Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüdőgyulladás fórum

Tüdőgyulladás (beszélgetős fórum)


1 2
34. emi75 (válaszként erre: 33. - Holdacska88)
2014. aug. 30. 19:32

Legalább lát szakorvos. remélem végére tudsz járni, hogy mi ez.


Képzeld, nekem tegnap derült ki, hogy 5 hete (mikor épp a tüdőgondozóban vártam, hogy megvizsgáljanak) köhögéskor az egyik bordám valószínű a porcnál eltört. azért fájt ilyen nagyon az egész mellkasom...

2014. aug. 30. 12:41
lehet odamegyek és azt mondják nincs is semmi bajom
2014. aug. 30. 12:31
Nos maradt a köhögésem ill. a nehéz légzésem, ezért miután a kopetminta negatív lett, amit nem is csodálok, mert épp abban a pillanatban nem tudtam olyan dolgot produkálni..., szóval a doki elküldött a tüdőgondozóba
31. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1. - Holdacska88)
2014. aug. 19. 19:38
Nekem 7 éve volt és a tüdőmön pár évvel ezelött még látszottak a foltok...Én akkor kb 3 hétig az ágyban voltam,nagyon szarul voltam. Arra emlékszem,hogy még 2 hét után is kifáradtam abba,hogy kimenjek pisilni esténként meg zuhanyozni. És nagyon lihegve szenvedtem vissza magam a szobába. Szóval szerintem a nehéz légzés 3 hét múlva normális ha brutális a tüdőgyuszi mint nekem akkor,de azért ha egy hét múlva is kimondottan nehezen veszed és azt tapasztalod,hogy kicsit sem javult akkor mindenképp orvos.
30. holdacska88 (válaszként erre: 29. - Emi75)
2014. aug. 19. 19:31
Itt ha fejre állok se fog velem egy orvos se törődni.. de azért köszi a tanácsokat.
29. emi75 (válaszként erre: 27. - Holdacska88)
2014. aug. 19. 19:22

Ja, ezt írták az én papíromra is az azelőtti napon, hogy kórházba kerültem. Hogy a köpet kezd felszakadni.


Összehasonlításul mondom, hogy a nagy mennyiségű zöld köpet eltűnt EGYETLEN kezeléstől a kórházban, már másnap kevés sárga volt.

Na mindegy részemről befejeztem, te tudod mit csinálsz.


Én június elején kezdtem egy sima akármilyen vírussal, amit a gyerek hazahozott az oviból. Ő is gyógyszerrel is három hétig gyógyult belőle. (egy hét alatt szokott) Én ugye nem kaptam gyógyszert, és most a kilátásaim szerint szeptember közepén telik le a 2 hét (otthonfekvős) lábadozási idő az antibiotikum teljes elhagyása után. Ha minden jól megy.

28. emi75
2014. aug. 19. 19:17

Na már én vagyok ideges tőle, hgoy megint történik valami elkerülhető.


a kórházban csupa ilyennel találkoztam. volt egy csaj, akinek a rutin térdműtétjéhez elfelejtettek vérhígítót adni, két trombózisa lett a lábában, azért hozták be, mert hátha tüdőembóliája is van.


Egy néni, akinek félrekezelték a tüdőgyulladását, ami annyira durva lett, hogy alig bírták belőle összerakni, és utána tüdőfibrózisa lett, és arra kapja most a gyulladásokat el szegény. (ez valami olyasmi, amikor kötőszövet (heg) lesz a gyulladás helyén a tüdőben, ami nem tudja felvenni az oxigént. Ennek 5-10 éves túlélése is lehet, mert a szívét tönkreteszi.


és még mesélhetnék, sajnos most nagyon benne vagyok ebben.

2014. aug. 19. 19:16

Persze, hogy gyulladásra utal, hisz tüdőgyulladásom van, igen, sötét zöld köpet volt és orrváladék, talán most már világosabb.

Már szerencsére tudok aludni éjjel és alig köhögök az éjszaka, meg a második antibiotikumtól már felszakad félig meddig a köhögés.

26. emi75 (válaszként erre: 24. - Holdacska88)
2014. aug. 19. 19:12

sőt végső kétségbeesésben még azt is megjátszanám, hogy beutaló nélkül segítséget kérek a tüdőambulancián (a kórházban), bekönyörgöm magam, hogy nem kapok beutalót a háziorvoshoz, de nagyon szarul vagyok.


Most komolyan. akár azonnal. ezek nagyon durvák amiket leírsz.

25. emi75 (válaszként erre: 24. - Holdacska88)
2014. aug. 19. 19:08

Most kedd van, nem?


Nem próbáltál beutalót kérni tüdőgyógyászatra? Szerintem kéne.


Esetleg holnap is menj vissza, hogy szarabbul vagy.


Vagy este menj el ügyeletre, ott úgyse foglalkoznak az emberrel, ha nagyon szarul van akkor beutalót adnak valahova, neked meg pont az kell.


A zöld köpet az TUTI GYULLADÁS jelenlétére utal. Engem a zöld köpettel azonnal kórházban fogtak.

2014. aug. 19. 19:05
Ez durva? Hát ez volt az első két hét végig, mellette marta a torkom valami végig, mellette étvágytalanság, hörgés, sipolás, nem tudtam beszélni, mert azonnal fulladásos rohamok jöttek rám..ma voltam a dokinál visszamentem hozzá a nehézlégzés miatt, irt egy orrcseppet.. csodálkozott hogy még mindig zöld színű a köpet?? Hétfő menjek vissza, ha nem javul baktérium tenyésztést kell csinálni.
23. emi75 (válaszként erre: 22. - Holdacska88)
2014. aug. 19. 18:49
Ez nagyon durva. akkor csak ismételni tudom magam, szakorvos. jobbulást kívánok!
22. holdacska88 (válaszként erre: 19. - Emi75)
2014. aug. 19. 18:38

Ismerős:SS én sem aludtam napokon át, végig köhögtem az egész éjszakát, befulladtam, hánytam a sok köhögéstől..nagyon durva volt.

Ráadásul köhögésnél folyton mellkasi fájdalom, a szívemnél, a mellkasomnál, a jobb oldali petefészeknél..

21. emi75 (válaszként erre: 19. - Emi75)
2014. aug. 19. 15:44
Ja és hogy teljes legyen a sztori, miután hazaengedtek, három nap után újra erősebb fájdalmaim voltak, következő munkanapon visszamentem kontrollra a biztonság kedvéért, a tüdőm tiszta volt, de a vérvizsgálat mutatta, hogy gyulladás van, azonnak küldtek tüdőröntgenre, és ott volt a gyulladás megint. Szóval még ilyen cifraságok is vannak, hogy kiújul csaknem kéthetes kórház után... nagyon kell vigyázni.
20. emi75 (válaszként erre: 18. - Holdacska88)
2014. aug. 19. 15:38
Szóval irány az orvos. És legyél erőszakos. Keress szakorvost, csináljanak vérvizsgálatot, tüdőröntgent stb. lehet asztmás allergiás stb eredetű is. lehet félrenyelés eredetű is. Ezeket csak szakrendelésen tudják kideríteni.
19. emi75 (válaszként erre: 18. - Holdacska88)
2014. aug. 19. 15:35
Mikor bent fogtak a kórházban, akkor már több, mint egy hónapja köhögtem, éjjel alig aludtam a köhögéstől két hete, pár napja komoly mellkasi fájdalmaim voltak, és egy napja literszámra köhögtem a zöldet. De mivel kismama vagyok, ezért korábban nem adtak gyógyszert, illetve mikor nagy nehezen végül kaptam, az nem használt. Miután nem használt a gyógyszer, a tüdőgyógyász szakorvos közölte, hogy nem érti hogy miért nem használt, de mivel kismama vagyok, menjek haza, inhaláljak sós kamillával, és szedjem a panadolt a fájdalmakra. Másnap végül az ügyelet elküldött a szülészetre, a szülészet a tüdőosztályra, és ottfogtak, még aznap kaptam az intravénás gyógyszereket, és már másnap sokkal jobban voltam. Aki végre elkezdett kezelni, az konkrétan a hatodik orvos volt.
2014. aug. 19. 12:51
Engem valóban meglep, hogy benneteket bent fogtak a kórházba vagy beutaltak, nekem jóval súlyosabb tüneteim voltak, vannak ezeknél.
2014. aug. 19. 09:34
Kb két hónapja A tipusos tüdőgyulladásom volt.egyik napról a másikra 39.8 fok lázam lett.A doki szerint valamilyen vírus. 4 nap után vissza mentem hogy akármit csinálok,nem megy le a lázam.ő a sürgősségire küldött .Itt először megkérdezték minek küldött ide a doktor,mikor biztos csak beszedtem egy vírust,mivel Semmi más tünetem nem volt.De azért elküldött röntgenre.Ahogy vissza értem egyből behívott.Az nap bent maradtam a kórházba,de este hazaengedtek.antibiotikum,lázcsillapító.10 napig szedtem.közben a tüdőgyógyászatra is menni kellett.3 hét múlva gyógyultam meg.de a tüdőn még mindig van folt a legkissebb léguti betegséggel menni kell a kórházba.évente kontroll,és tüdőszűrés.Nem játék nem csak idősekre veszélyes.Sajnos fiatalok is haltak már bele ha nincs kikezelve.Jobbulást kívánok.
2014. aug. 19. 00:12

Nekem egyszer volt tüdőgyulladásom, de azt is csak utólag tudtam meg, lábon kihordtam. Nem volt más tünetem, csak, mint egy sima megfázásnál.

Egyébként nem tudom nálatok mennyire visszatérőek ezek a felső légúti megbetegedések, de ha gyakoriak, akkor érdemes megnézetni a mellékvese hormonjaitokat. A mellékvese kifáradás egyik tünete.

Bocs, hogy eltértem a tárgytól, csak erről kevesen tudnak, pedig szerintem nem ártana.

15. emi75 (válaszként erre: 14. - Holdacska88)
2014. aug. 18. 22:10

Akkor talán eljött az ideje, hogy kérj tőle egy beutalót egy tüdőgyógyászati szakrendelésre. Még összeveszni se kell vele, csak hivatkozz aggódó szülőkre vagy ilyesmi.


Ott remélhetőleg csinálnak mellkasröntgent, elküldenek vérvételre, olyan hallgatja meg a légzésed, aki sok ilyet hallott már, elküldenek légzésfunkcióra, nézhetnek vérgázt, és allergológiai vizsgálatra is küldhetnek ha kell, pl. ha allergia miatt van a nehéz légzés.


Nyugodtan add elő a tüdőgyógyásznak, hogy nagyon aggódsz, mert nem javulsz, és szeretnéd ha megfelelő szakember végére járna ennek.

14. holdacska88 (válaszként erre: 13. - Emi75)
2014. aug. 18. 22:01
Nekem nagyon le van gyengülve egyébként az immunrendszerem.. pont olyanokat nem érdekli igazán akiket kéne...A háziorvosom olyan orvos, hogy rengeteg ember elment már tőle másikhoz..igen igazad van teljesen
13. emi75 (válaszként erre: 7. - Holdacska88)
2014. aug. 18. 21:56

Hát, nem tudom, ki az aki nem veszi komolyan a tüdőgyulladást.


Amíg nem tudták antibiotikummal kezelni, addig halálos betegség volt.


Idős fekvőbetegeknél meg ma is gyakori ok.


Ha nagyon elhatalmasodik - nem kezelik ki, kiújul stb. maradhat nyoma. Személyesen ismertem olyat, aki szegénynek azt mondták az orvosai, hogy a tüdőrákja egy lábon kihordott, ki nem kezelt tüdőgyulladás maradványából indult.


Szóval fiatalon nagyon jó az ember regenerálódó képessége, de a tűzzel nem jó játszani.


Az orvosokról meg annyit, hogy ha tényleg baj van, akkor végül neked magadnak kell "menedzselni" a betegségedet, utánaolvasni, megérteni, mindenre gondolni, addig menni, amíg nem talász olyat, aki foglalkozik veled, stb. Mert egyedül neked fontos, hogy meggyógyulj (tisztelet a kviételnek)

12. emi75 (válaszként erre: 9. - Holdacska88)
2014. aug. 18. 21:50

Hát, te tudod.


Ha jársz hetente a dokihoz, ő mit szól hozzá, hogy három hét után nehéz légzésed van? Szakrendelésre jársz, vagy a háziorvoshoz?

11. emi75 (válaszként erre: 8. - Holdacska88)
2014. aug. 18. 21:47
Most jó kezekben vagyok úgy érzem, de sajnos úgy jutottam idáig, hogy nem vették komolyan a betegségem.
10. emi75 (válaszként erre: 7. - Holdacska88)
2014. aug. 18. 21:46
Lázam nekem sem volt.
9. holdacska88 (válaszként erre: 6. - Emi75)
2014. aug. 18. 21:44
Én a kezdetektől nagyon durván hörögtem, és csúnyán lélegeztem, természetesen, hetente megyek vissza, vagy, ha valami van akkor is, az a helyzet, hogy holnap temetésre kell mennem, meghalt egy közeli hozzátartozóm és nem tudok elmenni a dokihoz.
8. holdacska88 (válaszként erre: 5. - Emi75)
2014. aug. 18. 21:42
Akkor te jó kezekben voltál, hogy kórházba is kerültél.
7. holdacska88 (válaszként erre: 2. - Katinkaboszi)
2014. aug. 18. 21:41

Lázam nekem se volt, az az egy tünet elmaradt.

Nem fekszek eleget, senki se hiszi el igazából vagyis nem érdekel senkit, hogy mi van velem.

Szedem a gyógyszert, két féle antibiotikumot szedtem eddig, kaptam cataflamot gyulladáscsökkentőnek és allergia gyógyszert is.

Igy három hét után kijött a náthám is, nem elég, hogy az orrom el van dugulva, de levegőt is alig kapok.

6. emi75 (válaszként erre: 5. - Emi75)
2014. aug. 18. 21:40

Azért is fontos, hogy az orvos kövesse, hogy gyógyulsz-e rendesen, mert a tüdőgyulladás nem játék. Előfordulhat, hogy nem a megfelelő antibiotikumot szeded. Rajtam a tüdőgyógyászati szakrendelésen kapott antibiotikum nem segített, így kerültem végül kórházba, ott intravénásan adtak valami szélesebb spektrumút, és az használt, már MÁSNAP jobban voltam!!

És az én példám mutatja, hgoy milyen fontos hogy jelentkezz az orvosnál, ha bármi új tüneted van. Nekem eszembe se jutott, hogy ez kiújulhat egy kórházi kezelés után. A dokinak szerencsére igen. És szerencse volt az is, hogy nem csak meghallgatta a légzésem, mert az negatív volt, hanem a biztonság kedvéért vérvizsgálatot is kért, mer az mutatta meg, hogy újra beindult a gyulladás.

5. emi75 (válaszként erre: 1. - Holdacska88)
2014. aug. 18. 21:35

Szia, nekem is most van tüdőgyulladásom.


Két hétig kórházban voltam, hazaengedtek, három nap múlva nagyon erős mellkasi fájdalom miatt visszamentem kontrollra, és bár a tüdőm hallgatózással tisztának tűnt, a vérvétel és a röntgen kimutatta, hogy visszatért a gyulladás. Utána itthon kell szednem antibiotikumot, és nagyon nagyon lassan javulok. Három-négynaponta megyek a kórházba kontrollra, legközelebb holnap.


Szerintem a nehéz légzés probléma, bár nem vagyok orvos. HIvatalosan általában 2 hét a gyógyulási idő, de vannak kórokozók, amelyekre 3-4 hetes antibiotikumos kezelés kell. Nekem a kórház után kötelező két hetes itthoni ágynyugalmat írtak elő, légzéstornát (mert érintett lehet a mellhártya, és nehogy összenövések legyenek) stb.


Szóval nem tudom, hogy szedsz-e még gyógyszert, és mikor látott orvos.


Szerintem amint új tüneted van, mindenképp menj el ovoshoz. Van olyan is, hogy nem sikerül elsőre eltalálni a megfelelő antibiotikumot. Három hét után kifelé kéne menned belőle szerintem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook