Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudott-e valaki epekövet műtét nélkül megsemmisiíteni (teák, életmódváltozás )? fórum

Tudott-e valaki epekövet műtét nélkül megsemmisiíteni (teák, életmódváltozás )? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
45. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 44. - 00346cf747)
2009. szept. 29. 07:06

Én egy internetes fórumon találtam rá a dokimra. Nagyon rendes volt, örök HÁLA neki! először e-mailben kerestem meg, majd telefonon beszéltünk. Behívott a kórházba, soron kívül fogadott, megmozgatott mindent, hogy másnap meg tudjon műteni. ÉS meg is műtött. Gyakran bejött, megnézte hogy vagyok. A szabadnapján jött be csak miattam, hogy kiszedje a varratokat. És nem fogadta el a borítékot! Varratszedésen adtam neki egy üveg bort hálám jeléül.

Na mindezzel csak azt akarom mondani, hogy előre le kell beszélni a dokival, hogy legyen aki vár, és ne idegenek között kelljen elveszni. És vannak még emberséges dokik is a földön :))))

44. 00346cf747 (válaszként erre: 40. - 8e8c2f0ee9)
2009. szept. 28. 20:55
Éppen most szorítják nagyon, hogy területen kívülieket ne fogadjanak. Szabad orvosválasztás csak elméletileg létezik.. :(
43. 00346cf747 (válaszként erre: 40. - 8e8c2f0ee9)
2009. szept. 28. 20:54
Szia, ez nem ilyen egyszerű, engem más városból simán elhajtottak.
42. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 41. - 9bd5dfe03f)
2009. szept. 28. 20:48

Hát, nekem nem a kaja okozta a panaszt, mostani diéta rost és zsírszegény, puffasztó, "k" betűs étel kilőve, és azért egy kis szénhidrát szegénység is bele szőve..

ha már egy szer diéta:-DDDD

41. 9bd5dfe03f (válaszként erre: 38. - 3c2c8696c4)
2009. szept. 28. 13:36
A diéta nekem is jól jönne vagyis rámférne.
40. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 35. - Cszsuka)
2009. szept. 28. 11:31

Ajánlom, hogy keressetek egy másik városban egy másik dokit, aki tud hamarabb műteni. Nekem is ez volt, hogy elfogyott a kórházban a pénz, és csak életmentő műtéteket végeztek el. Debrecenben még volt pénz ilyesmire, és ott megcsinálták pár napon belül. DE nekem már nagyon sürgős volt.

Küldök egy privit is.

2009. szept. 27. 23:29

Nekem 1x volt egy erősebb görcsös valami amikor lerohantam a körzetihez és mire sorra kerültem volna addig pont előttem hívták ki házhoz.Mivel nem tudtam tovább ülni így hazabandukoltam és valahogy elmúlt magátólNagyon ritkán érzek kis mesis görcsöket és derékfáját de általában egy nap.Minap ahogy tataroztunk meg bútort mozgattunk és sokat cipekedtem,na akkor fájt a hasam derekem körbe szabályosan mesis fájdalommal.Gondoltam is rá hogy nyilván bemozdult valami kő.

Én roppant sósan eszem már kicsi gyerekkorom óta de annyira hogy utánam a kutya sem bírja megenni a maradékot.Nem diétázom nem figyelek ilyesmire .Nekem már nagyon kiáll a rudam,azaz nem csodálkoznék egyáltalán egy görcsrohamon.

Ezt a kikakilós böjtkúrát azért nem árt egyeztetni a körzetiorvossal nem?

Nincs panaszom de kipróbálnám ha az orvos rábólint.Lehet hogy a puffadásom is valami kő okozza.

38. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 36. - 9bd5dfe03f)
2009. szept. 27. 20:34
Hááát.....ezt csak Te döntheted el, mint már írtam....én mindenesetre nem bántam meg!!Az első pár nap az rossz de kibírható,diéta meg külön jól jött :-)))))))
37. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 35. - Cszsuka)
2009. szept. 27. 20:33

Igen ez így szokás, ha gyulladásban van az epehólyag nem szívesen másznak bele mert sokkal rosszabb egy gyulladt környezetet műteni, mint ami le van nyugodva, minimum 6 hét a várakozási idő.Sőt ha gyulladt akkor sokkal nagyobb a valószínűsége egy nyitott epeműtétnek mint a "lyukasztásosnak".

Próbáljon meg diétázni amennyire csak lehet...saját érdeke.

36. 9bd5dfe03f (válaszként erre: 34. - 3c2c8696c4)
2009. szept. 27. 19:40
Nekem szinte állandóan fáj vagyis inkább fájdogál. Nekem kövem van.
35. Cszsuka (válaszként erre: 34. - 3c2c8696c4)
2009. szept. 27. 19:31

Ehhez képest egy rokonomnak nagyon súlyos epegörcse volt aug. elején. Bevittük a kórházba, csak másnap engedték haza azzal, hogy meg kell műteni. Adtak is időpontot: decemberre...

Azóta már háromszor görcsölt be újra, s mindannyiszor az ügyeleten kötött ki. Adtak neki egy (volt, hogy három!!) injekciót, megvárták, hogy jobban legyen és közölték, hogy sajnos csak akkor lehet megműteni, amikorra kiírták...(?)

34. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 33. - 9bd5dfe03f)
2009. szept. 27. 18:32

Ezt Te döntöd el mikor akarod megcsináltatni.

Nekem már szinte 5-7 hetente jöttek a görcsök, volt hogy 1 napig, volt hogy 3 napig tartott.

Tünetek: nekem tipikus jobb bordaív alatti görcsök, ha "igazi" volt sehogy sem volt jó, se állni,se ülni se feküdni. Marék számra ettem a görcsoldókat(papaverinum+no-spa+panalgorin)3-4 óránként.Hányinger, hányás, hasmenés...

Főleg azért szántam rá magam mert megijesztettek...

ha nagyon sokáig halogatom a krónikus epehólyag gyulladást, az bizony elrákosodhat,ráterjedhet a hasnyálmirigyre is(a gyulladás) és minél rosszabb állapotba kerül a hólyag,annál nagyobb az esély hogy nem lehet laparoszkópijával megcsinálni,hanem vágással csak.Vagy elakadhat a kő és sárgaságot okozhat...és még sok minden.

Szóval rászántam magam, 4 hét pihenő helyett, csak 2 hétig voltam itthon és már dolgozom is.

Nem bántam meg..eddig és remélem ezután sem fogom!

33. 9bd5dfe03f (válaszként erre: 8. - 3c2c8696c4)
2009. szept. 27. 17:39
Meddig lehet vele várni? Mik a tünetek mikor már nem lehet halogatni?
2009. szept. 18. 12:25
Hallottam még hathetes reteklé kúráról. Csak sajnos részleteket nemtudok.
31. gmonix
2009. szept. 18. 11:37
A magnéziumszulfátos kúrát olyan is megcsinálhatja akinek epehólyag gyulladása volt?
30. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 29. - Júlia*)
2009. szept. 18. 10:14
Nos..sajna sokan azt hiszik (nem baj) hogy az epehólyag termeli az epét...pedig nem,a máj termeli, ott csak koncentrálódik, és ha eszünk onnan lökődik ki a patkóbélbe.Addig amíg el nem távolítják, onnantól kezdve, a dokik "rövidre zárják a folyamatot" vagyis epehólyag híján egyből a patkóbélbe ürül az epe. Röviden ennyi. :-))
2009. szept. 18. 07:37

A műtétet javaslókhoz szeretnék szólni.


Miért jobb a műtét, ahol eltávolítják a köveket valóban, de az epehólyaggal együtt.


És utána?

A májnak kell átvennie az epehólyag szerepét.

2009. szept. 18. 06:25
Érdekes amit irtok a népi gyógymódról még annak is érdemes lenne kipróbálni akinek nincs köve mert tisztitja az epét
27. 00346cf747 (válaszként erre: 26. - Ildi^^)
2009. szept. 17. 18:04
Az erre való cseppek is mentolos ízűek. Érdekes, nálam éppen a mentol okozza a panaszt :( Még a rágógumi is.
26. Ildi^^ (válaszként erre: 22. - 8e8c2f0ee9)
2009. szept. 17. 17:57
sziasztok! nekem az első szülésem után lettek köveim.nem mertem megmüttetni.azóta megint terhes lettem. 2és fél hós a babám. megbántam hogy nem vetettem ki. nekem a mentolos cukorkák segítettek. mikor éreztem hogy kezdődik a görcs elszopogattam párat. általában bevált.
2009. szept. 17. 17:53

Sziasztok.

Én nagyon komoly epediétába kezdtem már akkor mikor még csak az ultrahang mutatott követ,de nem fájt.

3évig teljesen panaszmentes voltam,még könyvet is vettem receptekkel mit főzzek,mit ehetek mit nem..

De műtét lett a vége,nekem a derekam fájt nagyon meg a hátam!

Végül az orvos rábeszélt a műtétre,az ultrahangon látott 2 epekő helyett 14-et szedett ki..

Azóta megeszek bármit,semmi bajom,nem fáj semmim!

2009. szept. 17. 17:00
Úgy emlékszem, a magnézium szulfátot anno hashajtásra vettem a patikában, de kávéskanálnyi adagolásban. 10 dkg, háááát...
23. csabi4
2009. szept. 17. 16:53

Sajna ő már nincs köztünk pedig nagyon sok emberen segitetttttttt

Kecskés László

[link]

a honlapján nagyon sok érdekes dolgot találtok -

Kár hogy az ilyen jó emberek hamar elmennek .....

2009. szept. 17. 16:51

sziasztok!

Nekem is voltak epeköveim. Nagyon sok, és kis borsszem- nagyságúak. Nekem műtét volta vége, nem kísérleteztem semmivel, meg akartam tőlük szabadulni. Terhesség alatt jött az első epegörcs, és onnantól kezdve hetente, kéthetente egy. szülés után heti kétszer görcsöltem, de úgy, hogy mindig ügyelet volt a vége, és nagyon szigorúan diétáztam végig!!! Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a kicsi kövek beakadnak az epevezetékbe, és írtó kínokat tudnak okozni. Én mindenkinek csak javasolni tudom a műtétet: 4 kis lyuk, csak a műtét utáni napon vannak nagy fájdalmak, de az semmi az epegörcshöz képest, és utána soha többé nem kell vele foglalkozni, szenvedni vele, kínlódni, figyelni rá, hogy miket eszek, miket lehet.

Tudom, hogy ez a tudásbázis nem ezt kérdezte, de azért érdemes megfontolni.

21. 00346cf747 (válaszként erre: 19. - Csabi4)
2009. szept. 17. 16:48
Milyen László?
20. hibiscus (válaszként erre: 17. - Csabi4)
2009. szept. 17. 16:39
Valami hasonlóra gondoltam, bár ennyire drasztikusra talán mégsem. A dokitól teszem függővé, bár ismerve a Ők metodikáját sziké...
19. csabi4
2009. szept. 17. 16:35

Na még egy igy hirtelen -csak saját felelőségre !!!


Megcsináltam a László utasításai szerint a kúrát, szóról-szóra minden úgy történt, ahogyan azt nekem előzetesen elmondta.Rengeteg epekő távozott belőlem, nem akartam hinni a szememnek !

A méretük változó, a legagyobb közel 8mm nagyságú.Állaguk:szivacsos, agyagos.Kavicsos keménységűt nem tapasztaltam.Színük:mustársárga,enyhe zöldes árnyalattal.Számuk:több száz !

Rögtön felhívtam a Lászlót és elmondtam a tapasztaltakat.

Ajánlom mindenkinek,próbálják ki!

18. csabi4
2009. szept. 17. 16:32

egy másik :

Elolvastam a "receptedet" másnap megtörtént a beszerzés, szombaton és vasárnap a kivitelezés.

Már a második adag magnéziumszulfátos víz ivása előtt hasmenésem volt. Este 10 óra körül megittam az olivaolajas grape fruit-os keveréket és nyugodtan aludtam reggelig. Reggel először csak vizes jellegű széklet távozott, jobban megnézve olyan volt, mintha sok ikra lenne a tetején. Kételkedtem, hogy hol van ez a többezer darabos epekőhöz képest. Később még 3 alkalommal kellett nagyvécéznem és ekkor elakadt a lélegzetem, hiszen az egész kemény széklet mennyisége epekőből állt. Úgy nézett ki, mint a kihipózott széklet. Gondoltam, hogy a férjem ezt ha csak elmesélem neki, nem fogja elhinni, ezért kértem, hogy nézze meg. El volt szörnyülködve. Happy End az egészben, hogy a minimum 45 éve fennálló székrekedésem ezzel megszünt, azóta 5 kg-ot fogytam, ami eddig nagyon sok másféle módszerrel sem sikerült. Bátran ajánlom másoknak is, hiszen nagyon jóleső érzés, amikor helyreáll a rend. Könnyebbnek, felszabadultabbnak, magabiztosabbnak érzem magam.

17. csabi4
2009. szept. 17. 16:28

Rég jártam a lapon, látom László is. Veszem a bátorságot, hogy írjak, mivel éppen tegnap csináltam meg harmadszor az epetisztító kúrát. Legutóbb úgy 4 éve.

Szerintem hatalmas dolog, hogy kés nélküli műtéttel, otthon, saját környezetben meg lehet szabadulni a kövektől. Nekem még egészen megkövesedett kövem nem volt, viszont gyurma keménységű és zselészerű legalább 10 db kiürült, köztük akár 1 cm nagyságú is. Pedig régóta igyekszem egészségesen élni, de hát a gondolatok... (még azokkal itt-ott baj van).

Azért kell egy adag elszántság és agymunka a véghezviteléhez, és az olaj utáni éjszaka nagyon nehéz, de mi ez ahhoz képest, amilyen felszabadultságot már egy nap pihenő után érez az ember! Szóval bátorság! Szívesen cserélek tapasztalatot, ha igényled!

Most olvastam a kúrát, amit én csinálok kicsit más: hashajtást követően 2 nap almaléböjt és az olajat és citromlét én úgy 2 óra alatt ittam meg este, miközben villanypárnával melegítettem a májat, hogy ellazuljon. (Tehát jobb oldalon.) Ennyit szeretnék hozzátenni.

16. csabi4
2009. szept. 17. 16:25
keresek egy visszajelzést nektek
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook