Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Túlterheléstől ízületi problémák fórum

Túlterheléstől ízületi problémák (beszélgetős fórum)


27. Glori88 (válaszként erre: 26. - Csillagszem38)
2022. okt. 26. 13:11
Jogos!
26. Csillagszem38 (válaszként erre: 25. - Glori88)
2022. okt. 26. 12:22

Ennyi erővel a ducik sose mozduljanak meg, mert a zsírpárnák akadályozzák őket bármilyen testedzés elvégzésében. Nem az a lényeg, hogy hány kg-n kezdi valaki a mozgást, hanem az, hogy elkezdje és élete végéig folytassa! Amúgy meg a hajlékonyság nem attól függ ki hány kg!

(ennyi erővel 80 kgosan fel kellett volna adnom a fogyást, mert stepaerobicon a bemelegítésnél majdnem elájultam, durván akadályoztak a zsírpárnáim) OMG!

2022. okt. 26. 12:08
Egyébként jógás képeken csupa vékony nőt látni. Ducin képes lehet valaki a jóga gyakorlatokat véghez vinni? A zsírpárnák nem akadályozzák benne?
24. kisj
2022. okt. 20. 20:18

Hot jógán könnyű túlnyújtni, túlhajtani az izületeket éppen a meleg miatt.

Jártam én is sokáig és imádtam.

Csípőprotézissel sajnos már nem hiszem, hogy nekem nyerő lenne.

2022. okt. 20. 18:01
Nehéz megtalálni, de én azt javaslom tegyél érte, a tested meghálálja
2022. okt. 20. 17:13
az aranyközépút lenne az ideális
2022. okt. 20. 17:12
Inkább ez mint a túlsúly vagy a zabalas!! De ezt neked kell tudnod, hogy mit akarsz!
2022. okt. 20. 17:08
jaja...pont a meleg jógán látok olyanokat, akik naponta 2x járnak 1,5 órás hot jógára. még az oktató is jelezte, hogy ezt nem biztos, hogy kellene...ez is lehet egy függőség, itt is megjelenhet a mohóság...
2022. okt. 20. 16:56
Azt kellene megtanulhatna, hogy a stresszeves helyett más legyen a stresszlevezeto forrás. Idővel ki tudod alakítani az új életmódot, ami akkor is kisegítő, ha lelkileg bajban vagy. Bár az edzéssel is lehet túlzásba esni.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Glori88)
2022. okt. 20. 16:27

Köszönöm szépen!

Neked is minden jót kívánok! Sikerüljön elérned, amit szeretnél!!

17. Glori88 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 20. 16:18
Szívesen. Én eddig 20 kg fogyásnál járok. 95 kg vagyok most. Vannak hosszabb stagnálások. A lényeg, hogy már a kezdeti, legrosszabb fázisba nem esünk vissza. Rajtam még így is komoly felesleg van (hozzáteszem, hogy kevesebb kg-nak nézek ki, mint amennyi vagyok. a hasamról több cm ment le, mint ahány kg-t fogytam), de türelmes vagyok. Meg értékelem azt is, ahonnan ahova eljutottam. Én öltözködéskor, zuhanyzáskor rémültem meg párszor, hogy mekkora belem van már. De leginkább akkor, amikor nagyon hosszú idő után mérlegre álltam. Majd elsírtam magam, amikor a számot megláttam. Utolsó mondatod ismerős helyzet. Én is úgy voltam, amikor valami problémám akadt az életemben, bármennyit képes voltam enni. Dolgoznom kellett lelkileg is magamon, hogy ennek véget vessek örökre és többé ne forduljon elő. Drukkolok neked!
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Glori88)
2022. okt. 20. 15:38

Köszönöm szépen az őszinte válaszod!!

én kb. 20 kg-ot híztam de abból már ment le, most tartok 13-nál...173 cm vagyok.

Akkor rémültem meg, amikor egy hasi ultrahangon a doki mondta, hogy a májam minimálisan el van zsírosodva és szerinte a feleslegtől meg kellene szabadulni...

mikor összeesett az életem, csak ettem...és nem nagyon foglalkoztam semmivel...most benyújtja a számlát a nemtörődömségem...

15. Glori88 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 20. 15:28
Hogy pontos számot mondjak. Előtte kb. 3 év alatt 28 kg-t híztam.
14. Glori88 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 20. 15:00
Világéletemben volt rajtam felesleg. Hol több, hol kevesebb. Én nekem is voltak stresszevéseim. Rengeteget szedtem fel. 115 kg voltam mielőtt életmódot váltottam (170 cm magasság). Plusz nem volt arányos felesleg. Nagy része a felső testemre ment nő létemre. 30 éves koromra kötényhasam lett.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Glori88)
2022. okt. 20. 14:39

Köszönöm a válaszod!

Gondoltam az úszásra, de a jógát nagyon szeretem és a túlsúly előtt nem volt ezzel gond...egészen pontosan 13 kg-mal gyarapodtam...

Rád mennyi szaladt fel? Voltak hasonló tapasztalataid?

12. Glori88 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 20. 14:11
Úszás esetleg? Attól nem fájnának az ízületeid. Nekem pár éve nagyon komoly túlsúlyom volt mielőtt életvitelt váltottam. Nem vághattam bele akkora súlytöbblettel bármilyen sportba az ízületek végett és az úszás bevált rá.
2022. okt. 20. 09:46
köszönöm :)
10. Csillagszem38 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 20. 09:45

:))

Ne csak a jógában gondolkozz, legyen más is, a jóga legyen kiegészítés, ami viszont nagyon szépen definiálja az izmokat. :) Volt kolléganőm kezdett jógázni pont magánéleti gondok miatt, és full szálkás lett tőle. :)


Sok sikert kívánok! :)

2022. okt. 20. 09:42

Sajnos a magánéletem nem, de én talán kezdek rendeződni :)

régen ashtangáztam, lehet, hogy újra azt kezdem el...

igen, a fogyás miatt is mentem a melegbe :) egy barátom is mondta, aki orvos, hogy szerinte ez a nagy meleg nem jó hosszútávon.

Köszönöm a kedvességed :)

2022. okt. 20. 09:39

Szegény. :( Remélem már kezd rendeződni a magánéleted!


Nem gondoltál arra, hogy más mozgásformát válassz? Egyrészt fogyás szempontjából jobb lenne, másrészt lehet a 40 fokos terhelést sem bírják az izületeid. Sztem ezt nem lehet hosszútávon csinálni. (hozzáteszem méregtelenítés sem létezik, ha ez lenne a cél...)

2022. okt. 20. 09:15

Köszönöm a válaszodat!

Bikramra járok, ami azért picit megterhelőbb, mint a sima hatha...majd 40 fokra felmelegített teremben 1,5 óra.

persze, a kajáláson is állítottam. Pont amikor a covid ránk szakadt, a magánéletem is lenullázódott és akkor kerültem egy negatív spirálba (túlevés, nem alvás....)

2022. okt. 20. 09:07

Heti három a jógából tényleg nem sok szerintem, mivel ez a mozgásforma nem annyira megterhelő... persze vannak nehéz pózok stb, de gondolom nálad ilyenről még nem lehet beszélni.


Sztem nem a mozgással van probléma, hanem valószínűleg a súlytöbblettel. A jógával amúgy sem fogsz lefogyni, inkább kezdj el odafigyelni a kajálásodra. Ha továbbra is fennáll a probléma, menj orvoshoz.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2022. okt. 20. 08:46
Köszönöm :)
4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 20. 08:39
Menni fog az, csak adj időt a testednek a "bejáródásra". :))
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2022. okt. 20. 08:36

Köszönöm!!

Hát igen, biztosan megérzi a testem a kilókat.

Én azt gondoltam, hogy a heti 3 bírható lesz...

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 20. 08:26
Az jó, hogy ismét elkezdted. De a több év kihagyás, és a közben felszedett kilócskák miatt egy fokozatos terhelést tartanék jónak, ami kezdetben kevéssé terheli meg az izmokat, forgókat.
2022. okt. 20. 07:51

Sziasztok,


Több év kihagyás után újra elkezdtem jógázni, ami azt jelenti, hogy heti 3 vagy 4 alkalommal vettem részt hot jógán. A covid berobbanása előtt heti 5 órán voltam, semmi gond nem volt. A problémám az, hogy amióta elkezdtem újra a gyakorlást furcsa érzeteim vannak: leginkább egy enyhe fájdalom az izületekben, és izmokat is terheltem már úgy meg, hogy 2-3 hétig fájtak. 33 éves vagyok. Azt gondolom, hogy a heti 3 nem sok.

Talán még annyit, hogy az elmúlt években kb. 10 kg-ot felszedtem, ezért is tértem újra vissza a mozgáshoz.


Köszönöm, hogy elolvastad.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook