Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek megvenné valaki egy háznak a fél tulajdonjogát? fórum

Szerintetek megvenné valaki egy háznak a fél tulajdonjogát? (beszélgetős fórum)


25. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 7. 10:14
Szerintem nincs más lehetőség. A peren kívüli egyezkedés során közösen elfogadott értékbecslő bevonásával rögzíteni kell az ingatlan jelenlegi piaci értékét, és meghatározni, hogy tól-ig határon belül mennyiért lehet eladni.
2021. máj. 6. 21:54

És ha felvonultatnál egy erősen ellenszenves pasast, aki eljátszaná, hogy ő megveszi a ház felét tőled? Esetleg mindezt valami hivatalosnak látszó vételi ajánlattal alátámasztva?

Vagy csak kérnéd tőle, hogy mondjon le az elővásárlási jogáról, mert van egy vevőd...

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2021. máj. 6. 19:21
Köszönöm a tanácsot! Ez jó ötlet.
2021. máj. 6. 09:13
Ha nem hajlandó hozzájárulni az eladáshoz, akkor ő fizessen ki téged, azaz vegyen fel hitelt ő ahhoz, hogy a részedet ki tudja fizetni. Ha ennyire ragaszkodik a házhoz, akkor ő hozzon áldozatot, és ne te! Ezzel a felállással kell vele szemben indítani először "peren kívüli megállapodás"-ra törekedve. A kellő nyomatékhoz esetleg egy ügyvéd bevonásával, és ha még akkor sem hajlandó kötelezettséget vállalni, akkor jöhet a per.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Gabbbicica)
2021. máj. 6. 07:45
Hát igen. Még a veszekedésünk idején azt is mondta, hogy ha nem tetszik hogy fizetni kell, mondjak le a részemről az ő javára. Mert ő így nem akar közösködni, és én úgysem szeretem a házat.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Borian)
2021. máj. 6. 07:43
Köszi!
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - _Berry_)
2021. máj. 6. 07:43
Sajnos az lesz szerintem...
2021. máj. 6. 07:41
2-3 évig felesben fizettünk mindent, úgy hogy a lábam sem tettem be. Aztán mikor mondta, hogy a bojler nem jó, vett egy újat 100 ezerért, adjam oda a felét, azóta nem beszélünk, mert én nem adtam oda. Adót fizetek rá én is és ennyi.
2021. máj. 6. 07:37

Én nem venném meg, bár vannak erre szakosodott emberek, akik jó olcsón megvennék, aztán elüldöznék tesódat.


De az meg neked nem érné meg, elherdálni úgymond jóval értéken alul :(

16. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 07:10

az eladás gy reménytelen, de indíthatsz vagyonmegosztási pert

a bíróság kötelezheti rá, hogy kifizesse vagy értékesítsétek az ingatlant és osztozzatok az árán

15. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 5. 23:47
Neked kéne ?
14. _Berry_ (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 5. 23:42
Ha nem hajlandó kifizetni és eladni sem, akkor a megoldás az, ha pert indítasz ellene.
2021. máj. 5. 23:42
Vegyen fel kölcsönt és ki tud fizetni. Tudom, hogy nem egyszerű a helyzet, mert valamelyest hasonló helyzetben voltam, csak mi két tulajdonon osztoztunk fele-fele alapon. Remélem, legalább nem neked kell a költségeket fizetni. Nekünk a balatoni nyaraló legalább 100ezerbe kerül évenként, akár lent vagyunk, akár nem.
2021. máj. 5. 22:58

Balatonnál van, nem lakik benne, de a nyarakat ott tölti. Pénteken le, vasárnap haza. Plusz ha szabin van heteket tölt ott. Haveri társasággal bulizik ott stb.


Hogy én miért nem megyek? Nem akarok vele közösködni és inkább más helyre megyek (ha megyek) nyaralni. Úgy 8 éve elmentem oda 3 napra, de akkor is csak a balhé volt.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2021. máj. 5. 22:54
Már szóltam neki, de csak veszekedés volt belőle. És nincsenek milliói... nehéz helyzet.
10. LionQueen🦁 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 5. 22:48

Különben a férjem is ebben a helyzetben van. Szülők elhunytak, testvér ragaszkodik a házhoz. Folyton javítatni kell valamit, nincs lakója. A fele senkinek sem kell. Reménytelen helyzet.

A testvéred legalább ott lakik? Miért nem szeretné eladni?

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 5. 22:45
Akkor szinte reménytelen. De szerintem fel lehet szólíttatni, hogy vagy adjátok el közösen, vagy fizessen ki. Nem hiszem, hogy jogosan bitorolhatja az örökségeteket ő egyedül.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2021. máj. 5. 22:41
Nem.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 5. 22:34
Megosztható az épület?
2021. máj. 5. 22:33
Ettől tartok én is.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 5. 22:32
Nem vásárolnék ilyet. Nem tudom mi az oka a testvérednek, hogy nem akarja eladni, lehet ha 1-2 rosszarcú figurával oda mennél nézelődni, mint potenciális vevőket bemutatnád őket, meggondolná magát a testvéred.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bichi)
2021. máj. 5. 22:32
Balatoni üdülő övezetben van
2021. máj. 5. 22:31
Nagyon minimális az esélye. Nem igen fogja megvenni senki.
2021. máj. 5. 22:29
Árulhatod, de filléreket kapsz érte, az osztatlan közös tulajdon nem túl népszerű vásárlói cél...
2021. máj. 5. 22:18
A testvéremmel örököltünk egy házat. Én eladnám, ő nem. És nincs pénze engem kifizetni belőle, de ha lenne sem tenné. Árulhatom az 1/2 tulajdonjogot? Lenne aki megvenné a részem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook