Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudjátok hol lehet beszerezni fogyasztásra alkalmas desz.vízet a patikán kívül, mert ott 2l=600Ft, tudtok jobbat? fórum

Tudjátok hol lehet beszerezni fogyasztásra alkalmas desz.vízet a patikán kívül, mert ott 2l=600Ft, tudtok jobbat? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. 55Judit (válaszként erre: 32. - Quakes)
2018. dec. 10. 15:45

"Mindenki ugyanazt írja azaz hogy a desztvíztől kiürülnek a szervezetből az ásványi anyagok."


Azért van mert valaki kitalálta, mások elolvasták, és egymást ismételgetik és mindenhová beírják. Minden tudományos háttér nélkül.

Olyat sem olvastam még, hogy pl. valaki itta x ideig a desztvizet, és ez, és ez a baja lett tőle. Pozitív tapasztalatot és mérési eredményekkel bizonyított jótékony hatást viszont lehet olvasni, csak akik ezeket teszik közé nincsenek olyan harsányak mint az ellendrukkerek. A növekedés nem jár lármával.


Én is leírom minden harsány megnyilvánulás nélkül hogy közel 1 hónapja iszom a desztvizet, és csak a deszt vizet. Ezzel is főzök. Miért iszom? Mert olyan emberektől fogadok el egészségre vonatkozó tanácsokat akik egészségesek, és hosszú életűek. A desztvizet és a tiszta sót is ilyen ember ajánlotta.


Én nem vitatkozom senkivel. Akinek a szervetlen ásványokra van szüksége amihez a csapvízből lehet hozzájutni, az azt igya. Én a tiszta víz, és a tiszta só híve vagyok. Én az ásványi anyagokat szerves formában szeretem, és nekem épp elég belőle amit zöldségből, gyümölcsből kapok.

39. spann (válaszként erre: 37. - Vadáfonya)
2013. okt. 23. 20:48

A PI-VÍZ AZ EGY NAGY ÁTVERÉS!


SEMMI HATÁSA NINCS AZ EMBERI SZERVEZETRE!


(Kizárólag pénztárcadagasztó hatása van, de csak kifejezetten annak, aki árulja.)


HÜLYE, AKI MEGVESZI!

38. spann
2013. okt. 23. 20:45

Mit jelent az, hogy "fogyasztásra alkalmas deszt. víz?


CSAK NEM MEG AKAROD INNI?!

2012. dec. 2. 18:35

Sziasztok,

van ez az írás alább az ásványi anyagokról, ez segíthet a kérdés megválaszolásában: A halott orvosok nem hazudnak

*****


Szerintem Pi vizet ne vegyél, mert ismeretlen tényező a minősége és nagyon el lehet rontani - amúgy ez a legjobb élővíz (tapasztalatból mondom), de csináld inkább otthon. A desztvízről annyit tudok, hogy egy barátunk halai abban élnek, mollyk, elvannak, de időnként erősen megfogyatkoznak, gyököt vonnak a létszámukból...

De miért nem ír senki olyat, hogy "én ittam desztvizet és"...? :o Kíváncsi vagyok én is.

Jó egészséget! :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
36. Quakes (válaszként erre: 34. - Virus2008)
2012. júl. 18. 19:07

Most látom hogy a 2. hozzászólásod nem nekem írtad.

Sorry!

35. Quakes
2012. júl. 18. 19:01

Nagyon sok forrásból lehet erről olvasni és nemcsak az origón. Hamár a szakirodalmat említed, valójában szakmai jelleg véleményre volnék kíváncs, nem pedig valami felszínes, személyeskedőre hasonlítót. Miből gondolod, hogy nemtudom mi a külömbség az ioncserélt és a desztvíz között? Képzeld még a desztillálómat is saját magam készítem. Hozzávalók: 3L -es kukta, 2m rézcső, 500W os rezsó, 1 ventillátor, 1 trafó. anyagköltség max 5000Ft


Tehát akkor, hogy egyértelmű legyen a kérdésem.


Milyen mértékben képes hasznosítani a szervezet a vízben lévő szervetlen ásványi anyagokat?

Milyen mértékben képes hasznosítani a szervezet az ételekben lévő szerves ásvány anyagokat?


Ha erről linkelsz nekem egy olyan cikket mely azt állítja, hogy nem helyettesíthető a víz szervetlen ásvnya az ételben lévő szerves ásvánnyal és el is magyarázza, hogy miért akkor megköszönöm. Nem fontos, hogy hiteles forrásból származzon! :)


Szép napot!

34. virus2008 (válaszként erre: 3. - Zsugabubus007)
2012. júl. 18. 11:38

Nem kell deszt víz, néha ki kell ecetes vízzel főzetni.Kérdés nálatok egyáltalán milyen kemény a víz.


Ioncserélt az nem egyenlő a desztvízzel.Desztvizet meg nem lehet minden kanyarba kapni, az az ioncserélt amit mindenhol lehet kapni.

33. virus2008 (válaszként erre: 32. - Quakes)
2012. júl. 18. 11:33

Te "beteg" vagy, csak tedd magad tönkre minden hülyeséggel amit a neten lehet olvasgatni...Utána meg menj szívni a Tb kasszát a mellékhatások miatt ....


Te is oda tartozol akik túlestek a ló túloldalára,és mindentől meg akarnak halni.Tudod mit pont az ellenkezője lesz...


Te onnan meríted a nagy "cikkeidet", mint az origo és társai?Szerinted ez szakirodalmi tény?

Emberi butaság határtalan.......

32. Quakes
2012. júl. 18. 11:17

Üdv.

Mindenki ugyanazt írja azaz hogy a desztvíztől kiürülnek a szervezetből az ásványi anyagok.


Az ételekben lévő ásványi anyagok nem pótolják ezeket?


A vízben lévő ásványi anyag szervetlen formában van, a szervezet meg jobban a szerves formában lévőt tudja hasznosítani.

Sőt még egyes helyeken azt monják, hogy a szervetlen ásvány nem hogy nem hasznosul, hanem még kárt is okoz. Pl: A jódozott sónál is.

[link]

Egyedül a fluor-nál és a jódnál említik a vizet mint ásványi anyag forrás: [link]

Jódnoak pl ott a cékla, fluor-nak pedig a fogkrém! 


Ásványi anyag/A szervezet napi szükséglete/Szervetlen anyag 1 l ásványvízben/Szerves ásványi anyag 100g termékben

Kalcium/1000 mg/45-220 mg/Sajt 1200 mg

Kálium/2000 mg/90 mg/Szója 2000 mg

Magnézium/300 mg/50 mg/Dió 250 mg

Vas/19 mg/3 mg/Búzakorpa 13 mg

Cink/12 mg/2 mg/Korpakenyér 2 mg

Nátrium/2000 mg/150 mg/Sajt 1300 mg


Habár én úgy tervezem, hogy 1 liter desztvízbe kb fél liter házilag turmixolt vegyes gyümölcs/zöldség levet öntök (Esetleg még egy két kiskanál hidegen sajtolt olajat, esetleg konyhasót).

Szerintem ezzel minimum 3 legyet ütök egy csapásra:

- vitaminokat viszek be.

- ásványi anyagot szerves formába

- mentes káros anyagoktól


Válaszokat előre is köszönöm! Szép napot!

31. ae0bfddd7a (válaszként erre: 29. - 319cd6978b)
2009. dec. 3. 19:16
Én is igy tudom ezeket a dolgokat!
2008. aug. 25. 00:59

[link]



olvasd el ezeket és utána nem akarsz majd desztillált vizet inni.

2008. aug. 25. 00:58
Desztillált vizet nem szabad inni. Halálos. A desztillált vízből kivonnak mindent ami fontos egy emberi szervezetnek. Felborítja a vér ionjait. Olvass csak utána. A pí víz más. Ha elolvasod a desztillált víz cimkéjét akkor látod hgy rá van írva hogy fogyasztásra alkalmatlan.
2008. aug. 25. 00:12

A Tescoban!

De kávéfőző vízkőmentesítésére én is az ecetet használom. Olcsóbb és ugyanolyan jó!

2008. aug. 23. 21:09
Nekem R/O rendszerű víztisztítóm van, ami kiveszi a keménységet is a vízből, hiszen 1 és 5 ezred mikronos a szűrője. A kávéfőzőm két éves, a vízforralóm 3, de még soha nem kellett egyiket sem vízkőteleníteni: nincs bennük!
26. zsugabubus007 (válaszként erre: 22. - Gilla48)
2008. ápr. 24. 16:35

Igen az előre forralást alkalmazom,SŐT eleve a bojlerral egyszer már felmelegített vízzel, de mivel a kvfőzőnk még egyszer felmelegíti, még simán bevízkövesedett egy hét után!


Ötlet!

Amúgy ha van lehetőség legalább a mosogatógépet rá lehet köttetni a meleg vizes részre, annyival is kíméled!

2008. ápr. 23. 18:21
de.., vodka készitéshez is használják : )))
24. 1366d1807f (válaszként erre: 22. - Gilla48)
2008. ápr. 23. 17:27

Évente 2x főzőmosást kell csinálni 2 liter 10 %-os ecettel. De én előző este beleöntöm az ecetet a mosógépbe, elindítom, mintha mosnék. Ha hallom, hogy már nem vesz vizet, akkor kikapcsolom.


Vagyis hagyom állni az ecetes vízben reggelig. Aztán a 90 fokos főzőprogramot kell végigfuttatni, persze ruha nélkül, üresen.


A kávéfőzőben is hagyom állni az ecetet reggelig. Vagy reggel öntöm bele és este főzöm ki. Merugyebár reggel első a káááávéééééé!

23. 5a7f699553 (válaszként erre: 22. - Gilla48)
2008. ápr. 23. 14:41
Én a legutóbb egy fél üveggel raktam.... :D Menekültem aztán otthonról, olyan büdös lett... Lehet, hogy elb..tam valamit. De aztán jó lett.
2008. ápr. 23. 14:37

A desztillált víz = lepárlással vegytisztává tett, semmilyen idegen anyagot nem tartalmazó víz.

Miért okozna ez halált? Jóötlet az ecetes vízkőtelenítés, de lehet előre felforralni a gépbe töltendő vizet. Forralás során a vizkő kicsapódik és leül az edény aljára.


EDRI a mosógép vízkőtelenítéséhez mennyi ecetet használsz?

21. f7cbe21b45 (válaszként erre: 11. - Zsugabubus007)
2008. ápr. 22. 08:13
Na egye kutya, vasalóba még elmegy :)
20. lufi
2008. ápr. 21. 14:22
Vegyél babavizet, azt minden nagyobb áruházban lehet kapni, attól biztos nem lesz semmi bajod. Én a helyedben inkább, rendes vízzel főznék kávét, és ecettel vízkőteleníteném.
19. 'szti
2008. ápr. 21. 13:35

az ioncserélt víz az, amit úton útfélen árulnak

a desztillált víz nem ugyanaz

18. Pirosalma (válaszként erre: 12. - Zsugabubus007)
2008. ápr. 21. 13:32
Persze, meg is lesz az eredménye előbb vagy utóbb.
17. szanád (válaszként erre: 15. - 5a7f699553)
2008. ápr. 21. 13:24
igen ,kis mennyiségben tényleg nem az ...)))
16. szanád (válaszként erre: 14. - Zsugabubus007)
2008. ápr. 21. 13:24
a hugom vegyész , ő mondta hogy ha valaki kb két hétig csak deszt.vizet iszik ,az lassan de biztosan mehet a temetőbe.....
2008. ápr. 21. 13:21
Nem halálos.. :)
14. zsugabubus007 (válaszként erre: 13. - Szanád)
2008. ápr. 21. 13:15

Komolyan!!!

ilyen fórumon olvasgattam ebben a témában és ezen vitatkoztak,ki iszik-ki nem és milyen hatása van a szervezetre.

13. szanád (válaszként erre: 12. - Zsugabubus007)
2008. ápr. 21. 13:11
évek óta issza ??? akkor az már valószínüleg már rég meghalt...
12. zsugabubus007 (válaszként erre: 10. - 5a7f699553)
2008. ápr. 21. 13:08

Köszi, Én is így tudom és mivel nem kv-n élünk,talán azt a mennyiséget még nem gáz meginni!

(Tegnap olvastam, van aki évek óta azt issza!!!!)

11. zsugabubus007 (válaszként erre: 9. - F7cbe21b45)
2008. ápr. 21. 13:06
Hát igen az ioncseréltet Én is inkább az autómmal itatnám meg!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook