Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Izületi problémákra mit tudtok ajánlani?Anyukámnak szeretnék felkutatni valami jót és hasznosat, segítsetek légyszi! fórum

Izületi problémákra mit tudtok ajánlani?Anyukámnak szeretnék felkutatni valami jót és hasznosat, segítsetek légyszi! (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. júl. 19. 12:22
Jó régi ez a fórum, de a google kidobta nekem...
2011. aug. 24. 21:29
Én a MonaVie Active gyümölcslevét ajánlom szívvel, acai berry a gyümölcslé alapja, és természetes glüközamint tartalmaz. A termék leírása szerint a természetes glükozamin visszaépíti a kollagént. Az anyukámnak nagyon komoly izületi fájdalmai voltak, többször műtötték már a térdét és a lábfejét is, folyton fájlalta. Szinte már egyáltalán nem szed rá fájdalomcsillapítót.
2010. dec. 1. 14:27
Ha gyulladt és fáj, akkor mézes-káposztás pakolás.
2010. dec. 1. 13:23
Kb 2 éve akadtam egy krémre a helyi patikában ajánlották ARKÁNUM SPORTKRÉM és imába foglaltam azóta a patikus hölgy nevét aki ajánlotta, gyakorlatilag a 2. használat után csökkentek a panaszok amúgy a forgalmazó cégtől lehet ingyenes mintát kérni a cég neve Natur Arkánum KFT a honlapjukon megtalálható, hogy jthattok hozzá a krémhez
2009. márc. 31. 12:01
ceragem ágyat kell használni ingyenes és 100% os gyógyulás!!!
2009. márc. 30. 14:24
Masszázsra kéne menni! Tökéletesen helyre lehet hozni izületeket masszázzsal. Persze, csak olyannak szabad csináltatni, aki nagyon ért hozzá!
29. sodrak
2008. aug. 20. 14:37
Én a Bioprton lámpát ajánlom. Lehet, hogy az első használatkor jobban fog fájni, de ez természetes reakció a szervezet részéről. További használattal ez a fájdalom enyhülni fog, de az is elképzelehető, hogy nem fog fájni neki. Nagyon jó eredményeket lehet elérni vele, ha az ember rendszeresen és kitartóan használja.
28. winny (válaszként erre: 27. - Fagyongy67)
2008. aug. 20. 12:16

Egész napra beosztva INNI kell!

Hidd el nem írok olyat ami árt.Gyógyulást az anyukádnak.

Üdv:Márta

2008. aug. 18. 17:38
De ugye nem meginni kell, hanem borogatni vele?
26. winny
2008. aug. 18. 17:08

Sziasztok

Mindenki javasolt valamilyen gyógyterméket.

Pénz! Mellékhatás! Elsősorban nem tudjuk,hogy mi okozza a bajt!!!

Krumplit vastagon meghámozni!! Nagyon alaposan megmosni a haját és bő vízben egy órán át főzni.

Ezt a lét egésznapra kell beosztani.

Hatásos!

2008. jún. 30. 18:52
Ízületi problémára mellékhatások nélküli holt-tengeri iszapot és fürdősót tudok ajánlani.További ismertetőt tudok küldeni privátba,írjatok e-mail címet.
2008. jún. 14. 21:25

Sziasztok!


Nekem 2 éve fáj a térdizületem. Először mikor elmentem orvoshoz nagyon szépen rendbe jött a lézeres kezeléstől. Egy évig nem is fájt egyáltalán. Most pár hónapja újra kezdődött és bármit csináltak vele csak fokozódott. A lézer sem használt:-( A dokibácsim végső megoldásként szteroidot adott az izületbe:-( Eddig hármat kaptam, és ez elég jó is lett már másnapra, de volna még 2 szuri. Ám nagyon félek tőle, mert a szteroid névtől is ver a viz. Ráadásul tegnap reggelre olyan feszítő, merev érzés lett benne, tehát mégsem jó. Értetlenül állok, mert ez még az anyukámnak is tökéletessé tette a térdét. Ha valaki tud valami ötlettel, kérem segítsen. Köszi

23. e475b894d7 (válaszként erre: 22. - Gilla48)
2008. máj. 26. 06:55

Igen, lehet, hogy a rendszeres kezeléssel szépen beindult volna a gyógyulás.


De ez sokszor a gyógyszerrel is így van, egy szem még nem biztos, hogy meggyógyít.

2008. máj. 23. 21:52
Nekem nincs bioptron lámpám, de volt, hogy kipróbáltam. Lehet, hogy sokkal több kezelés kellett volna? nem tudom, nem éreztem javulást. Használták a családban arcüreggyulladásra, baleset után a bőr gyógyítására.Tökéletesen meggyógyultak.
21. szimba (válaszként erre: 19. - Gilla48)
2008. máj. 23. 06:38
Vagy ezek sem... :-(
2008. máj. 22. 23:54

Bármit is választasz, mellette igen jó lehet a polarizált fény (pl. bioptron).

Az izületek közti kocsonyás folyadék termelődését igen felgyorsítja és lehúzza a gyulladást is ha van.

2008. máj. 20. 20:24

Kedves Zsugabubus! az izületigyulladás, nagyon sokféle.Okozhaja kopás, a szervezetben levő gyulladás, elsavasodás, esetleg autoimmun eredetű betegség stb.... Ezt csak orvos tudja eldönteni főleg a labor és röntgen vizsgálatok eredményéből.

Sajnos sok esetben csak a szteroidok, vagy a biológiai kúra tudják megállítani a gyulladást és csökkenteni a fájdalmat.

18. Sanika
2008. máj. 20. 10:10

Szia!

Én és a családom az aranykolloidra esküszik. Az aranykolloid olyan oldat amely teljesen természetes ásványi étrendkiegészítő. Izületi gyulladás estén csillapítja a fájdalmakat csökkenti a duzzanatot és javítja az izületek mozgását. Az Anyukám sokszor szenvedett derékfájástól és amióta ezt használja könnyebben kel fel az ágyból még egyszersem hallottam Tőle hogy fáj a derekam. Érdemes kipróbálni.

2008. máj. 20. 09:58

Szia kedves "zsugabubus"!

Én egy 34 éves csaj vagyok és ugyan nekem a térdemmel van (vagyis volt ) problémám még műtétem is volt miatta! Most szedem a 2. doboz Bio Glukozamint ami árban is egész jó, 2100Ft és 40db-os (szerintem ez sem utolsó szempont) és azóta tudok rendesen lépcsőzni és már melózni is /állómunkát!!/!! Nekem ez vált be! Ja és csak 1-et kell belőle szedni naponta!! Mielőbbi javulást kívánok az anyukádnak!!

2008. máj. 20. 08:40
Kedves fórumnyitó! Édesanyádat azért kell orvoshoz elvinni, mert a betegség megtámadhatja a szivét és az már nagyon veszélyes. Azt olvastam, hogy a mai gyógyszerek mellett ez már alig fordul elő. A gyógyszert az orvos tudja, hogy neki mire van szüksége.Mellette nagyon jók a házi gyógymódok. Szinte ezektől lesz jobb az életminőség. Sokizületi gyulladással próbálok élni (sajnos) ezért tudom mindezt.Enyhítette a fájdalmat a káposztás pakolás. A káposzta leveleket megtöni és mézzel bekenni, majd a fájó izületet beborítani.Folpaccal takarni és meleg kendővel átkötni. Vigyázat a méz megolvad a gyulladásos testrészen és folyik.Csökkenteni kell a hus fogyasztást,főleg a sertés husétés nagyonsok nyers zöldséget fogyasztani. Állítólag a vegetáriánusok között nincs reumatikus betegség.
15. smudlaagi54 (válaszként erre: 6. - Diagonalt)
2008. máj. 20. 07:00
Inhüvely gyulladásra nagyon jó az AMINOERG GÉL.Ez egy átlátszó gél,bekened vele a kezed,éjszakára beborogatod,befóliázod,és 2 nap alatt rendbe jön.Napközben is használhatod,nem marad zsiros utánna a kezed.De nagyon jó törés zúzodás,ficam esetén is.Nálam ez mindig van itthon,és évek óta ezt használom.
2008. máj. 19. 17:39

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a sok-sok segítséget mindenkinek-akik priviben írtak nekik is.Jól esik nagyon amikor érzi az ember az önzetlen segítségeteket.(persze ez más témában is igaz, csak most "jött ki belőlem")

Most tudom merre induljak és mire figyeljek!


Anyukámat elvinni orvoshoz pedig képtelenség, de gondolom más is ismeri ezt a helyzetet!

13. vmágika (válaszként erre: 4. - 2577cdcc12)
2008. máj. 19. 12:45

Igen.És a porcképződést is serkenti és nagyon hasznos a csontritkulás megelőzésében is.Nem akarok senkit sem lehervasztani,de a recept nélkül kapható "csodaszerek" csak tüneti kezelésre szolgálnak és ha az ember érzi is a hatását csak ideig-óráig jobb.Ne várja senki,hogy ezek mellet ugyanúgy végig dolgozhatja az egész napot és jobb lesz tőle a beteg testrésze,mint utána.

A fórum kiírójának csak annyit tanácsolhatok,hogy mindenféleképpen orvos segítségét kérje és ha lehet, az ő általa felírt gyógyszert szedje.Nem véletlenül nem lehet egyes porcképző termékeket vény nélkül kapni(pl.Condrosulf,Dona),pedig az összetevője is ugyanaz.Azoknak jóval nagyobb a hatóanyag tartalmuk.A káciummal pedig óvatosan!Hajlamos vesekőhőz vezetni,ami nem tud felszívódni.Ezekből ajánlanám a természetes eredetű kivonatokat,mint pl. a tojáshéjkivonat.Egy ismerősöm,kinek a férje orvos,azt javasolta,hogy a főtt tojás héját ne dobjuk ki,hanem szárítsuk ki,törjük össze és ételbe belekeverve nagyon hatásos.Ennél természetesebb szert nem is lehetne találni,nemde?

Remélem tudtam valamennyire segíteni!

12. 7004ca251b (válaszként erre: 8. - Zsugabubus007)
2008. máj. 19. 12:07

Én anyum Calcividet szed,neki is csontritkulása va.Szerintem nagyon jó,mert a szokásos kalciumon túl,ami minden csontritkulás ellei készitményben benne van,fookzottabban van benne D vitamin ami segíti a kalcium felszívódását.

De lehet azért érdemes lenne anyudnak orvoshoz is elmenni,mert bár ezek a vény nélküli készítmények már nagyon fejlettek és hatásosak,de azért igazából csak kiegészítő kezelésnek ajánlják őket.

2008. máj. 19. 11:59

Zöldhéjú Kagyló Kapszula 90db 6600 ft

Cápaporc 60 db 1870 ft

Proenzi3 60db/4000 ft, 90 db/ 5700 ft



Bőrön keresztül mozgásszervi betegségekben alkalmazható, vény nélkül kapható kenőcsök, krémek


* Aciphen kenőcs (dietilamin-szalicilát)

* Algesal krém (myrtecain, dietilamin-szalicilát)

* Arthrofluor kenőcs (nátrium-fluorid)

* Bayolin kenőcs (etilénglikol-szalicilát, benzil-nikotinát, heparinoid)

* Burofix tabletta (az I. jelzésű tabletta kalcium-acetátot, a II. jelzésű tabletta alumínium-szulfátot tartalmaz)

* Diclac 5% gél (diclofenac)

* Diclofenac Pharmavit 1% gél (diclofenac)

* Diclofenac-ratiopharm 1% gél (diclofenac)

* Dolgit krém (ibuprofen)

* Dolobene gél (heparin, dimetil-szulfoxid, dexpantenol)

* Elmetacin oldat (indometacin)

* Erazon 1%-os gél, krém (piroxicam)

* Fastum gél (ketorpofen)

* Feldene 0,5% gél (piroxicam)

* Flameril emulgél (diclofenac)

* Flector EP gél és tapasz (diclofenac)

* Gerosan kenőcs (mentol, kámfor, cinkofen, metilszalicilsav)

* Hotemin kenőcs (piroxicam)

* Mobilizin kenőcs (flufenamicum, etilénglikol-szalicilát, mukopoliszacharid-polikénsav-észter)

* Nicoflex kenőcs (levendulaolaj, etilénglikol-szalicilát)

* Opodeldok gél (sztearin, kámfor, levendulaolaj, ammónia alkoholos oldata)

* Phenylbutazon kenőcs (fenilbutazon)

* Profenid 2,5 %-os gél (ketoprofen)

* Prontoket 5% spray (ketoprofen)

* Reumador gél (piroxicam)

* Rheumon gél, kenőcs, lotio (etofenamát)

* Solpaflex gél (ibuprofen)

* Thermo-Rheumon gél (benzil-nikotinát, etofenamát)

* Veral gél (diclofenac)

* Voltaren emulgél (diclofenac)



Nézz körül a www.pharmindex.hu-n vagy a www.egeszsegkalauz.hu-n

10. Piroo
2008. máj. 19. 11:55
Mamámnak is izületes a keze (ujjai), neki a Bio Glukozamint ajánlották.
9. zsugabubus007 (válaszként erre: 4. - 2577cdcc12)
2008. máj. 19. 11:54
Szegényem a csípőprotézisével annyit mozog, ami már több is a megengedettnél!Ezzel a részével(mozgás)nincs probléma.
8. zsugabubus007 (válaszként erre: 7. - 7004ca251b)
2008. máj. 19. 11:52
Van csontritkulás problémája és ezt abból kezd szerintem kialakulni.Egyenlőre az ujjain érzi.
7. 7004ca251b (válaszként erre: 3. - Zsugabubus007)
2008. máj. 19. 11:48

szia!


megkérdezhetem,hogy anyukádnak milyen tipusú az izületi problémája?mert úgy könnyebb ajánlani készitményt rá.Pors kops,csot ritkulás okozta vagy gyulladásos probléma,esetleg "csak" a korából adód izületi fájdalom?

2008. máj. 19. 11:46

Nekem ínhüvelygyulladásra vált be az alábbi:

orbáncfű virágja,bele étolajba,és ki a napra.Néhány nap alatt narancsos színe lesz.Akkor jó.Hozzá száraz erőspaprika szintén annyi olajban hogy ellepje,és ezt gyakran kell forgatni.1-2 nap alatt ez is szép piros lesz.1-1 arányban összekeverni a két leszűrt olajat,vattával a fájó részre vinni,és folpackkal betekerni.

Nagyon jó még csak simán az erőspaprikás olaj is.Szintén be kell tekerni folpackkal.(1,hogy ne fogja ba a ruhát,2hogy a test szívja fel)

Kétnaponta lehet bekenni,és minden testrészen alkalmazható.Ha esetleg bőrpírt okozna a paprika,akkor körömvirggal kell kenegetni az olajmentes napon.Én úgy szoktam,hogy este bekenem,és akkor reggelig rajta van.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook