Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tulajdonjog bejegyzése fórum

Tulajdonjog bejegyzése (beszélgetős fórum)


2012. jún. 2. 07:34
Szerintem nem kamattámogatott, mert a szocpol miatt kellett csak számlákat benyújtani, a hitel miatt nem!
10. aa35c27f5c (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2012. jún. 2. 07:25
Nem tudom, hogy kamattámogatott -e a hitel, pont akkor jött be az építési hitelek körüli mizéria.
9. aa35c27f5c (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2012. jún. 2. 07:23
Na, ez szép baleset :S És akkor az ember bizonyítsa a saját igazát, miután véletlen másra írtak egy ingatlant...
8. aa35c27f5c (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2012. jún. 2. 07:22
Az elutasítást követően be lett jegyezve a ház, mint "hozzáépítés", így társasházzá lettünk nyilvánítva, bár két teljesen különálló családi házról van szó. Az a vicc, hogy a MÁK akkor adta ki pl. a telekmegosztásra vonatkozó hozzájárulást, amikor már a lakhatásink is megvolt! Ezért zavaros nekem az egész, mintha minden fordítva alakulna.
2012. jún. 1. 22:59

A földhivatalnál is lehetnek elírások...

Megtörtént már, hogy a szomszéd faluban dolgozó nevére írtak egy újonnan épített házat; a tulajdonos boltvezető volt... Semmi nem egyezett bennük csupán annyi, hogy egy településre volt az állandó lakhelyük bejelentve.

6. Bcicus (válaszként erre: 1. - Aa35c27f5c)
2012. jún. 1. 22:54

Ebből még lesz bajotok. A hiteletek felmondhatjátok, ha nem vagytok tulajdonosok és a szocpolt is vissza kell fizetni plussz ha kamattámogatott a hitel akkor a támogatást is egy összegben.

A bank nem utalhatott egy összegben mivel törvénytelen lett volna támogatott építési hitelnél.

HA elutasított a ráépítést akkor nem csoda, hogy nem jegyeztek be rendesen. Mielőbb keressetek egy ügyvédet. Anno mikor a fellebbezést beadtátok amikor megtagadták a ráépítés bejegyzését arra mire lett a válasz?

2012. jún. 1. 20:17
Az is fura, hogyan jegyezhették be a szocpolt, ha nem voltunk rajta a tulajdoni lapon. Mintha minden fordítva ment volna.
2012. jún. 1. 20:16
És ez meg lett küldve a földhivatalnak a ráépítésivel együtt. A ráépítésinek van nyoma, erről semmit nem tudnak :S
3. aa35c27f5c (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. jún. 1. 20:16
Készült, a földhivatalban annyit "tudtak" mondani, hogy az, mivel 2008-as, már nem ér semmit.
2. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Aa35c27f5c)
2012. jún. 1. 20:15
Első körben: gondolom, készült valamilyen szerződés. Ennek a hiteles példányát előkeríteni.
2012. jún. 1. 20:07

Nem tudom, speciális -e a mi esetünk vagy sem, számomra mégis kissé komplikált.

Adott volt egy ingatlan, rajta egy lakóházzal (szüleimé).

Ügyvéd előtt szerződtünk, 1/4 részekre lett osztva, így elvileg a szüleimé 1/4-1/4 rész a telekből, illetve a miénk szintén ugyanennyi. ugyanekkor lett elindítva a ráépítési kérelem, melyet a földhivatal elutasított, senki nem tudta megmondani miért.

A ház felépült, megkaptuk a lakhatásit, bejegyezték rá az építési hitelt és a szocpolt.

Szüleim, mint adóstársak szerepelnek az ügyletben.

Ma árfolyamrögzítés végett kikértük a tulajdonilapot és megdöbbenve tapasztaltuk, hogy nemhogy tulajdonjoggal nem bírunk a saját házunkat tekintve (én és a párom), de még csak az osztatlan közös tulajdonná tételi szerződés sincs bejegyezve a telekre.

Visszamentem a földhivatalba, nem tudták megmondani, hogy egyrészt anno miért volt elutasítva a ráépítés, másrészt, hogy a felosztás ténye miért nem lett rögzítve. A házunk azóta már be lett jegyezve, így a térképen és a tulajdoni lapon is két lakóingatlan szerepel, négy helyett két tulajdonossal.

Mi a teendő? Úgy értem, milyen sorrenben mit tegyünk?! Mennyibe fog ez fájni nekünk?


Másik kérdésem...van -e esélyünk arra, hogy szüleimet banki költségen vonják ki a hitelügyletből?! Annak idején kizárólag azért lettek adóstársként bevonva, mert a bank felajánlotta, ha hozunk plusz ingatlanfedezetet, akkor egyösszegben kapjuk meg a pénzt. Ehhez képest, bár a házukra ráterhelték a hitelt, a pénzt csak három részletben kaptuk meg, ergo kissé egyoldalú volt a hitelfelvétel menete.


Előre is köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook