Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tükör által homályosan... fórum

Tükör által homályosan... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
389. Mutáns Jane (válaszként erre: 388. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 23:12
Pont mostanában határoztam el (és írtam is a másik fórumon), hogy át akarok térni nyers vegán étrendre. Egyszerűen a gyomrom miatt. Meg azért is, mert abban a szuper korszakomban, amiről alant írtam, vegetáriánus voltam (ha nem is nyers, és nem is vegán). Nemcsak sokkal jobban és könnyebbnek éreztem magamat, de sokkal jobb volt rajtam minden parfüm is. A parfümöket imádom. Tudom, hogy ez is egy mesterséges dolog, de a kevés csilivili közül, amit szeretek, ez az egyik. A gyermeki énem van oda érte valahogy.
388. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 373. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 23:08

Értem. Jók az elgondolásaid.


A Facebook jó dolog, de csak egy pontig, ugyanis addig biztonságos valami, amíg tudatosan kezeled, uralod a saját folyamataidat. És akkor lehet bármi, akármi, a te döntésed nélkül nem sokat tudnak kezdeni.


Nyers saláta vagy cigaretta?


A többség a cigarettát választja, mert neki az a "jó", tudatszintje, vágyai ezt engedik meg neki. Az ő döntése.


Ily formában nem kísért az ördög, mindent kiraknak a kirakatba, és TE VÁLASZTASZ!


Ettől szép az egész, hogy a legtöbb esetben 95%-ban tiéd a felelősség!

387. Mutáns Jane (válaszként erre: 385. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 23:07
Ez szuper! Nekem volt egy időszakom, amikor ezt nem tudatosan tudtam, viszont iszonyúan intenzíven éreztem, és szerintem azóta sem éreztem annyira jól magamat a bőrömben, mint akkor. Az egyik fő célom, hogy visszahozzam azt a korszakot az életembe, és ez sikerülni is fog. Egyértelmű jelek utalnak rá.
386. Mutáns Jane (válaszként erre: 372. - MentsVár)
2015. szept. 19. 23:06
Köszi! Nekem tökre megkönnyebbülés volt ezt olvasni! Ha érdekel, mind a kettőtöknek elmesélem a történetemet, de csak priviben. Majd írjatok ide, hogy érdekel-e. Jó hosszú!
385. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 372. - MentsVár)
2015. szept. 19. 23:02

"Az élet célja maga az élet, a puszta létezés."


Ettől a mondatodtól kezdve jön a lényeg.


Igen, én is ezt szoktam mondani, mondtam régebben is. Nincs cél, de mi tűzzük ki az igényeink szerint.

384. Mutáns Jane (válaszként erre: 371. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 23:00
Majd ezeket meg le fogom tölteni, de egyelőre ezek nekem túl nagy falatok.
383. Mutáns Jane (válaszként erre: 370. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 22:57
Ez nagyon érdekes. Kezdem úgy gondolni, hogy az a tudatállapot, amikor a legjobb ötleteim jönnek (jöttek) valamilyen vizuális dolog tervezéséhez / valamilyen probléma megoldásához, az nálam a kontempláció volt. De majd még kérdezek erről. Valószínűleg ezeket a képeket is el fogom menteni.
382. Mutáns Jane (válaszként erre: 369. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 22:55
Mármint hogy milyen vagy sajna?
381. Mutáns Jane (válaszként erre: 369. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 22:55

Tök jó, ezt is elmentem az e-book olvasómra, utólagos engedelmeddel.

Fura, de valahogy úgy sejtem (érzem?), hogy lehet, hogy pont te fogsz (esetleg tudtodon kívül) segíteni nekem abban, hogy rendet tegyek végre a fejemben. Ami baromira rám fér már...

380. Mutáns Jane (válaszként erre: 368. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 22:53
Én is szeretek ide följönni, és én pedig az eszmecserét élvezem. Itt mindig találok olyat, ami valahogy pont nagyon jól jön.
379. Mutáns Jane (válaszként erre: 366. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 22:52
Szóval szerintem rengeteg olyan fiatal van, akik között sikert lehetne aratni az ilyen technikák népszerűsítésével, csak meg kell mutatni nekik, hogy az ő életükben hogyan és mire tudnák ezeket használni, és hogy mit nyernek, és mit "veszítenek" (ha egyáltalán) ezekkel. Ez a korosztály értékeli az őszinteséget, és én ezt szeretem bennük.
378. Mutáns Jane (válaszként erre: 366. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 22:49
Rengeteg értelmes, nyitott ember is van, főleg a fiatalok között. Csak meg kell találni velük a hangot, az ő fejükkel gondolkozni. Én pl. edzőteremben találkoztam rengeteg értlemes fiatal csajjal. Rettentően tudatosak, gyakorlatiasak és fantasztikusan jó túlélési képességekkel rendelkeznek egyébként többségükben. Úgy értem, hogy a mai huszonévesek között lehet, hogy sok érzéketlenek tűnő ember akad, de ez azt is jelenti egyúttal, hogy krízishelyzetben hideg fejű tud maradni, és képes normálisan gondolkodni, nem pánikol be. Ne adj isten, tömegtragédiák, kataklizmák közepette egy-egy ilyen ember kincs szerintem. Főleg, ha szervezőkészség is szorult belé.
377. Mutáns Jane (válaszként erre: 366. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 22:17

Másik oldalról viszont ott van manapság a Titok filmek hallatlan népszerűsége, Bob Proctor népszerűsége, Esther Hicks és Abraham népszerűsége... stb. Soroljam?

Lehet, hogy az évezredees tanításoknak csak új köntös kellett. Abban az évezredekkel ezelőtti időszakban a mindennapi élet teljesen más volt, úgy értem, más dolgokon volt a hangsúly. Az akkor keletkezett tanítások azokhoz az életkörülményekhez igazodtak. Továbbá sokkal erősebb volt a tekintélyelvű gondolkodás is. Én személy szerint nagyon örülök, hogy ez utóbbi is az enyészet martaléka lesz / lett, mert egy csomó nemkívánatos következménye volt. Szerintem én született egyenlőségpárti vagyok, és alapból mindenkiben a fejlődési lehetőséget látom. Lehet, hogy nagyon naiv és optimista vagyok. Na mindegy.

376. Mutáns Jane (válaszként erre: 364. - MentsVár)
2015. szept. 19. 22:14
Én azért látok egy-két pozitív tendenciát a mai világban is. Ha érdekel, elmesélem. Szerintem ez az egész internetes világ egy rakás teljesen új, Tudatos Teremtést egyre jobban elősegítő képességet is kitermel az új generációban. Még a Facebook-függőkben is. A gyakorlatban tanulják meg, mit jelent elvont fogalmakban gondolkodni. Hiszen ha úgy vesszük, mindaz, amit ők a virtuális világban művelnek (meg mi is itt), az végső soron, végeredményét tekintve csak elektronok meg fotonok mozgása fizikai értelemben véve, nem? Csupa nem-fizikai dolgot alkotunk, hozunk létre. Még a bamba, narcisztikus facebook-huszárok is.
375. Mutáns Jane (válaszként erre: 374. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 22:09
Túl puritánnak érzem magam - ezt meg kell magyaráznom. Én ilyen szuper nagyképernyős, sztereó tévét először Tescóban láttam, működés közben természetesen. Na most, az nekem valahogy már akkor túl sok volt. A moziban 1997-ben jelent meg a Dolby Surround technika (mármint nálunk Szegeden), a Csillagok Háborúja trilógiát (az eredetit) imádtam, ezért azt megnéztem ezzel. De más filmeknél, meg a Tescós tévémustránál is egyre jobban azt éreztem, hogy nem igazán van nekem arra szükségem, hogy a túltolt látvány és a hanghatások általi hatásvadászattal le akarják fújni a fejemet a helyéről. Szóval a Csillagok Háborúja után már nekem valahogy túl sok volt ez az egész. Meg egyre jobban viszolyogtam attól, hogy mennyire megpróbálnak palira venni a hollywoodi filmstúdiók engem, mint mezei nézőt.
374. Mutáns Jane (válaszként erre: 364. - MentsVár)
2015. szept. 19. 22:04
Ha az ember abban véli megtalálni a boldogságát, ami bonyolult és drága, akkor én a családomat tekintve is nagyon szerencsésnek mondhatom magamat. Noha öcsém gépészmérnök és ezért jó az érzéke a gépekhez, ennek ellenére mindig mindent a használhatósága alapján értékel. Én meg egy idő óta valahogy túl puritánnak érzem magam az ilyesmihez. Régen szerettem a csilivili dolgokat, de azok sem voltak feltétlenül drágák. Mondjuk ez a tendencia most is megvan bennem, de én egy sima hologramos papírtól is el tudok ájulni, és sokáig gyönyörködni benne. Mert szivárványos :-) Egyébként imádom a színeket meg a formákat, de egyre jobban érdekel a lehetőség, hogy ezeket ne fogyasszam, hanem alkossam inkább.
373. Mutáns Jane (válaszként erre: 365. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 19:26
Én ezt csak zenelejátszónak és fényképezőgépnek akarom használni. Egyébként kikapcsolva fogom tartani. A net csak asztali gépen érdekel, hírolvasás, néha google-keresgélés, videostream, és az itteni anonim fórumozás szintjén. Facebook-fiókom sose lesz. Eleve utálom a közösségi oldalakat. Az iwiwet volt alkalmam kipróbálni, még a facebook előtt. Egy idő után rájöttem, hogy ennek az én életemben egyáltalán nincsen semmi funkciója. Kis idővel később az iwiw-fiókomat is töröltem. Akkoriban kaptam az első facebook-meghívókat. Kb. négyesével. Az oda már beregisztrált akkori ismerőseim fiókjából a facebook írt nekem, az ő tudtuk nélkül. Gondolom, megadták ott az én e-mail címemet is. Na, én ebből nem kértem, és azóta sem kérek. Pláne, hogy a Facebook minden oda föltöltött anyagot, legyen az szöveg, kép, link, a föltöltés után jogilag a saját tulajdonának tekint. Hát ezt nekik!
2015. szept. 19. 13:01

Ne izguljon egyiktek se, hogy "káosz közepette" létezik!:)


Az élet egy folyamat, minden pillanata egy folyamat, soha nincs kész.

Csak azért vagy itt, hogy folyamatos megtapasztalás által egyre újabb és újabb indíttatásaid legyenek arra, hogy a számodra lehető legmegfelelőbbet megtapasztalhasd, leginkább úgy nyilvánulj meg, aki valójában vagy, és ezáltal újabb indíttatásaid legyenek arra, hogy... És ez így megy örökkön örökké.

Ezt a mondatot nagyon gondoljátok át, sokszor ízlelgessétek és rájöttök, hogy az eddigi életetek minden pillanata is pontosan ezt támasztja alá. Azért, mert ez így van.


Az életnek nincs olyan célja, mint amit mi sokszor igyekszünk megfogalmazni ezer féle megközelítéssel.

Még letisztultabban: Az életnek nincs célja.

Ha mégis, földi szintünk szerint meg akarjuk fogalmazni:

Az élet célja maga az élet, a puszta létezés. Azok, amiket te célokként tűzöl ki - akár kicsik, akár nagyok, akár legyenek azok a legnemesebbek is -, csupán a te létezésed különböző megtapasztalások, megnyilvánulások iránti igényeinek a kifejeződései, melyek újabb igényeket ébresztenek benned újabb megtapasztalások felé.

Ugye, hogy te is így látod, ha visszatekintesz az életedre bármely szakaszára?

Azért, mert ez így van.

2015. szept. 19. 09:32

De szeretem! Csodálatos ez a videó! Annak aki valamennyire érti/éli:


[link]


Élete:


[link]


That is the problem, that is the point:


[link]

2015. szept. 19. 09:24

Sri Chinmoy koncentrációban:


[link]


Sri Chinmoy kontemplációban:


[link]


Sri Chinmoy meditációban:


[link]

369. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 364. - MentsVár)
2015. szept. 19. 09:22

Muszáj tisztába tennem, ha valaki nem értené:



koncentráció = figyelem kifelé


kontempláció = figyelem befelé


meditáció = figyelem felszámolása ("VAN-ság")



(Sajna én ilyen vagyok...:)

368. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 363. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 09:13
Jaja, én is káosz közepette létezem, ott simítom a dolgokat, de néha üdítő ide feljönni egy kicsit beszélgetni, "osztani az észt". Ez nekem szórakozás. Persze befogadónak is kell lenni, mert az adás egyoldalas, önzetlen tevékenység a maga módján. :))
367. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 364. - MentsVár)
2015. szept. 19. 09:11
Nyilván volt meló, de örülök hogy itt vagy.
366. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 364. - MentsVár)
2015. szept. 19. 09:10

Még a lelkemnek is üdítő ezeket a sorokat olvasni, de olyan szinten nem találok ilyen gondolatokat az emberek között, hogy kétségbeejtő.


Én azt szoktam mondani, ha már 1 ember van, akinek ilyen értelmes gondlatai vannak, az maga a KINCS!


Azt kell mondjam, én is nagy szarban voltam, amikor megtaláltam ezeket a technikákat, de nyomban jött a segítség, és onnantól kezdve csak rajtam múlt a dolog. Múlik most is.


A ma embere meg akármilyen szarban van, előbb nyúl alkoholhoz, droghoz, vet önkezűleg véget az életének, szenved, sajnáltatja magát, vagy másokat bántalmaz, minthogy KERESSEN, TALÁLJON ÉS GYAKOROLJON, azaz kibróbálja ezeket a technikákat, amelyek már keleten évezredes bölcsességnek számítanak.

365. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 363. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 08:54

Ehhhh... megtörtént a kísértés...


Innentől kezdve te szabsz neki határt, de addig is:


ÜDVÖZÖLLEK A MÁTRIX VILÁGÁBAN!


:)

2015. szept. 19. 01:25

Sziasztok, bocs, egy jó pár napos "külsős" elfoglaltságom volt.


Az ember abban véli megtalálni a boldogságát, ami bonyolult és drága. Minél bonyolultabb valami és minél drágább, annál nagyobb a bizalma ahhoz, hogy abban, azzal, vagy annak birtoklásával találja meg a boldogságát.

Mert tükör által homályosan... Ugye, tudjuk. :)

Zolcsika meditációs technikáiról jutott ez eszembe. Annyira egyszerűek, puritánok, és olcsók, hogy a ma pörgős emberének már marhára el kell keseredve lennie, hogy ezekhez "folyamodjon".

Pedig ha tudná, hogy ebben van az igazi szabadság, a gyógyulás és a boldogság, azért mert ezen meditációs technikákkal tud legközelebb kerülni önmaga

belső Énjéhez, az

éltető Lelkéhez, a

Forráshoz, a

Maghoz.

A világ legjobb gyógyszere, energia és boldogság forrása a meditáció-koncentráció-komplentáció hármasa.

Mivel ez

minden embernek

minden helyzetben

minden költség nélkül a rendelkezésére áll, ezért természetesen a ma emberének ez teljesen értéktelen.

Mert ma mindennek az általános egyenértékes, a pénz szabja meg az értékét.

363. Mutáns Jane (válaszként erre: 362. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 18. 22:58

Bocsi, csak az a helyzet, hogy most voltam az öcséméknél, ahol unokahúgommal játszottam, aki egyszerűen leállíthatatlan négy és fél éves, aztán mikor hazajöttünk, akkor meg egy anyukám és általam közösen készített verses mesekönyvbe az illusztrációt gyártottam, ezért kissé le vagyok merülve. Ja, az is az unokahúgomnak készül. Csak sajna most offolok ugye, mert ez nem a topik témája. Egyébként ha valaki valóban kiváló minőségű színes ceruzát keres, amivel könnyen és eredményesen lehet dolgozni, a Maped Color Peps márkát ajánlom szíves figyelmébe.

Az van, hogy az életem is meglehetősen összevissza, de nekem így jó.

Ja, képzeld, öcsém megdobott egy használt okostelefonnal. Kértem őket, hogy csomagoljanak kaját, mikor jöttünk tőlük haza, mikor kipakoltam a szatyrot, döbbenten láttam, hogy ott van benne egy töltő, és egy kissé kopott érintőképernyős Samsung telefon. Még föl is hívtam a sógornőmet, hogy véletlenül bent felejtették az egyik telefonjukat, mire ő megígérte, hogy visszaküldi az öcsémet hozzánk. Mikor fölhívtam öcsémet, és a telefon részletes leírása után megkérte, hogy most már ő is juthasson szóhoz, közölte, hogy ezt a telefont nekem adta. :-O Nincsen benne SIM-kártya (nem is lesz), zenehallgatásra és fényképezésre fogom használni, mert szerencsére olyan a fülhallgató bemenete, amibe bármilyen fülhallgatót be lehet csatlakoztani (3,5 mm-es jack).

2015. szept. 18. 19:50
Jó lenne összejönni itt egy kicsit beszélgetni. De nem erőltetem a dolgot. Kellemes hely ez a topik.
361. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 360. - Mutáns Jane)
2015. szept. 14. 23:03

Érdekes hasonlat. Hát, ugye a pislogásnál a fény és a sötétség váltakozik rendszertelenül. Tehát még te sem döntötted el, melyik irányban pislogjál, de már érzed hogy ebből "Fény" lesz a vége, jó esetben...


Amúgy a tudat is így pislákol, csapong, az egyensúly akkor kezd beállni elvileg, amikor a fény kerül túlsúlyba.

360. Mutáns Jane (válaszként erre: 357. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 14. 21:15
Köszönöm szépen. Ezt fogom tenni. Egyébként volt az a topik, hogy "Jellemezd magad egy szóval" és én azt írtam magamról, hogy neonfény, mert én is pontosan úgy tanulok meg valamit, mint ahogy a neonfény pislog, mielőtt világítani kezd. Ki-be "zuhanok" a tudás és a nem tudás között, egyikből a másikba, majd a tudás időszakai egyre hosszabb ideig tartanak, végül állandóvá válik. Fura, de valahogy ezt a hasonlóságot már évek óta megfogalmaztam, vagy észrevettem magamban. Remélem, nem baj, hogy csak magamról beszélek.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook