez,de a tarsas magany elviselhetetlen.
2009. szept. 17. 14:50

Nálam ennél sokkal rosszabb a helyzet. 6 éve "járunk", és még nem élünk együtt. Mindez azért, mert későn fejeztem be az egyetemet, utána elmentem dolgozni, de nem tudtam mellette angolt tanulni, így otthon dolgoztam tovább a családi kis vállalkozásban. Ergó, fizetés nulla, és nem voltam önnálló. Most lassan megvan a nyelvvizsgám, tudok majd rendesen dolgozni.

Mindíg arra hivatkozott, azért ne költözzünk össze, mert az ő fizetéséből(közel 200) nem tudunk megélni. De ezt pláne ne értem, mert akkor sem akart, amikor dolgoztam.

Nemrég felvetettem, hogy szeretnék tovább lépni, stb, erre azt felelte, talán félek, hogy elviszik a csajok, és meg akarom fogni, és mosolygott.

Itt telt be a pohár.


Nem vagyok csúnya, sem kövér. Nekem egyetem alatt is egyszerre 3-an csapták a szelet.

Komolyan terveztem vele, de úgy látom, hogy ha 6 évig nem vállalt fel, amíg csóró voltam, akkor miért mondjak bármire is igent, majd ha lesz normális állásom?

Hogy tervezzek egy ilyen emberrel családot, aki ennyire anyagias és számító, ráadásul öntelt?

2009. szept. 17. 12:50
Ismerős sajnos, csak esetemben a pasi 8 hónap után lelépett. :( De jobb is így. Én utálom őt, nagyon nem így kellett volna rendezni a dolgokat, meg lehetett volna beszélni, hogy ennyi, hagyjuk a kapcsolatot a továbbiakban. De nem lelépni. :( Teljesen igazad van. Fel a fejjel, jobbat érdemelsz és meg is fogod kapi, tudom!
2009. szept. 17. 12:32

Nagyon jó cikk. Felesleges áltatnunk magunkat. Ha nincs a másik felől azok az apró jelek, amik elárulják, hogy én vagyok az aki neki kell, akkor át kell értékelni a kapcsolatot. Pontot tenni a végére, és lelkifurdalás nélkül továbbállni.


Nekem sikerült úgy egy ilyen kapcsolatból felállnom, hogy végig, mai napig megmaradt a jó viszony.

2009. szept. 17. 12:30
Jogos az egész. De akkor vajon meddig keres az ember? Mikor állapodik meg végre. Mert sajnos én eddig még (és nem az első kapcsolatomban élek) egyetlen pasival sem találkoztam, aki: miután kihült a láng: tesz a kapcsolatért. Én úgy látom, hogy csak a nők akarják rendezni a helyzeteket, a férfiak meg tunyulnak. Mert a kezdeti hév: mindig elmúlik sajnos.
2009. szept. 17. 12:05
Én 7 évet éltem hasonló emberkével. Mindíg nyugtattam magam, hogy á úgyse találok jobbat, minden kapcsolat ilyen stb.. Megkönnyebbültem mikor otthagytam. És azóta van agy csodálatos férjem. :) Úgyhogy fel a fejjel.
2009. szept. 17. 11:05

Én fél évig voltam együtt egy hasonló alakkal, és végig azt hittem, abban reménykedtem hogy szeret és tényleg jó lesz minden. Ugyan olyan naiv voltam, mint Te és azt hittem el, ami nem is volt talán soha...

Ahogy olvastam a soraid ,ledöbbentem a sok hasonlóságon .. és én is láttam ezeket a jeleket, de azt hiszem hogy szándékosan nem vettem őket észre, mert nem akartam.

Pont ma van egy hete hogy szakitottunk. Fáj még most is, de sokkal könnyebb az életem nélküle. Nincs aggódás, nincs félelem és gyötrődés hogy most hogy lesz, mi lesz tovább.. megnyugodtam :)

Valószinűleg Te is meg fogsz és könnyebbnek érzed majd az életed nélküle.

2009. szept. 17. 10:03
Rájössz, hogy igazából az egész kapcsolat már csak azért van, mert te úgy akarod. Bevetsz már minden praktikát, reménykedsz titkon, de úgyis tudod, hogy előbb - utóbb szakítás a vége. Vannak figyelmeztető jelek, amikre jobb odafigyelni. Rájössz, hogy a szőke herceg egy fafejű alak, aki teljesen meg akarja változtatni a lényed.

Ugrás a teljes írásra: Tündérmesék nincsenek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook