Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt valakinek felnőttkorban tüdőgyulladása? fórum

Volt valakinek felnőttkorban tüdőgyulladása? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. júl. 18. 21:50
Nekem 33 évesen volt, nem az általában szokásos baktériumoktól.Erre úgy jöttünk rá közösen a háziorvossal, hogy sem a szokásos antibiotikum, sem annak lórugás-változata hatására nem történt semmi. Vért és torokváladék-mintát küldött antibiotikum-rezisztencia vizsgálatra (az célozza, mire pusztul el a kórokozó). Végül egy olyan AB kellett, ammi az összes normál flórámat kiirtotta mellékesen, de a tüdőgyulladást okozó baktériumaimat is kivégezte ( hatására: bőr-goma, bélrendszer-Candida, nemi szervek-Candida jelent me. ezt 3 nap alatt kilőttük az előzőek után, megfelelő szerekkel)
2012. júl. 18. 21:29
Hurrá, akkor rajta, de a fokozatosságot tartsátok be! Orülök, és szinte hallom, mekkora kő esett le a szívetekről. További javulást! A huzatra vigyázzatok, mert könnyen visszajöhet!!
32. luca76
2012. júl. 18. 21:18
Na végre úgy néz ki sínen vagyunk!A tüdőgyusziból úgy néz ki gyógyult, a gyengeségre immunerősítő, sok pihenés, folyadék, friss levegő ,séta, vitamindús levesek, ételek.Hát ez nem volt egy egyszerű menet.Nem gondoltam volna, ha nem látom, hogy ez így elhúzódhat.Köszi mégegyszer mindenkinek a tanácsokat, tapasztalatokat!
31. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Luca76)
2012. júl. 5. 20:04

Volt, 36 éves koromban. 41 fokos láz, elviselhetetlen mellkasi fájdalom. Hetek kellettek, mire talpra álltam, úgy legyengültem.

A férjed bágyadtsága a betegség mellett ettől a hőségtől is lehet! Fogyasszon sok-sok folyadékot, gyümölcsöt, salátát. Jobbulást kívánok nektek! :)

2012. júl. 5. 14:29
Sztem fogadjátok most el amit a doki mond. De megértelek, én is irtó türelmetlen vagyok,ha vmelyik családtagom beteg, szinte óránként kérdezem, h most jobb? Hogy vagy az előző naphoz képest stb.
29. luca76
2012. júl. 5. 12:39
A doki ragaszkodik hozzá, hogy végigszedje az antibiotikumot.Vasárnap este fogy el.Hétfőn újra szeretné látni és annak függvényében dönt a továbbiakról.Lehet, csak én vagyok rohadt türelmetlen?
28. luca76
2012. júl. 5. 08:41
Köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok.Mindenképp írom, ha tudunk valamit.
2012. júl. 5. 08:37
Betta hsz-át olvasva jöttem rá, h az enyém nem egyértelmű. A férjemnek másik fajta gyógyszert írtak fel másodjára, és a gyógyszerész is arra értette, h sokaknak csak a harmadik v negyedik FAJTA antibio segít. Igen, a klímától is könnyen lehet kapni, van akinek az is elég, h utazik a buszon és végig a hátára jön a hideg levegő
2012. júl. 5. 08:31
Szia, nekem is volt már tüdőgyulladásom, klimától a munkahelyen, nekem még lázam se volt, viszont csak a 3-dik doboz antibiotikumtól gyógyultam meg, az elsőtől ne mvolt változás, a második doboztól elkezdtem javulni és abból még egy doboz kellett mire minden elmúlt..
2012. júl. 5. 08:29
A férjem elmúlt 60 mikor életében először lett tüdőgyulladása. Láza alig volt, köhögött, a háziorvos adott csillapítót, de mivel nem múlt a férjem kiprovokálta, h adjon beutalót a tüdőgondozóba és ott úgy kérte,h a doki vizsgálja is meg, ne csak rtg és vissza a házidoki (ezért nem az SZTK rtg-t kérte)Tüdőgyulladás, antibio. Semmit nem javult, irány vissza, újabb antibio. Mikor ezt váltottam ki, mondja a gyógyszerész, h mostanában nagyon sok olyan eset van, h a harmadik, negyedik antibio segít csak. Neki (és 2 másik felnőtt ismerősünknek a Levofl... gyógyszer segített, volt aki harmadik antibioként ezt kapta, és akkor gyógyult. Az alvás, gyengeség normális. Én is azt írnám, amit Guruljka. Egyébként mindenképp kellene h lássa egy tüdőszakorvos, már csak a Ti megnyugtatásotokra. Egy rokonom nem feküdte ki (munkahelye miatt) az influenzát, mellhártyagyulladás lett, majd azt se, mert menni kellett dolgozni, abból tüdőgyulladás, majd azt se tudta kipihenni és a legyengült szervezete TBC-s lett. Szóval nem játék, be kell tartani az (odafigyelő) orvos tanácsát és odafigyelni arra amit a szervezet diktál. Vki írta h lehet, h egyébként is ki van merülve. Nagyon igaz lehet. És ebben a melegben sokkal nehezebb. Majd azért írd meg, mik a fejlemények, és jobbulást!!!!
2012. júl. 5. 07:39

Sziasztok!

Nekem a H1N1-ből lett tüdőgyulladásom, mint szövődmény. Nekem mindennel együtt 10 hétig tartott, ebből 5 hétig voltam betegszabin.

Az első pár napban csak annyit éreztem, hogy állandóan fáradt vagyok, és szinte éjjel-nappal csak aludtam volna. Napi 16-18 óra nem volt elég. Utána jött a megfázás érzése, ami nem akart elmúlni, eltelt így 2 hét. Utána jött a köhögés, iszonyú volt, majdnem megfulladtam. Lázam egyáltalán nem volt egy percig sem. (Mióta nincs mandulám, sosincs lázam.)

Amikor eljutottam a tüdőgyulladásig, akkor már járni is alig bírtam. 3 hétig voltam ágyban, jártányi erőm sen nagyon volt, folyton aludtam. Az utolsó, 6. héten már felkeltem napközben, erősödtem. 7. hétre kiírt az orvos dolgozni... sokat voltam fáradt még akkor is. Ezután még nagyjából 1 hónap volt, mire teljesen elmúlt a köhögés, és azt mondhattam magamról, hogy a régi formámban vagyok.

Mindent összevetve az első tünetektől a gyógyulásig 10 hét telt el. Ez nem egy sima tüdőgyulladás volt, így lehetséges, hogy ennek a feléből is meg lehet úszni.

Szóval ami eddig a párodnak van nem különleges, és tüdőgyulladásnál normális.

Az még ide tartozik, hogy előtte legalább 10 évig nem voltam beteg, sem influenza, sem nagyobb megfázás, csak enyha nátha egy évben 1x, ami maximum 3 napig tartott.

Jobbulást neki!

23. acibaci (válaszként erre: 11. - Luca76)
2012. júl. 5. 06:10

Sziasztok,

Nekem valamivel több mint 2 eve volt tüdögyuszim,hetekig nyomtam az ägyat,antibiotikumok tömkeleget kellett beszednem,es a labamon nem birtam a gyengesegtöl megallni!!A mai napig erzem az utohatasat!! :(

2012. júl. 5. 05:20
5 hét mire meggyogyultam ,legtöbbet feküdtem.
21. Agnik1
2012. júl. 5. 00:42
Nekem is volt 2007októberétől 2008 márciusáig felválltva volt hörgő és tüdőgyulladásom:(( Asztmás lettem a végére:((( Rengeteg antibiotikumot szedtem, de nem használtak:( Pihentem, próbáltam kifeküdni, de nehezen ment:( Ott rontottam el, hogy nem feküdtem a hörgőgyulladással, dolgoznom kellett menni, és ráfáztam, tüdőgyuszi lett belőle. Akkor hiába maradtam otthon és feküdtem, már késő volt. Borzasztó időszakom volt az, a párod mindenképpen feküdjön, pihenjen, amíg teljesen helyre nem jön. Ez nem játék sajnos, én saját bőrömön tapasztaltam anno:(
2012. júl. 4. 23:35
vigyaz....nekem is bolt es ledt belole TBC(minimum 3honap korhaz)ugyhogy vigyazni...:p
2012. júl. 4. 23:28

Nekem 6hétig tartott, mire kikúráltak....

Amiatt, hogy nagyon aluszékony, ne aggódj!! Az én férjem is ilyen. Ha beteg, akkor nagyon beteg... Legutóbb napokig csak aludt, alig volt fent, alig evett, nála így dolgozza fel a szervezet a betegséget...

18. Katinkaboszi (válaszként erre: 8. - Luca76)
2012. júl. 4. 23:17
Majdnem 20 éve volt, már nem emlékszem :(
17. bnedora (válaszként erre: 1. - Luca76)
2012. júl. 4. 23:01
A tüdőgyulladás nem válogat. Lehet gyerekkorban és felnőtt, sőt nagyon öreg korban is.
2012. júl. 4. 22:57
Volt tavaly tüdőgyuszim. Mikor nagyon akartam már meggyógyulni, akkor elküldtek röntgenre és kiderült hogy mi a bajom. Akkor egy hétig voltam itthon betegállományban, de nem tudtam pihenni, mert orvoshoz kellett menni többször is az idő alatt. Utána mentem tovább dolgozni, még nem akartak engedni. Az egész betegség majdnem 3 hónapig húzódott el. Legalábbis addig köhögtem valami iszonyúan.
15. luca76
2012. júl. 4. 22:47
Ne haragudjatok, hogyha hülyeségeket kérdezek,de annyira parázok.Holnap megy vissza dokihoz, de engem nagyon nyugtalanít ez az állandó alvás. Néha olyan mintha nem is lenne képben. Veletek is volt ilyen?
14. 1ba5899f83 (válaszként erre: 13. - 1ba5899f83)
2012. júl. 4. 22:46
Ja, és a doki azt mondta, tankönyv szerint gyógyultam.
13. 1ba5899f83 (válaszként erre: 2. - Luca76)
2012. júl. 4. 22:44
Vasárnap szarul voltam, azt hittem megfáztam. Hétfőn elmentem a háziorvoshoz, írt vmi antibiotikumot. Lázam folyamatosan magas volt, alig tudtuk lehúzni. Férjem nagybátyja adott esténként injekcióba lázcsillapítót, mert a gyógyszer nem vitte le. Szerdára volt megbeszélve, hogy megyik vissza a dokihoz, gondoltam addigra meggyógyulok. De persze nem. Pénteken megint mentem, akkor közölte velem, hogy irány a tüdőgondozó. Ott meg is állapították, hogy tüdőgyulladás. Folyamatosan magas lázam volt. Mondta, hogy ha a gyomrom nem bírja a gyógyszert, vagy nem megy 39 alá a lázam, akkor irány a kórház, amúgy nem küldene be, mert hétvégén úgysem csinálnak semmit. Szerencsére a lázam is ment lejjebb, meg a gyógyszert is bírtam. 3 hétig kellett otthon maradnom. Rettenetesen köhögtem, nem is tudom a férjem hogyan tudott aludni mellett. És utána még hetekig köhécseltem. Ja, az első hetet végigfeküdtem, még szinte a 2.-at is, a 3.-on már azért jobban voltam.
2012. júl. 4. 22:41

Tavaly anyám 4 hétig nyomta az ágyat tüdőgyuszival.Hetekig lázas volt és felváltva kapta az antibiotikumokat.


Úgyhogy ha valaki egyszer benyeli,akkor néha baromi nehéz belőle kijönni.


Én anno nem feküdtem ki,kaptam egy remek kis szövödményt.2 hónapig feküdtem otthon.

11. luca76 (válaszként erre: 9. - Emi75)
2012. júl. 4. 22:41
Köszi, Te is nagyon gyenge voltál?
10. emi75 (válaszként erre: 9. - Emi75)
2012. júl. 4. 22:39
...5 naponta vizsgált a doki. kétféle antibiot szedtem.
9. emi75 (válaszként erre: 2. - Luca76)
2012. júl. 4. 22:38
Nálam három hétig tartott. jobbulást!
8. luca76 (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2012. júl. 4. 22:33
Te milyen antibiotikumot kaptál?
2012. júl. 4. 22:31
Na végre sikerült, itt vagyok újra.
2012. júl. 4. 22:30
Elnézést, ez a tesóm regisztrációja.Az enyém valamiért kidob mindig.Luca
2012. júl. 4. 22:28
Köszönöm kedvesek vagytok.Amoxicillin hatóanyagú antibiotikumot kap 1000 mg-osat.A tüdőgyuszin kívül, homloküreggyulladása is van.Tényleg egész nap csak aludna, nagyon gyenge.Ja és egyáltalán nem köhög.Ti is ilyen fáradékonyak és aluszékonyak voltatok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook