Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túlérzékeny kislány fórum

Túlérzékeny kislány (beszélgetős fórum)


21. Kori92
2012. febr. 12. 09:44
Tehát a lényeg, hogy ne akarjam megváltoztatni. Remélem alakulni fogunk mi is. Köszönöm a segítségeket!
20. wanita77 (válaszként erre: 1. - Kori92)
2012. febr. 12. 08:37

Az én fiam is ilyen volt régebben, már pszichológushoz akartuk vinni. Aztán egyre jobb lett a helyzet, nem erőltettük a játszóházat, játszóteret, ha nem akart, nem mentünk. Türelemmel vártunk és meglett az eredménye. Szeptember óta ovis, most 3,5 éves és végre beilleszkedett, játszik a gyerekekkel is, ami nála nagy szó. Régebben sírógörcsöt kapott, ha csak ránéztek, hozzászóltak, hozzáértek, főleg a kisebb gyerekektől félt, azóta sem értjük,miért. Mára viszont teljesen megváltozott, vagány, mindenkivel beszélget, bohóckodik, igazi kis srác lett. :)

Úgyhogy kitartás és ne erőltess semmit! Nálunk is gond volt, hogy anyósom állandóan erőltette, hogy ülj ide az ölembe, adj puszit, stb, persze, hogy mindig sírva fakadt. Meg erőltették, hogy játsszon az unokatesóival, mindig hozzájuk hasonlítgatták. Ezt nem szabad. Ő külön egyéniség, el kell fogadni ilyennek! A te lányod is meg fog változni, ha nem erőltetsz semmit és türelmes leszel, kitartás!

19. Ami.
2012. febr. 11. 23:06
Egyébként bocsi h leírtam,tudom h sikersztorikat vársz,és megerősítést,és reméljük minden rendben lesz,és kinyílik a kisbabád a világ felé.Csak azért nem mindenkinek végződik ilyen sikeresen.Sajna náluk nem történt meg a nagy változás,hiába próbáltak sok mindent.De ne add fel,olvastam mennyi mindenkinél megváltoztak a dolgok.Biztos nálatok is így lesz:)
18. Szilvita (válaszként erre: 17. - Tündér74)
2012. febr. 11. 22:57
Köszönöm szépen!
17. tündér74 (válaszként erre: 15. - Szilvita)
2012. febr. 11. 22:55

Valójában nem tudom, hogy most mikortól lesz kötelező 3. évtől az ovi.

Az meg egyáltalán nem biztos, hogy nektek is szükségetek lesz halasztásra:) Lehet, hogy találtok egy tök jó ovit, hozzáértő óvónénikkel, akiket egyből megkedvel majd a gyermeked. Kívánom, hogy így legyen!:)

16. 72542cb970 (válaszként erre: 1. - Kori92)
2012. febr. 11. 22:55

Az en lanyom most lesz 3 eves,es meg csak most jutottunk el odaig,hogy egyaltalan eszreveszi mas emberek is vannak a vilagon..Idaig ha vendegek jottek hozzank O kb 1 ora hosszan keresztult sirt az olembe maszott,es onnan kukucskalt vagy csak egyszeuen meg a fejet is elforditotta..Az ikertesoja teljesen mas,vigyorgos vagany baratkozos kisficko..Ha a jatszon vagyunk a kislanyom el nem mozdul mellolem a kisfiam haverkodik beszelget mindenkivel..Anyukam itt volt latogatoban egy hetig,kislanyomnak kozelebe sem mehetett 4 napig..Kommunikalt O a Nagyival mosolygott enekelt-az olembol..

Szeptembertol mennek oviba..Remelem ott minden rendben lesz..

Ne eroltesd ezt a dolgot minden gyerek kulonbozo..Ez a horoszkop meg..Az en ikreim kozott 20 perc kulonbseg van meg az aszcendensuk is ugyanaz-Anyukam kiszamolta..Es megis 2 teljesen kulonbozo habitusu gyerek..Szoval ez a horoszkop egy jo nagy butasag kulonosen gyerekeknel..

Es a kicsi lanyod nem mimoza..Talan nem erzi magat biztonsagban nelkuled..Ne etoltesd az idegenekkel valo talalkozast..Majd eljon az ido mikor O fogja keresni mas emberek tarsasagat.

15. Szilvita (válaszként erre: 14. - Tündér74)
2012. febr. 11. 22:43
Ajaj:( Örülök, hogy nektek ilyen jól megoldódott, de mi már nem halaszthatunk ugye, mert 3 évestől már kötelező az ovi.
14. tündér74 (válaszként erre: 13. - Szilvita)
2012. febr. 11. 22:22

Nálunk először nem ment simán az ovibaszokás. 3 évesen próbáltuk először, de sajnos nem sikerült a beszoktatás, kisfiam teljes ellenállást tanúsított (a hányásig sírt:(), valamint az óvónő hozzáállásával is voltak problémák.

Nem erőltettük a dolgot. Halasztottunk egy évet, addig kerestünk egy másik ovit. Én közben visszamentem dolgozni, addig a nagyi vigyázott a fiúnkra.

Aztán találtunk egy végtelenül türelmes, kedves, empatikus, elfogadó óvónéniket. Így szeptember óta,ebbe a másik oviba jár. Nekünk érdemes volt halasztani, mert rengeteg változáson ment keresztül a kisfiúnk. Ebbe az oviba nagyon szeret járni, még most is olyan hihetetlen, hogy reggelente boldogan ébred, vidámam megyünk oviba és szalad be a csoportszobába a kis barátaihoz.:)

13. Szilvita (válaszként erre: 10. - Tündér74)
2012. febr. 11. 21:39
Nálunk is hatalmas változások voltak az elmúlt fél évben, pl. hetente egyszer a Nagyinál alszik, amit ő kér, ahhoz képest hogy nyáron a Nagyi hozzá se szólhatott:) Érdeklődő, akit-amit egyszer látott azt megjegyzi. Bízik bennem, elmeséli a kis félelmeit, a gondolatait, és én ezt nagyon értékelem. Nagyon nyit egyébként a világra, a gyerekek is egyre jobban érdeklik, csak nem tud igazán mit kezdeni a hozzá képest durvasággal:) Akkor nem lesz gond az oviba szoktatással? Mert attól azért félek picit, bár én azt gondolom, hogy nagy élmény lesz neki, mert én sokszor már kevés vagyok, annyira érdekli minden.
12. Szilvita (válaszként erre: 11. - Ami.)
2012. febr. 11. 21:35

Nyilván nem a horoszkóp határozza meg, hogy milyen felnőtt leszel, de alaptulajdonságok azért elég hasonlóak. Gyerekként még nem ér annyi behatás, lehet hogy az ismerősöd máshogy nevelkedett mint Te.

No, nem is ez a lényeg egyébként, csak annyira feltűnt a hasonlóság, amit leírt, hogy rá kellett kérdeznem:)

11. Ami.
2012. febr. 11. 21:23

Én is rák vagyok,a tipikus tulajdonságok jellemzőek,h érzékeny,empatikus,család centrikus.

Viszont egy ismerősöm totál ellentét,nem foglalkozik a családjával,nem is együtt érző,ugyh nagyon más,hiába vagyunk rákok mindketten.

Mi 4en vagyunk tesók,és erre jellemzően mindannyiunkra megfelel a leírás,én mint első gyerek csendes,szót fogadó,rendszerető,2.gyerek trehány,kissé lázadó,3.bohócviselkedés,h felhívja magára a figyelmet,4.bejnamizmus.Ezeknek látom értelmét amit pszichológusok tanulmányok után szűrtek le,viszont a horoszkóp más kérdés.

10. tündér74 (válaszként erre: 8. - Szilvita)
2012. febr. 11. 21:20

Az én kisfiam is ilyen kis érzékeny lelkivilágú, nehezen feloldódó típus, és érdekes, mert amikor egészen pici volt ő is nehezen fogadta el a nagyszüleit és a rokonság többi tagját is. Kb. 2 évesen fogadta el őket úgy igazán.

Most 4 éves, ovis és nagyon nyitott a világra, a többi gyerekre, vidám kis örökmozgó lett belőle, de az érzékenysége, óvatossága az megmaradt.


Szerintem csak idő, türelem és szeretet kérdése az egész és ők is megnyílnak majd jobban a világ felé. Nekünk meg az a dolgunk, hogy szeretgessük őket és mindig ott legyünk nekik "védelemnek", akárhány évesek is lesznek.:)

9. dd874e511d (válaszként erre: 1. - Kori92)
2012. febr. 11. 21:03
Szia4 Azért én nem általánositanék, hogy a rákok mimózák. Az én lányom is rák, és egyáltalán nem ilyen mint amit itt irtak, nem fél senkitől , és semmitől, 2 évesen egyedül nyomult a játszótéren, simán odamegy idegenekhez és szóba elegyedik velük. Ugyhogy nem a horoszkóp miatt olyan amilyen. Az enyém 3,5 éves de iszonyat önálló és cserfes, mindig vidám, mindent egyedül akar csinálni,és sose félt az idegenektől. Apró koráan is bárki felvehette vagy vihette nem volt smemi baja, inkább érdeklődést mutatott mint félelmet vagy egyéb ilyesmit.
8. Szilvita (válaszként erre: 7. - Tündér74)
2012. febr. 11. 20:46

Pontosan. De megértem a fórumindítót teljesen, a barátnőim gyerekei olyan vagányak, ők meg attól vannak ki, én pedig tudom, hogy az enyém olyan félelemérzettel és felelősségtudattal van megáldva 2,5 évesen, hogy az hihetetlen. Néha nagyon nehéz, viszont látom a fejlődést, hogy egyre nyitottabb, hogy a világ mennyire érdekli. Legjobban viszont itthon érzi magát, a kis saját kuckójában velem.

Még annyit hozzáfűznék, hogy sok reakciója abból adódik, hogy az érzékenységével és értelmével olyan dolgokat felfog, és megjegyez, amiket nem is gondolnék. Mi szerintem azt elrontottuk, hogy mindig figyelmeztettük, "be ne verd a fejed" stb. és ő azt megjegyezte egy életre, hogy azt többé ne csinálja.

2012. febr. 11. 20:12

Szia!:) Ranschburg Jenő véleménye az ilyen típusú kisgyermekekről, mint amilyen a tiéd is:


"Az ilyen gyerekek általában érzékeny, mélyen érző, nagyon értelmes „emberkék", akik elsősorban attól érzik rosszul magukat a bőrükben, ha a szülő elégedetlen velük, mert nem eléggé barátkozók, nem eléggé „közösségi természetűek". Az ilyen típusú kisgyermeknél azzal lehet segíteni a legtöbbet, ha fokozatosan vannak terhelve harsány, vagy ismeretlen „ingerekkel" .Elsősorban a „nyüzsit", a sok gyerek körül kibontakozó „hajcihőt" viselik rosszul, és időre van szükségük ahhoz, hogy az idegen, szokatlan környezetben többé-kevésbé feloldódjanak. El kell fogadni a gyermeket ilyennek, nem szabad éreztetni a szülőnek, hogy "másmilyennek" szeretné őt."

2012. febr. 11. 20:04
Az én kislányom lassan négy éves, ő is zárkózott és bizalmatlan volt. Járt bölcsibe, két hónapig nem evett, nem ivott, aztán mintha elvágták volna...Beilleszkedett és ő mindennek a közepe:aktív, kezdeményező, megvédi magát, vicces és kedves, motmár ovis. Mindenkinek előre köszön mosolyogva, magabiztos és biztonságban érzi magát.És ez azért, mert tiszteletben tartottuk a személyiségét, nem eröltettem semmit...Eleunte én is vittem minden hova, de a bölcsis gondozónénije ezt mondta, hogy sokat legyünk kettesbe, játszunk együtt, beszélgessünk, olvassunk, nézzünk mesét és beszéljük meg...Ne vigyem, nem kell neki annyi inger, csak összezavarodik és még jobban bezárkózik.És igaza volt!Kislányom a legbarátságosabb és legvagányabb gyerek a világon(nyilván túlzok :-)).Szóval én azt mondom, hogy türelem és tiszetelet...
5. Kori92 (válaszként erre: 2. - Szilvita)
2012. febr. 11. 19:59
Igen, egyébként rák, és ráadásul 15-én született, amiről azt olvastam (Biobaba), hogy kifejezetten érzékeny nap ez is.
4. Kori92 (válaszként erre: 3. - Ami.)
2012. febr. 11. 19:57
Ezt inkább bár ne olvastam volna el! Bocs, de szörnyen elkeserítő...
3. Ami.
2012. febr. 11. 19:53
Ez nem érzékenység.Nem tudom hogy lehetne megbarátkoztatni velük.Egyébként ez nagyon szörnyű,unokaöcsém ilyen kiskora óta most 5 éves,igaz ritkán találkoztunk,kb 4 havonta,de sose foglalkozott velünk.Se a mamával.Egyedül a családból öcsémet fogadja el,10 éves.Eljönnek hozzánk,sorba állunk puszira semmi a fejét is elfordítja,a köszönést a szülei kierőltetik belőle,de ennyi.Jönnek egy hétvégére és csak a Rubennel,és a szüleivel beszél,mi akármit kérdezünk nem válaszol.És ugyanilyen mimóza.Sajnos eljutottunk odáig h nem szeretjük...mert egyszerűn semmi szerethetőt nem látunk benne,most született kistesója,Hanna nyitott a világra,mosolygós baba,már imádja az egész család.Hozzáteszem nem kivételezünk a kisfiúval sem,de amikor elmennek megállapítjuk h furcsa gyerek,semmilyen közösségbe nem való,nem lesznek barátai.Szülei is próbálkoztak sok mindennel,de eddig nem jártak sikerrel.Remélem nektek sikerül.
2. Szilvita (válaszként erre: 1. - Kori92)
2012. febr. 11. 19:52
Csak így tovább, türelem, kitartás. Ha jól számolom, júliusi? Rák? Tudom, hülyeség a horoszkóp. Az én fiam júliusi, teljesen mimóza, ez a legjobb szó rá pl. a csúszdára felmászik, de ha utánamegy egy gyerek, inkább visszamászik, de le nem csúszna. Ne aggódj, be fog illeszkedni ő is. Sosem viselte jól a nagy hangzavart, amit más gyerek simán tolerált, imád a közelünkbe lenni, de azért változott sokat, fejlődött, elmúlt pl. a nagyszülők iránti ellenszenve, ha egyáltalán az volt. Szóval van remény ne aggódj, ha megkapja a szeretetet és biztonságot, szép lassan kinyílik. Vidd sokat gyerekek közé, szerintem célszerűbb lenne játszóház helyett valami ringató vagy mackóskuckó, ahol hetente ugyanaz tartja a foglalkozást, nagyjából ugyanazok a gyerekek és anyukák járnak, ilyesmi.
2012. febr. 11. 19:45
A lányom 19 hónapos. Mióta megszületett, az első naptól fogva kimondottan sírós baba volt. Súlyosan hasfájós volt, minden fogával megszenvedünk, a mai napig nem alstzunk éjszakánként,enni sem eszik akármit, stb. A lényeg, hogy egyszerűen nem fogadja el az idegeneket, nem akar gyerekekkel sem barátkozni. Az is kellemetlen(számunkra), hogy vannak rokonok is, például anyukám, vagy apósom, akiktől a mai napig ordít, hiába mindenféle próbálkozás. Pedig imádják őt, de valamiért nem szimpatikusak a lányomnak, emiatt el vannak keseredve. Igyekszem játszóházakba hordani, hogy minél többet legyen gyerekek közt, igyekszem mindent játékosan megoldani, de nélkülem még csak a közelükbe sem megy, és akkor is elzárkózik mindentől. Igazából teljesen kimerültem - az általános mimózasága miatt is. Mit tehetnék még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook