Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A tüdőgyulladás hogyan ismerhető fel? fórum

A tüdőgyulladás hogyan ismerhető fel? (tudásbázis kérdés)


2019. dec. 3. 13:14
Alig tudsz fel ülni erősen fáj a hát és melllasod is. Ha erős a szervezeted akkor is minimum hőemelkedés amire számolni kell. Jobbulást neked menj orvoshoz az a biztos!
16. Tami8 (válaszként erre: 15. - Tami8)
2019. dec. 3. 13:10
Amúgy a könyököm combom is fáj😣
15. Tami8 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. dec. 3. 13:10
Na kimentem a boltba Velencén lakunk.elcsusztam megint fáj a mellkasom lehet gond?
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Tami8)
2019. dec. 1. 17:47

Olvasni, rejtvényt fejteni, netán Hoxázni, otthon.

A szabadban levegőzni max 20 percet naponta.


Dohányozni egyáltalán nem muszáj. Itt az alkalom, hogy végleg letedd a cigit.

13. Tami8
2019. dec. 1. 17:21

Tüdőgyulladásom volt kétoldalú.gomba okozta.lehet utána dohányozni.mikor lehet és mennyit utcán tölteni.mert nem mehetek max 20 perc😣

Így nem tudom mit lehet csinálni?

12. syria (válaszként erre: 11. - Channa*)
2016. máj. 3. 11:16
Sőt, már a tüdőgyulladás gyanújára is. Én így jártam. A tüneteim alapján (nem volt lázam) felírtak antibiotikumot. A röntgen nem mutatott ki semmit, az állapotom nem változott, s felírtak egy másik antibiotikumot. Karácsonytól január végéig tartott, mire rendbe jöttem. De nem volt tüdőgyulladás, hanem valami felső légúti kórság.
11. Channa* (válaszként erre: 3. - Gillian28)
2016. máj. 2. 19:16

A tüdőgyulladásra antibiotikumot szoktak adni. Nekem utoljára 1988-ban volt ilyen bajom, akkor én doxicyklint kaptam, előtte meg tetránt, meg a szokásos köhögésre való gyógyszer stb.

És igen, maradhatnak hegek.

10. Gillian28 (válaszként erre: 9. - 937a2a883a)
2016. máj. 2. 15:41

Köszi, ez kissé megnyugtató! :) Azt írták az eredménynél, hogy találtak egy foltot, ami annyira kicsi, hogy az eredete ezért meghatározhatatlan, de feltehetőleg korábbi tüdőgyulladásból maradt vissza. Kontroll javasolt. Gondolom 3-6 hónap múlva megnézik, hogy nőtt-e, és ha nem, akkor megállapítják, hogy hegesedés.

Olyan jó lenne, ha ilyenkor lehetne konzultálni valakivel. Teljesen más miatt kerültem a ct-re, így előbb azzal a dokival konzultálok, aki küldött, de neki más a szakterülete. (persze arra is heteket kell várni) Azután gondolom háziorvostól beutaló, másik szakorvos, stb..

2016. máj. 2. 15:33

Férjem sem tudott róla, hogy lett volna tüdőgyulladása. Nem volt se láza, se semmi, csak sima megfázásra gondolt, amikor épp erősebben köhög. Aztán jobban lett, de pár hónap múlva megint elkezdett köhögni és fájt a jobb tüdeje. Elment dokihoz, aki kapásból elküldte röntgenre. Ott észrevettek egy foltot, ami akár tüdőembóliára is utalhat,pláne köhögéssel, ezért azonnal továbbküldték a sürgősségire. Ott fél napig vizsgálták, vért vettek stb... A végén kiderült, hogy szerencsére csak egy lábon kihordott tüdőgyulladásból visszamaradt hegesedés, amúgy semmi durva eltérés nincs. Kapott antibiotikumot, hogy teljesen elmúljon a köhögése és azóta semmi baja. Ennek már kb 1 éve.


Szóval szerintem ne aggódj. Nem hinném, hogy egy daganatot elnéznek egy sima foltnak. Ha csak a gyanúja is felmerült volna, akkor tovább vizsgálnak. Apukámat visszahívták és újra csináltak felvételt, aztán kiderült, hogy neki meg gyerekkorából visszamaradt tüdőtágulata van és ennek volt 1-2 következménye, de semmi egyéb. Kapott gyógyszert és szinte el is múlt neki.

2016. máj. 2. 15:33
Igen, azzal nincs akkora gond, ha valaki ránézésre nem tud felismerni pl. egy tüdőgyulladást, de ha megvan rá az esély, akkor jobb, ha elküld a szükséges vizsgálatokra, és legalább azt mondhatja, hogy ő mindent megtett. Na meg mindenhova háziorvosi beutaló kell, nem mehetek önhatalmúlag röntgenre meg minden egyébre, mert én azt hiszem, hogy nekem ez meg az a bajom..
7. Milup2 (válaszként erre: 6. - Syria)
2016. máj. 2. 15:29
Az tényleg a jobbik eset, ha ad beutalókat, és igenis elküldi a beteget többfelé, hogy kitudódjon, pontosan mi a gond..Mert sajnos sok doki nem szívesen küldi tovább az embert, és ha nem ért igazán hozzá, de próbálja saját belátása szerint kezelgetni, na ez a legrosszabb....Nagyobb betegségnél ez a vég...
6. syria (válaszként erre: 3. - Gillian28)
2016. máj. 2. 15:25

A háziorvoslás egyik legnehezebb területe a helyes diagnózis felállítása.

Akihez én tartozom, legendásan rossz diagnoszta. Ezt sejtheti magáról, mert nagyon gyakran ad beutalókat plusz vizsgálatokra, hogy igazolódjon, vagy cáfolódjon a sejtése. Ez a jobbik eset. A rosszabbik, ahogy te jártál: félrediagnosztizált a háziorvos.

2016. máj. 2. 14:54

Nekem volt.Mellkasröntgen mutatta ki a tüdőgyulladásom. Lázam nem volt, de 3 hónapig köhögtem...Főleg, ha lefeküdtem, akkor fulladozva köhögtem, aludni alig bírtam...Azt hittem, sosem gyógyulok ki belőle...Többfajta antibiotikumot szedtem egymás után, de nagyon nehezen gyógyultam meg.

A háziorvosom nem gyanakodott tüdőgyulladásra, aztán ő szabadságra ment, és a helyettesnek mikor mondtam, hogy már 6 hete köhögök, és nem múlik el, azonnal elküldött röntgenre, és kimutatta...

2016. máj. 2. 14:35

Szia!

Nálunk láz nélkül van havi szinten...asztmás amúgy is a lányom,fullad,stb és neki többnyire a kicsike nátha megy rá a tüdejére,amit lényegében havonta röntgeneznek..most lassan 1 hónapja sok váladékot leszívtak a tüdejéből,gyógyszert cseréltek,azóta vagyis 3 hete folyamatosan jár iskolába...

Szerintem egyébként ha nincs láz,és nem fáj sehol,nem gondolnak tüdögyuszira...nálam sem vették észre annó,csak akkor mikor felvételizni voltam és tüdőszűrésre kellett menni...a háziorvos azt mondta sokszor ők sem látják,mert elbújik...szóval simán lábon ki lehet hordani egy ilyen betegséget ha nincs tünet...

2016. máj. 2. 14:20
Na igen, sajnos az nekem nem volt, mert a doki azt mondta, hogy ez tuti hörghurut, és adott antibiotikumot. Ami persze nem használt, akkor azt félbe kellett hagynom, és kaptam egy másikat, aztán egy sokkal erősebb harmadikat.. :( Én nem vagyok orvos, de ez már akkor is elég rossz ötletnek tűnt. Bár végülis meggyógyultam.. csak sokára :D
2. Pipi57 (válaszként erre: 1. - Gillian28)
2016. máj. 2. 14:12

Nekem volt, a háziorvosom alaposan megvizsgált,és úgy állapította meg.Hogy önmagát is kontrollálja és megerősítse a diagnózist csak egy röntgenre küldött el,a röntgen is kimutatta a gyulladást.

Ezek után kaptam injekciót és gyógyszereket...

2016. máj. 2. 14:08

Sziasztok!

Akinek volt már tüdőgyulladása, hogyan diagnosztizálták a betegségét? Felsimerték időben?

Mellkas CT mutatott ki nálam egy nagyon pici foltot a tüdőmben, ami régi tüdőgyulladásból maradhatott vissza (legalábbis ezt remélem), emiatt kérdeznélek Titeket.

6 éve volt egyszer egy betegségem, amit hörghurutnak diagmosztizáltak, de gyanús, hogy egy fel nem ismert tüdőgyulladás volt. 6 napig feküdtem 39,0 C fölötti lázzal, nem köhögtem, de nagyon fájt a mellkasom, felváltva izzadtam és fáztam, hánytam, elájultam, sosem voltam még olyan rosszul, mint akkor. Vérvétel is készült akkor, CRP szint hatszorosa a normálnak, kilenc érték volt rossz. Azóta minden oké, minden visszaállt normálra.

Kérem, hogy akinek van ilyen tapasztalata, az írjon pár sort. Illetve aki esetleg járt CT-n utána, ez gyakori, hogy maradnak vissza ilyen kis hegek? Vissza kell majd mennem kontrollra, de most hónapokig izgulhatok, hogy ugye semmi komoly... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook