Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudtok valamit mellgyulladásra?Fontos lenne fórum

Tudtok valamit mellgyulladásra?Fontos lenne (tudásbázis kérdés)


18. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 17. - Kék013)
2009. okt. 27. 14:01
örülök én is neki
2009. okt. 27. 08:51

Köszönöm a sok segítséget, 2 nap alatt megoldódott a probléma.A kicsi fiam, meg a fejég eggyüttes hatására.Épp csak hőemelkedésem volt még:-)

A forró zuhany is sokat segített, de éljen éljen aki ezt a fordított szoptatási helyzetet kitalálta!

2009. okt. 26. 19:32

Remélem minden megoldódott és nem lettek következményei!

Meleg, meleg és meleg minden formában!Van a Nubynak melltartóba helyezhető zselés borogatása Rossmanban Corában láttam már nálam nagy szolgálatot tett!

15. a1baa7edcc (válaszként erre: 13. - Kék013)
2009. okt. 22. 12:20

Ezt tenyleg segithet, en 2 kisparnat magam melle raktam es arra tettem a babat, karral at tudd karolni a testet, mintha a honaljad ala csapnal egy kistaskat. Eleg nehezen hoztam ossze az elejen ezt a pozicio, de tokeletesen, a honalj alatti tejmirigyekbol kiszivta az osszes tejet.

Viszont ha holnapra is megmarad a csomo, szerintem ne borogatassal huzd az idot. Egyebkent a legjobb, ha forro vizben letusolsz.

Remelem sikerul megoldanotok, hogy ne gyulladjon be!

14. a1baa7edcc (válaszként erre: 4. - Kék013)
2009. okt. 22. 12:15

Szerintem ne kiserletezz otthon, kerj meg egy szakembert, hogy segitsen. Mikor nalam ugyanez volt (nagyon felment a lazam), ejszaka elmentunk az ugyeletre, szerencsemre egy doktorno volt ott, az asszisztense pedig meg maga is szoptatotta az 5 honapos babajat. Felirt antibiotikumot, amit vegig kellett szednem, ezek kivul megmutattak, hogy pontosan hogyan szoptassam a babat, hogy kikuszoboljem az ilyen problemakat. Hogyan forditsam, hogyan alljon a szaja a cicin stb.

Hiaba olvastam neten es hiaba segitettek elotte is tobben a korhazban noverek, mindenki masra hivta fel a figyelmem, mindenkitol valami mast tanultam, mindenkinek masok a tapasztalatai...

2009. okt. 22. 12:04
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!Remélem beválnak, ha felébred Manó Úr kipróbálom a hónaljfelöli szoptatást, holnap meg a káposztát:-)
2009. okt. 22. 11:09
A borogatással vigyázz, csak meleg legyen, mert a hideg/langyos apaszthat! Forró zuhany is jó, enyhíti a feszülést és tágítja a tejcsatornákat, könnyebben jön a tej.
11. mint (válaszként erre: 9. - Xti_)
2009. okt. 22. 10:44

a kaposztalevel tenyleg jo :)

en huzo pakolast es kaposztalavelet felvaltva szoktam hasznalni.Bemasolok egy leirast,hogy kell huzopakolast csinalni.

Húzópakolásnál kenje be olívaolajjal a mellét, tegyen rá egy nagyon forró vízbe áztatott, kinyomkodott vattát vagy textilt, aztán egy nejlondarabot, ami megtartja a dunsztot, és hőszigetelésként még egy réteg textilt (pl. egy zsebkendőt). Amikor a vatta kihűl, cserélje. Ez segíthet fellazítani a követ vagy a blebet, és utána a baba már általában ki tudja üríteni a mellet.

2009. okt. 22. 10:37

Szia!

Szerintem jó a langyos borogatás.Maszírozz,fejj és szoptass.Ez be fog válni.Nekem is volt,és ez segített!

Kitartás!Tudom mennyire tud fájni!

9. xti_
2009. okt. 22. 10:36
ha káposztalevelet teszel a melltartódba, az lehúzza a gyulladást. én még most várom az első babámat, tehát nem saját tapasztalat, de a nővéremnél bevált.
2009. okt. 22. 10:24
jól masszírozs át a melled kényes területét szoptatás előtt
2009. okt. 22. 10:22
ezt úgy kivitelezheted a legkönnyebben, ha leülsz az ágyra magad mellé rakod olyan magasra a párnákat, hogy a baba megfelelő magasságban legyen
2009. okt. 22. 10:22
Csatlakozom az előttem szólóhoz,plusz még ha fejed.Viszont a borogatás egyáltalán nem jó tipp,nekem a kórházba ajánlották,de szerencse nem csináltam és később olvastam,hogy apasztáshoz jó,de másra nem!
2009. okt. 22. 10:21
amerre az álla áll, arra szív a legerősebben, tehát a a hónalj felöli rész a gyulladt, hónalj tartásban szoptass, a baba lábacskái, a hónod alatt legyenek....remélem érthető:)
2009. okt. 22. 10:20

A kisfiam 2-3 óránként szopizik.Sokat eszik.Mindig úgy érzem, hogy kiette az összeset, de a bal mellemből a hónalji részről nem jön ki a tej.

Már 2szer is volt hasonló, akkor lefejtem, mert becsomósodott .

Most a fejés sem segít és hiába tettem arra a mellre nem érzek változást.Már nagyon fáj.Kemény mint a kő, de csak az a rész!

Segítsen aki tud!

2009. okt. 22. 10:19
lehetőleg úgy fordítsd a babát, hogy onnan szívja ki először, amelyik a gyulladt terület
2009. okt. 22. 10:19
sok-sok szoptatás
2009. okt. 22. 10:15
Tudtok valamit mellgyulladásra?Fontos lenne

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook